Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sam ja rekao neznam ko mu je ugradio nek ga zove ako covek ima pecat i firmu nek napise da ne radi kako treba,klimu ne mora da ugradjuje ovlasceni servis,ako je onaj ko mu je ugradjivao ima registrovanu firmu u apr u za tu delatnost nikakav problem.
 
Samo za garanciju duzu od 2 godine mora ovlasceni servis i to samo ako onaj koji daje produzenu garanciju, to zahteva.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Priznajem da nisam detaljn oupoznat sa propisima. Poslednji put kad mi je tako neki uređaj crkao u garantnom roku sam otišao do radnje, a tamo mi rekoše da ni slučajno ne donosim, već mi prodavac dade listu servisa i reče da zovem najbliži da oni dođu konstatuju kvar i naprave zapisnik (ili kako se to već zove). Tako i bi.
 
Koji odgovor,..... Ali da serviser demontira i transportuje o svom trošku u njihovu "laboratoriju".... ovo je neki novi level, previše za mene

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kod mene Toshiba Suzumi Plus na održavanju je potrošnja oko 230-260W.

Grijem oko 55 m2 sa dvije klime jedna Hitachi 35 i druga Suzumi 10-tka Suzumi je u spavaćoj sobi dok je Hitachi u dnevnom boravku i sva vrata u stanu su otvorena.
Dnevni boravak je izoliran iznutra dok spavaća i ostatak stana nije lokacija Rijeka HR.

Slikano prije malo vremena.
 
Dobro ljudi, firma je poslala genericki odgovor. Ko zna ko radi tamo i ko je odgovarao. Tako to ide sa tim firmama koje prodaju sve i svasta. Dok se sporazumes s njima eto proleca. Najverovatnije nece to niko ni gledati niti isprobavati nego ce mu dati drugu ili pare. Zalosno je sto covek to ne moze da resi vec ko zna koliko. Siguran sam da mu vise nece pasti u zivotu na pamet da tamo kupi klimu ili da danpreporuku za istu :S:


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kod mene Toshiba Suzumi Plus na održavanju je potrošnja oko 230-260W.

Grijem oko 55 m2 sa dvije klime jedna Hitachi 35 i druga Suzumi 10-tka Suzumi je u spavaćoj sobi dok je Hitachi u dnevnom boravku i sva vrata u stanu su otvorena.
Dnevni boravak je izoliran iznutra dok spavaća i ostatak stana nije lokacija Rijeka HR.

Slikano prije malo vremena.
Ala je tačna :p, al ladno je na 20, ili grešim

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja sam siguran da ovo moze da resi na nacin koji sam rekao najlakse,lepo druze zovi onog ko je ugradio ,neka ti uradi zapisnik da klima ne radi po proizvodjackim specifikacijama i lupi pecat svoje firme.Ovo je sve naravno pod pretpostavkom da taj neko ima svoju firmu posto nisam upucen,odes lepo u radnju i das im rok da ti odgovore inace ces u suprotnom zvati inspekciju a naravno i pisane medije da vide kako se ophode prema potrosacima jer tebi uredjaj nije saobrazan i to u prvih 6 meseci od kupovine uredjaja
 
Pa oni otezu ne bi li nekako proslo tih 6 meseci..serviser koji je radio ugradnju je registrovana firma ali covek ne zeli da stavlja svoj pecat i potpis jer po njegovim recima nema aparaturu koja je bazdarena da bi mogao 100% da tvrdi kako klima trosi vise nego sto bi trebalo...
Mislim da je sluzba reklamacija postigla to sto je zelela a to je da cu ja odustati od ove zajebancije,a zasto? Pa oni ce mi skinuti uredjaj i drzati kod sebe skoro do nove godine,a posto imam bebu u kuci ne mogu sebi da dozvolim luksuz da ostanem 30 dana bez grejnog uredjaja...imam kotao,al ko uz inat imam problem sa dimnjakom pa to treba isto da resavam u narednim danima...
Ja sam zadovoljan sa grejanjem,greje ona kao luda,ta potrosnja je problematicna...a da dete ostavim u hladnom nema sanse...svaka cast tehnomaniji,imaju dobru reklamu i upotrebio bih jos neku socnu rec ali to cu zadrzati za sebe...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Eto kako garancija nije garancija i kako svaki majstor nije majstor.
Sledeci korak ti je inspekcija, ne odustaj. Pozovi i tog majstora i namazi ga onim iz kofe sto si zagrebao u septickoj. Ima da ti napise to, ili je oblasceni serviser ili nije. Reci da ces njega da tuzis ako ti to ne napise ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tako je ako nece da napise lagano i njega mozes da prijavis ,ako imas firmu za klime onda ima da radis i imas sve sto treba
 
Pa oni otezu ne bi li nekako proslo tih 6 meseci..serviser koji je radio ugradnju je registrovana firma ali covek ne zeli da stavlja svoj pecat i potpis jer po njegovim recima nema aparaturu koja je bazdarena da bi mogao 100% da tvrdi kako klima trosi vise nego sto bi trebalo...

Lupa gluposti. Pa ni glimerica mu nije baždarena pa bi bez problema tvrdio da je kompresor pokvaren ako bi mu ona tako rekla.
Svak merni uređaj koji se kupi u radnji ima naznačenu grešku merenja, tj. klasu tačnosti. To je obično u rangu ±1% ili ±2%, itd.
 
Kakav crni bazdareni uredjaj, klima radi s duplo vise snage nego sto je po specifikaciji. Samo reci da ces prvo njega da tuzis jer klima ne radi kako treba a on izbegava da uradi ono za sta je odgovoran i za sta ti je uzeo novac. Neka on na sudu dokazuje da nije on kriv nego proizvodjac. Reci mu da sam bira ko ce da snosi odgovornost i da se ne pravi blesav.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije duplo već 3-4 puta veća potrošnja u minimumu! Kod mene je to bilo 800-900W. Modulira kao kaloriferska grejalica, tj stalo pali-gasi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
E jesi nasao majstora papka svaka cast.
Ne kosta ga nista da sastavi zapisnik da je po zelji kupca izvrsio kontrolu potrosnje klima uredjaja tog i tog proizvodjaca,potrosnja mjerena sa w metrom tog i tog proizvodjaca. Na tom istom w metru testirali jos par uredjaja da se uvjerimo u njegovu preciznost.Klima uredjaj ne radi po specifikacijama proizvodjaca i to je to.Nista ga to ne kosta niti ce ga ko smatrati odgovornim sto je to zakljucio.Jedino objasnjenje je da suradjuje puno sa tom firmom gdje si kupio klimu,pa nece da se kosi sa njima.
 
Evo sada sam se malo igrao testiranja za Toshibu Suzumi Plus 10.
Na daljincu postavljeno na 30c i na ECO mod i auto fan maksimalna potrošnja koju je napravila je oko 732W a na izlazu iz klime dala je 50.2c.
Isključen ECO mod a ostalo isto i potrošnja je 1.205W a na izlazu iz klime je bilo malo preko 60c loše je slika ispala pa ima ova od 59.1c i tada je klima počela lagano smanjivati da bi se na kraju zagasila i pala na 6.5W.

Nisam imao čime izmjeriti usis zraka u unutarnju a sobna temperatura je bila 20.9c vanjska temperatura oko 10c.


 
Testirao Hitachi u dnevnom boravku.
Na daljincu podešeno na 30c auto fan vanjski uvjeti isto kao kod Toshibe.

Potrošnja struje iz utičnice 1.476W a na izlazu iz klime je bilo 57.9c.
Znači zaključak između Toshibe Suzumi 10 i Hitachi 35 su sljedeće:

Toshiba daje 1.2c više toplote na izlazu unutarnje a manje potroši struje iz utičnice za 271W od Hitachi-ja.

Drugo Toshiba ima vanjski jednoredni izmjenjivač i na unutarnjoj je dvoredni izmjenjivač.
Hitachi ima na vanjskoj dvoredni izmjenjivač a na unutarnjoj troredni izmjenjivač i veći je površinski od Toshibe.

Neka neko stručan pojasni kako Toshiba da veću temperaturu na izlazu za 1.2c sa daleko slabijim izmjenjivačem i na unutarnjoj i vanjskoj jedinici od Hitachi-ja.

Test od HITACHI RAK 35 RPC.
 
Dovoljno je da ima slabiji izduv i eto ti odgovora. Nisi racunao kolicinu vazduha koja prodje kroz izmenjivac a to je bitan faktor za jednacinu.
Probaj na bilo kojoj od klima da odvrnes vent do kraja i da ga smanjis skroz pa izmeri temperature da vidis kolika je razlika.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
I nemoj na AUTO, meri na max izduvu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Evo koliko može maksimalno povući iz utičnice.
Na daljincu 30c i high mod uključen.

Hitachi na grijanju ima izduv max m3/h 780
Toshiba na grijanju ima izduv max m3/h 571

Hitachi je najviše povukao iz utičnice 1.915W.
Toshiba je najviše povukla iz utičnice 1.436W.




[SAJ]ber Kurajber Hitachi ima izdv 780 naspram Toshibinih 571 m3/h na max postavci.
 
LG klima inverter Athena H12AK

Plasmaster Jonizator
Najniža buka
Plasmaster Automatsko čišćenje
Kapacitet hlađenja (Min/Procena/Maks): 300/2500/3800 W
Kapacitet grejanja (Min/Procena/Maks): 300/4000/6800 W
Ulazna snaga:
Hlađenje: 760 W
Grejanje: 740 W
Napajanje ø,V,Hz: 1,220-240,50
E.E.R: Hlađenje: 4,6 W/W
C.O.P: Grejanje: 5,4 W/W
Energetski razred: Hlađenje A+++/ Grejanje A+++
Stepen smanjenja vlage: 1,7 l/č
Punjenje rashladnim sredstvom (R410A): 1150 g
Dimenzije unutrašnja jedinica (ŠxVxD): 87.5 x 29.5 x 23.5 cm / 11.5 kg
Dimenzije spoljne jedinice (ŠxVxD): 77 x 54.5 x 28.8 cm / 35 kg

Lepo izgleda na papiru
 
Ima nas ovde par sa "lepim iskustvo m" sa LG klimom.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Od LG-a ono sto valja je preskupo.
Drugar mi nudio kombinaciju od uvoznika direktno 18-ica za 110.000 a 180.000 su po radnjama. Sad vi vidite koliko se ugradjuju na njih. Osim sto je lepa ne moze da parira nocriji. Cak ni po toj ceni je ne bih uzeo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo koliko može maksimalno povući iz utičnice.
Na daljincu 30c i high mod uključen.

Hitachi na grijanju ima izduv max m3/h 780
Toshiba na grijanju ima izduv max m3/h 571

Hitachi je najviše povukao iz utičnice 1.915W.
Toshiba je najviše povukla iz utičnice 1.436W.




[SAJ]ber Kurajber Hitachi ima izdv 780 naspram Toshibinih 571 m3/h na max postavci.
Pa Hitachi greje oko 40% vise vazduha, sa oko 30% vise struje, sto znaci da je efikasnija.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Nije ista temperatura izduva. Kod Tošibe je topliji vazduh

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Sada sam došao doma pa sam uslikao stanje temperature u dnevnom boravku i spavaćoj sobi.

U dnevnoj je klima Hitachi postavljena na 23c na daljincu i pokazuje temperaturu 22.3-22.4c (neznam koji je tačniji od ova dva) znači za 0.6-0.7c manja od zadate prostor je izoliran.
U spavaćoj je Toshiba postavljena na 20c i sada je u sobi 20c nema odstupanja od zadate kad usporedim prosjek je maksimalno 0.1-0.2c na održavanju.

Koliko sam primijetio da Hitachi radi na oko 300-330W pa se gasi jako puno, sada sam upratio da se ugasila na 300W kad se ponovno upalila došla je malo više od 500W pa se ustabilila na 320W pa se opet gasi a najgore je što se pali gasi svakih 10ak minuta ova joj vanjska temperatura ne odgovara za ovaj režim rada nešto razmišljam ovo sa paljenjem gašenjem koliki će joj biti radni vijek.
Ova klima je predimenzionirana za ovaj prostor najbolje bi bilo da je neka 9-tka ili 10-tka sa što nižom modulacijom.
Zaista treba kod kupovine klime obratiti pozornost na pravilno dimenzionisanje da bi u ovim uvjetima kada je vani +5-10c da bi radila sa što manje pauza i da ima što je moguće nižu modulaciju rada klime.

Sada kada više pratim kako rade klime različito u istom stanu u dva odvojena prostora sve je više bitnije da klima ima što nižu modulaciju i da se što manje gase recimo kod mene je u dnevnoj nešto malo više od 22c (zadana 23c) a u spavaćoj je 20c i kad uđem u spavaću nekako mi je ugodnije jer klima se skora pa i ne gasi radi na 230-250w na održavanju zato sam više puta naveo da mi po osjećaju toplote bolje radi Toshiba.

Da i napomenem za one koji stavljaju jake klime 12-14-18-tke u manji prostor da o tome dobro razmisle sa jačom klimom se izgubi konfor u grijanju i imaju se veće oscilacije u temperaturi zbog pauza koje rade.
Evo to su moja neka zapažanja.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno