Šta je novo?

Pitanje u vezi napajanja ocz 500w

milans1111

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2011
Poruke
255
Poena
180
Imam ovo napajanje http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2009/04/02/ocz-modxstream-pro-500w-psu-review/2
Sa njim guram xeon x5460 koji trosi 120w po difoltu (klokovan trosi i 180-190w) - vraticu ga na difolt (120w)
ploca asus p5q
4x hdd (otkacicu 2) znaci ostace 2
4 vetna - to ne verujem da je vise od 10-12 w
1x ssd
dvd-rw - izbacicu ga
4x1gb ram
sapphire 7850 2gb oc edition (130w) na difoltu, valjda je toliko, nisam siguran

Pitanje: da li mogu sa ovim napajanjem da ubacim jos jednu istu sapphire 7850 2gb a da ne ode u vecna lovista... Procesor mogu da undervoltujem malo ako je neophodno
Molim za brz odgovor posto zamena napajanja trenutno nije opcija
 
Poslednja izmena:
Bilo bi cupavo kada se optereti. Bolje je ići na opciju jače napajanje od bar 700W za tako nesto.
 
Hvala druze, novo napajanje ne mogu sebi da priustim nikako. Otkacicu sve sem jednog hdd-a i spustiti klok procesora ispod fabrickog na 1v posto hoce, treba da mi stigne jos jedna 7850 pa ne znam sta da radim.
 
Poslednja izmena:
Ne pokusavaj. Solidno je to napajanje, ali ne bih ga toliko gazio.
 
Nisam fan nvidia kartica, jos uvek se drzim ati tabora. Pitanje sam postavio jer raspolazem navedenim komponentama, nije opcija zamena napajanja, preprodaja 2 kartice zarad neke nove itd itd...Hvala u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
@bombas naravno da je bitno da rade stabilno, i naravno da za mene ima nekog smisla cim sam pitao. Zato sam i trazio savet da li je izvodljivo da se mlatim s tim ili ne... da ne sprzim napajanje itd itd.. a poenta nije zamena za gtx 960. Odustajem od poduhvata dok ne zamenim napajanje.
 
Nisam mogao da odolim. Ipak sam povezao obe grafike na ovo napajanje i radilo sve na difoltu bez problema jedan dan. Sem sto je napon opao od 12.04 na 11.95 nisam primetio nista cudno, cak je bilo jedva mlako. Naravno necu da ga maltretiram jer bi verovatno dosta oslabilo vremenom ali zanimljivo je da se nije uopste oznojilo. Sutra stize jace i bolje pa cu da zamenim.
 
Poslednja izmena:
A da zamenis te dve kartice za neku r9? Ali ako to po tebi nije poenta onda uzmi napajanje od 700w I teraj,mislim da se ne isplati imate dve iste karte,sa njima ne mozes dobiti ono sto mozes sa r9 280x ili gtx 960.
 
Nazad
Vrh Dno