Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ahaha. Pa bio je red. Džaba što sam ga kupao samostalno, bez rasklapanja. Kad su ga rasklopili bilo je čudo unutra, iako je delovao čist (spolja). Bitno je da je turbina sad ko nova, oprana, ležaj podmazan. Stavljeni novi filteri. Kako spoljašnja jedinica "visi" u komšijskom dvorištu, ponadasmo se da ćemo naleteti na komšinicu, al' nas dočekao komšija, ponudio pivom. Sve u svemu, klima čista i svi zadovoljni.
PS: Pre ugradnje klime pitam ja komšiju za saglasnost. On se malo namršti, kaže pitaće ženu, i malo posle kaže "ugradi". Kad su ugrađivali, pitao me jel to 18 ili 24, jer LT ima spoljašnju od 40kg, ja mu kažem 12-ca je, on kaže "samo tiću, vidiš da si dobio veću!". Nakon prve sezone, u proleće, sednemo komša i ja uz pivo, i čovek me ladno pita "a što se nisi grejao na tu klimu kad si već dao tolike pare?" Nije je čuo kako radi! A verovatno je očekivao tandrkanje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ih bre, kako komsinica da ne naidje? Onaj se izgleda mnogo razocarao :D
Tebi je LT rasterecen, on nikad nije isao u Max verovatno. Sto se tice pranja, bolje ista nego nista sto kazu, jeste da mora da se rasklapa ali nije lose i ako sam nesto odradis. Zavisi gde je klima, da li ima pusenja, kuvanja itd. Kod supruge je LU zapusio letnji kondezat za jednu sezonu zbog laka za kosu. Mi smo se zeznuli, nismo ugradili ventilator da izvlaci to napolju, sad je to reseno i kad prska kose obavezno ukljucen da vuce to napolje.
 
Prva sezona je svima "probna".

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nemam ja Eskimo. Znam iz Duletove priče. :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Potrebna mi je klima prvenstveno za hla]enje 19 kvadrata, molim vas za preporuku.
 
Ta Eskimo marka postoji odavno i majstori je rado ugrađuju zato jer se kvari svake godine.
 
Ta Eskimo marka postoji odavno i majstori je rado ugrađuju zato jer se kvari svake godine.
Ovaj moj majstor kaže da je to Midea, i da je zato i radi jer u moru raznih kineza Midea održava nivo kvaliteta. Nije ko japanac, ali (Midea) inverter za 38-39k dinara je odlična cena. A i ne verujem da bi sebi stavljao "omču na vrat", jer on ugradi i da garanciju. Nije mu u interesu da se cima. Uglavnom, kome treba inverter samo za hlađenje, ovaj Eskimo završava posao. Da ne ispadne da reklamiram, samo prenosim šta mi je majstor rekao. Eskimo nemam :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja to skoro pokupio na internetu. Nije bila tema Eskimo klima ali je neko pomenuo u kontekstu priče da je ima i da mu se kvari svake godine. Tako kaže ako ne laže. A što se kvara tiče u garantnom roku ok za delove a kad istekne onda se plaća a garancija dve godine. A šta ako klima crkne u garantnom roku kel se plaća mastorov rad?
 
Pa ne mozes na osnovu jednog iskustva sa interneta da kazes da ce se kvariti. Garancija je 5 godina (obavezan godisnji servis) a uvozi je Viacom (Fujitsu). To je neka saradnja izmedju Fujitsu-General sa Mideom.
 
Poslednja izmena:
Sta znate o favorit i gorenje klimama 18ica imaju 5 god garancije?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Gorenje je Midea, samo skuplje jer piše "Gorenje"

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa ne mozes na osnovu jednog iskustva sa interneta da kazes da ce se kvariti. Garancija je 5 godina (obavezan godisnji servis) a uvozi je Viacom (Fujitsu). To je neka saradnja izmedju Fujitsu-General sa Mideom.
Koja je ponuda u pitanju, ništa ne pronalazim?
 
ESKIMO 12HRDN1 DC INVERTER za 38.500

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kako se kreću cene ugradnje kasetnih klima u spuštene plafone (oko 6m cevi)? Može li i predlog za neku budget varijantu kasetne klime?

Takođe i preporuke za servisere u Nišu su dobrodošle.

Reč je inače o kancelariji nekig 17 kvadrata, 4 radna mesta i 8 računara.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o Midea MSMBAU-09HRFN1-QRD0GW? Da li je dobra za hladjenje 30m2 i dogrevanje dok ne krene grejna sezona (daljinsko grejanje)? Ili postoji bolja za cenu do 50k?
 
Pa imaš Midea Mission 12 za 48k din. Mada bih ja uvek pre kupio japanca. Daikin ftxb25c imaš za 52k

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav.

Jel moze neka solidna klima da se uklopi u budzet od 300 evra i koja bi to bila?

Kakve su Whirpool klime? Nasao sam u Tehnomaniji model Whirlpool klima SPOW 412.
Citao sam da dosta ljudi hvali Midea klime. Npr. model MS12F-12HRN1-QC2 (F6)

Slabo sam ispratio ovo podneblje tako da bi radije trazio savet nego da krenem sam u istrazivanje i izucavanje.

Pozdrav.
 
Pozdrav.

Jel moze neka solidna klima da se uklopi u budzet od 300 evra i koja bi to bila?

Kakve su Whirpool klime? Nasao sam u Tehnomaniji model Whirlpool klima SPOW 412.
Citao sam da dosta ljudi hvali Midea klime. Npr. model MS12F-12HRN1-QC2 (F6)

Slabo sam ispratio ovo podneblje tako da bi radije trazio savet nego da krenem sam u istrazivanje i izucavanje.

Pozdrav.

Imao sam 2 Whirpool klime u starom stanu 12-ice on/off,prvi modeli sa 6-th sence tehnologijom. Što se mene tiče vrhunski su odradile posao...služile su za hlađenje i eventualno dogrevanje 60kvm u potkrovlju sa slabom izolacijom, sad se opet razmišljam da pronađem inverter i da je uzmem.
 
Pojasnjenje sa moje strane. Treba mi za 'ladjenje. 60 m2, najvise zbog rigova jer ce me sahraniti sad kad dodje leto.

@mickk

Imam gotovo sve kucne aparate od Whirpool i stvarno sam prezadovoljan. Zato i pitam kakva je klima.
 
Poslednja izmena:
hehe ja sam slično odradio...mašina za sudove i frižider double door onaj sa ledomatom....za svaku pohvalu.
A klima ni je koristila svojevremeno za rashlađivanje 2 riga od po 4 Ati 4870-ice...tako da znam i otome po nešto :D

Mada ako gledamo sad, u pogledu potrošnje struje pri hlađenju rigova(ne znam koliko ih imaš) možda je pametnije da ideš na inverter.Čisto uštede radi...mada meni nije bila toliko velika potrošnja sa on/of Whirpool klimama ni pri hlađenju rigova.A znaš kakvu temperaturu znaju da dignu...
 
Pa i sada se vec kuvam :d Kolika je realna razlika u potrosnji izmedju obicne i inverter?

E da, posto sam potpuno laik za ovu oblast, mada sam to vec nagovestio imam jedno pitanje.
Da li svaka klima ima mogucnost programiranja vremena kada ce da se ukljuci i kada ce da se iskljuci po intervalima?

Dakle da joj zadam da recimo na svaka dva sata ukljucuje i iskljucuje nakon sat vremena rada kada nisam tu.

Jel to moze?
 
Pa i sada se vec kuvam :d Kolika je realna razlika u potrosnju izmedju obicne i inverter?

E da, posto sam potpuno laik za ovu oblast, mada sam to vec nagovestio imam jedno pitanje.
Da li svaka klima ima mogucnost programiranja vremena kada ce da se ukljuci i kada ce da se iskljuci po intervalima?

Dakle da joj zadam da recimo na svaka dva sata ukljucuje i iskljucuje nakon sat vremena rada kada nisam tu.

Jel to moze?


Pazi...možemo ti ovde izneti sve oko toga, vrteti opet priču i možda će neko imati zamerku na to što ne pretražiš temu, a možeš nekih 30-ak strana u nazad da prelistaš.Pisali smo sve o tome....ali evo ti par smernica.

1.Inverter može da potroši i do 60% manje struje od on/of recimo 800w u odnosu na konstantnih 2kW/h pa računaj :)

2.Imaš klime sa podešavanjem vremena isključivanja i uključivanja ali najbolja varijanta je wifi kontrola ili još bolje IC-wifi kontrola u kombinaciji sa termometrom i imaš mogućnost izvan kuće da sam pališ/gasiš i podešavaš temperature a to znači kod rigova jer tako i štediš struju koja nije mala stavka. Naravno govorim o inverteru :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je realna razlika oko 30%. Ali klima u hlađenju potroši malo para. Prava razlika u potrošnji je u grejanju. Naravno, inverter donosi mnogo veći ugođaj u prostoru, jer duva taman onoliko hladno koliko treba, dok on-off duva ledeno, pa ne duva, pa opet duva ledeno, i tako u krug.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je realna razlika oko 30%. Ali klima u hlađenju potroši malo para. Prava razlika u potrošnji je u grejanju. Naravno, inverter donosi mnogo veći ugođaj u prostoru, jer duva taman onoliko hladno koliko treba, dok on-off duva ledeno, pa ne duva, pa opet duva ledeno, i tako u krug.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Naveo sam potrošnju u odnosu na hlađenje sobe sa rigovima za BTC ili šta već radi.Akumulira se opasna toplota koja bukvalno usisa sav kiseonik i komponente bukvalno krenu da gore iznutra...meni je tu on/off odradila posao a sa inverterom će imati još veću uštedu jer rigovi takođe troše kao ludi pa ostane keša i dobije još malo više usled manjeg pucanja sistema i stabilnijeg rada pri hlađenju.
 
Nije mi jasno zašto bi nešto radilo 2h pa bilo off 1h? Podesiš temperaturu prostorije na 26-7 ili koliko ti je već max zadovoljavajuće za boravak ili rad rigova (gledano ka uštedi struje) i kraj priče. Neće klima raditi ako temp u sobi padne na 25 zbog neke provale oblake, oluje i slično.

A količinu toplote, odnosno struje koju ćeš trošiti na hlađenje, možeš verovatno i da pretpostaviš na osnovu broja kartica i njihove disipacije u datim uslovima. Ili meračem, ako ti rigovi vuku npr. 2 kW iz utičnice, treba ti klima koja će tih 2 kW toplote da izbaci napolje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno