Šta je novo?

Laptopovi sa losim wifi karticama sve ucestaliji

zeljko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
13,363
Poena
1,030
U zadnjih godinu dana sam primetio masu novih laptopova sa losim wifi karticama, otkazivanje, gubljenje signala i jako slab signal...
bilo je HP-va itd, ja sam cak naisao na 5 komada, svi su novi... wifi su bile od raznih proizvodjaca broadcam, intel, itd
servisi uglavnom prvo pametuju da driver ne valja itd, na kraju su svima zamenuli laptopove...

pitam one u servisu, prave se ludi kao ne desava se??
 
Poslednja izmena:
I kroz našu kancelariju je prošlo nekoliko laptopova sa wi-fi problemima, uglavnom su petljancije sa drajverima rešavale. Takođe određene kombinacije rutera i kartice su zezale.
 
Ja sam imao na instaliranju sistema HP 250 [ili 255] i nisam uspeo da ubedim ljude da idu u prodavnicu po drugi..
Wi-fi kartica radi malo bolje od dual-up konekcije..Naravno, drajveri su odgovarajuci, sve radi kako treba, podrzan je win 7-64, od strane HP-a, ali na mom licnom ruteru, njihovom, itd, radi, recimo Speedtest do 10min. Ping na granici dvocifrenog i trocifrenog [na PC je 10-11ms], a brzina je 0,1-0,2, dok je upload skoro kako treba?
pozz
 
Problem kod Hp-a i lošeg Wi-Fi signala je u lošim generičkim drajverima koji dolaze uz Windows 8, 10
Znači kada se instalira npr. Windows 8.1 drajveri za Wi-Fi karticu su već prepoznati međutim signal je toliko loš da moraš stajati na metar od rutera kako bi Wi-Fi signal kako tako radio. Šta je potrebno. Izbrisati te drajvere i skinuti i instalirati odgovarajuće drajvere sa HP-og sajta. Problem nestaje i vraća se pun signal. Probao sam ovo na više novih HP laptopova i na svima sam tako rešio problem.
 
Hvala za info...bas imam identican problem sa sestrinim laptopom, sad cu se igram sa drajverima ;)
 
Nisam napisao, ali signal je full! Znaci samo je brzina problem i to download..[ono sto je najpotrebnije].
Drajvere sam probao i sa Realtec sajta i par sa HP-a, nikakvih problema nema, sve radi kao sat [ukljuci,iskljuci karticu, DHCP on/off,itd]
 
Lose iskustvo od pre par dana sa Pavilion 17-g003nm jedna crtica ako je pored rutra, u drugoj sobi vec nema protoka. Broadcom je wireless kartica. Na sajtu nema ni ponudjenih drivera ali mogu se naci od drugog HP modela koji ima istu karticu sto je ozbiljno zezanje za porosecnog korisnika. Sve jedno los domet ako neko ima resenje bilo bi lepo da podeli :)
 
Problem kod Hp-a i lošeg Wi-Fi signala je u lošim generičkim drajverima koji dolaze uz Windows 8, 10
Znači kada se instalira npr. Windows 8.1 drajveri za Wi-Fi karticu su već prepoznati međutim signal je toliko loš da moraš stajati na metar od rutera kako bi Wi-Fi signal kako tako radio. Šta je potrebno. Izbrisati te drajvere i skinuti i instalirati odgovarajuće drajvere sa HP-og sajta. Problem nestaje i vraća se pun signal. Probao sam ovo na više novih HP laptopova i na svima sam tako rešio problem.

Skidao sam drivere, situacija bila ista, posle par dana donet isti drugi laptop koji sa generickim radi 100% ok, na ostala 3 laptop-a je signal nestao skroz, mada se nesecam koje su marke bili, ali dok je wifi radio signal je bio jak i samo je nestao nakon par dana
E sad za ovaj zadnji sto sam radio nisam skidao driver sa sajta vec jedino win10 upodate je updetovao isti, tako da tu neznam sta bi bilo
 
Da na tom novom HP-u i3 je driver resio problem, izgleda da wifi ima neki sleep mode posto i sa driverom nekad pokaze 1 crtu na momenat i onda se signal pojaca... glupost da driver sa windows update-a za win10 ne odgovara
 
Dobro jutro svima!ja sam nov ovde.imam problem sa wifi mnogo mi loš signal od kada sam ga otvarao.u pitanju je asus n56dp.pao mi je sa stola,medjuvremenu mislio sam da mi ispala graficka iz lezista,posto mi igrice jedva radile,medjutim graficka radi instalirao sam windows 8,1 pa los signal na wifi,instalirao sam win10 i nista i dalje.sta da radim?hvala puno unapred
 
Otvori ga opet i proveri WiFi karticu i priključene kabliće. U najgorem slučaju ne gine ti da rasklapaš okvir ekrana i proveriš antenu.
 
Kupi sebi mikro WiFi adapter i vozi. Dobro si prosao ako samo to ne radi.
 
I sa lošim hard diskovima. Strašno je šta se prodaje kod nas!
 
Otkako su poceli da stavljaju wifi+bluetooth integrisane kartice, jos sa zajednickim antenama, raspad sistema. Ne mozes koristiti oboje u isto vrijeme, pogotovo ako nije dual band (valjda bi trebalo raditi 5+2.5ghz). A da ne govorim o losim antenama, koje nemaju nikakvog efekta kad se zatvori poklopac.

Pa ko ima laptop, wifi adapter je nekako must have za mene, i sam ga imam. Ja imam i wireless i bluetooth adapter na laptopu koliko su dobri integrisani. A jos laptop stoji zatvoren, jedva uhvati mrezu i ovu od kuce (mozda signal na 50), a ne dalje. Jbt onaj mali adaptercic od 3-4cm, ima mnooogo bolji prijem.
 
Poslednja izmena:
Nazalost istina wifi+bluetooth integrisane kartice su katastrofa. Na hp-u sam se mucio mesecima, menjao driver-e ali bez uspeha, veza je pucala bez pravila nekad na 5 min nekad na sat dva. Na srecu nadjem na hp forumu savet da se iskljuci bt u biosu. Pokusam i resim problem. Kartica je intel AC-7265 laptop elite book g2 mozda jos nekom pomogne.
Za onaj Pavilion 17-g003nm koji me zezao problem je bio potpuno pogresan driver. Umesto Broadcom-a ide Realtek. Prosto mi nije jasno ako je uposte radio. Da nisam otvorio lap da vidim sta je problem nista ne bi uradio.Lap je bio potpuno nov iz radnje. Na hp sajtu su u medjuvremenu posle pola godine sklonili Broadcom-ov i postavili Realtek-ov driver.
Kao da ne znaju sta ugradjuju u svoje modele.
 
Nazad
Vrh Dno