Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne cuje se u unutrasnjoj samo ponekad napolju spoljna ,mada se kod mene ne cuje ni kad je prozor otvoren vec samo kad se bas potrudis da cujes zanemarljivo
 
Da li se kod fujitsu 12LU cuje strujanje freona u unutrašnjoj jedinici?

Čuje se kada je hladno šuštanje kroz cijevi a poneka unutrašnja zna stvarno čudno da šušti, imam taj problem na jednoj LLCC ali je zanemariv pa ne smeta, zvuk je kao kada iz prazne česme izlazi zrak ne znam kako da pojasnim taj zvuk?
 
Pa OK , nije problem sto se ponekad cuje kolanje freona kroz cevi , ponekad ume da se cuje i kad odlazi u defrost , sve je to norlamno kod klime . Sve nedostatke i mane koje klima ima svi zaborave kad stignu racuni :)
 
Pa OK , nije problem sto se ponekad cuje kolanje freona kroz cevi , ponekad ume da se cuje i kad odlazi u defrost , sve je to norlamno kod klime . Sve nedostatke i mane koje klima ima svi zaborave kad stignu racuni :)

Upravo tako, mada i to zavisi od izolacije prostora ali koristio sam ih i na kući sa golom ciglom pa nije bilo tako strašno sa računima.

Usput danas sam gledao Toshiba 13 Super Daisaikai 6.5 INVERTER i Toshiba 18 Super Daisaikai 6.5 INVERTER kontam pale im cijene kad ono prc, prva košta 1400€ a ova druga skoro duplo više.
 
Bolje da nisi gledao, hahahah

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Upravo tako, mada i to zavisi od izolacije prostora ali koristio sam ih i na kući sa golom ciglom pa nije bilo tako strašno sa računima.

Usput danas sam gledao Toshiba 13 Super Daisaikai 6.5 INVERTER i Toshiba 18 Super Daisaikai 6.5 INVERTER kontam pale im cijene kad ono prc, prva košta 1400€ a ova druga skoro duplo više.
Gde nadje 6.5 kad nije aktuelan vec duze vreme i ne posoji 18 nego 16 i ne moze biti duplo od 1400 mozda si video multi on jeste aktuelan sa unutrasnjom od daiseikai 6.5

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Može biti da ova 18_ka je ustvari Toshiba Super Daisekai RAS-16N3AVP-3
 
evo gledam Toshiba Super Daiseikai 6.5 RAS-B16N3KVP-E / RAS-16N3AVP-E

Kapacitet grijanja

5,50 kW
Kapacitet hlađenja

4,50 kW

cijena 1700€
Probaj da narucis.
Inace Daiseikai 8 velicina 16 kod nas sa PDV bez rabata kosta nesto malo mamje.
Idi na sajt austrijske firme aircond i to sto nema kod njih nema ni kod vas ni kod nas.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
akter

Uradio si najpametniju mogucu stvar , za malo vise para si dosao do super klime .. Bices prezadovoljan s njom to je sigurno , pa i sa LM modelom su svi zadovoljni a izgleda da je tebi nazalost upao ili los primerak ili sta vec.. Nek je sa srecom :)

Hvala :) inace, deluje bas mocno i pravi je ukras na zidu..
 
Odnos buke i jačine duvanja kod unutrašnje LU/LM? Imaš li poređenje?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Mogu da poredim jer imam i dalje jos jednu LM koja radi odlicno..Pa ono sto sam do sada primetio za ovo kratko vreme je da je LU na drugoj brzini tisa od LM a i kod LU je skoro neprimetno ono nelagodno strujanje mlakog vazduha koje se javlja kada se dostize zadata temperatura.
 
Pitam za sustanje u unutrašnjoj jedinici jer se kod mene cuje to strujanje freona kad god klima radi, ne samo kad prelazi u defrost. Nije nesto glasno ali se cuje da struji. Kod stare obicne klime toga nema.
 
Jel to znači da LU duva slabije i toplije na "održavanju"?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pitam za sustanje u unutrašnjoj jedinici jer se kod mene cuje to strujanje freona kad god klima radi, ne samo kad prelazi u defrost. Nije nesto glasno ali se cuje da struji. Kod stare obicne klime toga nema.
R410 je pod većim radnim pritiskom od starog R22

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj lik što prodaje ovaj Daiseikai je kod mene ugradio Daiseikai 8 10-tku.

Ja isto koliko znam da Daiseikai 6.5 ide u multisisteme ali moguće je da je negdje ostao na nekom skladištu tko će ga znati ili je neka konbinacija unutarnja/vanjska.
Taj daiseikai je onda proizveden pre 3-4 godine.
U to vreme su ga austrijanci rasprodavali ja sam tad kupio velicinu 10 za 497 eur sa pdv naravno nisam placao troskove uvoza i 0% zarade za firmu ali ko kod da ga je kupovao nije kostao iznad 600 eur.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Taj daiseikai je onda proizveden pre 3-4 godine.
U to vreme su ga austrijanci rasprodavali ja sam tad kupio velicinu 10 za 497 eur sa pdv naravno nisam placao troskove uvoza i 0% zarade za firmu ali ko kod da ga je kupovao nije kostao iznad 600 eur.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Nemam pojma kad su proizvedeni ali odjednom su počeli da se pojavljuju u klima-shop radnjama kao da ih je neko izvukao iz skladišta i razdilao okolo.

Umjesto da ih snize što je moguće više oni nabili cijene kao da je ovogodišnji model.
 
Poslednja izmena:
Mešetarska posla

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Mešetarska posla

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Mogu šta hoće, a narod ko narod pojma nema o klimama nit hoće da se edukuje i informiše, i onda kad kupi beko, vox, quadro ide kuknjava, skupe mu fujitsu i mitsubishi.
 
Ili Toshiba ;)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
i toshiba i daikin doduše sad je i Gree ušao na tržište dosta su jeftinije.
Pa imas sad i Daikin i "Daikin"
Onog pravog i onog sa nalepnicom.
Carrier vec odavno ne pravi splitove nego rebrendira Mideu ne isplati im se da sami prave belu tehniku.
Toshibe izlaze iskljucivo iz fabrike Toshibe sa tim da su im rezidential splitevi onako usputni proizvodi i nemaju akcenat na njih nego na ozbiljnije proizvode u svetu klimatizacije.
Inace Carrier je vlasnik 49% Toshibe.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zna se šta je Daikin i ko je uvoznik itd, nije tu baš lako prevarit nekoga, mislim jeste ali sve se da provjerit, npr u krugu od 5 kilometara oko mene ima najmanje 10 radnji koje prodaju samo klime :D, u krugu od 20 kilometara ima ih još 10 tako da izbor je velik.
 
Ono što me najviše odbija pri kupovini bilo kojeg klima uređaja je apsolutna nezainteresovanost prodavca da kaže nešto više o klimama tj da pojasni i objasni barem osnove, dok npr ima profi radnji u kojima osoblje zna sve ni ušao nisi već ti nude da kupiš na rate, popust kešom itd itd.
 
Zna se šta je Daikin i ko je uvoznik itd, nije tu baš lako prevarit nekoga, mislim jeste ali sve se da provjerit, npr u krugu od 5 kilometara oko mene ima najmanje 10 radnji koje prodaju samo klime :D, u krugu od 20 kilometara ima ih još 10 tako da izbor je velik.
Nisi me svatio.
Nisam mislio na plagijat nego na Daikin koji je pravljen za Daikin i od Daikina ima samo nalepnicu.
Carrier je br1 firma u svetu klimatizacije pa ipak Carrier split sistemi imaju samo nalepnicu Carrier prave se u fabrici Midea.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno