Šta je novo?

Ploča za umereni OC i54690k - pitanje

Učlanjen(a)
22.03.2008
Poruke
437
Poena
169
Da li je (4+2) 6 phase power digi+ dovoljno za stabilan OC i5 4690k na nekih 4,4 Ghz.

Pribiližava se vreme za upgrade mašine pa treba odlučiti koju ploču upariti sa i5. Razmišljam se da li bi Asus z97-C radlia posao. Budžet mi je negde max oko te cifre ~ 120 eur (u domaćim radnjama, zbog garancije). A trebalo bi da me mašina služi bar nekih narednih 4-5 godina. Nisam neki velki gamer, tako da ne menjam HW često. Ali kad uhvatim vremena da se igram volim da to radi kako treba :)

Iskustva, savet i predlog za ploču bi mi dobrodošli. :type:
 
Za duzi period od 4-5 godina na tom OC, trazi makar 6+2. Jer 4 faze za cpu je go minimum.

Asus z97 pro gamer je mozda bolji izbor za ~116e preko "Madjara".
 
Poslednja izmena:
Ja sam mojom i vise nego zadovoljan, nije skupa, uzmi od fante na kp, ne brini za garanciju.
 
Za duzi period od 4-5 godina na tom OC, trazi makar 6+2. Jer 4 faze za cpu je go minimum.

Asus z97 pro gamer je mozda bolji izbor za ~116e preko "Madjara".

Eh kad bi bila kod "Mađara" za te pare Pro gamer ili z97-A ne bi se razmišljao mnogo :)

Ja sam mojom i vise nego zadovoljan, nije skupa, uzmi od fante na kp, ne brini za garanciju.

Gledao sam tu Asrock fatality killer. Vrlo kvalitetne komponenete su ugradili na ploču - a nije skupa. Ali nisam imao dosada iskustva sa Asrock pločama - Asus i Gigabyte mi ulivaju više poverenja. Znam gomilu ljudi kojima Asus/Gigabyte ploče rade po 7-8 godina (zvuči neverovatno ali istinito). A i garancija na Asrock je samo 2 god u odnosu na 3 za ostale proizvođače. Nije lako odlučiti se.
 
Ja sam bas cuo suprotno... da asrock traje,dok gigashit crkava :D :D ja mislim da je sve to isto,nego kako ti se zadesi....
asrock i asus su valjda sestre firme, slicne su im ploce.

inace, ploca je vrlo stabilna, naponi ne mrdaju, podesavanja u biosu odlicna... 4690k na 4.9ghz stabilno sam drzao neko vreme... ali mi je bilo nepotrebno,pa sam vratio na 4.4ghz (1.10v-1.11v), da se ne muci bezveze...
 
Pa ima za te pare, zato sam ti i preporucio.

Sto se tice Asrock vs Gigabyte, ASrock definitivno.
 
Moram da se umesam...Gigabyte je zadnjih 5 godina pobednik cena i sta nudi.
Evo i zadnje Z170 pripadaju Gigabyte, tako da prica ne pije vodu, asus je mozda najkvalitetniji ali je i izvikan.
Preskup za ono sto nudi...u srednjoj klasi ploca je Gigabyte je apsolutni pobednik.

Sta fali GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 za 113e?
 
Poslednja izmena:
Gigabyte ne bih pipnuo ni stapom. "Zadnje z170 pripadaju Gigabyte-u". Pripadaju? Po cemu? Po tome sto ne mogu za plocu od 700e koja je najjaca u ponudi da naprave BIOS u kom bi uopste mogao da clockujes.
Sta je onda tek sa drugim plocama...
 
Gigabyte i njihovih milion biosa i milion revizija ploca...
 
a da preporucite burazeru da temu prebaci na "sta da kupim"? :)
 
Gigabyte ne bih pipnuo ni stapom. "Zadnje z170 pripadaju Gigabyte-u". Pripadaju? Po cemu? Po tome sto ne mogu za plocu od 700e koja je najjaca u ponudi da naprave BIOS u kom bi uopste mogao da clockujes.
Sta je onda tek sa drugim plocama...
Za to nije Gigabyte kriv...krivac je na drugoj strani, Intel primorava na te korake.
Zasto mislis da ne mogu da napisu bios za OC?
Stvarno ne razumem zasto vam je taj brend toliko odbojan? nista nije losiji od ostalih.
Sta bi onda trebalo da se kaze za Asus zbog 970 R2 serije, svaka druga ploca je defektna?
Problemi sa zvukom, memorijom, biosom...pa niko nije Asus proglasio smecem?
Ploca ima losih na sve strane nije Gigabyte sinonim za to.
Iskreno vise sam se nagledao Asus i MSI krseva u zivotu nego svih ostalih zajedno...
Ima i toga da je Asus najzastupljeni zahvaljujuci sveopstoj histeriji i fami koja vlada.
 
RMA rates for motherboards (2014):


Hardware.fr
http://www.hardware.fr/articles/927-2/cartes-meres.html


==========================================
- Gigabyte 2.51% (against 2.02%)
- MSI 2.65% (against 2.60%)
- ASUS 2.86% (against 2.31%)
- ASRock 2.99% (against 2.27%)

As in the previous period there was an increase in the return rate for defeated motherboards. As builders can see their rates increase, even if it's mild manner MSI. This allows him to move from 4th to 2nd place, exchanged positions with ASRock, Gigabyte remaining head. Different manufacturers are generally quite similar.
Among the models sold more than 100 units (those sold less than 200 units are to return in italics), the five models which has returned most are:
- 8.80% ASUS Rampage IV Extreme
- 8.05% ASRock AD2550B-ITX
- 7.93% + ASRock Extreme4 FM2A88M
- ASRock 970 Extreme3 7.25% R2.0
- 7.20% ASUS Maximus Extreme VI
- 5.95% 970 ASRock Pro3 R2.0
- 5.93% MSI Z87I
- 5.56% Gigabyte GA-990XA-UD3
- ASRock 990FX Extreme3 5.26%
- 5.06% ASUS Maximus Formula VI
- 5.05% ASRock FM2A55M-VG3

The Rampage IV Extreme was already in pole position there 6 months. Indeed, given its positioning is probably subject to more stress on the part of users, however, the rate is very high. Other cards do not have that excuse. Note the presence of three ASRock AM3 + models with power stages to 4 stages a little lighter.
Ranked by chipset, the return rate for failure is
- 3.41% Z87
- 3.17% H87
- 2.83% B85
- 1.71% H81
- 3.55% 990
- 3.80% 970
- 2.55% A88X / A85X
- 2.52% A78 / A75
- 2.92% A58 / A55

Intel the largest failure rate is logically the chipset the more upscale, which allows overclocking. The rates obtained by the manufacturer on Z87:
- Gigabyte 2.18%
- MSI 3.22%
- ASUS 3.67%
- ASRock 4.25%

Gigabyte is the only one to get a smaller Z87 on its overall rate of return rate. In detail these are the rate of return for the Z87 motherboards (more than 100 sales, italic between 100 and 200 sales)
- 7.20% ASUS Maximus Extreme VI
- 5.93% MSI Z87I
- 5.06% ASUS Maximus Formula VI
- 4.76% Z87I ASUS-PRO
- ASRock Fatal1ty Z87 4.55% Killer
- 4.42% ASUS Maximus Gene VI
- 4.26% ASUS Z87-PRO
- ASUS SABERTOOTH Z87 4.13%
- 3.65% MSI Z87-G45 GAMING
- 3.48% MSI Z87-G43 GAMING
- 3.37% ASUS Z87-A
- 3.29% ASUS Z87-K
- 2.17% ASUS Z87-PLUS
- 1.92% MSI Z87-GD65 GAMING
- 1.85% MSI Z87-G43
- 1.67% MSI Z87 G41 PC-Mate
- 1.39% Gigabyte GA-Z87X-D3H
- 1.14% GRYPHON ASUS Z87
- ASRock Z87 PRO3 0.93%

And here it is for AM3 + motherboards based on AMD 990FX chipset, 990X and 970.
- ASRock 970 Extreme3 7.25% R2.0
- 5.95% 970 ASRock Pro3 R2.0
- 5.56% Gigabyte GA-990XA-UD3
- ASRock 990FX Extreme3 5.26%
- 3.31% ASUS Crosshair V Formula Z
- ASRock 970 Extreme4 3.60%
- ASUS M5A97 EVO 2.14% R2.0
- 1.82% Gigabyte GA-970A-DS3P
- ASUS SABERTOOTH 990FX 1.71% R2.0
 
Za to nije Gigabyte kriv...krivac je na drugoj strani, Intel primorava na te korake.
Zasto mislis da ne mogu da napisu bios za OC?
Stvarno ne razumem zasto vam je taj brend toliko odbojan? nista nije losiji od ostalih.
Sta bi onda trebalo da se kaze za Asus zbog 970 R2 serije, svaka druga ploca je defektna?
Problemi sa zvukom, memorijom, biosom...pa niko nije Asus proglasio smecem?
Ploca ima losih na sve strane nije Gigabyte sinonim za to.
Iskreno vise sam se nagledao Asus i MSI krseva u zivotu nego svih ostalih zajedno...
Ima i toga da je Asus najzastupljeni zahvaljujuci sveopstoj histeriji i fami koja vlada.

Kako je Intel kriv sto Gigabyte ne ume da napise BIOS? Kako sve ostale Z170 ploce normalno clockuju, a kod Gigabyte-a od 700e ne mozes uopste? http://goo.gl/nqQzmZ
Asus je najzastupljeniji zahvaljujuci kvalitetu i onome sto nudi. Platis premium u odnosu na ostale, ali dobijes daleko najkvalitetnije VRM-ove, miljama bolji BIOS, sitnice kao fanexpert koje zivot znace i apsolutno ti je nepotreban fan kontroler s obzirom kakvu kontrolu nad 3 pin ventovima imas, mogucnost da spustis PWM ventove ISPOD minimalne deklarisane brzine pritom da se ne gase. Mogao bih da nastavim, ali zao mi je drugih proizvodjaca :D

Da ne pocnem o x99 platformi gde se za OC samo Asus i kupuje. Tu i tamo poneki ASrock, na Gigu niko ni ne pomislja.
 
Poslednja izmena:
Slucajno imam ovu Gigabyte plocu, nametnula se ne mojim izborom.
Da ne mislis da teram vodu, ni ti je ploca za bilo kakvo ocenjivanje.
To je normalno kod novih generacija ploca+procesora, zato i postoje silne ravizije i verzije biosa.
I bas me briga sto nekom parajliji nece da radi OC, dok stignu srednje klase ploca to ce da se sredi.
Ovde i nije tema high–end ploca, vec neke po razumnoj ceni.
Nemam nista protiv Asusa koji je poprimio oblik bozanstav ovde, samo kazem da ima i drugih brendova.
Trazio se umereni OC i mislim da Gigabyte moze da se nosi sa tim.
Asus u segmentu jeftinih ploca pravi vece krseve nego svi ostali, samo skuplje ploce su odradjene na vrhunskom nivou.
 
Slažem se da poenta teme nije ko pravi najbolje high end ploče. Tema je budget OC ploča koja ima pristojan OC potencijal. Svako ima svoje favorite ali iskustva ljudi sa pločama tj. njihovim kvalitetom bi trebalo da budu merodavna. :type:
 
+ million

Besmisleno je, cak bih rekao i uvredljivo stavljati Asusa i glibavog u istu recenicu, pa bukvalno ljudi ne umeju da naprave plocu i kraj price, zar je potrebno uopste i diskutovati o tome.

Za AMD npr DO DANA DANASNJEG i zilion revizija nisu u stanju da naprave plocu koja normalno radi, ne OC, to je tek misaona imenica, nego da radi a da sastavi 24 sata a da BIOS nakon gasenja/paljenja ne pobrljavi i ne ucita neke svoje nebulozne postavke ili napravi neki karambol, sad su na neku z170 premium plocu skarabudzili onaj smesni Killer 2200 LAN uporedo s Intelovim na nacin koji je potpuno sulud, evo da ne poredim s Asusom ali porazavajuce je da se, dokumentovano, na Asrocku srednje klase bolje ponasaju FX-evi nego na giginom flagship UD7 modelu, cemu bilo kakva dalja prica.


Kako je Intel kriv sto Gigabyte ne ume da napise BIOS? Kako sve ostale Z170 ploce normalno clockuju, a kod Gigabyte-a od 700e ne mozes uopste? http://goo.gl/nqQzmZ
Asus je najzastupljeniji zahvaljujuci kvalitetu i onome sto nudi. Platis premium u odnosu na ostale, ali dobijes daleko najkvalitetnije VRM-ove, miljama bolji BIOS, sitnice kao fanexpert koje zivot znace i apsolutno ti je nepotreban fan kontroler s obzirom kakvu kontrolu nad 3 pin ventovima imas, mogucnost da spustis PWM ventove ISPOD minimalne deklarisane brzine pritom da se ne gase. Mogao bih da nastavim, ali zao mi je drugih proizvodjaca :D

Da ne pocnem o x99 platformi gde se za OC samo Asus i kupuje. Tu i tamo poneki ASrock, na Gigu niko ni ne pomislja.
 
Poslednja izmena:
Koliko strasti, kakav govor? sta je tebe dragi covece donelo u temu?
I nateralo da da se ustremis ovako na AMD??? ...preskaces gradivo to je jasno.
U pitanju je tvoj ljubimac (i moj isto) Intel...kako stize do FX-sa i AM3+ ploce, brljivog biosa...?
 
Secam se pre godinu dana, neku gigabyte b85 plocu,koja je kao bila best buy, ljudi reklamirali i dobijali nove neke desete revizije,ono skroz drugacija ploca bez pola opcija,drugog izgleda,manje konektora...a isto ime modela :-D
 
@Vuk40, o cemu pricas, zna li se, stremljenja, ljubimci(pa jos Intel)? :)

Pricam vrlo odredjeno i jasno o Gigabyteu, koristeci se AMDom kao slagvortom da podcrtam kako giga ne zna da napravi krstenu plocu sto je CINJENICA.

Nemam averziju prema brendu, G1 serija grafika im je odlicna ali sto se tice maticnih, taj posao njima ne ide pa ne ide.

Inace tesko da sam preskakao gradivo, za razliku od tebe koji I dalje preskaces odgovor na pitanje: zasto je, dodjavola, Intel kriv sto Gigabyte ne zna da napravi BIOS?
 
Poslednja izmena:
Ti sebe demantujes iz posta u post, te glibavi...te nemam averziju ...
Pa ti i uvredljivo? a nije da drzis njihovu kartu ubodenu u Asus plocu, to je nije uvredilo?
Pa imas ocigledno nesto protiv, inace cemu iskolacene oci, pena na ustima, zile na slepocnicama?
I ja tvrdim da nema boljih maticnih do Asusovih ali tek od 150e pa navise.
A za krivicu Intela? pa ne moram ja sve da razjasnjavam sta napisem...imam i ja valjada pravo na svoje male tajne?
 
Poslednja izmena:
Nemas pravo da lupis glupost i pravis se kako si u pravu i kako je to tvoja "mala tajna" ;)

Asus budzet ponuda je relativno slaba sada, nekada je Z97-A bio jako dobar izbor jer je kostao oko 120e. I dalje nije nista losiji u budzet segmentu nego ostatak ponude.
Takodje je i ASrock extreme 4 kostao toliko, sada obe ploce kostaju mnogo vise.

Gigabyte je nesposoban da high end plocu napravi, zasto bi tek bio sposoban za onu budzetsku?

G1 serija grafickih im je sjajna, ali maticne, ni stapom.
 
Misljene i stav su u pitanju...pobogu.
Ovakva vasa reakcija mi je donekle opravdana samo u slucaju da radite za Asus.
Pa se borite za svakog kupca...
 
1Asus
2.....
3....
4...
5.ASrock
6....
7...
Necu vise,ostala boranija :D
 
1Asus
2.....
3....
4...
5.ASrock
6....
7...
Necu vise,ostala boranija :D
 
E ima da nabavim jednu Asus plocu, pa da odlepimo zajedno.:d
Hocu i ja malo tog ushicenja, radosti zivota...sta ce mi pivo...kad asus tako dobro "radi"
 
Dovoljno je i za više ako je čip raspoložen...tvoje zahteve bi zadovoljila i Z97-K. Slobodno kupi Asus Z97-C kao što si i planirao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno