Šta je novo?

Racuni i sudski izvrsitelji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

arcibalde

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruke
5,940
Poena
405
Izvinjavam se unapred ukoliko tema nije za ovaj forum ali kako je ovo jedan od dva foruma koja posecujem odlucio sam se da ovde zatrazim pomoc.

Elem dobio sam cestitku od sudskog izvrsitelja u vezi duga za infostan. Navedeno je da je infostan poslao opomenu pred utuzenje jos u novembru prosle godine, medjutim mi tu opomenu nismo dobili. Supruga vec 3 dana pokusava da dodje do informacije sto u posti sto u infostanu da li je ta opomena poslata. Interesuje me da li su te opomene na potpis, tj. moras da potpises da si je primio, ili su kao obican racun, samo turnu u sanduce i to je to. Pored toga dva racuna su placena u januaru (ove godine) ali u izvodu sudskog izvrsitelja stoje da nisu placeni.

Zanima me sta mogu tu da uradim a da ne platim prokletu premiju za izvrsitelja koja je visoka skoro koliko i sam dug od infostana. Ukoliko je ta opomena isla na potpis onda je neko potpisao u moje ime a sem toga dva racuna su vec placena (i bila su placena pre nego sto je sudski izvrsitelj i poslao to izvrsenje). Znaci da li tu moze nesto da se uradi ili mrka kapa?


Eto to je to. Hvala.


P.S. Ukoliko ovo nije prikladna tema za ovaj forum izvinjavam se jos jednom i neka je moderatori obrisu.
 
Moraš da platiš sve i odma inače će te stići sjekira zakona.
003 dvostrani.jpg

SRY. Nije mi namera da ti stajem na muku, ali ovo što živimo sve više liči na Max Magnusa.
 
Poslednja izmena:
Ukratko , zavisi kad si utuzen.
Ako je po starom zakonu odnosno pre decembra 2014 godine, napises prigovor da opomena nije urucena, i drugi sud ce ukinuti zakljucak izvrsitelja i vratiti predmet na ponovno odlucivanje kako bi izvrsitelj odbacio pzi poverioca, ako je posle decembra 2014 kada je zakon promenjen onda je sve jedno dal si primio ili nisi opomenu.
 
Poslednja izmena:
da ne stajem na muku->
drugi put kontrolisati mesecno
na svakom racunu infostana
ispod generalija korisnika
ide
tacka

T1. Dug po resenjima o izvrsenju za obaveze zakljucno sa kamatom do... pa u koloni pise iznos
T2. Obaveze za koje nije pokrenut postupak prinudne naplate pa u koloni pise iznos
T3. STANjE TEKUCIH OBAVEZA SA UPLATAMA ... pa u koloni pise iznos

Ako je iznos u kolonama razlicit od 0,00 onda pravac filijala Infostan da se vidi da li je il neknjizena il preskocena uplata (ako se ne zna)
 
Postalo je vrlo zeznuto ne plaćati račune bilo koje vrste.

Ok je to u principu jer su do sada neredovne platiše bile nagradjivane raznim otpisima i popustima što nije fer, ali u ovakvim situacijama je stvarno nezgodno za običnog čoveka, a easy money za izvršitelja.

Arcibalde, ako ne bude još korisnih saveta ovde, u svakom slučaju daj sve od sebe da se izboriš za svoja prava.

Bez obzira na promenu zakona i možda ispravne primene istog u ovom slučaju, nije logično odmah angažovati izvršitelja i svaliti toliko visoke naknade na dužnika.

Svakome od nas se može desiti da previdimo neki račun, otputujemo, nešto ne bude proknjiženo i svakako ne bi smelo izvršitelji da ubiraju tako laku zaradu na štetu već dovoljno osiromašenih gradjana.

Ne znam da li sam u pravu, sve svoje račune plaćam na vreme ali svakako ovakav zakon ne deluje fer.
 
Poslednja izmena:
Da pitam i ja... Uzeo za "prijatelja" internet, medjutim on nije platio par racuna. Zadnji racun stigao u februaru 2011. a opomena pred utuzenje avgusta 2012. Meni prosli mesec stigao pozdrav od izvrsitelja. Ja opomenuo video nisam, druga je adresa u pitanju, ne znam da li je "prijatelj" uopste video/dobio opomenu (ili se pravi blesav). Meni resenje od izvrsitelja stiglo tek krajem decembra 2015., a postupak zavrsen u novembru 2014. Nije veliki racun, nekih 2500 sa kamatom, ali ovi traze harac od 4900. Zanima me da li i ja potpadam pod zastarelo ili da dresim kesu. :)
 
Poslednja izmena:
Застарело је то. Шта си добио од извршитеља? Решење ?
Или је већ пресуђено?Нисам разумео твој пост. Ако постоји пресуда и на основу ње извршење, плати то. Пресуда застарева за 10 година.
 
Poslednja izmena:
ZAključak o izvršenju je doboio (pzi + zaključak)
Opomenu ne sme da salje izvršitelj već poverilac pre pokretanja postupka.

Nema sudjenja/presudjivanja niti presude u izvrsnom postupku.
 
Знам да нема али каже да је добио опомену пред тужбу 2012. Можда је извршење по пресуди, на то сам мислио.
 
Pise: Predlog za izvrsenje na osnovu verodostojne isprave radi ostvarenja novcanog potrazivanja po osnovu izvrsenih komunalnih i slicnih usluga
Edit: Da, ispod toga stoji Zaljkucak gde se obavezuje taj i taj da isplati dugovanja...
 
Poslednja izmena:
Онда је ово што каже weasel. Застарело је.
 
Vidim i ovde ide po principu kao za igrice sto kaze @Vuk40. Jabuke padaju s neba i komsijska deca ih slobodno uzimaju i jedu a ja idem u prodavnicu i placam za kilogram...
 
Ovde se radi po superhik principu. Otimaj od sirotinje da bi davao bogatima. Tako to kod nas funkcioniše. Onima koji jedva plaćaju račune ćemo naplatiti još toliko izvršitelje, a tamo po partijskim javnim preduzećima ćemo bahanalisati i rasipati milijarde.
 
Poslednja izmena:
da ne stajem na muku->
drugi put kontrolisati mesecno
na svakom racunu infostana
ispod generalija korisnika
ide
tacka

T1. Dug po resenjima o izvrsenju za obaveze zakljucno sa kamatom do... pa u koloni pise iznos
T2. Obaveze za koje nije pokrenut postupak prinudne naplate pa u koloni pise iznos
T3. STANjE TEKUCIH OBAVEZA SA UPLATAMA ... pa u koloni pise iznos

Ako je iznos u kolonama razlicit od 0,00 onda pravac filijala Infostan da se vidi da li je il neknjizena il preskocena uplata (ako se ne zna)

HVALA!
Nikada nisam imao pojma čemu to služi(odnosno nisam čitao), ali sam imao isto tako negativno iskustvo sa zaostalim neplaćenim računom od 500 din, za komunalije.
Jednog dana je došao izvršitelj i zahtevao 5000 din, odno 10x više nego neplaćen račun od pre 2 godine.
Kako pojma nemam čemu ovi brojevi služe, nego pogledam šta piše na dnu računa, boldovano to i uplatim....
Čuo sam se tada sa advokatom.. smorio sam se i platio još jedan u nizu suludih nameta ove nazovi je države.
 
Poslednja izmena:
Ovde se radi po superhik principu. Otimaj od sirotinje da bi davao bogatima. Tako to kod nas funkcioniše. Onima koji jedva plaćaju račune ćemo naplatiti još toliko izvršitelje, a tamo po partijskim javnim preduzećima ćemo bahanalisati i rasipati milijarde.

Ne napadam coveka koji je pokrenuo temu, i moja porodica je imala slicnu situaciju sa fantomskim neplacenim racunom na koji su skucali kamatu. To je posle mnogo peripetija reseno. To se nazalost desava i ide po sistemu ako prodje prodje, kao i mnoge druge stvari (ovih dana je jako popularno varanje slabovidih po supermarketima sa planski "pogresno" postavljenim stikerima sa cenama).

Smeta mi sto se daju ljudima pravni saveti tipa, nemoj placati racune nikad pa kada dodju na naplatu ti im uplati samo poslednju godinu. To je radjeno u ovoj zemlji tokom 90tih, pogotovo na Kosovu i Metohiji. Meni to smeta jer moja porodica je uvek redovno placala racune iako nas je ova, sto kaze covek nazovi drzava, vise iscimala za poslednjih dvadeset godina nego prosecnog lukavog neplatisu racuna, pripadnika ovog naroda. Bas poslednjih godina moji imaju problem gde se vrsi pritisak na njih da dozvole nekakvo busenje, a oni koji vrse taj pritisak su od druga Tita dobili stan za dz pre 40 i kusur godina dok su moji stan platiti 100000 maraka a od raznih drugova dobijali sipak. Ti isti koji su svoje dobili za dz i oni koji opet danas dobijaju nekretnine za dz na osnovu imovinskih prava pre WW2 su bas ta kategorija koja ne placa racune a prva je da se buni da im nema grejanja. Sve sami mudraci i lisice, a provereno znam da osim bezobrazluka drugih kvaliteta nemaju ponajmanje inteligencije.
 
Poslednja izmena:
Ovde u Nisu iskljucuju struju, ako imas vise od 10.000 dinara duga. Gledao sam starici koja zivi sama i prima 8000 dinara penzije sekli struju i to zimi prosle godine, dug nesto preko 10k. Dok prosecan uzgajivac marihuane u Velikom Trnovcu ima u proseku 2-3 miliona dinara duga, ne placa godinama i niko ne sme da mu sece struju, a kamoli zakuca na vrata.
 
Ne verujem da je to plansko postavljanje pogrešnih cena u supermarketima. Pre da je do veoma malih plata ljudi koji moraju da rade tamo.
 
Pise: Predlog za izvrsenje na osnovu verodostojne isprave radi ostvarenja novcanog potrazivanja po osnovu izvrsenih komunalnih i slicnih usluga
Edit: Da, ispod toga stoji Zaljkucak gde se obavezuje taj i taj da isplati dugovanja...

Zastarelo je, ali moras uloziti prigovor na zakljucak koji predajes izvrsitelju u roku od 5 radnih dana od datuma prijema zakljucka. Pazi da ne propustis taj rok, ako propustis, ne mozes vise da se pozoves na zastarelost.

Edit: Sad vidim tvoj prvi post da si primio resenje od izvrsitelju u decembru 2015...
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas informisan kako ce ici sa placanjem tj. neplacanjem tv pretplate?
Cale je uvek placao tv pretplatu iako sam ga ja ubedjivao da je lud sto placa. On je bio u fazonu ma prebice to drzava sa nama penzionerima tako sto ce nam to sto smo placali vratiti kroz struju ili porez. :D
Naravno da od toga nece biti nista ali znate kakvi su matorci :)
Sada bas imam odlicne argumente da ga nateram da neplaca tv pretplatu ali cujem i citam da ovi privatni sudski izvrsitelji skidaju kozu sa ledja pa ne bih da se zeznem sa neplacanjem :)
 
Ne napadam coveka koji je pokrenuo temu, i moja porodica je imala slicnu situaciju sa fantomskim neplacenim racunom na koji su skucali kamatu. To je posle mnogo peripetija reseno. To se nazalost desava i ide po sistemu ako prodje prodje, kao i mnoge druge stvari (ovih dana je jako popularno varanje slabovidih po supermarketima sa planski "pogresno" postavljenim stikerima sa cenama).

Smeta mi sto se daju ljudima pravni saveti tipa, nemoj placati racune nikad pa kada dodju na naplatu ti im uplati samo poslednju godinu. To je radjeno u ovoj zemlji tokom 90tih, pogotovo na Kosovu i Metohiji. Meni to smeta jer moja porodica je uvek redovno placala racune iako nas je ova, sto kaze covek nazovi drzava, vise iscimala za poslednjih dvadeset godina nego prosecnog lukavog neplatisu racuna, pripadnika ovog naroda. Bas poslednjih godina moji imaju problem gde se vrsi pritisak na njih da dozvole nekakvo busenje, a oni koji vrse taj pritisak su od druga Tita dobili stan za dz pre 40 i kusur godina dok su moji stan platiti 100000 maraka a od raznih drugova dobijali sipak. Ti isti koji su svoje dobili za dz i oni koji opet danas dobijaju nekretnine za dz na osnovu imovinskih prava pre WW2 su bas ta kategorija koja ne placa racune a prva je da se buni da im nema grejanja. Sve sami mudraci i lisice, a provereno znam da osim bezobrazluka drugih kvaliteta nemaju ponajmanje inteligencije.
Prvo, sve svoje račune plaćam na vreme, plaćam i gsp i ostalo. Ali apsolutno podržavam ljude u ovakvim situacijama, kada je već država (ili neko jp) zeznulo stvar i nije uspelo da naplati dugovanje. Pa čekaj, posle oni "ruše državu" jer su ljudi na tim poslovima nesposobni? Ako je dug zastareo, zastareo je. Sledeći put naplatite na vreme. Ili kad neko dobije kaznu za vožnju, uloži žalbu i traži suočenje sa policajcem, on ne dođe i budeš oslobođen kazne. Pa nateraj svog zaposlenog da dođe.

Što se tiče struje, biće sve veselije. Žao mi je te starice, ona je trebalo da dobije status energetski zaštićenog kupca i da dobije neku količinu kWh besplatno, ali naravno kako će ona u tome da se snađe. Potrebno je da postoji neka služba koja će ljudima omogućavati da lakše ostvare svoja prava. A što se dugova tiče, naročito za struju, sekao bih bespoštedno! Država treba da propiše kome ne smeš isključiti struju, a svi ostali, udri. Jedva čekam (nadam se) privatizaciju distribucije. Po Balkanu ali i šire većina država privatizuje distribucije, oni samo treba da održavaju mrežu i očitavaju brojila. I da, da isključuju kupce. Kad to bude na privatniku, ima da bude po kratkom postupku. Recimo za mobilni (svi imamo telefone, bar većina), ne platiš jedan račun i ugase ga. A mobilni ti služi da gledaš fejsbuk u busu i igraš igre (karikiram), dok sa strujom kuvaš, greješ vodu, pereš, peglaš, imaš svetlo u stanu... I svi imamo za telefon ali nemamo za struju. Zato ne daj Bože da privatizuju ceo EPS.
 
Apropo struje, da li su se i vama povecali racuni?
Iako ste sve koristili isto kao i do sada?
Prvo krene TV da mi baguje sa backlight-om, pa receiver krene da blesi.....
Kao da je napon malo ( mnogo ) slabiji nego sto bi trebalo?
A u Bg-u sam....
 
Sto se tice APP sistema, imam i ja slucaj sa parking servisom. Od pre godinu dana je odluceno da i njihova potrazivanja spadaju pod komunalna i zastarevaju za 1 god, a oni opusteno posle zastarelosti salju predlog za izvrsenje. Ko ne zna plati (uzmu mu), ko se zali ne plati... Naravoucenije, uvek se zali :D
 
Apropo struje, da li su se i vama povecali racuni?
Iako ste sve koristili isto kao i do sada?
Prvo krene TV da mi baguje sa backlight-om, pa receiver krene da blesi.....
Kao da je napon malo ( mnogo ) slabiji nego sto bi trebalo?
A u Bg-u sam....

Sa naponom nemam problema a prvo pitanje je neodredjeno. Struja je poskupela nekoliko puta za vreme vladavine aktuelne vlasti. Poskupece jos, sve dok ne budemo placali evropske cene. Poskupece i posle toga jer valja postavljati nove standarde.
 
Pogledaj da li si utrosio vise kW nego pre.
 
Apropo struje, da li su se i vama povecali racuni?
Iako ste sve koristili isto kao i do sada?
Prvo krene TV da mi baguje sa backlight-om, pa receiver krene da blesi.....
Kao da je napon malo ( mnogo ) slabiji nego sto bi trebalo?
A u Bg-u sam....

I ja sam primetio u poslednjih par meseci, iako sam potrošnju maksimalno redukovao (na zelenu tarifu), kao da računaju zimska je sezona, klime , grejalice, a ništa od toga nemam, nema razloga da bude uvećana u odnosu na leto.
 
Sa naponom ne bi trebalo da imaš problema u Beogradu, osim ako nisi u nekom prigradskom naselju, mreža je prilično jaka. Uzmi unimer pa izmeri, meni 231V stoji zakucano od kad sam se uselio u ovaj stan, već 9. godinu.

A struja će sigurno poskupljavati još par puta, dok cena ne dođe do tržišne, mada nam na ruku ide pad cena na veleprodajnom tržištu, sa nekih 70e/MWh cena je sad došla na oko 30e, i pad se nastavlja verovatno. Ali u Nemačkoj je cena same energije i drugih energetskih troškova (troškovi prenosa, distribucije, snabdevača) ukupno 25% od cene, ostatak su sve neke takse. Do tog nivoa sigurno nećemo doći, ali će nam cena morati doći makar do tih 25% njihove cene. Zapravo, treći energetski paket koji smo potpisali podrazumeva da sve cene budu tržišne, kako bi se ukinuo monopol i kako bi i ostale firme imale šansu da snabdevaju potrošače. To se dogodilo za "kvalifikovane" potrošače - one koji struju preuzimaju na visokom i srednjem naponu, i čak i one na niskom naponu koji troše puno, više od 30.000 kWh godišnje. Njima je struja poskupela oko 50% odjednom kada su postali "kvalifikovani".
 
@durlancity

U Jagodini seču struju za 5.000,00 dinara.

Mene su jednom za***bali za fantomski dug od 800,00 dinara za gas. Na poslu gde radim, zove me direktor firme i kaže "što nisi plaćao račune, sada te tuže". Ja pogledam, kako nisam plaćao račune (to uvek prvo plaćam) i piše neka kamata 800,00 dinara (od pre 2 godine), račun oko 5.000,00. Poslali direktoru pismo da mora da mi odbije od plate. Ja se čujem sa izvršiteljem, kažem da imam dokaze za svaki račun, za zadnjih 10 godina da je plaćen. Požalim se da nikakva opomena, nikad mi nije stigla. Izvršitelj kaže da su prošli svi rokovi žalbe, i da moram da platim ili da mi odbiju od plate. Sreća njegova što nije iz mog grda inače bih napravio nešto neprimereno. Morao sam da platim. Ženi nisam rekao jer ima problem sa pritiskom. Ovako sam se sam ždrao.
Slična priča za gas. Stigne mi pismo, da nisam platio priključak za gas !?! Javite se na taj i taj broj. Naravno na taj broj niko se ne javlja, ja im napišem pismo da je sve plaćeno, po datumima i iznosu, i kod koje banke. Namerno nisam hteo da im pošaljem kopije uplatnica. Napisao sam im da nije lepo da love u mutnom i da uznemiravaju pošene građane. Za ovo sam bio spreman da angažujem advokata jer, krastavac 100€ nije malo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno