Šta je novo?

Sapphire 7950 Dual-x Crossfire Mod

premijer

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruke
683
Poena
169
Ima li neko iskustva sa CF modom ove dve kartice? Nesto sam se igrao ovih dana jer mi je bilo nerealno da u The Witcher 3 (sa skoro svim podesavanjima na max) daje cca 30-40 fps i skontam da ne rade ni sa pola kapaciteta. Posto nemam ama bas nikakvog iskustva sa OC podignem taktove 1025 / 1350 sa trixx (napon nisam dirao) i hop dva sata igranja fps na odlicnih 58-60fps :)
Zanima me koja je granica ove dve kartice do koje je bezbedno ici u OC jer malo je specifican slucaj jer sam nalazio savete za jednu ali ne za OC kad su u CF modu.
 
kao da klokujes jednu,tj slabjiu,u prevodu isto je.koliko uspe da dobaci do 1200mhz na koru na stock naponu,jer ja na tim kartama jos u CF-u ne bih dizao voltazu.klok memare je manje-vise nebitan.ispecuj vesca i za svaki slucaj ocisti sve drajvere sa Display Driver Uninstaller-om i fresko stavi zadnju betu obavezno skinutu iskljucivo sa amd sajta ili guru3d-a.ako imas ssd dobra ideja bi bila da se prebaci igra na ssd ako si u mogucstvu da eliminises usporavanje zbog kesovanja sa diska,posto vidim da si osetljiv na fps. :)
 
kao da klokujes jednu,tj slabjiu,u prevodu isto je.koliko uspe da dobaci do 1200mhz na koru na stock naponu,jer ja na tim kartama jos u CF-u ne bih dizao voltazu.klok memare je manje-vise nebitan.ispecuj vesca i za svaki slucaj ocisti sve drajvere sa Display Driver Uninstaller-om i fresko stavi zadnju betu obavezno skinutu iskljucivo sa amd sajta ili guru3d-a.ako imas ssd dobra ideja bi bila da se prebaci igra na ssd ako si u mogucstvu da eliminises usporavanje zbog kesovanja sa diska,posto vidim da si osetljiv na fps. :)

Hvala kolega ovo za napon se slazem u potpunosti. Ne pada mi da pamet da spalim karticu radi dva tri fps vise. Kad smo vec kod fps sve igrice su mi na SSD i napominjem da sam ugsio totalno pagefile (ne znam sto mi ga msi prijavljuje uredno iako sam ga disable) jer imam 16gb rama i ssd radi u raid modu trosi na to 2gb. znaci 14gb na raspolaganju. Inace ne bi mi padalo na pamet klokovanje da nisam primetio da mi u Witcheru 3 na mrdaju grafike preko 600mhz i pored toga sam imao igrivih 35/40fps. Sad za Witchera imam taj OC od 1025 sa 1350 i gura oko 60 fps sa svim na high sto me fascinira :) i igra osetno klizi lepse. Sto se drivera tice sad su mi crimson i to sa onim hotfixom sto je skoro izasao. Drajveri su mi uvek najnoviji/
 
cim se glavi klok u nekom performance nivou znaci da je softverski problem,do igre i/ili drajvera,zato ti rekoh da pecujes igru i opet fresko stavis drajvere i da vidis dal' ce da se poboljsa stanje.
 
cim se glavi klok u nekom performance nivou znaci da je softverski problem,do igre i/ili drajvera,zato ti rekoh da pecujes igru i opet fresko stavis drajvere i da vidis dal' ce da se poboljsa stanje.

sve sam to uradio uvek mi je i drajver i igrica najsvezije pecovana.
 
Konacno sam nasao malo vise vremena da probam par stvari. Ajmo malo razbijati mitove i tu neku konstantnu trulu pricu koja se ovde provlaci kako je amd skart i za komad losiji od intela. Tvrdim da je rame uz rame sa istim. Nego nekako je vise korisnika intela pa svako hvali svoga konja. Bice da je to. Naime juce sam sa AMD FX-8320 Samsungovim SSD i 2 x 7950 sapphire radeonkama NA DEFAULT KLOKOVIMA 925 / 1250 testirao Witchera 3 nekih pet sati bez prekida. I to tako da su mi sva podesavanja bila na Ultra High. Epilog je konstantnih 60 fps uz pad u novigradu od ,,strasnih,, 2-5 fps. Igra je ocaravajuca i fantasticno tece na ovoj konfiguraciji. Toliko o tome kako amd ne valja i kako je amd fx-8320 usko grlo.
 
za ovu igru i nije,jer je vestac gpu bound.cak i i3 nije neki botlnek.ali su pukli nazalost na cpu bound naslovima.mislim pukli,ipak je to i matora platforma i sama vishera je u 2016toj vec poprilicno bajata.
 
za ovu igru i nije,jer je vestac gpu bound.cak i i3 nije neki botlnek.ali su pukli nazalost na cpu bound naslovima.mislim pukli,ipak je to i matora platforma i sama vishera je u 2016toj vec poprilicno bajata.

Pa dobro ali mislim da je osnovno merilo dobre konfiguracije to da mozes pokretati nove naslove igrica uz dobar fps. Kada se odlucim na upgrade postojece konfiguracije bice to opet amd procesor naravno odgovarajuci za ovu maticnu. A snaga CF 7950 nece biti za potcenjivanje jos dugo vremena.
 
Konacno sam nasao malo vise vremena da probam par stvari. Ajmo malo razbijati mitove i tu neku konstantnu trulu pricu koja se ovde provlaci kako je amd skart i za komad losiji od intela. Tvrdim da je rame uz rame sa istim. Nego nekako je vise korisnika intela pa svako hvali svoga konja. Bice da je to. Naime juce sam sa AMD FX-8320 Samsungovim SSD i 2 x 7950 sapphire radeonkama NA DEFAULT KLOKOVIMA 925 / 1250 testirao Witchera 3 nekih pet sati bez prekida. I to tako da su mi sva podesavanja bila na Ultra High. Epilog je konstantnih 60 fps uz pad u novigradu od ,,strasnih,, 2-5 fps. Igra je ocaravajuca i fantasticno tece na ovoj konfiguraciji. Toliko o tome kako amd ne valja i kako je amd fx-8320 usko grlo.

Ako mislis na na 60fps.( da li je to zakljucano preko v-sync) i stvarno na Ultra High( opet nejasno), nema sanse da bude na 60f.konstantno.
Testovi sa nekih sajtova:
http://us.hardware.info/reviews/6144/3/the-witcher-3-review-tested-on-24-gpus-testresults-full-hd-1920x1080
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art66374-9.html&usg=ALkJrhg6wzDii-79sysiADlFCqYPfxeN9g
http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/the-witcher-3-wild-hunt-test-gpu-2015.html
Da bi drzao 60fps. sa 7950CF i sa FX-8320, moraju bas dosta da se smanje graficki detalji u Witcher 3, minimum na Medium, a to su ova podesavanja:
http://us.hardware.info/reviews/6144/2/the-witcher-3-review-tested-on-24-gpus-testmethod-and-image-quality
 
Poslednja izmena:

Nisam ni rekao da je konstantno 60 fps ima pad 2-5fps u novigradu a to je bas bas veliki pad :) sve je na ultra high v-sync iskljucen! dobro onaj glupi hairwork kako li se zove je prema preporuci na amd sajtu na 8x prepodesen znaci to nije na max. Sa trixx sam podesio frekvencije. pagefile je na 200 min do 2000max. procesor nije oc. I nigde u ovim tvojim testovima ne vidim 2 x 7950 u crossfire modu! A sam raptr mi je na osnovu konfiguracije ponudio da 99 posto toga treba da ide na max.
 
Poslednja izmena:
Bar danas ne mora da bude sve na pisanoj reci.
Premijeru hajde lepo snimi i okaci, vidis da izazivas podozrenje takvim izjavama.
Da ne pomislimo da gradis nesto na vodi...u Novograd ne moras ulaziti.
Daj nam tih 60fps u punom sjaju sa sve podesavanjima i punim monitoringom msi afterburner.

Ovo sto je @reviewsrb kacio potpuno se slaze sa mojom kartom, tako da...
Evo na primer ovako karta je OC na 1550/4000 CPU na 3.6ghz.







Mozda ne pise za 2 x 7950 ali pise za "zmaja" 295 x2.
 
Poslednja izmena:
Bar danas ne mora da bude sve na pisanoj reci.
Premijeru hajde lepo snimi i okaci, vidis da izazivas podozrenje takvim izjavama.
Da ne pomislimo da gradis nesto na vodi...u Novograd ne moras ulaziti.
Daj nam tih 60fps u punom sjaju sa sve podesavanjima i punim monitoringom msi afterburner.

Ovo sto je @reviewsrb kacio potpuno se slaze sa mojom kartom, tako da...
Evo na primer ovako karta je OC na 1550/4000 CPU na 3.6ghz.



To cu i uraditi samo neka mi neko kaze kako da slikam da se vidi da su puna podesavanja na ultra high i gameplay od 60 fps.
 
Da, nisam hteo da budem grub, :)
ali,recimo gtx 760 je na default jaca od 7950 na default u Witcher 3,...tako da, sigurno su morali detalji dosta da se smanje, razlika izmedju podesavamje na Ultra i Medium u Witcher 3 je citavih 60% u avrg . fps, a recimo, razlika izmedju HD i 2K reze je oko 35%,.....tako, papire na sunce :rtfm:, da vidimo te rezultate...,)
 
Poslednja izmena:
Da, nisam hteo da budem grub, :)
ali,recimo gtx 760 je na default jaca od 7950 na default u Witcher 3,...tako da, sigurno su morali detalji dosta da se smanje, razlika izmedju podesavamje na Ultra i Medium u Witcher 3 je citavih 60% u avrg . fps, a recimo, razlika izmedju HD i 2K reze je oko 35%,.....tako, papire na sunce :rtfm:, da vidimo te rezultate...,)

Videcete cim se docepam kompa. i napomenucu jos jednom DVE 7950! ne jedna nego 2!
 
Imas rezultat 295 x2 sto je mnogo jace nego 2 x 7950.
 
ne gubi se puno u vescu na cpu,i i3 drzi minimume,frekvencije procesora su totalno nebitne...los primer za cpu i igre.sa druge strane,gtaV,fo4...tu fx kaska,i to poprilicno nazalost...

edit:

da,nece moci zen na tu plocu.kraj je za am3+,to je bilo to.zen ide na am4 socket.
 
Poslednja izmena:
Imas rezultat 295 x2 sto je mnogo jace nego 2 x 7950.

ok okacicu screen ili nesto tako prvom prilikom. ne znam sta je toliko cudno oko fps. znam sta sam podesio jedino ako laze fps counter. kako sam i pisao u pocetku teme neki vrag je bio sa klokovima na karticama radile su prakticno sa pola snage i imao nekih 30-4ofps i podigao klokove i lagano dobio 55-60 za ista podesenja osim zezancija sa kosom to je ugaseno.
 
Videcete cim se docepam kompa. i napomenucu jos jednom DVE 7950! ne jedna nego 2!

Sve razumemo, nista nije licno, ja sam sto puta vec rekao, bitno je da covek uziva u gamingu, bez obzira na hardwer.:type:
Da, dve 7950X2, imao sam 7970 i znam kako skalira 2X 7970, i znam kakve probleme ima 7900 serija od AMD sa minimum fps., tako da znam, koliko moze da ima 2X7950, kada pogledam rezultate jedne 7950..;)
Ali, mora neki video, kako mislis sa slikama da dokazes...

EDIT: Nemo se ljutis, ali nema sanse da bude na Ultra bez griva, da imas toliko fps,, nesto nisi lepo objasnio oko grafickih podesavanja.... a u sustini i nema veze, da ne ispadne da te maltetriramo, uzivaj u igrici...:wave:
 
Poslednja izmena:
ne gubi se puno u vescu na cpu,i i3 drzi minimume,frekvencije procesora su totalno nebitne...los primer za cpu i igre.sa druge strane,gtaV,fo4...tu fx kaska,i to poprilicno nazalost...

edit:

da,nece moci zen na tu plocu.kraj je za am3+,to je bilo to.zen ide na am4 socket.

Drago mi je sad sto si pomenuo GTA V to cu definitivno probati OPET posle witchera posto sam je davno presao na ps3 instalirao sam je na komp cisto radi testa ali posto sam je vec odigrao nije mi bila zanimljiva. Pa sam se okrenuo drugim igrama. Imao sam na njoj dobar gameplay ne secam se fps ali znam da mi je sa svim podesavanjima na max punila zestoko VRAM i to oko 6gb. ono sto mi je zanmljivo sad mi puni na viceru tek nesto oko 3,5 gb sto mi je jako cudno jer imam 6.
 
Pa cudo je...ako je tako da svi prodamo nase karte.
Kupimo 2 x 7950 i cepamo igre, jeftinije nego da kupujemo 970/290x
 
Ne poznajem toliko ostale kartice da bih mogao da pricam sta one daju. Znam sta sam juce vidio za tih par sati. Ali nemate pojma koliko mi je drago pa sam se neko vreme ,,patio,, sa 50posto snage i sasvim slucajno odlucio da overklokujem. Znaci dobih duplo vise i igra tako tecno klizi i tako je osetno lepse za oko da cu je jos jednom obrnuti od pocetka cim zavrsim hearts of stone :)
 
Pa, nemas 6 GB Vrama, ....:D...jedino ako su tvoje kartice dosle sa Kriptonita:d
Ma, uzivaj i cepaj igre..:type:
 
Kako nemam breee jedna ima 3 a druga isto 3 koliko je to kad se sabere?!!!
 
Vi se ovde zezate...a ja sam krenuo da jurim plocu za crossfire.
Vec sam narucio...sta da radim sad? da ispalim coveka?
 
Ne nego jurite za intelom jurite da bacite pare za prakticno nista. AMD rulez :)
 
Ne sabiraju se vram memorije u SLI i CF, i nije mi jasno kako si mogao da ocitas 3.5GB, ali nema veze, drugi put..:smoke:
Nego, posto vidim da si pomalo neiskusan sto se tice CF, ja sam imao 2X6870, i recimo, kada sam imao probleme u nekim igrama sa CF, koristio sam, jedan stari program za overklokovanje koji se zove, ATI Tray Tools i u njemu je bila jedna opcija gde se mogao namestati nacin funkcionisanja CF, tj. mogao si birati da li ce CF raditi tako da, jedna 7950 obradjuje jedan frejm. na slici, a druga 7950 obradjuje odmah zatim drugi frejm, ili drugi nacin, da jedna 7950 obradjuje jednu polovinu( donju) ekrana( po duzini), a druga 7950 obradjuje gornju polovinu ekrana.....i ovo je meni pomoglo da mi CF radi bolje u nekim igrama,,itd.
Ne znam da li to moze sljakati na CF 7950, ali eto, probaj ako imas volje za ove 'vratolomije',:S: ipak je to CF...
 
Poslednja izmena:
ne sabiraju se,vec sa istim informacijama pune VRAM na obe karte,zato ti je bilo ogromno zauzece u gtaV tj blizu maksimuma,zavisno od podesavanja.zato nemas efektivnih 6gb vec 3gb.igre prikazuju kao 6gb da se ne bi istripovao i umislio da ti ne radi jedna karta.

review:

to skaliranje i min fps su stare boljke,davno prevazidjene,secam se kad sam ti lepo sve detaljno pisao,kacio itd,u sustini zavisi od naslova do naslova ali oni najveci i igre koje su upola lepo napisane (npr bas kad smo vec pomenuli gtaV) nemaju tih problema i stabilan je fps.posto sam sa 280x CF-a (gde je bio 2k upaljen uz tweakove i skoro maks otpanj,svega u advanced settings par stvari smanjeno i to samo zbog VRAM-a,regularna podesavanja maksovana uz MLAA) presao na jednu i to poprilicno klokovanu 290 mogu da ti kazem da je CF bio jako bolji,jeo je tu igru u 2k.sad,to sto neko ne ume da napise igru je neka druga prica,srecom ti nogama napisani naslovi i nisu vredni prevelikog cimanja i nerviranja...
 
Nazad
Vrh Dno