Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
EKO mod kod Fujitsu klime ograniči struju kompresora na maksimalno 70%. Kod Tošibe može na 75% i 50%

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Sinoć je luca radila dva puta neki defrost od 2-3 minuta, a čisti su bili izmenjivači i voda nije izlazila

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
To je kontrolni defrost, radi ga periodicno posto su minusi da proveri da li ima leda na spoljnoj jedinici.
@Duk
Ne znam u kojoj prici LG je bolji izbor od Fujitsu-a, pogotovo LT modela. LG i Samsung su krs klime sa nenormalnom cenom i ne bih ih preporucio ni najgorem neprijatelju.
 
LG ima bezobrazne cijene svih proizvoda, ali opet ne može se ništa pričat ni pisat o kvalitetu pomenute klime jer je niko od nas nema.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za ovu novu, ali imao sam LG klime ranije, on-off i inverter, i to je bilo žali Bože para.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
LG je bivši GoldStar. Ko razume shvatiće.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ima jedan na Forum.hr sa takvim iskustvom :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
7f91b252c6d903d4d7890bf6c0d91b0c.jpg


Stan je od nekih 110m2 stim da prostorija koja pise dnevna trenutno se ne koristi i nema klimu. Sobe su u proseku velicine 20-25m2 visina 3,6m klasican salonac. U delu gde je kuhinja i dve sobe leva i desna ispod je prolaz ispod zgrade otvoren nema izolaciju. Sve prostorije imaju pvc nove prozore. Za grejanje se koriste dva invertera DAIKIN FTXB35c I Midea MISSION obe 12btu. Greje se stan komplet bez hodnika i te trenutno nazvane dnevne sobe, temperatura na 25 klime se ne gase potrosnja struje januar samo grejanje oko 8500din iskreno ja sam prezadovoljan. Sad u tu zadnju sobu planiram klimu pa me interesuje neki predlog ja bi se odlucio i tu za ovaj DAIKIN koji je stvarno ozbiljna klima i Midea gura odlicno ali ipak mislim da je prva mnogo bolja. Ako neko ima neki pametan predlog rado bi ga saslusao na slici crne kocke su klime, šrafrane male kocke obicna vrata a velike kocke vrata 1,4m*2m.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel ima neko komentar bas me zanima ovo je ozbiljna kvadratura i kubatura za grejanje



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LG ima bezobrazne cijene svih proizvoda, ali opet ne može se ništa pričat ni pisat o kvalitetu pomenute klime jer je niko od nas nema.
Meni je drugar nudio da mi zavrsi cenu za neku LG 18-icu... Vide se ne secam tacno ali razlika je bila tipa 178K regularna a za 110K mi je nudio. Sad vi vidite kolika je ugradnja na LG ;)
Ljubazno sam se zahvalio.

Tapatalk
 
Mene interesuju kako ti rade Daikin klime,na koliko si setovao,potrosnja,da li su bucne kad rade defrost?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Imam ja LG P12RK i Fujitsu 12LMCA. Isto su plaćene pre 5 godina, a razlika u radu je kao dupe i oko. LG ima ukupno 3 brzine kompresora, najniža modulacija je valjda 500 ili 600W, baš se primeti koliko lošije se ponaša. Nije u istim uslovima i ne koristim je stalno za grejanje, najviše radi na hlađenju (gornji nivo duplexa).
Nikad ih ne bi ponovo razmatrao.
 
@Plavsivborko
Nisi kupio Fujitsu pa te ne vole :(.
Ako si zadovoljan Daikinom uzmi njega. Ali prvo da te pitam koju prostoriju konkretno hoćeš da klimatizuješ? Koliko ona ima kvdrata? Nekako mi se čini da bi ti Daikin super legao.
Znamo kako se Daikin ponaša u izolovanim prostorima a kako je u neizolovanom, opiši nam kako si zadovoljan sa njim, jel bučna spoljn jedinica? Kako greje, jel tačno da duva prohladan vazduh?
Ako si zadovoljan sa njim onda uzmi njega, jedino što me buni je površina prostorije koju mameravaš da greješ, ako je manja onda može Daikin 25 a ako je neka veća e onda 35-ca. Druge ne mogu da preporučim ker upravo Daikin ima jako dobru modulaciju a tebi je to četvrta klima u kući i tu dobra modulacija dolazi do izražaja.
 
P12 i nije neka klima.
LG je kod nas bezobrazno skup, trenutno ne znam da i jedna jedina LG vredi poredjenja. A koliko je u stvari kvalitetan vidite po tome da imaju neke modele u Nordic seriji i extra se koriste u Norveskoj.

Za hladjenje (barem neke) LG klime su mnogo bolje i komfornije od Japanaca, jer mnoooogo vise vlage mogu da odstrane za isto vreme (i na papiru i u praksi). Za mene, koji radim od kuce (citaj: uvek se kuva nesto i isparava, 2 tusa dnevno, ima dosta vlage u vazduhu), bitna razlika.
 
Kako? Moj LT 1.8L/h, a onaj (skuplji) LG 1.7L/h. Koliko se ja razumem u osnovnu školu, LG opet lošiji...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@Plavsivborko
Nisi kupio Fujitsu pa te ne vole :(.
Ako si zadovoljan Daikinom uzmi njega. Ali prvo da te pitam koju prostoriju konkretno hoćeš da klimatizuješ? Koliko ona ima kvdrata? Nekako mi se čini da bi ti Daikin super legao.
Znamo kako se Daikin ponaša u izolovanim prostorima a kako je u neizolovanom, opiši nam kako si zadovoljan sa njim, jel bučna spoljn jedinica? Kako greje, jel tačno da duva prohladan vazduh?
Ako si zadovoljan sa njim onda uzmi njega, jedino što me buni je površina prostorije koju mameravaš da greješ, ako je manja onda može Daikin 25 a ako je neka veća e onda 35-ca. Druge ne mogu da preporučim ker upravo Daikin ima jako dobru modulaciju a tebi je to četvrta klima u kući i tu dobra modulacija dolazi do izražaja.

Nemoj tako :wave: imam ja fujitsu i gree pa nikoga ne odvraćam da kupi bilo koju klimu, znaš kako je kad se navučeš na prvu klimu koju kupiš, tako vlasnik Mitsubishija neće da čuje za Fujitsu ili bilo koju drugu, i moja preporuka je da @Plavsivborko nastavi sa Daikinom.
 
Kako? Moj LT 1.8L/h, a onaj (skuplji) LG 1.7L/h. Koliko se ja razumem u osnovnu školu, LG opet lošiji...
Rekoh neke. Moja je imala 2.4l/h, a ima i model sa 4l/h. Rade ih u zemlji gde je mnogo veca vlaga, moraju o tome razmisljati ;)
Mitsu koji imamo u firmi (SF15 i FD35 valjda - Kirigamine serija, nemojte me drzati za rec o oznakama osim za SF15 nisam siguran) moze 0.2-0.6l/h ;) I primeti se u praksi.
EDIT: FD35 je valjda veca.

Ali ovi Fujitsu LT jesi odlicni:
http://www.cdlweb.info/pdfs/Wall_LT_Range.pdf
1.3 manja, 1.8L/h veca (12ca), skroz korektno, ali opet manje.
Koliko je ona "dobra" Nocria 14 imala l/h? Nova 12-ca:
http://www.fujitsu-general.com/eu/products/split/wall/asyg12kxca.html
ima 1.2l/h, cini mi se da je Nocria imala manje, sa njom sam poredio tada?
 
Poslednja izmena:
Zdravo,

molim vas za preporuku servisera za ugradnju inverter klime u NS - ono da rade sve kako treba- vakumizaciju, potrebnu duzinu cevi... na poruke.

Takodje, misljenje za odabir izmedju GREE Viola Profi Inverter GWH12RB-K3DNA3G 12 ili Daikin inverter FTXB35C/RXB35C ( trebala je biti Fujitsu 12 LMCA ali nju ne mogu da nadjem da kupim na rate sto mi je jedina opcija) Tako da mi ostaje da biram izmedju ove dve navedene ali ne razumem se u te specifikacije najbolje pa mi treba pomoc. Klima bi bila osnovno grejanje u prostoriji od 20m2, solidno izolovanoj ( zid-5 cm stiropor, krov 15 cm vune).
 
@Serie
Šala drug :)
Al mogao bi da kupi i Fujitsu 12llcc, ako mu je prostorija 20-25 kvadrata. On već ima tri klime tako da koji god inverter kupi radiće rasterećenije.
 
Danas bio u kuci u Smederevu.. usput bacio pogled na klimu.
Ugradjena 2008-me.. vec 10 godina greje kao jedino grejno telo. Prostorija je oko 30m². Zna ponekad da bude bucna, ali do 7-8 ispod nule odradjuje pristojno posao. Danas smo na oko -4C unutra bili u kratkim rukavima.. a kuca inace nema izolaciju.

url=https://postimg.org/image/fwfyvn0qz/]
IMG_20180225_135635.jpg
[/url]



 
Prva slika iznad nesto baguje..





On/Off Midea msr3-18hr.. posle 10 grejnih sezona ispod poklopca cista kao suza.
U stanu sad imamu 12Luca.. sa njom smo se preporodili prvenstveno po pitanju potrosnje a i na grejanju je bolja. Midea 18 pristojno greje ali trosi kao Zil :D
 
Evo mala pomoc od mene ta kvadratura moze da se pokrije sa klimama i to 3 komada a mozda i 4 zavisi za sta se odlucis ali pre svega toga moras da spustis plafone obavezno jer je previsoko i to ne valja
 
Evo mala pomoc od mene ta kvadratura moze da se pokrije sa klimama i to 3 komada a mozda i 4 zavisi za sta se odlucis ali pre svega toga moras da spustis plafone obavezno jer je previsoko i to ne valja

u mene su plafoni 2,80 metara a iznad neizolovani tavan gdje namjeravam ubacit po tavanskom podu kakav stiropor ili vunu.
 
Evo mala pomoc od mene ta kvadratura moze da se pokrije sa klimama i to 3 komada a mozda i 4 zavisi za sta se odlucis ali pre svega toga moras da spustis plafone obavezno jer je previsoko i to ne valja

Pogresno sam napisao sad trenutno greju prostor od nekih 80m2 te dve klime bez ikakvih problema i pod je ne izolovan,nema stan ispod u tom delu je prolaz ispod zgrade. Celu kvadraturu planiram da grejem ukljucujuci jos jednu DAIKIN klimu. Jedino sto se u neko dogledno vreme moze izolovati to je plafon tog prolaza i meni bi automatski pod u polovini stana bio topliji i manji gubitak toplote. Spustanje plafona nije ni opcija zbog postojecih prozora i svega ostalog i cinjenica ovo je stan koji mora da ima visinu a uz zidove debljine oko 70cm ima bolju izolaciju od bilo kog stiropora. Moje razmisljane je izmedju ove dve klime koje vec imam kolko po brojacu primetim MIDEA je manji potrosac struje od DAIKINA ali mislim da i ne moze postici efekat grejanja koji je veliki plus DAIKINA, on sad trenutno greje veci deo stana i to radi savrseno nije bucna a kad treba ima bas jak ventilator za dosta brzo podizanje temperature. U defrostu nije bucna sad posle dve godine cujem kroz cevi neko sitno zijanje koje dolazi od spoljne videcemo kad se budeo radio servis sta bi moglo biti. Evo ponovljene slika kako to trenutno izgleda. U crvenoj sobi je samo naznaceno mesto gde bi postavio klimu a u ove dve stoji kako su i postavljene i u kom pravcu rade.
0ed8ead29be522bb99e46f90c89c5c7c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno