Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E takav odgovor sam cekao, da tacno znam kako funkcionise i sta da ocekujem. Jel moze samo neko da mi odgovori gde da postavim spoljasnju jedinicu. Pitao sam na prethodnoj strani pa da se ne ponavljam.
 
Pa ako ti je ta terasa otvorena i klima moze lepo da izduvava obradjen vazduh i uvlaci svez , onda moze i na nju . Obrati paznju na odvod jer ce ti se klima mozda malo vise forsirati s obzirom da zelis da grejes vecu m2 , samim tim tim moze ti se desiti da ide cesce u defroste nego sto bi isla da nije opterecena , taj kondenz ako se dobro ne sprovede moze biti problem tj da ti ledi odvod spoljne jedinice pa i ona sama . Uvek postoji resenje u vidu grejaca tacne i to ti je moja preporuka ukoliko ne zelis da razmisljas o tome da ti se zaledi . Ako ti pak niko ne prolazi s te strane kuce gde ce biti klima onda je najbolje da je okacis na fasadu i da skines lulicu sa spoljne jedinice tj da ostavis odvod skroz slobodan i da voda curi dole nesmetano , no tada tu ne sme niko prolaziti da se ne polomi kad zaledi . Moraces da vidis s majstorom ali obrati paznju na ovo da se ne ceses uz sred sime ..
 
E tako to biva kad se ne sluša. Moj batica rešio da kupi Daikina, onog osnovnog ali 18-cu. Pusti trgovci, nagovorili ga da 18-ca postavljena u hodnik hladi 100 kvadrata izolovanih. Hoće da ga stavi u hodnik (označeno plavom bojom) i da hladi celu kuću. Znači klima u hodniku, možda bi ga koristio za grejanje ali samo u prelaznom periodu jer ima centralno. Kuća korisne površine 90 kvadrata, izolacija 5cm stiropora demit i 5 cm na ploči sa spoljne strane, stolarija odlična. Leti mu je temperatura napolje 35 unutra je 26-27.
1 Dali će moći da rashladi objekat sa tog mesta ili da mu predložimo neko bolje mesto?
2. Još nije doneo klimu, možda da ga ipak nagovorim na 12-cu jer mislim da ne može iz hodnika ništa značajno da uradi.
3. Ako ostane ovako, hoće li bar spustiti temperaturu u udaljenim sobama bar za par stepeni ili ne?

Pogledajte prilog 253067
 
Meni to deluje nemoguca misija , zamisli ti da stavis 18-ku u 10m2 , to nema sanse da radi kako treba , da ne zalazim u to da joj sva vrata dodju bocno i ne duva ni u jedna direktno tj ne gura vazduh kroz njih . Ja mislim da je on trebao uzeti 2x 12 i jednu staviti u dnevnu a drugu u sobu 3 , tako da duvaju ka vratima tj hodniku i garant bi sasvim lepo rashladio celu kucu , a pored toga u te dve prostorije bi imao najbolje grejanje . Znam da je skuplje resenje ali je mnogo bolje i sigurnije .. Jedna 12-ka ne moze da ohladi toliku m2 ..
 
LM ce da ugreje dnevnu to je sigurno i nece raditi u maksimumu ako dodas nesto u trpezariji da joj pomognes na minusima. A i ako radi na max nece ti potrositi puno jer je to klima, nije grejalica. Ja nekako uvek kad se spomene beba ponavljam - pitajte pedijatra za temperaturu. Meni su rekli 21c za devojcice a 20c za decake. To je naravno za sedenje, za spavanje i nize a za kupanje do 25c. U tom slucaju pojacas klimu, dodas jednu grejalicu i teraj. To vazi za bebe do godinu dana.
 
Ok. Hvala svima na odgovorima i izvinite ako sam bio malo dosadan :). Nadam se da cu uzeti lmca u narednih 15-tak dana pa javljam utiske.
 
Jedno pitanje, koja je dužina "kraćih", a koja je dužina "dužih" nosača za spoljnu jedinicu klime?

Izolacija i fasada kuće će se raditi naknadno (10 ili 15cm stiropor), pa sam tražio duži nosač prilikom ugradnje prve klime (i to dodatno platio), ali nešto mi izgleda kratko.
 
Corvus, imas do 65cm nosace, sto sam ja video, to se koristi za 24-36 klime.
Ja sam LU stavio na 50cm nosac.

@Cronnin
Vrh [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Poslednja izmena:
Gree Viola 12btu ugradjena :) ne znam sta da testiram posto je napolju prijatnih 15C
891c7b727e90802749133060aecc6d18.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Možeš prvo hlađenje, pa onda i grejanje

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Namestio sam Wifi funkiciju, kao daljinski da imam na fonu, jako korisno za jesen zimu da razmlaci malo kad nisam po par dana kuci.
Probao grejanje, hladjenje, na auto maltene necujne i unutrasnja i spoljna. Lepo izgleda, mozda ubacim jos jednu u drugu sobu sledece godine

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko si platio klimu, i montažu i gde si uzeo?
Slikaj daljinski

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
56.000 u E...
Ugradnja Smartcom B.Topola, 8.100din
5god garancija, dve bezuslovno i tri sa godisnjim servisom
8ede639aaee059bb706ae44edaf0de20.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Cemu sluzi drvo/kucica taster ?
 
Jonizator? Pa kao "borova šuma" filing

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam to hteo da pitam isto, ima i ona kucica pored nemam pojma cemu sluzi

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drvo je jonizator, kucica je 'scavenging function' (izbacuje vazduh iz prostorije za brze hladjenje i uklanjanje mirisa)
 
Ova Bergen jeste kinez ali ima malo približniji opis od dosadašnjih.

U prospektu piše:

PINE PROFI INVERTER WIFI 12K
Hlađenje 600-3960 W
Grejanje 600-5130 W
Hlađenje A++
Grejanje A+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/B(Hladna zona)
SCOP 5,10 (topla)/4,00 (srednja)/ 3,20 (hladna)
SEER 6.1

Prvi put kinezi pominju zone na koje se odnose plusići.
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao taj bergen ali nisu davali 5g garanciju, neka radnja na D

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jeste li videli ovu glupost , na prvi pogled deluje kao ok resenje ali sad zamislite klimu u rezimu hladjenja , s ovim izduvava u vis tj tacnije u zonu uvlacenja neobradjenog vazduha pa taj isti vec ohladjen uvlaci opet u sebe pa kao opet izduvava , ludilo . Ne samo da uvlaci u unutrasnju ohladjen vazduh vec je i kapacitet izbacenog hladnog vazduha manji . Na ovaj nacin verujem da se moze ohladiti jedna prostorija ali ako zelis hladiti vise od toga :p

 
Aaaaa tako nešto meni treba...napravio sam drugu postavku nameštaja i sad mi na minimum duvanja direktno hladi više od polovine troseda.Ohladi glavu i leđa odmah, ko god mi dođe žali se na ''promaju'' :D
 
Verovatno niste imali prilike da vidite šta se po nekim kancelarijama sve smišlja.
 
@Boris81
Gree klima izbacuje vazduh iz prostorije!? Kako?
 
Kao sto rekoh , ovo za jednu prostoriju i ima nekog smisla ukoliko vas bije u glavu ali za hladjenje vise od jedne proostorije nikako .

banacanin

Nikako :)
 
Tu opciju ima samo Daikun Urura Sarara.
Edit: ...i sve "pingvin" klime

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jeste li videli ovu glupost , na prvi pogled deluje kao ok resenje ali sad zamislite klimu u rezimu hladjenja , s ovim izduvava u vis tj tacnije u zonu uvlacenja neobradjenog vazduha pa taj isti vec ohladjen uvlaci opet u sebe pa kao opet izduvava , ludilo . Ne samo da uvlaci u unutrasnju ohladjen vazduh vec je i kapacitet izbacenog hladnog vazduha manji . Na ovaj nacin verujem da se moze ohladiti jedna prostorija ali ako zelis hladiti vise od toga :p

Ma opušteno, skoro isto kao da si stavio krilca na horizontalno. Što se tiče hlađenja više prostorija misilm da nema nikakve razlike.

Tu opciju ima samo Daikun Urura Sarara.
Edit: ...i sve "pingvin" klime

Znači konačno su split sistemi dostigli luksuzni kvalitet vazduha jednog pingvina :D
 
Ma jok. Pingvin izduva napolje pola vazduha koji je ohladio. Pa kad uđe topli vazduh spolja, efekat hlađenja nikakav.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno