Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moras da pravis neki nalog, kako moze da je vidi sa interneta? A ovo za senzor, to stvarno nesto brljavi na sondi unutrasnje, mozda zato i nema nize modulacije kod te 18-tice.
Jozza si zamenio klime?
 
Sutra ujutru monteri od uvoznika dolaze da skinu Mideu i Dule da postave Fujitsu 12LMCE

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Navići ćeš se nakon prve sezone grejanja. Tako mora. Meni je lično bolje da duva na dole nego pravo, nekome u glavu. Sem ako lokacija na kojoj je instalirana unutrašnja nije baš loše odabrana.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Kombinovacu onda, unutrasnja je instalirana da ne duva bas direktno gde se sedi, jedino se oseti povremeno to mlako strujanje vazduha ili kada se prodje ispod..supruga je inace radar za to strujanje ;)


Zavisno od potrebe, duvace dosta toplije kada zahladni.


Nadam se, prosto sam nestrpljiv da vidim kako ce sve to funkcionisati zimi..
 
A jesi dobio povrat novca?i jel placas Duletu ponovo montazu za sve tri kao za mideu?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Meni je moja džigericu pojela dok nije udario minus. Bilo je -19℃, a LT greje ko da je u plusu. E tu je prestala da zvoca i ponovo se zaljubila u mene, hahaha.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
A jesi dobio povrat novca?i jel placas Duletu ponovo montazu za sve tri kao za mideu?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Dule je uzeo klime od uvoznika, tako da njemu vraćaju. Za iste pare Dule meni Fujitsu, možda malo da doplatim. Za montažu ne znam, nisam ni pitao. Sva instalacija ostaje, moraće samo da navari prelaze sa deblje na tanju cev gasne faze, jer Mission 18 koristi onu deblju 12.7mm, a Fujitsu 12-ca oko 9.5mm. Kondenzovani gas ide kroz 6.35mm kod obe. To ćemo sutra.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bolje da promenis na 9.52 mm cevi, bolje je za grejanje.

Inace, Fujitsu podrzava 6.35, 9.52, 12.70, 15.88 i 19.05 mm debljinu cevi.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ma gde da menja kompletno sprovedenu instalaciju, nije poludeo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dva različita instalatera kažu da ne smeta. Multi-splitovi se razvode preko 12.7 za gasnu fazu, pa bila to 7-ca, 9-ka, 12 ili 18 unutrašnja.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Evo da se i ja oglasim. Postavljena Fujitsu ASYG 24LFCC pre 2 dana, merac potrosnje takodje instaliran. Nocu kada temperatura pada kod mene na 6-7 stepeni potrosnja se krece izmedju 320-390 W/h. Trenutno grejem ukupno 65 m2, potrosnja za 37 sati rada, 12 kW. Vrh uredjaj!!!!
Sutra postavljam u 2 spavace sobe po jednu Fujitsu 12LMCA. Cekam da se spusti temperatura u minus pa da tada vidim koliko ce trositi.
Spoljna jedinica se ne cuje uopste.....
 
Koja bi klima zavrsila posao za grejanje dnevnog boravka sa kuhinjom i trpezarijom, sve spojeno, nekih 35m2. U pitanju je stan, dva spoljasnja zida,drveni prozori sa duplim staklom koji odlicno dihtuju, gore je potkrovlje koje se greje, dole i okolo stanovi koji se takodje greju. Ima i neka izolacija, cigla-izolacija-cigla. Klima bi radila u kombinaciji sa dva norveska radijatora, koja bi se palila pri vecim minusima.
 
Poslednja izmena:
Ako imas para uzmi Fujitsu ASYG 12LM , ako nemas onda 12LLCC .. Pored ovih klima mislim da neces imati potrebe za bilo kakvih dogrevanjem ..
 
Bacicu ti na PM podatke od servisa za Fujitsu sa kojim je zadovoljan jedan korisnik , tacnije preporucuje ih .. Samo bi bilo dobro da obratis paznju na to da ti se odradi sve po pravilima , mada ne bi ih on preporuciovao da ne rade tako ..

Za svaki slucaj da znas :

1. minimalna duzina instalacije 3m - preporuka Fujitsua http://www.fujitsu-general.com/global/support/faq/split/0220.html
2. svaka cev zasebno izolovana , da se ne dodiruju
3. vakumiranje sistema pre pustanja u rad
4. antivibracione gume na spoljnu jedinicu , smanjuje prenos vibracija sa klime na zid , moze a ne mora no nije skupo pa je preporuka
 
Dule i kum otišli. Fujitsu ostao. Veeelika razlika u radu. Mission 18 duva vrelo, pa stane, pa opet duva vrelo. Ove duvkaju toplo, spuštaju snagu do 200-nak vati. Ja prezadovoljan. Iako je LMCE deklarisana da ima izduv jači od Misije, nije bučnija. LMCE ima dva krilca, i mnogo bolje usmerava duvanje od Misije, kod koje iako spustio krilca na dole, duva i pomalo pravo jer ima lufta iznad tog jednog krila.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nek ti je sa srecom , zasluzio si posle svega :)

Kako su reagovali matorci na kompletnu situaciju , pa i sad zamene klima itd ..
 
Matorci i ne znaju za akciju, nisu bili tu. Dolaze večeras. A nisam im ništa ni pričao. Pustiću ih da provale, da vidim koliko im treba, hahaha. Mada je razlika očigledna

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
E lud si ko struja :D

Sad me samo zivo interesuje do koje spoljne temp ce te tri klime uspeti da pokrivaju taj neizolovani prosotr .. Na koju temp ce se inace grejati ?
 
Mojima je 20℃ puna kapa. Koliko god da izdrže klime, ušteda je dupla u odnosu na pelet. Cenim da sam miran do -5℃, a ispod toga će morati da radi kotao. Na proleće se stavlja 12cm stiropor, pa će klime biti dovoljne za celu zimu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
E konacno i to resio, super, bas dobra vest. Sad mozes da odahnes. A za matorce, dobra fora ;) A posto imas tavansku izolaciju, moci ce to i i do -10c sigurno jer ne traze veliku temp. unutra.
krastavac sad moramo da ucimo Japanski :)
 
Meni je 22-23℃ taman. Kad je bila ona nestašica Peleta prošle godine, jednom ja došao kod njih, oni sede u vunenim čarapama i gunjevima, a u kući 18℃. Ja bih odlepio da moram tako. A spavaća soba mora biti uvek hladnija, inače ne mogu da spavaju, prevrću se po krevetu.
PS: evo čitam u Telegrafu da opet nema Peleta, tj ima po 250eur za odmah, a za 170eur mora da se čeka od Nove Godine.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ovi iz vuiakoma kazu da nije preporucljivo da uzmem za stan llc 12 i 9, nego luca i llc 12, za dupleks od 60 i neki kvadrat... ima da kupim bubanj na drva
 
Ne mogu ni ja da se setim koja je prica , znam da je zapitkivao za kineze a na kraju odlucio da uzme 12LLCC sto je svakako bolja opcija .
 
Mnooogo bolja

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Blic pitanje za 12LMCE, hteo bih da preštelujem malo merenje temperature.

https://prnt.sc/gx3bwh

Da bi na daljinskom setovao na nižu a klima grejala na višu, koje od ovih podešavanja da stavim? Konfuzno mi napisano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno