Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Januar 5200 din na zasebnom brojilu.
Rekordno malo u odnosu na cetri prosle zime.
150m2 na 22C i 50m2 na 17C
6 komada Toshiba Daiseikai VI velicina 10.
Kuca sa dosta izolacije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pančevo

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Budimo realni, ova zima je mozda najtoplija od kada sam ja rodjen, a verovatno i ranije :) Samo 2013/4 mi se cini da je porediva?

Nego, niko ne dade predlog za multi-split resenja?
 
Budimo realni, ova zima je mozda najtoplija od kada sam ja rodjen, a verovatno i ranije :) Samo 2013/4 mi se cini da je porediva?

Nego, niko ne dade predlog za multi-split resenja?
Obrati se uvoznicima.
Skoro svi nude klasicni multi sa dva do pet unutrasnjih.
Za preko pet ti treba VRF
Multi retko ko drzi na lageru mora da se naruci.
Multi nije plug & play nego je kombinacija neke spoljne sa raznim velicinama unutrasnjih pa cak i model unutrasnje moze da se razlikuje.
Isto moze na spoljnu veceg kapaciteta recimo za tri unutrasnje da se stave samo dve ali veceg kapaciteta.
Unutrasnje jedinice mogu biti veceg kapaciteta nego spoljna pa se recimo deli kapacitet u objektu zavisno od doba dana ili potreba.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Januar 5200 din na zasebnom brojilu.
Rekordno malo u odnosu na cetri prosle zime.
150m2 na 22C i 50m2 na 17C
6 komada Toshiba Daiseikai VI velicina 10.
Kuca sa dosta izolacije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Radio sam detaljna mjerenja Nokrije na dnevnoj bazi, na nekoliko sati a sada radim na mjesečnoj bazi, sve to fino i detaljno postavim na svoj forum jer ima bolje opcije i funkcije al nevažno, trenutno nakon 15 dana Nokrija je potrošila

5dXeKQS.jpg


i radi na modulaciji od, tj trenutno iz mreže vuče

94NvMS1.jpg


Čekam da dođe malo bolji mjerač koji ima bolje opcije tj sve opcije pa ću nastavit sa LLCC i Gree Viola
 
Kod mene racun za januar 3400 din (408kw).. za sve uredjaje u stanu.
 
Obrati se uvoznicima.
Skoro svi nude klasicni multi sa dva do pet unutrasnjih.
Za preko pet ti treba VRF
Multi retko ko drzi na lageru mora da se naruci.
Multi nije plug & play nego je kombinacija neke spoljne sa raznim velicinama unutrasnjih pa cak i model unutrasnje moze da se razlikuje.
Isto moze na spoljnu veceg kapaciteta recimo za tri unutrasnje da se stave samo dve ali veceg kapaciteta.
Unutrasnje jedinice mogu biti veceg kapaciteta nego spoljna pa se recimo deli kapacitet u objektu zavisno od doba dana ili potreba.
Znam, imali smo u firmi vise tih multi-split, ali mi treba predlog trenutno, ako neko zna cene.
Ono sto sam nasao za sada je neki Fujitsu combo, 180.000 (2x7+9, sto je komedija..) i Mitsubishi MXZ-3C68VA + 2xSF15+SF35 unutrasnje, sto izadje 2600e! Oko 500e jeftinije je MXZ-3C50VA, koja bi mogla proci za ovu soluciju.
 
Znam, imali smo u firmi vise tih multi-split, ali mi treba predlog trenutno, ako neko zna cene.
Ono sto sam nasao za sada je neki Fujitsu combo, 180.000 (2x7+9, sto je komedija..) i Mitsubishi MXZ-3C68VA + 2xSF15+SF35 unutrasnje, sto izadje 2600e! Oko 500e jeftinije je MXZ-3C50VA, koja bi mogla proci za ovu soluciju.

kako neko ovde može da zna tvoje potrebe, umjesto da prošetaš od radnje do radnje i nađeš sebi šta želiš, da neko od nas ima multi-split davno bi već dobio odgovore.
 
Znam, imali smo u firmi vise tih multi-split, ali mi treba predlog trenutno, ako neko zna cene.
Ono sto sam nasao za sada je neki Fujitsu combo, 180.000 (2x7+9, sto je komedija..) i Mitsubishi MXZ-3C68VA + 2xSF15+SF35 unutrasnje, sto izadje 2600e! Oko 500e jeftinije je MXZ-3C50VA, koja bi mogla proci za ovu soluciju.
Racunaj da muti kosta kao da imas isti broj singlova odgovarajuce klase.
Realno kod tebe za tri unutrasnje 3x500-800 eur.
Sad ce da mi jave cenu za Toshibu kod nas pa kacim.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Distributer Toshibe kod koga radim:
Toshiba multi 18000 btu 1030 eur ili
Toshiba multi 26000 btu 1180 eur (oba za tri unutrasnje)
Suzumi unutrasnja po 220 eur
Ima i skuplja unutrasnja
Plus pdv
Za pravna lica

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@djalf
5000 rsd za 4 klime?
Da, opisao sam da ne rade non stop a i Januar je oko NG i Bozica bio topao mesec bas. Do -3c sve 4 rade na najnizoj modulaciji sto je oko 300W/h plus nesto potrosnja za defrost ako ga ima. Prosek je oko 1.4kW/h za grejanje.

@alfaunits
Ako taj stan ima tako male gubitke da u nekom trenutku i nije potrebno grejanje to mozes da grejes i sa dve 09 LLCA sto ti je 94000din i oko 140e ugradnja, ukupno 111k. Ili ako moze sa jednom klimom sve da se pokrije onda jedna LU od 78k + ugradnja.
 
Poslednja izmena:
Da, opisao sam da ne rade non stop a i Januar je oko NG i Bozica bio topao mesec bas. Do -3c sve 4 rade na najnizoj modulaciji sto je oko 300W/h plus nesto potrosnja za defrost ako ga ima. Prosek je oko 1.4kW/h za grejanje.

Vidm da nisu sve 4 radile non stop ali ipak su 4 klime. Cifra od 5000 je fenomenalna, čak i uz ovako blagu zimu.
Ja trenutno stan od 47 m2 grejem sa dve TA peći, u novembru i decembru mi je ukupan račun bio po 7.500 din, znači oko 5.500 din mesečno samo za grejanje. Ubeđujem ženu da ubacimo jednu klimu i da malu TA od 2 kw prebacimo u dečiju sobu.
Ovo je prva godina da se grejemo na TA, ali koliko vidim da je bila hladna zima ne bi se baš ugrejali. Veća TA stoji u hodniku i ne može da pokrije dečiju sobu jer duva u suprotnom pravcu. A i nije baš u perfektnom stanju pa ima i prašine. A nova TA košta koliko i pola klime
 
Distributer Toshibe kod koga radim:
Toshiba multi 18000 btu 1030 eur ili
Toshiba multi 26000 btu 1180 eur (oba za tri unutrasnje)
Suzumi unutrasnja po 220 eur
Ima i skuplja unutrasnja
Plus pdv
Za pravna lica
Ovo nije vec lose, 1200e+pdv za 26000BTU. To dodje nesto tipa MXZ-3C68VA, malo cak jace.

Imas li oznake tih jedinica? Tnx. Isle bi taman 2x7+1x12 unutrasnje. Moooozda, ako je cena slicna bi isla 2x7+1x18, jer ce kapacitet prosto biti proporcionalno smanjen ako sve tri rade u isto vreme, sto sigurno nece biti slucaj. A ovako taman 18ca bi mogla grejati dnevnu bolje nego 12ca, za svaki slucaj.
 
Ovo nije vec lose, 1200e+pdv za 26000BTU. To dodje nesto tipa MXZ-3C68VA, malo cak jace.

Imas li oznake tih jedinica? Tnx. Isle bi taman 2x7+1x12 unutrasnje. Moooozda, ako je cena slicna bi isla 2x7+1x18, jer ce kapacitet prosto biti proporcionalno smanjen ako sve tri rade u isto vreme, sto sigurno nece biti slucaj. A ovako taman 18ca bi mogla grejati dnevnu bolje nego 12ca, za svaki slucaj.
Plus unutrasnje 660 eur +PDV
Toshiba nudi 10 13 16 i 22
7 bi trebalo specijalno naruciti
Nema to veze mozes da stavis i tri puta 13 svaki ce uzeti od 26 koliko treba prostoriji razlike su male u ceni.
Jedino je 22 skuplja.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
znači sa ugradnjom najmanje 2000€ za te pare uzet dvije podne Gree ili jednu podnu Fujitsu i jednu LLCC
 
Sync, mrzi me da trazim da li si imao korisnih postova na forumu, ali u ovoj temi sigurno ih nisam video, a sve vezano za moje pitanje je bilo kontraproduktivno.

Znam odlicno da li vredi ili ne multi-split, za sta vredi, za sta ne, ako hoces pomozi sa konkretnim cenama, ako neces, idi nadji nesto pametno da uradis u zivotu, hvala.
#ignore

@zoxor, hvala.
 
Poslednja izmena:
dobar si, znaš se snaći, šta ti ja imam tražit meni ne trebaju klime više, izađi pa traži vidi mu priče :D
 
A taman sam mislio kako je mir na temi od kad nema mene i jos nekih :D
 
A krastavac kad ne umem da racunam da je 2600 > 1500, mora da pomogne covek :d
 
znači sa ugradnjom najmanje 2000€ za te pare uzet dvije podne Gree ili jednu podnu Fujitsu i jednu LLCC
Za te pare moze uzeti 10 tesla ili slicnih a moze i polovan auto ali covek trazi multi.
Ne bi ni postojali multiji da se ne prodaju ljudima koji nemaju prostora na fasadi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Koliko košta snimanje termalnom kamerom jedne kuće od 100 kvadrata? Ko to radi u okolini Gornjeg Milanovca?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Non stop sve 3 klime 24hx30dana gase se samo kad cistim,racun 5000 za grejanje kuca 60kvm bez izolacije
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno