Šta je novo?

Intel i5-6500??

mickk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
2,965
Poena
230
Imam priliku da se vratim na intel(obzirom da AMD prilično stagnira u zadnje vreme),samim tim da pređem na DDR4 memoriju...a obzirom da nisam od C2D platforme imao Intel zanima me koliko je pametno uzimati i5-6500 u odnosu na FX-8320?

Negde sam pročitao da Z170 ploče sa prvom revizijom BIOS-a mogu klokovati bez problema...a videh sad da je Intel zamolio proizvođače da naprave patch za klokovanje non K modela.

Dajte neki info oko tih stvari...
 
Ako je za gaming, mislim da ces i sa tom 380, u nekim CPU bound igrama i situacijama( u igrama), imati nesto bolji fps., sa I5 6500 vs FX-8320.....sa jacim grafikama, razlika ce biti sve veca i veca....tako da, ako planiras u buducnosti nadogradnju na neku jacu grafu, apsololutno se isplati, ovako sa 380 grafom, malo se isplati:D, prelazak sa FX na I5 proc....
 
Poslednja izmena:
Ako je za gaming, mislim da ces i sa tom 380, u nekim CPU bound igrama i situacijama( u igrama), imati nesto bolji fps., sa I5 6500 vs FX-8320.....sa jacim grafikama, razlika ce biti sve veca i veca....tako da, ako planiras u buducnosti nadogradnju na neku jacu grafu, apsololutno se isplati, ovako sa 380 grafom, malo se isplati:D, prelazak sa FX na I5 proc....

Generalno FX mi radi sjajno,ali eto imam priliku da ga prodam za dobru cenu.Tako da mi nekako razmišljanje ide ka benefitima 1151 ploče i ddr4 memorije obzirom da ne znam nikog sa sličnom konfiguracijom kako bi čuo utiske.
Grafika se neće skoro menjati,a 6500 ili eventualno 6600k ako uštedim na ploči koji dinar će biti sigurno par godina u igri...
 
Pa, recimo, ako volis Multiplayer i Tactical role-playing i slicne igre, gde je jacina procesora vrlo bitna, tu ces videti razliku izmedju ova dva proca, cak i sa 380 grafom.....tako da, ako je jos neki povoljan dil, zasto da ne predjes, cak i na neki K procesor...
Inace, sta imas da trazis vise neke uti'ske, ja sam ti taj na ovaj forum, koji se bavi procentima, :sceptic:, kad ti ja kazem, to ce da bidne tako, i nikako drugacije...:D
 
DDR4 ne donosi ništa primetno možda tek na 3ghz. Da ne filozofiram puno predji i vidi uzmi 6600K. Znam da ti sve radi ok i generalno ne moraš da predješ ali uvek ali ako si u mogućnosti onda... Ide ova priča kad budeš video kako Skylake melje Windows oduševićeš se ako je tu i neki SSD pevaćeš a dobićeš i solidan boost u nekim igrama koje vole Intelovo brzo jezgro.
 
Generalno FX mi radi sjajno,ali eto imam priliku da ga prodam za dobru cenu.Tako da mi nekako razmišljanje ide ka benefitima 1151 ploče i ddr4 memorije obzirom da ne znam nikog sa sličnom konfiguracijom kako bi čuo utiske.
Grafika se neće skoro menjati,a 6500 ili eventualno 6600k ako uštedim na ploči koji dinar će biti sigurno par godina u igri...
Zasto da ne odes na haswella?
 
Pa, recimo, ako volis Multiplayer i Tactical role-playing i slicne igre, gde je jacina procesora vrlo bitna, tu ces videti razliku izmedju ova dva proca, cak i sa 380 grafom.....tako da, ako je jos neki povoljan dil, zasto da ne predjes, cak i na neki K procesor...
Inace, sta imas da trazis vise neke uti'ske, ja sam ti taj na ovaj forum, koji se bavi procentima, :sceptic:, kad ti ja kazem, to ce da bidne tako, i nikako drugacije...:D

hehh tek sam sad komplet pročitao post...nemoguće je bilo od nekih članova :)

definitivno idem na 6600k i neku z170 ploču...sad jedino da vidim koju da uzmem ali koliko mi se čini sve je manje više isto,samo je razlika u vizuelnom delu.
 
Ja bih pre isao na Haskija jer se postojeca ddr3 memorija moze uglaviti i u novu masinu pa bude fina usteda.
 
Ja bih pre isao na Haskija jer se postojeca ddr3 memorija moze uglaviti i u novu masinu pa bude fina usteda.

CPU,matična i 8gb memorije ide tako da je razlika u ostavljanju ddr3 i uzimanju ddr4 oko 6-7k(pošto će se prodavati i ostatak od 8gb).Mislim da vredi preći za tu razliku...a generalno znam da Sky ne nudi više od prethodne generacije ali eto sad imam priliku pa ko zna kad da se vratim na Intel pa bih da probam Sky-a...
 
Poceo sam da radim neke testove, I7 4790K, DDr3 1600mhz vs 2400mhz, i 980Ti,
e, sad, otvorio bi posebnu temu o ovoj problematici, :eyebrows:, ali ne znam gde je najbolje da se otvori tema, ja sam mislio ovde u Procesori ili je bolje u Overclocking delu foruma ?
Nekako mi je ovde( u temi o procesorima) bolje, jer forumasi vise posecuju ovu sekciju foruma, pa ce verovatno biti vise zainteresovanih da isprate temu, verovatno ce jos neko postaviti neke testove itd.....
 
Poceo sam da radim neke testove, I7 4790K, DDr3 1600mhz vs 2400mhz, i 980Ti,
e, sad, otvorio bi posebnu temu o ovoj problematici, :eyebrows:, ali ne znam gde je najbolje da se otvori tema, ja sam mislio ovde u Procesori ili je bolje u Overclocking delu foruma ?
Nekako mi je ovde( u temi o procesorima) bolje, jer forumasi vise posecuju ovu sekciju foruma, pa ce verovatno biti vise zainteresovanih da isprate temu, verovatno ce jos neko postaviti neke testove itd.....
Si otvorio? da ti kazem da se ne mucis...
 
Ma cu se pomucim,:rupa: sta mi fali, ionako imam neku infekciju posle operacije korena zuba,:S:
Nego dal da otvorim ovde temu ?
 
Pa, dobro, bas u memorije, ko tamo cesto ide..:trust:
Nista, odo ja u Overclocking podforum, pa ko je zainteresovan neka se pridruzi zurci....
 
Svako ko aktivno prati Hardware podforume, ulazi i u podforum o memorijama.
 
Stigla je nova mašina...prilično jeftino sam prošao pa je uzet 6600k.Ali naravno kako uvek biva...mora se negde maalo više dati novca,dao sam kačenje za 1150,naravno nisam mogao da pronađem to kačenje za Corsair H50.I tako palo je novo vodeno DeepCool Malestorm 240.

Nisam gledao verziju BIOS-a na ploči(vezano za non K procesore) ali rekoše mi u prodavnici da je vrlo moguće da su novije uvežene Z170 ploče sa zaključanim opcijama za klok non K procesora.
 
Moguce je da su najnovije verzije biosa sa onemogućenim opcijama overkloka, ali uvek može da se flesne starija verzija.
 
Moguce je da su najnovije verzije biosa sa onemogućenim opcijama overkloka, ali uvek može da se flesne starija verzija.

+1

Flesne OC BIOS i to je to.

Mada uzeo je 6600k pa mu ni ne treba.
 
odlican izbor! 6500 se moze klokovati ali sa posebnom verzijom oc biosa koja pravi posle probleme sa awx instrukcijama.
 
Stigla je nova mašina...prilično jeftino sam prošao pa je uzet 6600k.Ali naravno kako uvek biva...mora se negde maalo više dati novca,dao sam kačenje za 1150,naravno nisam mogao da pronađem to kačenje za Corsair H50.I tako palo je novo vodeno DeepCool Malestorm 240.

Nisam gledao verziju BIOS-a na ploči(vezano za non K procesore) ali rekoše mi u prodavnici da je vrlo moguće da su novije uvežene Z170 ploče sa zaključanim opcijama za klok non K procesora.

Kako ti se krecu temperature sa DeepCool Malestorm 240? Ja sam razmisljao nesto da jer doislo vreme za novi cooler, ali nikako da se odlucim.
 
Nazad
Vrh Dno