Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nego momci treba da mi uperite prstom u TP koja moze da greje 660 kvadrata dobro izolovanog prostora, i da li nesto pomaze da se ubaci spoljna jedinica u prostoriju u kojoj je bio kotao na drva, da li bi pomoglo pri nizim a i visim temperaturama. i kolika TP treba za bazen, i da li je to uopste izvodljivo

Ja bih cak ubacio malu klimu da izbacuje vlagu u prostoriji spoljne jedinice.Sestra vise gleda voda-voda ali mislim da je ovo daleko jeftinije
 
Poslednja izmena:
Nego momci treba da mi uperite prstom u TP koja moze da greje 660 kvadrata dobro izolovanog prostora, i da li nesto pomaze da se ubaci spoljna jedinica u prostoriju u kojoj je bio kotao na drva, da li bi pomoglo pri nizim a i visim temperaturama. i kolika TP treba za bazen, i da li je to uopste izvodljivo

Ja bih cak ubacio malu klimu da izbacuje vlagu u prostoriji spoljne jedinice.Sestra vise gleda voda-voda ali mislim da je ovo daleko jeftinije

Nešto od Daikina, Fujitsu, Mitsubishi ili Gree, nešto na bazi zrak/voda
 
kakvu glupost nije 4.16 nego 416

Jos nisi shvatio ?

Ako klima radi 7h i trosi 500w znaci da je ukupno za 7h potrosila 3,5 kwh
Ako trosi 416w onda za 7h potrosi 2,9 kw.

Ti si nama napisao da ti je za 7h potrosla 4,5 kwh a ne prelazi preko 500w .
To ne moze :d

Nadam se da si sad skontao sta si napisao :D
 
Jos nisi shvatio ?

Ako klima radi 7h i trosi 500w znaci da je ukupno za 7h potrosila 3,5 kwh
Ako trosi 416w onda za 7h potrosi 2,9 kw.

Ti si nama napisao da ti je za 7h potrosla 4,5 kwh a ne prelazi preko 500w .
To ne moze :d

Nadam se da si sad skontao sta si napisao :D

Hajde ne lupaj svašta, napisao sam da trenutno vuče 416 vati a da je potrošnja trenutno sad za 8 sati 5.43kwh, nisam nigdje napisao da je radila na 400 vati i potrošila toliko, čitaj malo.
 
Mala dopuna za LLCC, nakon 7 sati rada potrošila 4.45(kWh)=0,60KM.

Povlači iz mreže/struje 460/500 vati.

Ovo je tvoj post koji ne stima :D

Isto je primetio i romeo :D

Kad nesto za 7h rada potrosi 4,45 kwh to znaci da je trosilo vise od 500w struje u proseku.
Tacnije 635w je bio prosek u tih 7h rada.

Sad fino nazad u osnovnu skolu :smash:
 
Poslednja izmena:
Ovo je tvoj post koji ne stima :D

Isto je primetio i romeo :D

Kad nesto za 7h rada potrosi 4,45 kwh to znaci da je trosilo vise od 500w struje u proseku.

Sad fino nazad u osnovnu skolu :smash:

trenutno stanje jel ti shvataš ili se praviš lud?kad sam gledao na mjerač toliko je vukla i toliko potrošila, jel kontaš?

7sati se odnosi na potrošnju u kilovatima a potrošnja struje iz utičnice je tada bila koliko sam napisao(trenutno)
 
Poslednja izmena:
Lik ne konta nikako kilovate i potrošnju prevedeno u parama, dakle odem ovde http://www.elektroprivreda.ba/stranica/kalkulator izaberem domaćinstva, tarifna grupa prva, ukucam kilovate i izbaci cijenu koliko si u parama potrošio dakle 5.54(kWh) trenutno(present/sadašnje vrijeme) iznosi u parama 0,75KM.
 
On je napisao da mu nakon sedam sati rada vuce toliko struje, nije napisao prosek potrosnje za 7 sati, jel sada razumes? po meni je ovo velika potrosnja za tako mali prostor, posle toliko vremena rada.
 
Da bi klima potrosila 4,45 kwh za 7h rada.
Znaci da je trosila u proseku 635w.

A da bi trosila 635w u proseku ona moze da trosi trenutno 400-500-800-900 w ali prosek mora da bude 635w.

Ako to ne mozes da shvatis onda ja bi se zabrinuo kad bi mi ti davao preporuke za klimu :D
 
Pozdrav svima na forumu,

Procitao sam celu temu od prve strane, onda sam kupio kucu i krenuo da razmisljam o grejanju. Na slici sam ucrtao sve sto mislim da je od vaznosti, ovu prvu zimu smo izgurali nekako, za sledecu bih hteo da kompletiram celokupno grejanje u kuci.

Kuca je gradjena pre 30g, zidovi su cigla ipo spoljni i unutrasnji, kuca je na temelju 50cm od zemlje, na tavanu je betonska ploca, po projektu moze i potkrovlje da se pravi ali otom potom.
Podrucje srednji banat-Vojvodina (citaj mocvara). Stolarija je PVC sve novo postavljeno, stakla neka ultra mega giga slabo emisiona punjena s necim ne razumem se :D, roletne sa termoizolacijom.

Trenutno se na tavanu na betonskoj ploci nalazi 5cm 17gr fasadnog stiropora samo poredjan. Soba 1 ima unutrasnju izolaciju sa slike.

Trenutno ova Midea 18 (MSMBCU-18HRFN1-QRD0GW) greje sve sem Sobe 1,2 i spajza. (nateg`o sam je maksimalno).

Podovi nemaju nikakvu izolaciju niti ce je biti u narednih 5 godina sigurno.

Planira se da se svaka prostorija uradi kao Soba 1 sa izolacijom sa unutrasnje strane i plafona. Planira se spoljna demit fasada od 8 ili 10cm.

Kuca ima 108m2 stim da je ukupna unutrasnjost prostorija 80m2, plafoni na visini od 2.8m. Potreban mi je savet koju klimu ubaciti u Sobu 1 i 2 da bude jedna spoljna i dve unutrasnje jedinice, naravno svaki savet da treba nesto drugacije da uradim je dobrodosao. Hvala unapred na pomoci.

Pogledajte prilog 244662
 
Evo malo i mjerenje na kojoj voltaži radi LLCC namještena na 22 stepena, soba 16 kvadrata, jutros sam to malo pratio.Upaljena jutros u 8,30h temperatura vanjska 3 stepena, vlaga 75%.

Tek upaljena nekih minut ili dvije rada

20180119_083652_HDR.jpg


Nakon 7-8 minuta

20180119_103047_HDR.jpg

Mene brine ako klima radi na ovoj voltazi,da ne crkne.
 
Da bi klima potrosila 4,45 kwh za 7h rada.
Znaci da je trosila u proseku 635w.

A da bi trosila 635w u proseku ona moze da trosi trenutno 400-500-800-900 w ali prosek mora da bude 635w.

Ako to ne mozes da shvatis onda ja bi se zabrinuo kad bi mi ti davao preporuke za klimu :D

Trenutno, ubuduće obrati pažnju na riječ trenutno, vrlo je to važno za tebe, evo ja ti kažem opet da ne prelazi 500, šta ćemo sad?
 
Pozdrav svima na forumu,

Procitao sam celu temu od prve strane, onda sam kupio kucu i krenuo da razmisljam o grejanju. Na slici sam ucrtao sve sto mislim da je od vaznosti, ovu prvu zimu smo izgurali nekako, za sledecu bih hteo da kompletiram celokupno grejanje u kuci.

Kuca je gradjena pre 30g, zidovi su cigla ipo spoljni i unutrasnji, kuca je na temelju 50cm od zemlje, na tavanu je betonska ploca, po projektu moze i potkrovlje da se pravi ali otom potom.
Podrucje srednji banat-Vojvodina (citaj mocvara). Stolarija je PVC sve novo postavljeno, stakla neka ultra mega giga slabo emisiona punjena s necim ne razumem se :D, roletne sa termoizolacijom.

Trenutno se na tavanu na betonskoj ploci nalazi 5cm 17gr fasadnog stiropora samo poredjan. Soba 1 ima unutrasnju izolaciju sa slike.

Trenutno ova Midea 18 (MSMBCU-18HRFN1-QRD0GW) greje sve sem Sobe 1,2 i spajza. (nateg`o sam je maksimalno).

Podovi nemaju nikakvu izolaciju niti ce je biti u narednih 5 godina sigurno.

Planira se da se svaka prostorija uradi kao Soba 1 sa izolacijom sa unutrasnje strane i plafona. Planira se spoljna demit fasada od 8 ili 10cm.

Kuca ima 108m2 stim da je ukupna unutrasnjost prostorija 80m2, plafoni na visini od 2.8m. Potreban mi je savet koju klimu ubaciti u Sobu 1 i 2 da bude jedna spoljna i dve unutrasnje jedinice, naravno svaki savet da treba nesto drugacije da uradim je dobrodosao. Hvala unapred na pomoci.

Pogledajte prilog 244662

U svaku sobu po jednu klimu, što veća soba to i jača klima.Biraj između Fujitsu, Daikin, Mitsubishi, koju god uzmeš nisi na glavi.
 
Duk, imaš LUCA12 ili 14?
Ja imam 14ku, i trenutno troši oko 700w, samo sto ja imam oko 90m2 otvorenog visokog prostora sa dosta stakla.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
12tica, pa to je normalno da toliko trosi na toj kvadraturi i visini plafona, 14tica ima nesto topliji izduv na niskim temperaturama inace su jako slicne, inace na nizim temperaturama ne verujem da ce biti toplo, ja cu ovog leta kupiti za sprat jos jednu jer u ovoj kombinaciji moze da se lepo greje do -5 ili -7 maksimim

Do 3-4c koristim eko mod, ispod toga iskljucujem
Mislim da je malo lu 14 za taj prostor ali ok je da se gura laksa zima
Evo gledam, od 28.oktobra je potrosila nesto malo ispod 600 kw, racune ne osecam dal su zima ili leto, nema jace klime od lu za ispod 1000e a i u nekim slucajevima i preko
 
Poslednja izmena:
Nisam merio temperaturu izduva, al ona bez problema održava 23c u tom delu kuće, tako da sam zadovoljan.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To znaci opet istu stvar da trebas nazad u osnovnu skolu :d
Ako ne prelazi 500w znaci da za 7h ne moze potrositi vise od 3,5 kwh.
A tvoja potrosila 4,45 kwh :d

Tvoji postovi se graniče sa patologijom, neki si težak kontraš, ali hajde nek si reko svoje, jel ti sad malo lakše :D, da ne ulazimo u spam i patologiju više, ako laže mjerač, lažem i ja.
 
Samo razmisli pre nego nesto napises,inace te ljudi nece shvatat ozbiljno.
To je drugarski .

Kakav bre kontras.
To su jednostavne stvari koje svi savladaju u osnovnoj skoli.
 
Poslednja izmena:
Samo razmisli pre nego nesto napises,inace te ljudi nece shvatat ozbiljno.
To je drugarski .

Nevalja ti klima koju imaš u tome je tvoj problem jel tako, nemam šta razmišljat pišem onako kako jeste, to što ti imaš neke svoje probleme nije razlog da mene praviš lažovom, onako drugarski i ja tebi.
 
Koliko imas godina ?

Ne mozes reci da si za 7 dana popio 4,5 litre vode a da ni jedan dan nisi popio vise od 0,5 litre .
Jednostavno ne ide.Izvini ako sam te uvredio.

Ako ne kontas meni je zao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno