Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lokring je firma.
 
Kod friziderskih isparivaca takva veza je sasvim ok posto vladaju pritisci manji od 10 bara dok spoj unutrasnje i spoljasnje jedinice kod split sistema treba da drzi preko 40 bara.
Komplikovaniji cevovodi sa desetinama ili cak stotina varova kod VRF uredjaja se ispituju azotom na 35 bara pre pustanja u rad.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@lenas_bk
Hvala na informacijama. U teoriji bi ovo trebalo da drži vodu, nažalost brzo je popustilo. Novi R32 gas je u pitanju.
 
malo čačkam po netu i na nekoliko foruma ugledah skoro identične teme o Gree klimama, kao po pravilu najglasniji su oni koji iste ne posjeduju niti koriste ali znaju sve o njima :D, od spominjanja euroventa, pa do to su kinezi, nebi on to ni da mu se džabe da, onaj treći neće Gree ni u pseću kućicu :D, šta je ovim ljudima nije mi jasno?
 
Evo i mene opet, pregrmeli smo vikend sa jednom klimom, danas je majstor došao, skinuo unutrašnju, zavario cevi umesto onih spojnica, ispraznio pa napunio tačno spoljnu, smontirao, vakuumirao i sve ostalo po redu. Inače je vrlo prijatan za razgovor, pa smo malo ćaskali, pitao sam ga za Lokring, kaže da je ugrađivao na 50-ak klima, i da je ovo druga gde je popustio spoj, po njegovim rečima spojnice su mu prezentovane kao super-pouzdane, maltene sigurne kao lem, pa ih je koristio kad mu nije odgovaralo da lemi/vari cevi u radionici. Kaže da ima jako malo reklamacija, i da mu ovo zezanje sa Lokringom nikako nije trebalo, do sad je ugradio oko 1500 klima i imao 30-ak reklamacija. Na svojoj kući ima LG :D i kaže da je prezadovoljan i da su im novi top modeli odlični.

Bolje više da ne pišem da ne izmalerišem opet nešto.:smash:
 
Poslednja izmena:
Evo i mene opet, pregrmeli smo vikend sa jednom klimom, danas je majstor došao, skinuo unutrašnju, zavario cevi umesto onih spojnica, ispraznio pa napunio tačno spoljnu, smontirao, vakuumirao i sve ostalo po redu. Inače je vrlo prijatan za razgovor, pa smo malo ćaskali, pitao sam ga za Lokring, kaže da je ugrađivao na 50-ak klima, i da je ovo druga gde je popustio spoj, po njegovim rečima spojnice su mu prezentovane kao super-pouzdane, maltene sigurne kao lem, pa ih je koristio kad mu nije odgovaralo da lemi/vari cevi u radionici. Inače kaže da ima jako malo reklamacija, i da mu ovo zezanje sa Lokringom nikako nije trebalo, do sad je ugradio oko 1500 klima i imao 30-ak reklamacija. Na svojoj kući ima LG :D i kaže da je prezadovoljan i da su im novi top modeli odlični.

Bolje više da ne pišem da ne izmalerišem opet nešto.:smash:

Nek si ti zadovoljan ostalo nije važno :D
 
Ovaj majstor neće više koristiti spojnice

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kaže da je završio sa Lokringom, pa ne isplati se gubiti ceo dan da se zamajava sa nečim što ti je navodno uštedelo malo vremena, a posle napravilo veliki problem.
Zavarene su sad cevi kako treba, guzeljaju obe klime ponovo.
 
Koliku vi najvisu temperaturu mozete da napravite po ovom vremenu?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Mitre koliko minusa ima kod tebe i koliki su racuni?
@weska88
Drzao na 22 sve klime nocas, bez problema odrzavaju na najnizoj modulaciji (oko 300W) na -4C spoljne, duvaju na Low brzini. Kad pojacam postize se bez problema i 24C jer sad imam vise snage nego sto prostor zahteva.
 
Kod moje tašte midea mission drži 27 stepeni
Nema logike da drže toliko al matori ljudi ...
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
27℃ u stanu/kući??? Ja bi umro...
Kod mene i kod mojih je @23℃

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene nema velikih minusa, jako retko bude ispod -10 npr, sa druge strane temperature malo variraju u toku dana, svega par stepeni, tako da se desi i po desetak dana laganog minusa, tipa -2 do -6c. A i sunca skoro da nema u decembru-januaru, i to je bitno.
U decembru su klime potrosile 602 kWh, od toga dve nedelje su bile podesene na 16c dok smo bili na odmoru (ustedeo maks. 100-ak kWh). Prosecna temperatura 1,2c. U novembru 556 kWh uz prosecnu temperaturu 3c. Procenjujem oko 3000 kWh za zimsku polusezonu (okt-mart), nekih 350 EUR. Ovo je samo za grejanje.
 
Meni losa izolacija oko 23 stepena drzi. Al moram da je podesim na 26 i srednja jacina duvanja. A kada radi defrost skine na 19. Toplo mi duva al mi izolacija katastrofa. Ledeni su zidovi. Stavljao sam i na 30c sa max duvanjem nw moze 24 da predje. Plasim se sta ce biti kada bude napolju -10 i vise.

Koristite li vi ovaj filterčić. Znaci li on sta?
ad9f5f8a8e2015505bb5b5c7ad7319c8.jpg
665d6463ff267603c359ecb5fd9d9141.jpg
 
Poslednja izmena:
To ti je specijalni filter, i znači da ga imaš. :)
Podeljena su mišljenja oko tih dodatnih filtera, uglavnom premalo je to da bi zaista bilo nekog vidljivog efekta.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
27℃ u stanu/kući??? Ja bi umro...
Kod mene i kod mojih je @23℃

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Slazem se, ali oni drze na toliko :)

Koristite li vi ovaj filterčić. Znaci li on sta?
Uz sve midee se oduvek dobija jedan takav filter (nikakve logike nema), i on ide ispod glavnog filtera.
Ja ne vidim cemu to pametno moze da sluzi pogotovo kad je samo na jednoj strani, ali sam ga stavio. On se nikad i ne isprlja.

Nego jel zna neko kako na midei da se aktivirao opcija protiv hladnog duvanja koja je opisana u uputstvu a nije bas jasno kako se ukljucuje?
 
Meni je proradila opcija protiv hladnog duvanja onog momenta kada su demontirane Midea klime.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ovo izvadio. I meni nema ovo logike. :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
I meni odgovara manje, ali žena zimogrožljiva. A matorci kako stariji, sve gori i gori

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
malo čačkam po netu i na nekoliko foruma ugledah skoro identične teme o Gree klimama, kao po pravilu najglasniji su oni koji iste ne posjeduju niti koriste ali znaju sve o njima :D, od spominjanja euroventa, pa do to su kinezi, nebi on to ni da mu se džabe da, onaj treći neće Gree ni u pseću kućicu :D, šta je ovim ljudima nije mi jasno?

:D gde si ovo pronašao, daj link na PP da se malo smejem ******ma :d
 
A i to što kažeš, još bi došao u iskušenje da iznesem suprotno mišljenje na šta bi mogli samo da polude :d

Inače, kad smo kod grejanja, kod mene stabilno 24 stepena, čak i ovih dana kad je bilo -6 do -4 napolju...
 
Pozdrav svim forumašima. Pročitao sam detaljno dosta postova na ovim i drugim forumima na temu grejanja na klima uređaje. Molim vas za pomoć oko kupovine invertorske klime koja bi bila osnovni izvor grejanja. Prvi izbor mi je FUJITSU LU serija, bar na osnovu preporuka koje sam video na forumu. Dvoumim se između 12 ili 14 LU ali i druge preporukue su dobrodošle. Stan ima oko 52 kvadrata bez terasa. Trenutno imam običnu klimu Gree 12 koja je uspevala da zagreje ceo stan ali dok je temeratura napolju u plusu (i blagi minus bez velike vlažnosti, jer često radi defrost), stim da je u trpezariji/kuhinji bilo oko 24 stepena da bi i drugim sobama bilo oko 21/22 stepena. U sve tri prostorije su i norveški radijatori (po 1,5KW), koji bi ostali kao eventalna pomoć klimi na velikim minusima. Lokacija trenutne klime je ucrtana u skici stana (sa sve položajima kriliaca :) ). Išao bih na varijantu kupovine jedne klime, koja bi došla na mesto ove Gree. Potrudio sam se da u skicu stana stavim što više podataka :) Možda sam i preterao :D Hvala unapred svima na pomoći.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno