Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za tu kvadraturu to je odlicno. Mislim da nemas nikakvih problema sa izolacijom.
Ziveo sam nekada ranije u kuci s tako debelim zidovima, kamen spolja, leti sam se oblacio kad udjem u kucu koliko je hladno bilo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zato sam i rekao da mi nije primarno hladjenje nego grejanje :) leti stvarno nije potrebna klima a nocu nemoze da se spava odkriven jer ce da nazebes,stoga ni zimi mi nije nesto zahtevno za grejanje a stize nam prinova ovog leta a posta ja veoma cesto radim po ceo dan hocu da pokusam da im obezbedim konfor u tom smislu da supruga nemora ici napolje i loziti u kotao nego da to pokusamo sa inverter klimama postici...nadam se da si u pravu...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ovo su ti podaci za tu Mideu

Midea Mission MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW(B) - 52.000 din

Pdesignh kW 2.83
SCOP 4,20
Klasa A+
Sezonska potrosnja 944 kwh
Modulacija ( 0.74- 4.69 ) kw
na -7c daje 2.51kw sa COP 3.06
na -20c daje 1.99kw sa COP 1.96
na +7 daje 4.08 kw sa COP 3.69

-----------------------------

Cisto da lakse mozes da uporedis da li ce ti biti dovoljne . Slabo imamo iskustva sa ljudima koji zive u tvojim uslovima tj kuca od naboja , no kako imas i 5cm stiropora spolja , ne bi trebalo da bude problem a ako ga i bude to ce biti par dana u godini . Aj da cujemo sta djalf misli :)
 
Dve dobre invertorke će biti dosta, ali obavezno zadrži neki backUP na čvrsto gorivo, za dane dubokih minusa, ili ne daj bože, restrikcija struje.
 
Kotao i radijatori ostaju za nedaj boze..al reko da probam sa inverterima pa ako bog da mozda i nebude skupo a bude efikasno...
Malopre je stigla jedna midea a za drugu cu resavati u narednom periodu.
Kasnije kada dodjem do kompa cu napisati iskustvo sa jedmom mideom u poslovnom objektu-radnji mesovite robe

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Evo i koja slicica [emoji2]
9b03f07c3fe6b09c4c43c48865d43e80.jpg
daf34844d22f6e8412c69b8e3cee3ece.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
To odvodno crevo na spoljnoj jedini nije postavljeno kako treba .. Jel morala ta unutrasnja da se zabije bas toliko uz zid ?
 
odvodno crevo ce sutra namestiti na jednu Y racvu da ide odvod od oba creva,unutrasnja je morala tako nazalost jer jednostavno nema gde da se stavi,tj,ima gde da se stavi ali nece tako moci da gree obe sobe...daljinski je malo drugaciji od klasicnih klima (ima nocno svetlo :) )
spomenuh klimu koju sam montirao zimus u nasoj prodavnici mesovite robe pa da napisem po koju rec.radi se o Midea klima inverter MS12FU 12HRFN1 QRD0GWB koja je grejala oko 30 m2 jedne prostorije sa 3 spoljna zida od bloka i bez spoljne izolacije samo je umalterisano a na jednom zidu su metalna vrata a sa obe strane vrata su veliki prozori kao izlog i to od jednog stakla..vrata uopste nedihtuju kako treba a posto je to prodavnica ona se veoma cesto otvaraju....ono sto smo postigli sa klimom je to da smo u februaru konstantno unutrua imalii temperaturu oko 19-20 stepeni bez nekog maksimalnog forsiranja klime nego sam je podesio da stalno duva na srednjoj jacini...da napomenem da su me racuni za struju ubijali zbog grejanja a nismo se ni ogrejali kako treba,a ova promena je donela koliko toliko prijatnu temperaturu za rad a ono sto je takodje bitno je da sam racun za struju dobio oko 1500 dinara veci u odnosu na mesece kada se negrejemo na struju..sto se tice grejanja ona je polozila ispit,e sad leto je novi izazov za klimu jer treba da savlada toplotu u radnji koja je u letnjem periodu nesnosna a tome doprinose svi frizideri i zamrzivaci kojih ima ukupno 10 komada...leto se blizi pa cemo videti uskoro
 
Znas kako, klima je bas bas tesno nabijena uz zid. Ako hoces da duva kako treba moras joj ostaviti i malo mesta da usisava vazduh nesmetano.
 
Dobar majstor je nikada ne bi ovako postavio, ko zna ko je to ugradjivao.
Next, kao sto vidis misljenje je nebitno, ljudi dodju ovde postave pitanja al opet slusaju lokalnog majstora koji ovako strucno postavlja klime i uzmu sta im on kaze. Samim tim ova tema i gubi svrhu pa se zato i ne trudim nesto puno da pametujem.
 
Ima ljudi koji cene strucno misljenje, ima ljudi kojima stvarno znaci pomoc...
Pekar da je onu klimu postavio bolje bi odradio posao ;)
 
ljudi donosite prerano zakljucke...ako hocete da shvatite hocete ako necete sta ja tu mogu....naime,nebranim majstora jer ni ja nisam zadovoljan sto mi je tako pribio unutrasnju jedinicu uza zid,ali nema mesta gde drugo da se stavi,jedini sto je mogao da odmakne jos 5 cm od zida i to je sve...na jednom zidu je veliki orman-plakar,na drugom je prozor a da je stavio na treci zid duvalo bi u kontra smeru pa se ne bi mogla grejati druga soba...ponavljam,nisam ja nesto pametan po pitanju ovih stvari,ali kako je neko napisao da sam se registrovao da pitam nesto i da posle opet radim po svome moze biti samo subjektivno misljenje jer me nije niko pitao a zasto mora tako (u stvari ptao je nex ali to nije bilo dovoljno) nego odmah donosite zakljucke,moze se videti iz predhodnog mog posta da sam se registrovao takodje kako bi preneo i neko svoje iskustvo koje sam imao,ali da ne palamudim mnogo...hvala na savetima,zaboravite da sam ista pitao i pisao ;)
 
Poslednja izmena:
Pa pogledaj uputstvo za tu klimu, proizvodjac je propisao bar 10cm od svih povrsina da bi klima bolje okretala vazduh. Tih 5 cm nisi ni svestan koliko mogu da znace za rad klime. A i 10cm da je postavio u levo imalo je mesta, krilcima bi usmerio pravac duvanja. Ako nas 3-4 kazemo da to ne valja, a grejemo se klimama par sezona, valjda znamo nesto.
I nemoj da me shvatis pogresno, dobro je sto si uzeo bas tu klimu, na taj nacin imamo jos korisnika sa Midea Mission modelom sto ce nam znaciti, utisci, potrosnja, buka, defrost itd. Za sad se pokazao dobro po pisanju drugih ali je malo korisnika koji ima taj model. Ovako cemo imati realniju sliku.
 
e da,mogla je malo da ide ali ja nisam bio kuci kada su krenuli da postavljaju a inace na slici se nevidi jer je tako slikano ali nemoze jos 10 cm jer dolazi tamo pored zavesa i garnisna...krastavac,komplikovana malo situacija :)
krilca su podesena da usmerava vazduh prema sredini prostorije...ono sto sam odmah primetio pri ukljucivanju je to da je ova MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW(B) primetno tisa u radu od MS12FU 12HRFN1 QRD0GWB koju vec imam neko vreme
 
Poslednja izmena:
Onda je mogao da ti postavi nosace na plafon pa da je stavi u cose i kakp hoces nego nece da se muce. Ja sam tako postavio Fujitsu 12LU model kod supruge u lokal jer je tu izlog a nisam hteo da busim izlog. I super radi.
 
ono sto me jos interesuje je da li leti pri hladjenju prostorije isto dolazi do izrazaja usteda kao i kod grejanja?i da li se takodje preporucuje da se uopste ne iskljucuje?
 
Kod hladjenja to nije toliko bitno jer nije isto da li klima treba da spusti sa 35c na 25c ili da greje sa -15c na 23c , cak sta vise ja je korsitim samo kad spoljna temp predje 30c nekoliko dana , sve ispod toga mi je u stanu OK .. Preko leta klimu upalim ujutru u 10h i drzim do 22-23h , zatim ugasim i sve otvorim da se luftira preko noci , prosto volim da pustim svez vazduh unutra , pa iako je rashladim ja je preko noci opet ugrejem ali krastavac .. Doduse ja zivim u parku i nema sobracaja , neko ima taj problem pa koristi klimu i preko noci , kao smog , buka itd .
 
hvala za info....leti sam u radnji dobijao racune sa dve obicne klime za oko 10-12 hiljada dinara vece u odnosu kada nisu radile,a moram reci da su jedva uspevale da rashlade tj,bilo je na granici da li su u stanju da snize normalno temperaturu u radnji...radi se o dve starije klime od kojih je jedna 12-ka a jedna 9-ka,a i na izlazu hladan vazduh im bas i nije bio bas hladan,pokusavao sam da ih servisiram ali nisam nista dobio sa time,vukle su struju a rezultat maltene nikakav...videcemo da li ce ova midea uspeti da odradi posao pa sam razmisljao da je u vrelim letnjim danima ni negasim po noci
 
Vidim da je neko spomenuo toplotnu pumpu vazduh-voda. To mi je nedavno preporučio poznanik koji sa tri jedinice greje dosta velik prostor + bazen. Mene interesuje za stan od 48 m2, trenutno se grejem na električni kotao, na radijatore.
Ono što sam zaključio laički je da bi TP isplativije radila na podno grejanje nego na radijatore. Ali pošto imam radijatore da li bi imalo smisla upuštati se u tu avnturu u smislu uštede u odnosu na kotao na struju?
 
TP vazduh - voda nije isplativa za tako malu m2 , da imas bar 150m2 pa da razmislis .. Ako imas dobar raspored prostorija i solidno izolovan stan , mogao bi to grejati i sa jednom klimom 12-kom , a ako je zeznut raspored onda dve manje .. I ovo je nesto sto bi ti toplo preporucio jer ja imam stan od 48m2 , imas dole specifikacije pa uporedi sa svojim stanom . Mene je ova grejna sezona kostala oko 8300 din ( 880kwh ) , prosla 5600 din ( 618kwh ) sa unutrasnjih 23c , 24/7, pa ti vidi gde si sa tim kotlom :)
Ne kazem , ja stvarno imam malu potrosnju .. Jel mozes da nam postavis podatke koliko si trosio KW i dinara sa kojom unutrasnjom , opisi malo tvoju grejnu sezonu ..

Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
 
kolika temperatura ti bude u toj drugoj sobi od 13m2?mislim kada je u minusu
 
Pa kad sam se u pocetku glupirao i testirao klimu , koliko trosi , kako odrzava temp , pa smanjivao preko noc sa 23 na 22c , umelo je da se oseti da je u decijoj saobi za trunku svezije , mozda pola stepena ili stepen . E sad , u toj decijoj sobi nisam imao tepih a riba ispod mene greje ceo stan sa jednom TA peci koja se nalazi ispod moje dnevne , pa jos dodatno nije po ceo dan kuci , ove godine imam tepih u decijoj + je ona privela jbca , da li to , da li to sto ja nisam pomerao temp vec drzao 14/7 na 23c , ko ce ga znati , ali ove zime se nije osecala ta razlika .Inace sve to je dodatno problematicno jer nemam dobru cirkulaciju pa sam izmedju decije dobe i kuhinje napravio ventilator koji mogu ukljuciti po potrebi , u smislu da izvuce hladan vazduh sa poda i prebaci ga u kuhinju koja je bliza dnevnoj i koja ima dvoje vrata pa je i cirkulacija bolja . Recimo da sam ove zime mozda 2-3x ukljucivao taj vent na po 15 min , a ranije sam umeo i vise , mislim da bi bilo super kad bi tu ugradio neki vent koji polako prebacuje taj donji hladni vazduh u kuhinju ali da bude necujan pa da radi po ceo dan , ovaj koji sad imam je od nekog servera , radi na 220v , duva ko lud , za 15 min izmeni kompletan vazduh u sobi , ali nije bas tih . Zato svima napominjem , postavka unutrasnje je jedna od najvaznijih stvari u ugradnji klime , ako je ne usmerite kako treba , em nece urejati to sto zelite , em cete je forsirati da bi uspeli .
 
nexteen da li mi mozes negde saznati da li kod ovog mog modela klime Midea inverter MSMBBU-12HRFN1QRD0GW usb wi-fi stiker se postavlja unutar klime ili sa spoljne strane negde ima prikljucak? kada otvorim poklopac od filtera kod displeja ima ulaz za usb a opet vidim na nekim uputstvima sa neta da se postavlja sa spoljne strane sa strane
 
Sad kad se povela priča o udaljenosti od zida morao sam da vidim kako je kod mene i unutrašnja jedinica je udaljena 7 cm od zida. To je ok?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nije strasno ako je s jedne strane malo blize ali ne ako je nabijena u zid, plafon kao gore na slikama... Ako klima ne moze nesmetano da uvlaci vazduh ne moze ni da duva kako treba. Gubi se efikasnost, smanjuje se komfor, klima dzaba siluje ventilator, trpis vecu buku...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

ćimo


Wifi modul se samo ubode u ulaz koji kao usb 2.0, a nalazi se na poklopcu sa zadnje strane znaci bas iza displeja. Klultrurica skriveno.

Mislim na poklopac gde su filteri. Valjda svako pere filtere pa trebalo bi da nikom nije problem da taj poklopac otvori.

Taj ko te pitao misli da se ubode sa strane jer je tako na onom klipu-reklami mada je to animacija.
 
ta informacija mi je bila potrebna,hvala ti cheers tacno me zbunio taj video a vidim da ispod poklopca ima mesto gde da se prikljuci...
 
Realno jeste ali kad ljudi hoce onda krastavac, mora da kosta. Mozda bih i ja cak uzeo to iako nisam siguran da mi treba uopste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno