Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veća i teže spoljašnja, veći kompresor koji se vrti manjom frekvencijom. To mi izgleda kao ređi odlazak u defrost. Bolja modulacija, bolji COP/SCOP.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ok bolja modulacija to mi je jasno , on ima to a Fujitsu snagu pa biras sta zelis , a sto se tice SCOP-a znas i sam da je u vezi sa Pdesignh i normalno je da ima veci SCOP kad je slabija klima , a COP je na strani Fujitsua ako gledamo Eurovent .

Daikin RXB35C / FTXB35C

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,06
Klasa A+
Sezonska potrosnja 966 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,22
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,71

-------------------------------------

Fujitsu AOYG12LLCC / ASYG12LLCC

Pdesignh kW 3,20
SCOP 3,80
Klasa A
Sezonska potrosnja 1179kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.83kw sa COP 2,38
na -15c daje 3.00kw sa COP 2,10
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,54
-----------------------------------
 
Modulacija daikina je na 300w, šta je tu bolje od llc

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ma vidi , Daikin ima nizu modulaciju od one koje navodi u prospektu , potrosnja u rezimu grejanja mislim da ide oko 160w i na toliko je uhatio @rovac , da nije njega mi ne bi ni znali da su podaci netacni ili ih mi ne znamo citati :)

E sad , s obzirom da ide dole do oko 160w pitanje je koju kolicinu toplote ona izduvava u tom momentu pa sam malo skeptik o tome koliko je to prijatna toplota . Jedino za sta se mogu vezati je ono sta je napisao @rovac , a to je da on licno predlaze ovu klimu za dooobro izolovane i prostore manje m2 , znaci manje zahtevne , kome treba jace od toga nek uzima LLC .
 
S obzirom na skok cena sa 78k na 88k za Fujitsu 12LU i da je cena Fujitsu 12LT 108k da li postoji neki valjan razlog da se potrosi 20k vise za "top" model?
Vidim da je Fujitsu LT tisi, da grije na nizoj temperaturi (-20C) pa me zanima i da li je kvalitetniji sa ugradjenim komponentama, da li ima jos nesto boje od LC da zasluzuje da bude kupljen i koristen na duge staze...?
 
Poslednja izmena:
LT ima dvostruki rotacioni kompresor, spoljašnju od 40kg (kao 18-ca), minimum u grejanju je 200W (efikasniji kompresor) a ostatak je manje više isti. E da, ima i više opcija za tajmer nego LU.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa ima Twin Rotary kompresor , u svemu je po malo bolja i eto ti TOP modela :)
Ako ti LU radi posao onda nemas neke potrebe za LT ali s obzirom da sadasnju cenu jos se i moze razmisliti o kupovini , ako se ocekuje skok cena struje, hoces TOP uredjaj , vise snage , S druge strane zime su sve smesnije i jos malo pa cemo svi preci na Daikine :D
 
Kako ko, ja se ovih dana razmišljam da vratim zimske gume... :D
 
Opremljen za zimu, ali pre toga za leto. :)

Hvala svima za preporuke, savete i komentare!
 
Nek je sasrećom, odlični uređaji

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
100.000 naspram cega?

Pa recimo naspram 176.000. U neki državama bi ona Emura možda bila ekonomski opravdana, s obzirom na njihovu cenu struje, dok kod nas nije. Zato kod nas neki drugi, jeftiniji modeli, upadaju u kategoriju gde nije glupo doplatiti za energetski efikasnija rešenja.
 
S obzirom na skok cena sa 78k na 88k za Fujitsu 12LU i da je cena Fujitsu 12LT 108k da li postoji neki valjan razlog da se potrosi 20k vise za "top" model?
Vidim da je Fujitsu LT tisi, da grije na nizoj temperaturi (-20C) pa me zanima i da li je kvalitetniji sa ugradjenim komponentama, da li ima jos nesto boje od LC da zasluzuje da bude kupljen i koristen na duge staze...?
Dovoljno je da kompresor ne skici kao gradjevinska kolica i razlika je opravdana, makar da je i ista :D
Meni je zao sto me je ponela prica da je LU i vise nego dovoljna, pa je isplivao moj unutrasnji Pirke, jer sam trebao uzeti LT ili Gree U Crown i da mi se komfor podigne na novi nivo, s obzirom da klimu koristim oko 8 meseci godisnje non stop, u sobi u kojoj spavam i gde provodim svo vreme dok sam gajbi.
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro secam specifikacija koje se mogu naci za U-Crown , nisu bas neke , cak sta vise mislim da je to tada kad sam gledao izgledalo kao cisto bacanje para . Mozda da si tada imao opciju Amber , to vec deluje kao ozbiljna klima . Mozda gresim , nisam jedini koji je gledao specs pa mozda i potvrdi ovo ..

Jel ispalo da ti je LU nedeovoljno jaka , sta je tacno problem kod nje ?
 
Nema dalje, menjaj gajbu [emoji3]
 
Ne, LU je i vise nego dovoljno jaka, samo je bucnija za spavanje, prozor ne mogu da otvorim, jer kada komoresor radi na preko 50%(ne pomazu ni eko i low noise opcije), ozbiljno skripi.
Zbog toga bih voleo LT.
U Crown je valjda u klasi LTa, samo sto je skuplja.
Isto ima duplo rotirajuci kompresor, a to je automatski stavlka iznad bilo kakve konfekcije, koliko god overklokovane bile :)

Smeta mi sto nemam osvetljenje daljinslog, pa moram da palim mob da osvetlim da podesim klimu za spavanje, sto nema ekran na klimi, pa da barem tako znam.

U Crown je po svemu uredjaj vise klase, samo sto je ozbiljno skup, a prosle godine su Kinezi ovde bili strogi no-no :D
Napravljena je od brusenog aluminijuma, daleko vise opcija, bolji daljinski, radi na nizim temperaturama(zvanicno -30c), itd...

Svakako je u pitanju ozbiljan uredjaj, tu nema dileme.

Heinz baraba me na Viberu najvise napljuvao da sam lud da dam preko 1k evra za Kineza i ja se smorio :D

A meni se oci caklile dok sam gledao reklamne yt snimke za U Crown, kako ima najbolju zavrsnu obradu, 1mm razmak izmedju delova, kako se ovo i ono pomera i slicno :D
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da bi se debelo zjbo za U-Crown , previse je to para za ono sto nudi .

Nije mi jasno ovo :

samo je bucnija za spavanje, prozor ne mogu da otvorim,

Ako klima radi koji qrc ima i da drzis otvoren prozor ?
Da je bucnija na vecim obrtajima to svi znamo , kod mene je na zidu dnevne sobe a na nekih 2m od mesta gde spavam , sedim , kako god , pocinje da se cuje spoljna tek kad predje 800w , do tad je uopste ne cujem , naravno uz zatvorene prozore :)

Kao sto davno rekoh , ima i ona svojih mana i sve ovo sto spominjes stvarno je glupo sto nema , svetlo na daljincu , displej na spoljnoj i jos gomila drugih stvari . Stoji da ces sad neko reci ali zato greje a za to je i kupljena , pa ok , ali ako mogu jbni kinezi da stavljaju te neke osnovne stvari u jeftine modele ne vidim razlog zasto ne bi mogli i japanci .
 
Kad je buraz ugradio Favorita pokazuje mi led displej za temperaturu, reko' nema na ovojoj mojoj ništa od toga, par belih dioda i to je to, stari model je imao jednu plavu diodu, ovde su i to ukinuli. Izgled nula, samo na grejanje se vade.

Tebi Heroj treba rekuperator, a ne bolja klima.
 
Pa drzim bas dosta vremena otvoren prozor, malo ili ceo, jednostavno ne trpim zagusljivu prostoriju i sve osim svezeg vazduha(koliko je to moguce u BGu) mi je neprihvatljivo.
Uvece sedim za kompom, tisina napolju, otvorim prozor na kant, a ono skripi, sabija :)
Opet, svi smo mi razliciti.
Drugar je dao ozbiljne hiljade evra u izolaciju i struja mu je nepostojeci trosak, ali se meni povraca kada udjem kod njega zimi, otvaram sve zivo odmah :)
Imam bas jako culo mirisa i smeta mi ustajali vazduh dosta.
Vecina ljudi ne oseca da klima, cak i nova, menja miris vazduha, a meni je to prvo sto izvalim kada udjem u zatvorenu sobu(ne drzim ni ja bas sa grejanjem klimom, otvoren prozor na -10 :)) i odmah promaja i luftiranje.

Bas zato sam i naveo ono ranije, da mi se cesto desavalo da me usere defrost, koji je solidno dug, a ja tek izluftirao, posto luftiram bas cesto :D


Mitre, meni treba jedna dobitna Loto kombinacija, a za ostalo bih se vec snasao :D

U kuci na Nbg imamo fenomenalnu ventilaciju, sa jos boljom izolacijom, ali na kraju izdasmo, ne preselismo se nikada. U stanu je to vec preterivanje, a i vise neko sviranje onoj stvari, neko moje svilenisanje, nego realna potreba :D
 
Poslednja izmena:
Meni smeta samo kad se kuva dugo, u drugim slučajevima ne bi trebalo da bude zagušljivo ako je veći prostor

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hah, kada kuvam, uzeo aspirator sa 740m3 izvlacenjem, pa i na -15, otvoren 1 prozor, a vrata od kuhinje zatvorena, kao i od drugih soba :)
Sve preko 20c je ova varijanta 24/7:
ae9576be72467573d79788ea593aba85.jpg
 
Jel to sa ili vez komarnika? Kad je sa meni se cini kao da je zatvoren prozor, a bez bi dobio hypovolemiju ubrzo od ujeda ovde :)
 
Hah, kada kuvam, uzeo aspirator sa 740m3 izvlacenjem, pa i na -15, otvoren 1 prozor, a vrata od kuhinje zatvorena, kao i od drugih soba :)
Sve preko 20c je ova varijanta 24/7:
ae9576be72467573d79788ea593aba85.jpg

A ti li si taj sto nam leti hladi planetu a zimi podgreva... :d
 
Vide se spušteni komarnici.
 
Ja cisto da podelim vezano za Daikin 12icu: ne moze da ohladi stan od 31m2 na manje od 26C.
Kakva su vasa iskustva. Do koliko ste uspeli da ohladite stan ako je napolju fazon 30C i sa kojom klimom?
 
Meni llc9 stoji u 16 kvadrata i odatle duva direktno u istu takvu sobu znaci oko 32kv i na G ide ostatak kuce i tu slabije dolazi hladno ali u ove dve je kako treba ohladjeno,tu gde se nalazi klima namestena na 26 i toliko je a u ovaj drugoj je za stepen,dva toplije,osecam da radi onako lagano,imam i lecu 7 nju ni ne palim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A ti li si taj sto nam leti hladi planetu a zimi podgreva... :d
Pa da, jesi li video kako je bila slaba zima ove godine, otkad imam LU klime [emoji23]


Elem, kako bre ne moze da spusti vise od 4c temperaturu 12ica na 31m2, pa da je i on/off, a ne Daikin inverter...tu mi smrdi da nesto ne radi. U sustini, jedina mogucnost je da nema dovoljno freona.

Meni 2 najjeftinije Vivax 9ke od pre 10 godona ohlade stan od 70m2 na 25c, a jedna mi hladi moju sobu od oko 22m2.
12ica Daikin bi morala to kao iz sale da ohladi, osim ako ne drzis otvorene prozore ili da sunce pici kroz fazon 3 prozora, kao kod mene, ali i onda bi to moralo da hladi bolje.
 
Ja cisto da podelim vezano za Daikin 12icu: ne moze da ohladi stan od 31m2 na manje od 26C.
Ne moze, u smislu da si pustio na 20*C, ona radi satima, a i dalje je 26*C, ili si postavio na 26*C, ona raducka, a termometar meri >26*C?
Za ovo prvo zovi majstore ako ne lozis pored klime, a druga varijanta nije cudna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno