Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas su dosli serviseri ACS i ustanovili problem sa MIDEA MSMACU-18HRFN1, koji imam. Pitao sam dali mogu da doplatim za 14 nocriju, serviseri ACS nepreporucuju nju jer imaju problema sa stampanom plocom. Toplo mi preporucuju kao zamenu DAIKIN ftxb50c, kakva su vasa misljenja da zamenim mideju za ovaj model i brend?

hoces nam objasniti sta su tacno ustanovili,kokavi su im komentari bili?tebi ACS servis daje drugu klimu ili moras da se obratis uvozniku?
 
Izmedju spoljne i unutrasnje jedinice postvljene su cevi duzine 3,2 - 3,5m ako na to mislite. A udaljenos unutrasne klime id spoljasnje je nekih 0,9 - 1,1m..
 
Ako se ispostavi da Nocria ima problem sa plocom onda ce dzaba da menja. Samo ce ga izda klima i sred zime :S:

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za njega bi bila dovoljna i 18LFC .. Ili pak da uzme 12LU i da ostavi jednu TA u prpravnosti ako mu zatreba da potpomogne ..
 
Jozzo, dva spoljna zida imaju 8 sm i 10 sm izolaciju. Zid koji nije izolovan je pregradjen sa kupatilom ( jedna polovina spoljno zida ) a druga polovina zida je sa unutrasnje strane oblepljen stiroporom od 3 sm. Neznam zasto mislite da bi 18 ili 14 bila prejaka, kad postigne temperaturu od 21- 23 iskljucice se i kad spadne temperatura ukljucice se i lako postici zadatu temperaturu ( moje laicko razmisljanje )...
A zašto LG12 nije postizao da ugreje druge dve prostorije? Kolika je temp bila u toj sobi gde je LG12 grejala? I koji model je bio u pitanju?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovde vidite unutrasnju jedinicu mideje i na drugoj slici vidu se gde duva.



img_2010.jpg


img_2011.jpg
 
A evo slike koja pokazuje tip prehodne klime koja i dan danas besrekorno radi u 18m2.


img_2013.jpg
 
Evo podaci klima koje su usle u uzi izbor:


Fujitsu Nocria AWYZ 14LBC - 124.900 din

Pdesignh kW 6.00
COP 4.44
Klasa A
Modulacija ( 0.9 - 9.1 ) kw
na -5c daje 7.51kw uz COP 2.8
na -15c daje 5.74kw uz COP 2.63
na +7c daje 9.1kw uz COP 4.00
--------------------------------------

Fujitsu ASYG 18LFC - 124.900 din

Pdesignh kW 5.9
COP 3.68
Klasa A
Sezonska potrosnja 2130 kwh
Modulacija ( 0.9 - 9.1 ) kw
na -7c daje 5.22kw uz COP 2.25
na -15c daje 4.81kw uz COP 2.10
na +7c daje 6.30kw uz COP 3.68
---------------------------------
 
Poslednja izmena:
hoces nam objasniti sta su tacno ustanovili,kokavi su im komentari bili?tebi ACS servis daje drugu klimu ili moras da se obratis uvozniku?

Nemoj se ljutiti, odgovor je da sam upravu sto se tice duvanja klime i da mi kao alternativu predlazu daikina FTXB50C / RXB50C. Sutra cu da dobijem konacan njihov predlog. Voleo bih da sam spreman oko odabira druge klime uz vasu pomoc.
 
vracas ovu klimu,predlazu ti drugu koju ces uzeti kod njih?ko snosi troskove demontaze stare i montaze nove klime?
 
Nista neznam sutra ce me zvati vlasnik prodavnice i videcu sta ce reci. Ja sam klimu kupio krajem maja i verujem da je i to jedan razlog da mi izadju u susret jer bih kod njih uzeo drugu klimu.

Javno se zahvaljujem nexteen-u na podacima koje mi je dao i objasnio kakve su klime...
 
Zahvaljujem,obavesti nas,molim te,kako ste resili problem...ima nas jos koji imamo takvu ili slicnu muku

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam snosio troškove nove montaže, ali ne i demontaže. Mada, imao sam instalaciju, tako da je drugi put koštalo manje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Evo podataka za brzinu duvanja Daikina FTXB50C:
Protok vazduha na unutrašnjoj jedinici (najveća/srednja/min. brzina/tihi rad), grejanje:
982/900/799/709/637 m3/h
Ovo mi se čini i previše za boravak u toj prostoriji od 18kvm. Poređenja radi, Fujitsu 12LT ima protok 850/700/550/330m3/h. U AUTO modu je uglavnom kao sa dve crte, a to je 550m3/h, dok bi to kod ovog Daikina iznosilo 800m3/h, što je previše za mali prostor. Ja bih na tvom mestu uzeo 12-cu i u onih par dana u godini upalio jednu peć.
 
Ma za 18 kvadrata samo Panasonic Heatcharge, što je sigurno, sigurno je...
 
Mitre, ja sam na tvojoj strani. Poenta je što čovek hoče da greje 45kvm sa jednom klimom, a to su tri prostorije od po 20, 15 i 10kvm. Kako god, mnogo je 18-ca, a i 12-ca je kompromis u toj varijanti. Bolje da stavi dve manje klime, ili jednu 12-cu i da po potrebi upali TA peć ako baš zahladni u debeli minus. Ja bih svakako izbegao bilo koju 18-cu. Bolje je i da mu peći rade kao mlaki radijatori uz jednu 12-cu nego da ima uragan u kući. ja tu ne bih stavljao ništa jače od 12 LUCA. Umesto jedne Nocria klime, bolji će mu ugođaj biti ako stavi dve manje, kao npr dve Daikin FTXB20C sedmice. Obe zajedno su jače u svim temperaturnim režimima od jedne Daikin 18-ce. Plus, u prelaznom periodu može da mu radi samo jedna, kako se ne bi stano palile i gasile, i kako ne bi imao neprijatnu promaju u manjoj sobi.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali džaba nekome i crtati, ja se trudim da ne dajem odokativne predloge, ali neke stvari prosto bodu oči koliko su pogrešne...
 
Fujitsu 12 LT je velik i za 40kvm, a poređenje sam dao da se vidi koliko onaj Daikin jače duva. Taman da je ceo prostor iz jednog dela, to je preveliki protok vazduha, a kamoli u tih 18kvm.
 
Nisu me zavali zato cu ih ja sutra zvati da znam na cemu sam. Voleo bih 14nocriu ili ASYG 18LFC. Nemojte me drugari pogresno shvatitihocu, hocu iz jednog mesta da grejem tri prostorije. Slazem se sa vama da gledam jako velike klime za taj prostor, ali po vama koja 12 je vrh odnosno najbliza nocriji ?
 
Znacilo bi mi vasa iskrena preporuka, jer bih zeleo da ove godine sigurno iskljucim jednu ta pec. A pun pogodak bi bio ako bi obe peci bile ugasene...
 
Ja mislim da ti nisi svestan ni sta radi Nocria ni sta radi ta 18-ica. Zlocin je uzimati ih za tolicki prostor. U svakom slucaju sacekaj da vidimo sta je s Nocriom. Rekli su ti da je problem s plocom a ti zapeo da je uzmes. Pa citas li da je meni crkla?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Fujitsu ASYG 12LTCA, slabija od Nocrie a košta jednako. Jača od Midea Mission 18-ce. Ali realno ti ni ta nije potrebna. Za te pare imaš dva Daikina 7-ce, sa sve kusurom za montažu ove druge. Jedan staviš u tih 18kvm, drugi u onih 15kvm, a ka sobi od 10kvm staviš da duva ona iz veće prostorije, i ujedno ostaviš u tih 10kvm TA za ne daj Bože nekog ludog minusa. I te dve klime na -15℃ daju skupa 3.2kW što bi trebalo da ti je dovoljno, a s obzirom da je zimski prosek +4℃ onda ti je jasno da ti je to sasvim dovoljno snage.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Drugari hocu jednu klimu i nemojte me ubedjivati za dve. Slazem se sa vama da nemoram izimati 14 ili 18, koja po vama 12 najbolje greje i za 1kw struje daje najvise toplotne energije na -15C? Pomozite mi da im sutra argumentovano ponudim da zelim drugu proverenu klimu sa najboljim ucinkom grejanja.
 
Bio bi zahvalan ako bi ste nasli podatak za odredjenu klimu koju mi savetujete da postavite njene karakteristike na -7 , -15 i +7, hvala na pomoci...
 
Gledam karakteristike Fujitsu ASYG 12LT - 122.900 din

Pdesignh kW 4.00
SCOP 4,60
Klasa A++
Sezonska potrosnja 1217
Modulacija ( 0.9 - 6.5 ) kw
na -10c daje 4.00kw sa COP 2,52
na -20c daje 3,63kw sa COP 1.84
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,40

ili Fujitsu ASYG 12LU - 89.000 din

Pdesignh kW 3,90
SCOP 4,00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1363
Modulacija ( 0.9 - 5.6 ) kw
na -7c daje 3,45kw sa COP 2,64
na -15c daje 3,13kw sa COP 2,43
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,30
 
Poslednja izmena:
Covece, niko nema nista protiv da ti uzmes jednu klimu ali uzeces krmacu koja ti ne treba. Platices vise nego sto moras. Ako te pare zuljaju onda idi i kupi najskuplju, ne moras nista ovde da pitas. Onaj daikin koji su ti preporucili je sasvim ok za one pare. Nocriu nikada, ali nikada neces upregnuti na vise od 60%. Ne znam zasto bi bacao pare bzvz za nju. Plus sto su ti rekla da ima problem s plocom, plus sto sam ja vec rekao da je moja izdahnula. Ne kapiram zasto bi uzimao klimu koja ti ne treba i koja moze da ti rikne u bilo kom trenutku?

BTW, cuo sam se sa serviserom. Decko zvao 2x ali su ovi u servisu pogresab broj upisali. Dogovorili smo se da dodje ili ujutru ili u petak. Menjace se ploca na spoljnoj, to mi je vec najavio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
[SAJ]ber Kurajber, nisam tvrdoglav i slazem se sa vama da bespotrebno ne bacam pare. Ova Fujitsu ASYG 12LU mi i po ceni odgovara, jedino ako neko ima bolji predlog. Sta znaci Pdesignh kW ?
 
Poslednja izmena:
E to, daj neki info sta se desava. Manite ovog, on je nesto zacrtao u glavi i pustite ga da se za*ebe pa ce nauciti na tezi/skuplji nacin.
pdesign je snaga koju klima izbacuje na max izduvu na odredjenoj temperaturi, kod Fujitsu je to -10c.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno