Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Njega sad drma placebo, verujem da je odusevljen. Ali obzirom da je lik bas toliki paksu mogao bi za par dana da ga opet pitas koji to model bese pa da mu kazes da su ga prevarili. Ako je los covek nije greh da mu pokvaris dan, kupovinu, praznik... :d Naravno, sve iz najbolje namere, da mu pomognes da prevaranti ne prodju nekaznjeno :d

Tapatalk

Ne pada mi na pamet da ponovo gledam tu glavu :D nek uživa u svojoj klimi!
 
Naravno. Tvoja duznost je da ispravis nepravdu:
-da sprecis bandite da varaju ljude i prodju nekaznjeno.
-da paksu ne bude srecan i zadovoljan paksu.

Ja se ne bih dvoumio 2 sekunde. Ubijem 2 muve jednim udarcem i spavam mirnim snom pravednika ;)
 
Naravno. Tvoja duznost je da ispravis nepravdu:
-da sprecis bandite da varaju ljude i prodju nekaznjeno.
-da paksu ne bude srecan i zadovoljan paksu.

Ja se ne bih dvoumio 2 sekunde. Ubijem 2 muve jednim udarcem i spavam mirnim snom pravednika ;)

Klimu je uzeo po preporuci ženinog rođaka tako kaže, ko sam ja da kvarim međuljudske i familijarne odnose, reko im hoću ovaj inverter tj kliknuo mišonjom i oni mu donjeli on/off inverter, opet ponavljam ne gleda mi se ta malograđanska glavurda ponovo.Lik nezna pozvonit na zvono već lupa na vrata kao da međeda zove iz pećine a ne čovjeka.
 
Ili na grejanje ispod nule

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kad pocne taj Tesla da ti brunda neces moci da spavas :D

Nije blizu mene druga ulica skroz nekih 300-400 metara od mene, živi u zgradi, a što se tiče brundanja okružen je beko klimama pa će se pridružit zavijanju, kad upale one klime isto električni mlinovi za kafu :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa to ceo orkerstar, taman ce da bude koncert za docek :D
Da li je on dobio model koji je narucio ili ga zajebali?

Po preporuci ženinog rođaka kliknuo na tu klimu online-shop, on/off inverter :type: ljudi mu donjeli tu ali mu nisu odali malu tajnu da je klima on/off
 
Naravoučenije glasi: "Ne slušaj ženu!" Ovo važi i za ženine rođake, hahaha

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Cini mi se da sam video palmu kod tebe na slici montaze Gree Viola, koja je to lokacija, primorje? Ako nema minusa mozda mu i bude dovoljna.

Sta mislis zasto se ja stalno cudim njegovim postovima :)
U mostaru nema hladnoce,njegovi racuni veci nego kod vecine a defroste je imao svakih 10 minuta :)
Jako komplikovano za shvatit :)
 
Sta mislis zasto se ja stalno cudim njegovim postovima :)
U mostaru nema hladnoce,njegovi racuni veci nego kod vecine a defroste je imao svakih 10 minuta :)
Jako komplikovano za shvatit :)

Ti defrosti su bili kad mi je riknula vanjska, nije bilo izolacije gola cigla bila su ta nekolika dana sa temperaturama od -10 a vlažnost preko 90%, radile klime 24 sata dnevno, nije se ponovilo više, pa nije baš u zadnje vrijeme baš tako toplo zimi u Mostaru, obično je hladno kad je sunčano i kad nije jugovina.Računi su znatno manji otkad sam udario izolaciju sa sjevera, mada još imam velike gubitke topline.Za razliku od računa iz prošle godine za 11 mjesec račun je manji za 20€.Zadovoljan bi bio sa 100€ mjesečno za cijelu kuću za ova tri mjeseca udarna , decembar, januar i februar.Vi vidili palmu i odmah mislite havaji su to nema zime :) zna biti dobro hladno, zima je zima.
 
Poslednja izmena:
A prizemlje? Nisi stavio Demit?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Evo da malo jasnije bude kako je to izgledalo kad mi je riknula klima, dio kuće koji je okrenut sjeveru, odakle pušu strašni vjetrovi :mad:

https://s2.postimg.org/3r0pheccp/20170914_093751_HDR.jpg

Sada to izgleda ovako

https://s2.postimg.org/mjckl8vyx/20170927_155822_HDR.jpg

Velika je kućerina.
Gledam ove slike prije i poslije i pretpostavljam da ti je lijeva i desna strana nije izolovana vjerovatno samo cigla tako i da i dalje imaš ogromne gubitke.
Upitno je dali ima izolacija u podu i tavanu gledam i ovu sijalicu ispod kupatila je trebalo skinuti pa tu staviti izolaciju.
Gradnja je klasična kao kod mene u stanu gdje nema nigdje izolacije niti u podu pa sam radio unutarnju izolaciju.

Još ove tvoje klime i dobro rade s obzirom kakvi su uvjeti i kad bi klime radile 24h tu bi bila potrošnja ogromna.
Ja sam prošlu zimu u kući bez izolacije samo cigla 47 m2 prizemnica grijao na peć na drva nekih 10-ak dana i dok griješ je donekle dobro a kad se ugasi i ujutro ustaneš to je opet ledara na proljeće sam stavio dobru izolaciju na kuću i na gornjoj ploči imam 29 cm izolacije postavio Toshiba Daiseikai 8 10-tka i sada pred kraj godine idem kući i to će biti prvo grijanje na klimu u tom prostoru..

I vidjeti kako će se u tom prostoru grijati na jednu klimu sada za prvu ruku za tih 7-8 dana koliko budem boravio u njoj.
Tu će doći još jedna klima ali nije hitno tako da ima vremena.
 
Gledam ove slike prije i poslije i pretpostavljam da ti je lijeva i desna strana nije izolovana vjerovatno samo cigla tako i da i dalje imaš ogromne gubitke.
Upitno je dali ima izolacija u podu i tavanu gledam i ovu sijalicu ispod kupatila je trebalo skinuti pa tu staviti izolaciju.
Gradnja je klasična kao kod mene u stanu gdje nema nigdje izolacije niti u podu pa sam radio unutarnju izolaciju.

Još ove tvoje klime i dobro rade s obzirom kakvi su uvjeti i kad bi klime radile 24h tu bi bila potrošnja ogromna.
Ja sam prošlu zimu u kući bez izolacije samo cigla 47 m2 prizemnica grijao na peć na drva nekih 10-ak dana i dok griješ je donekle dobro a kad se ugasi i ujutro ustaneš to je opet ledara na proljeće sam stavio dobru izolaciju na kuću i na gornjoj ploči imam 29 cm izolacije postavio Toshiba Daiseikai 8 10-tka i sada pred kraj godine idem kući i to će biti prvo grijanje na klimu u tom prostoru..

I vidjeti kako će se u tom prostoru grijati na jednu klimu sada za prvu ruku za tih 7-8 dana koliko budem boravio u njoj.
Tu će doći još jedna klima ali nije hitno tako da ima vremena.

Sa lijeve i desne strane trenutno nije moguće postaviti izolaciju, što se tiče podova prije je bio brodski pod pa sam preko njega stavio laminat, krov nije pakovan i pod tj ploča nema izolaciju to mislim radit na ljeto, takođe sam mislio na ova dva unutrašnja/vanjska zida postavit 3cm stiropor, jedan je sa istoka a drugi sa zapada tj lijeva i desna strana kuće, s juga imam samo običnu fasadu.

https://s7.postimg.org/oif72dpqz/20170630_133627_HDR.jpg

usput jel neko primjetio EU oznaku kod Gree klima ispod ventilatora

https://s7.postimg.org/y48rilgvv/20171217_094527_HDR.jpg
 
Tričetvrt-redni izmenjivač

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno