Šta je novo?

HUAWEI P8 LITE Utisci

pa prvo uradite factory reset
pa ako ne radi onda razmisljajte o instalaciji drugog ROMa

 
najbitnije je koja ke verzija telefona

ako je L21C432BXXX

http://consumer.huawei.com/at/mobile-phones/support/downloads/p8lite-at.htm

ili na bilo kom drugom sajtu huawei

nadji ima na puno mesta kako sa Androida 6 vratiti na 5 P8 lite. pa posle mu stavi koji zelis rom

probaj
https://forum.xda-developers.com/p8lite/general/downgrade-b534-b300-b170-ale-t3303034

PS
B paran broj za dual sim
B neparan broj za single sim


PSS
ako imas problema sa linkovima na xda
http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=70279&version=244428&siteCode=pl
 
Poslednja izmena:
mic je prestao da mi radi sa svim aplikacijama osim za pozive. Znaci ako saljem audio msg na whatsapp ili messenger uopste nema tona, samo ide poruka. Pokusao sam sa reinstall aplikacija i restart. sve permision su dozvoljene za Mic i ne radi. jel zna neko sta da radim? Hvala!
 
Ljudi može pomoć, dešava mi se da me ne čuju ili da mi ima neke smetnje , krčanja u toku razgovora kod sagovornika ja lepo čujem, ali se to dešava samo na viberu i nigde više , da li je nko imao slična iskustava i šta bi to moglo biti ???
 
Identican problem ima moj cale, ja sam mislio da je do mreze. Viber je kod njega postao neupotrebljiv.
 
Na xda objavljeni nezvanični LineageOS 13 i 14.1 za p8l. Nisu 100% funkcionalni, LOS14.1 radi bolje. Uskoro će biti ispravljene greške.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Verzija mog telefona je ALE-L21C02B140 još uvek nemam apdejta za android 6.0. Da li može neko da mi pošalje link sajta gde mogu da skinemo zipovanu nadogradnju za moju verziju telefona. Inače telefon je skinut sa vodafona, nije rutovan.
 
Pozdrav svima na forumu.
Novi sam ovdje i odmah da kažem da je forum vrh.
Odmah i da se izvinim ako sam trebao da svoj problem napišem na nekom drugom mjestu ali nešto se ne snalazim sa pretragom ovde :(.
Kupio sam polovan telefon Huawei P8 lite prije jedan mjesec i super je sve bilo do neki dan kad mi se pojavio problem sa wifi.
Naime uključim wifi i on kratko kao skenira mreže ali ne nalazi ništa iako sam kraj rutera u kući i drugi telefoni uredno su nakačeni.
Guglao sam poslije malo o tom kao i čitao na ovom forumu ( mada priznajem da zbog pretrage možda nisam sve ni našao) i uglavnom je to problem kod nekih serija ovih telefona.
Moj telefon je bio već apdejtovan na 6.0 i EMUI 4.0.3 a broj je ALE-L21c432B603. Slab sam na ovom polju ali vidim da ovde niko nema ovaj B603 pa ako neko može da mi pored ostalog i o tom malo napiše.
Uglavnom moj prvi zaključak je bio da je hardverska greška (otišao wifi modul)
E sad šta me zbunjuje u ovom svemu.
Našao sam par video zapisa gdje se mjenja onaj wifi čip na matičnoj i uglavnom je problem bio da ljudi uopšte ne mogu da uključe wifi i da im ne radi ni bluetooth a kod mene se može uključiti wifi i on kratko kao skenira mreže ali ništa ne nađe a bluetooth radi normalno.
Sada mislim da nije nešto softverski pa bih bio veoma zahvalan ako je neko imao već ovakvih problema da napiše nešto o tom išta bi mi bilo pametno činiti.
Unaprijed hvala :)
 
Kako da pređem sa ove užasne verzije ''Huawei P8 Lite ALE-L21 BalongC52B311'' na normalan Android 6 sistem?
 
Pozdrav za ekipu.
Sad kad je istekla garancija, menjao bih rom. Ako nema boljeg, onda barem root. Može li neki link kako se instalira twrp i root. Evo koji je system sada u pitanju:

ALE-L21C432B613
EMUI 4.0.3
 
Saznao sam kako se rootuje, dobio sam unlock code za BL, posle ću TWRP.
Ima li neka preporuka za neki dobar custom rom?
 
Baterija počela čudno da se ponaša, jel' ima neko da je menjao, da preporuči servis gde imaju originalne? Bila je neka prepoduka za neki servis na NBG kod TCUšća, tamo sam menjao LG Nexus 5 bateriju, bili su extra, ali nemam kontkat više...
 
Nazad
Vrh Dno