Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jozza, napisao sam gore, odgovorio si na neki drugi post izgleda. Bar mi deluje da se odnosi na moj slucaj a odgovoreno je korisniku "Sapra"
TA pec ima 3.5 kw , u januaru je trosila oko 3000din (nocni rezim jeftina struja), leti mi je struja 800-1300din.
Klima mi je privlacna jer sam poceo da izdajem gajbu na dan a kabl od TA peci je vec goreo, plus sada ti gosti ne bi palili pec od 00-8 bas ih gabri :) Klima, koliko sam se ovde informisao radi celu zimu tj aktivira se sama po potrebi i odrzava temp, a pritom ne vuce toliko struje kao TA pec(ispravite me ako gresim) i smanjuje rizik od iskakanja osiguraca, paljenje stekera, pri radu npr bojlera, ringle, peci sto se desavalo(monofazna struja)... E sad, mene jedan deo malo brine oko zapremine stana zbog 2.90 visine. Kvadratura je 21m2, zidovi su debeli 80cm ,3 zida su spoljasna znaci stan i nije bog zna kako ususkan osim hodnika i 2 zida te sobe . Iznad mene je tavan a deli nas karatavan plafon plus sam zalepio letos stiropor 5cm na plafon... Kako bi se tu mogao pokazati recimo LUCA Fu?
 
100k muka

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ko ce ga znati mislim da je skinuo klimu koliko vidim na slikama valjda je majstorski odradjeno , ja da nemam klimu odmah binje uzeo
 
Ko ima da da 100.000 ima da da i 120.000 za novu i da ne razmislja. Naravno, ako ih ima jos uvek.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kada radite dezinfekciju u hladnim danima kako je pustite posle da duva i koliko,znam da se leti pusti na hladno po pola sata pa me interesuje zimi kako raditi
 
Mislim da zimi nema potrebe za dezinfekcijom jer je suva unutrasnja. Ja bar moju nisam nikad prskao u grejnoj sezoni i nikad problem. Neka me ispravi neko ako gresim.
Posle grejne sezone uradim jednom i to je to.
 
Jozza, napisao sam gore, odgovorio si na neki drugi post izgleda. Bar mi deluje da se odnosi na moj slucaj a odgovoreno je korisniku "Sapra"
TA pec ima 3.5 kw , u januaru je trosila oko 3000din (nocni rezim jeftina struja), leti mi je struja 800-1300din.
Klima mi je privlacna jer sam poceo da izdajem gajbu na dan a kabl od TA peci je vec goreo, plus sada ti gosti ne bi palili pec od 00-8 bas ih gabri :) Klima, koliko sam se ovde informisao radi celu zimu tj aktivira se sama po potrebi i odrzava temp, a pritom ne vuce toliko struje kao TA pec(ispravite me ako gresim) i smanjuje rizik od iskakanja osiguraca, paljenje stekera, pri radu npr bojlera, ringle, peci sto se desavalo(monofazna struja)... E sad, mene jedan deo malo brine oko zapremine stana zbog 2.90 visine. Kvadratura je 21m2, zidovi su debeli 80cm ,3 zida su spoljasna znaci stan i nije bog zna kako ususkan osim hodnika i 2 zida te sobe . Iznad mene je tavan a deli nas karatavan plafon plus sam zalepio letos stiropor 5cm na plafon... Kako bi se tu mogao pokazati recimo LUCA Fu?

Ako će non-stop da ti radi klima, tu je 12LM puna kapa.
 
Ova Midea ne ume da se uskladi, i "modulacija" izgleda kao niz diskretnim vrednosti. Znači 400W-900W-1000W-1100W. Otprilike tako nekako skakuće. Biće ovo ušteda u grejanju na pelet "ko preko one stvari".

Ovako glupo radi i LG (P12RK), tako da nije samo kod Kineza slučaj. Ima 3-4 brzine kompresora i to je to od modulacije.
 
Jel do 60hiljada best buy Fujitsu 12LGC? Ili neka druga klima? Ako mozete mi navesti jos par modela na koje da idem? Posto gledam da uzmem na rate, ali ako ne bude moglo moracu za kes.
 
Zaboravih da napišem da je prosek oko 400W kad se podeli utrošak energije [kWh] sa ukupnim vremenom rada [h]. To bi trebalo da radi na ~400W konstantno. Ali jok, oko 1000W pa ugasi. I tako u krug.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jel do 60hiljada best buy Fujitsu 12LGC? Ili neka druga klima? Ako mozete mi navesti jos par modela na koje da idem? Posto gledam da uzmem na rate, ali ako ne bude moglo moracu za kes.
Za 60.000 ima samo 12LLCA ili redizajnirani 12 LLCE. Mada, ja bih dodao još 8.000 i kupio ASHG 12 LMC. Ima i 10C opciju grejanja (kad se ode na odmor da održava 10C da ne smrznu cevi i cveće).
PS: Fujitsu LGC je stari model i ne proizvodi se više.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stigla Nokria. Pored nje Daikin odmara. Ima 9kw u toploti i sad da vidimo ko se boji zime jos. Grejem oko 60m2. Javljacu utiske kao i racun kako raste.
Nego rece mi monter da je stigla nokria2.
9kw toplote daje za prosecnih 600w struje. Oko 2k € kosta.
6e97b2a95778fc28fb336d25fc1990ce.jpg


Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
Da li mi mozete reci da li je Fujitsu LGC dosta bolja kilma od ASHG 12 LMC ili 12LLCA ?
Mozete mi preporuciti i neke druge klime sem Fijutsu uredjaja, budzet je 60hiljada i to mi je previse.
Posto bih jedva skupio ovaj novac pa ne bih da pogresim pri izboru, vec sam naveo da mi senzori na pokrete, velicina displeja i slicne fore nisu potrebne, i to odrzavanje temperature mi nije toliko bitno. Jer sam vise puta odlazio na odmor a u stanu se nije lozila vatra po 10tak dana, jednom mi je stan u toku zime bio prazan i mesec dana tako da mi treba da sto bolje greje i sto manje trosi struje :D
Jer do sada sam se grejao na kamin, koji lozim kad sam u stanu a kad nisam onda nema grejanja uopste, znaci obican kamin cev u odzak i trpaj drva :D
 
E ja sam ugradio keca nego monter kaze da je dosla u prodaju :)
Mene ipak vise zanima Daikin ururu sarara ubacuje vazduh od spolja i ima kontrolu vlaznosti vazduha i
Sva je nekako kao mercedes u garazi.

Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
Monter se malko zaračunao. Ne može klima da ima COP=15 (9kW iz 600W).
 
Nema toliko sigurno i mrzi me da trazim ali snage je otprilike kao i stara nocria, 6KW nominalno, 9KW max. COP je veci od stare ali nije ne znam koliko. Jedino sto ona ima ono ludilo sto vlazi vazduh itd. To mi nikada u zivotu nije zatrebalo. A i klima je ruzna do bola sa onim "topovima" :S:

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@sapra
LGC koji ja imam se vise ne pravi a njega je bila zamenila LEC model koga isto vise nema. LM je u toj klasi, mozda za nijansu slabiji ali tu je. Nemam sad podatke, ako moze nexteen da izvuce LGC, LLCE i LM specifikacije znacemo vise.
 
Nova Nocria za 2 broja slabija... Ne znam sto su meni ostale neke jace cifre u glavi :S:

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dzabe ce ona manje da trosi ako nece moci da ugreje kao stara verzija. Po specifikacijama stara Nocria sabija novu a dokazana je klima, ova nova tek treba da se pokaze. Zna li se cena u Srb?
 
A+++ SCOP u skladu sa današnjim trendovima, veći (jači) modeli imaju slabiju energetsku klasu, pa je logično da se ide na manje modele koji mogu da zadovolje A+++ zahteve. To je ono što prosečan kupac na zapadu prvo gleda.

Za one koji su raspoloženi da malo dublje uđu u materiju, možete skinuti "Pravilnik o energetskoj efikasnosti zgrada" https://goo.gl/ZiwBtY Ima puno materijala, ja sam deo pasivnih gubitaka prilično dokumentovao i precizirao, ono što mi pravi odstupanja u proračunima su gubici usled ventilacije i izmene vazduha, i uticaj sunčevog zračenja. Jako teško za pravilnu procenu.
 
Ako je u pitanju pasivna ventilacija (prirodna) onda i jeste teško predvideti količinu vazduha kao i protok, dok se kod prinudne ventilacije već barata protokom, pa nije toliko teško izračunati gubitke.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Prinudna sporadična, u wc i kuhinji, zamene vazduha usled otvaranja/zatvaranja vrata, i prozora, kao i curenja zbog loše zaptivenosti.

Grejna sezona je praktično cele godine, u 'letnjoj' polusezoni, i pored puno oblačnih i kišovitih perioda Sunčevo zračenje puno utiče na zagrevanje.
 
Ja ne znam naci staru nocriu na euroventu.
Mozes li nam postavit link da vidimo.
Ako tako ispalis informaciju da stara nocria sabija novu onda trebas to necim potkrepit.
Da nebi ljudi mislili da bezveze pises ili da lazes.
 
djalf

Po podacima Fujitsua ASYG 12KXCA je jaca od stare Nocrie 14 , ne slazu se podaci sa Euroventom . Evo ti iz manuala gde kaze da nova Nocria na -15c a unutrasnjom od 20c , moze da izbaci 6.1kw uz postronju od 3.06kw .. Stara Nocria koliko se ja secam moze da izbaci oko 5.74kw uz COP 2.63 na -15c ...

https://s26.postimg.org/hj5tfvb21/Nocria_ASYG_09-12_KXCA.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno