Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fujitsu mi nije opcija, a nije ni Viola, oba su skuplja od onog sto sam pitao.
 
Poslednja izmena:
Pa koliko ti kosta Midea Mission , zadnji put kad sam gledao cene mislim da nije bilo ispod 53-4k , jesi li nasao sta jeftinije ?
 
Sve klime koje sam ja naveo se vrte od 49000 do 55 000. Za sad vucem na violu. Veceras cu sa mojima da rascistim i sutra uzimam :)
 
Kada se klima menja?
Da li klimu koristiti sve dok se ne pokvari do nepopravljivosti ili neisplativosti popravke ili bi je valjalo (bilo dobro, trebalo, moralo) promeniti nakon XX godina?

Kada je klimu bolje kupiti, na pocetku, odnosno pred pocetak sezone vec u aprilu ili na kraju sezone u septembru-oktobru?
 
Poslednja izmena:
Mislim da će će ove godine početak sezone biti avgust- septembar [emoji23]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Potpuno je sve jedno kad kupujes klimu, gledaš da ti odgovara cena a ugradnju rade tokom cele godine. Nemoj da misliš da će bolje da urade zato što imaju manje posla. Menjas je onda kad ne znaju da je poprave ili je popravka u rangu sa cenom nove.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Itekako je bolje van april-oktobar da se radi ugradnja. Mozda je cena ista, ali slobodni termini su podosta komforniji.
 
Ja mislim pre svega kako se izbor doba godine kupovine odnosi na cenu klime i na dostupnost klima uredjaja (dobrih ovogodisnjih i neproverenih novih modela)...
A klimu smatrate da treba popravljati sve dok nije preskupa popravka?
 
Naravno. Dok ne zahteva neko vece ulaganje usled nekog ozbiljnijeg kvara nemas potrebe da je menjas. Skapiraces i sam kada je to.
S druge strane ako imas slucaj kao ja da zelis da se grejes klimom onda je logicno da ces zameniti onu prethodnu koja to nije mogla bez obzira sto je savrseno ispravna.

Tapatalk
 
Pa koliko ti kosta Midea Mission , zadnji put kad sam gledao cene mislim da nije bilo ispod 53-4k , jesi li nasao sta jeftinije ?
Midea je 45000 tj 380€ bila prošli put koliko vidim cena je ista, gree lomo je 2000 skuplji, što je zanemarljivo.

Ja sam ugradjivao bukvalno pred novu godinu, ponuda uređaja i cena ugradnje ista kao i ovih dana.

Klimu koristiš dok ne crkne kompresor, a to može biti jako dugo, a i on može lako da se zameni, naročito što stare polovne jedinice majstori koji imaju posla uvek imaju za krpljenje pa od dve naprave jednu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde si ti nasao Mideu Mission 12 za 45k ?
Ja gde god da gledam ne nalazim ispod 49k , ako je za te pare onda OK , cak sta vise samo na jedno ili dva mesta je 49k a uglavnom je oko 53-54k ..
 
Možda čovek ima opciju da kupi bez poreza?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kupujem direktno od uvoznika sa vp rabatom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ja nasao preko drugarove keve Gree Viola za 50k izgleda.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Al zamrla tema covece, cim nema vrucine na klime niko ne misli :D Ovo leto sam bas malo koristio hladjenje, mislim da najmanje za ovih 7-8 godina koliko imam klime. Klincu napunim bazen, ne moze dva dana da sastavi da se kupa.
 
Bolje ispusti bazen, ne isplati se održavati vodu ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drugar iz Vranja mi kaže da su se kupali cela dva dana. Još u šali na ovo zahlađenje kuka kako će imati drva za Jul, ali za Avgust će morati da dokupi, hahaha.
Inače, ja sam klime koristio da smaniim vlagu u vazduhu. Od ovih kiša par dana je bilo užasno vlažno. Ono 25C a meni bude vruće. Kad je suvo i 27C mi je OK

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da i kod mene isto, do juce sam koristio Dry mod na jednoj LGC (u dnevnoj), bilo unutra i 72% a nju stavim na 22c i ona skine na 58-59% a nije hladno, milina. I sad je kod mene preko 80% vlaznost napolju, unutra 66% ali je podnosljivo jer je hladnije. Da ne pricam kako ova vlaga utice na mene koji imam astmu.
Proslo leto pakao a sad kisa smara. Jes da ne volim vrucinu ali ovo je bas njesra leto do sad.
A za bazen, nije problem, mali je od 600 litra, ima mesta i za mene :D Samo stavim hlor tabletu i algicid i menjam vodu na max 7 dana.
 
I ja ovih dana klimu palim najvise zbog vlage. Osim toga, nikad gore leto u mom ne bas kratkom zivotu :d

Tapatalk
 
Leto savršeno, mi smo se plašili vrućina, žena obezbedila Bergen klimu za svoje, i nismo još mogli da je isprobamo kako treba. Prvi utisak je da je skroz ok, duva 'ladno, kao u Bergenu. :)

Inače za ovih par dana koliko sam koristio on-off klime, nisam uopšte imao neku potrebu za inverter komforom.
ec1650e43d78f3f55adae9b5c58c05fd.jpg
0844e5e7a77799c8922243f18969c061.jpg
41bb677d625fb51b95628c216afaf3ad.jpg
 
Poslednja izmena:
2016. - ja nisam upalio klimu tog leta vise od 4-5 puta, i to na kratko.
A ja spavam ovog leta sa klimom :) Mada vise zbog komaraca, nego vrucine, ali ni vrucina mi ne prija.

Da ne ukljucujem klimu, na 2-3 dana max. bi morao celu posteljinu da menjam koliko bi se od znoja napravilo nesto sto mi alergijski smeta.
 
To je vise zbog vlage nego zbog vrucine. Realno, klima nam je postala neizostavni deo zivota. Iskreno, ne znam ni zasto je gasim. Ako nista drugo neka makar vazduh cirkulise.

Tapatalk
 
Meni je ovo leto savršeno jer na poslu imamo dodatno grejanje pa bude i preko 50°, a nije potrebno da pišem koliko je to prijatno :)

Elem, meni je crkla klima ovog leta od grmljavine, nije reagovala na daljinski, pa sam je palio na ono dugme, ponekad proradi na daljinski pa posle opet ne radi...
I pre neki dan su mi je oporavili serviseri, mada sam čekao dve nedelje da dođu iz Kikinde pošto kod mene nema servisa. Tako da mi je radio ventilator nekoliko dana, sreća nije bilo jako toplo

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ma meni odgovara ovako vreme jer vrucinu ne podnosim. Koristim klimu kad su vrucine ali nije to to, lakse je ovako jer kad treba da izadjem napolje da izduvam prasinu iz nekog racunara ja se slogiram, sad mi je banja :D Mada sutra vec 30c vidim javili, dva dana pa opet neke kise. Jos jedna stvar losa kod ovog vremena pored vlage, trava raste ko blesava pa moram da kosim :p
 
ja neću dugo, samo par pojašnjenja, pošto nisam zadovoljan onim što piše u uputstvu:
Imam TESLA 12", ne žalim se na njen rad ali oko pojedinih funkcija na daljincu bih pitao:
1)air flow
da li je ova funkcija povezana sa fan speed/swing nekako. Utiče li na protok vazduha u smislu količine ili se odnosi na pravac. Na netu sam pročitao objašnjenje da swing podiže i spušta ono krilo da bi vazduh po vertikali menjao pravac kretanja, a da se air flow odnosi na one male usmerivače unutra koji mogu da se pomeraju levo desno i tako dodatno usmeravaju vazduh levo desno. Šta je prava istina?

2)clean
funkcija koja služi za ubijanje bakterija koje se skupljaju na vlažnim mestima u unutrašnjoj jedinici. Kao, fora je u zagrevanju tih kritičnih delova tako da voda ispari a sa njom i bakterije. Preporučeno je jedno u 10-15 dana "pročistiti" klimu na ovaj način.. To je to?

hvala unapred :)
 
Može li mala pomoć oko izbora najjeftinije 12tice u našim radnjama? Vidim Vox 23k, Midea ~26k da li da biram po principu sta je trenutno najjeftinije ili ima tu neki favorit?

Ako ima nekih najava za popuste, sniženja i sl. mogu se i strpiti - nije da je sad leto [emoji4]

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Može li mala pomoć oko izbora najjeftinije 12tice u našim radnjama? Vidim Vox 23k, Midea ~26k da li da biram po principu sta je trenutno najjeftinije ili ima tu neki favorit?

Ako ima nekih najava za popuste, sniženja i sl. mogu se i strpiti - nije da je sad leto [emoji4]

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Gledaj da je bar A klasa grejanje/hlađenje, i da je bar R410 freon, nikako R22.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno