Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
koju kvadraturu su ti te dve devetke grejale,,,dali je prostor izolovan..
 
pozdrav, kakvo je misljenje o koriscenju klime koja ima jednu spoljnu i dve unutrasnje jedinice. trazim resenje za staru kamenu kucu na moru koju bih izbegao da ruzim sa dve spoljne jedinice, imam jednu poziciju na koju mogu da sakrijem jednu bez vecih estetskih zavrzlama. zanima me sledece: kakva je potrosnja ako radi samo jedna a ne obe jedinice? kuca ima kamene zidove 55cm ali se moze reci da je donji sprat realno izolovan dok na prvom spratu krov pusta toplotu pa se moze smatrati neizolovanim. povrsina po spratu je oko 35m2, dole je nisko 210cm visina gore je normalno. mraza nema, minusa nema, trazi se resenje koje je istovremeno ekonomicno.
 
pozdrav, kakvo je misljenje o koriscenju klime koja ima jednu spoljnu i dve unutrasnje jedinice. trazim resenje za staru kamenu kucu na moru koju bih izbegao da ruzim sa dve spoljne jedinice, imam jednu poziciju na koju mogu da sakrijem jednu bez vecih estetskih zavrzlama. zanima me sledece: kakva je potrosnja ako radi samo jedna a ne obe jedinice? kuca ima kamene zidove 55cm ali se moze reci da je donji sprat realno izolovan dok na prvom spratu krov pusta toplotu pa se moze smatrati neizolovanim. povrsina po spratu je oko 35m2, dole je nisko 210cm visina gore je normalno. mraza nema, minusa nema, trazi se resenje koje je istovremeno ekonomicno.
Možda da razmisliš o nekoj izolaciji krova pa da vidiš kako će biti. Što se tiče klime... imaš dosta o tome na temi, možeš malo prelistati. Generalno je skuplja varijanta, ako si pri kešu to je ok... Ili postavka ispred kuće "na zemlju" kao što se postavljaju toplotne pumpe. A postoje i rešenja da se spoljna jedinica recimo uklopi sa fasadom sa nekim zastorima i td... Sve zavisi koliko ulažeš novca.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi može li pomoć? Treba da kupim klimu za stan od 67m2. Ideja je da se montira u dnevnoj sobi ali tako da direktno duva kroz hodnik ka spavaćim sobama koje su na L (ili G :)). E sad pitanje je da li bi mi tu posao završila i manja klima od 12000BTU ili da idem na 18000. Ova od 12.000 bi trebalo da može da pokrije 60m2 mada pretpostavljam da se to misli na otvoren prostor.

I ako može preporuka koju uzeti u ceni od oko 50 hiljada (može manje svakako :)).

Hvala.
 
Ne možeš zagrejati 60+ km sa klimom od 50k, ustvari možeš do - 5c
Ako hoćeš sa jednom 12ticom, to može sa fujicu lt minimum

I podrazumeva se sa izolacijom
Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nije mi akcenat na grejanju već na rashlađivanju leti. U stanu je centralno grejanje i ne planiram da ga grejem klimom. Znači treba mi najviše u julu i avgustu da rashladi stan.
 
Koliko kosta ugradjivanje klime u Beogradu? Zeleo bih da znam neke okvirne cene, da me ne prevare majstori. Takodje bi mi znacilo ako neko ima preporuku za servise.
 
Komsija uzeo Gree Amber 18-ticu za onaj salon namestaja sto sam pominjao, 90m2, ne znam da li ce da bude dovoljna na vecim minusima ali tu preko 19-20c i ne treba da bude, racunam da ce da bude ok. Cekamo sad ovo hladnije vreme da izmerimo meracem razliku izmedju zida sa izolacijom i OSB table sa stiroporom i fasadom.
 
Taj "montažni" zid neće akumulirati toplotu. Svakog jutra grejanje njega kreće od početka.
 
Aha, pa OK onda. Pratite pa javite.
 
Baba Marta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Malo zapažanje oko dela gde smo raspravljali vezano za dužinu instalacije.

Dakle dve potpuno identične klime, jedna ugrađena po pravilu 3 metra dužine instalacije a druga je od prilike na 1m... od prilike koliko treba da prođe kroz fasadu, blok i unutrašnju izolaciju.

Apsolutno nema nikakve razlike u potrošnji i u radu.
Jedina je razlika u tome što klima koja je na 3m ima pri početku grejanja na nižim temperaturama huk koji se čuje neko kraće vreme po paljenju dok ova na kraćoj instalaciji nema nikakvih drugih zvukova osim naravno ventilatora.

Tako da mi još uvek nije jasna ta priča o obaveznih 3 metra minimalne instalacije.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Koja klima je u pitanju?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Vox iva

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Na koliko m je prednapunjen taj uređaj? Ako je max 5m (kao Midea) onda i ne pravi razliku. Svaki Fujitsu je prednapunjen na 15m, pa ispod 3m gas zna da se čuje jače nego što je predviđeno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je obrnuto... Preko 3m se čuje a ispod ne.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
To je i moje mišljenje... Prosto smatram da je to više finansijski momenat.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
To ima veze sa prenošenjem vibracija u unutrašnjost preko cevi koje mogu da smetaju isto kao buka.
Ja itekako čukem te vibracije kad se zaleti kompresor

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Nijedna klima nije indenticna , mozete imati dva ista modela sa istom duzinom instalacije pa da prave razlicite zvukove , sto pri deforstu to u vibracijama koje mogu da proizvedu . Dovoljna je i najmanja razlika u izvedbi , kolicina gasa i ko zna sta jos moze da utice na to .

Imao sam dve LU na testiranju u indenticnim uslovima , postoje razlike u zvukovima koje prave , jedna je imala malo dublji zvuk tj manje rezak zvuk spoljne kad potrosnja ode preko 800w , ta ista ima drugaciji i konstantan zvuk kolanja freona dok je u defrostu a ova prethodna sve kontra , samo malo se cuje kolanje dok ne obrne proces i onda nista tj samo taj rezak zvuk kompresora kad ode preko 800w , no jedna stvar im je bila ista , onaj hrcak , samo sto se osetno manje cuo kod ove sto ima dublji zvuk spoljne .

Ovo testiranje je izvrseno tj zamena spoljnih jer je to bio jedini nacin da utvrdimo da li tog hrcka imaju sve LU ili je do ovog koji mi je ugradjen , nazalost imala ga je i druga ..
 
pozdrav...imam nameru da ugradim jednu LU 12 ,pa me interesuje njena potrosnja,neka sredina ,, Kuca,izolovana,28 kvadrata dnevna,8 kvadrata kupatilo i hodnik,dva prozora sa juzne strane,plafon rigips 20 cm mineralne vune..dupli hodnik,dvoja vrata.alupvc stolarija.
 
Nijedna klima nije indenticna , mozete imati dva ista modela sa istom duzinom instalacije pa da prave razlicite zvukove , sto pri deforstu to u vibracijama koje mogu da proizvedu . Dovoljna je i najmanja razlika u izvedbi , kolicina gasa i ko zna sta jos moze da utice na to .

Imao sam dve LU na testiranju u indenticnim uslovima , postoje razlike u zvukovima koje prave , jedna je imala malo dublji zvuk tj manje rezak zvuk spoljne kad potrosnja ode preko 800w , ta ista ima drugaciji i konstantan zvuk kolanja freona dok je u defrostu a ova prethodna sve kontra , samo malo se cuje kolanje dok ne obrne proces i onda nista tj samo taj rezak zvuk kompresora kad ode preko 800w , no jedna stvar im je bila ista , onaj hrcak , samo sto se osetno manje cuo kod ove sto ima dublji zvuk spoljne .

Ovo testiranje je izvrseno tj zamena spoljnih jer je to bio jedini nacin da utvrdimo da li tog hrcka imaju sve LU ili je do ovog koji mi je ugradjen , nazalost imala ga je i druga ..

Poz . ugradio bih jednu LU 12 pa me zanima koja je njena potrosnja max-min .Kuca ,prostor koji bi grejala je 28 kvadrata plus kupatilo i hodnik,ukupno 37 kvadrata, Izolacija stiropor 5 cm na juznoj strani ostale strane 8 cm ,giter blok ,plafon rigips i 20 cm mineralne vune.prozori na juznoj strani,
 
Nijedna klima nije indenticna , mozete imati dva ista modela sa istom duzinom instalacije pa da prave razlicite zvukove , sto pri deforstu to u vibracijama koje mogu da proizvedu . Dovoljna je i najmanja razlika u izvedbi , kolicina gasa i ko zna sta jos moze da utice na to .

Imao sam dve LU na testiranju u indenticnim uslovima , postoje razlike u zvukovima koje prave , jedna je imala malo dublji zvuk tj manje rezak zvuk spoljne kad potrosnja ode preko 800w , ta ista ima drugaciji i konstantan zvuk kolanja freona dok je u defrostu a ova prethodna sve kontra , samo malo se cuje kolanje dok ne obrne proces i onda nista tj samo taj rezak zvuk kompresora kad ode preko 800w , no jedna stvar im je bila ista , onaj hrcak , samo sto se osetno manje cuo kod ove sto ima dublji zvuk spoljne .

Ovo testiranje je izvrseno tj zamena spoljnih jer je to bio jedini nacin da utvrdimo da li tog hrcka imaju sve LU ili je do ovog koji mi je ugradjen , nazalost imala ga je i druga ..
Reklamirao si spoljnu?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno