Šta je novo?

EPS račun preko neta

Hide-uj u magisku

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pozdrav.
Kada zelim da napravim nalog na sajtuElektrodistribucije,i kada ukucam Ed broj od 9 cifara,pise da Ed broj mora imati 13 cifara.
Jel neko zna u cemu je fora?
Hvala.
 
Probaj da stavis jmbg umesto edb
 
Pokusao sam i ispise mi ovo

Uneti podaci nisu ispravni, molimo Vas da ponovo proverite ED broj i broj brojila
 
Pokusao sam i ispise mi ovo

Uneti podaci nisu ispravni, molimo Vas da ponovo proverite ED broj i broj brojila[/QUOT

Kod mene isti slučaj u pitanju je EPS Kragujevac - Požarevac i dali mi email [email protected]
Pisao sam na dati email, naravno nema nikakvog odgovora.
Mislim da je problem da u sistemu nema JMBG i da se onda naravno ne može upordeiti sa unešenim JMBG-om
 
Ima li jos neko probleme sa online uvidom u stanje (beograd)?

Prijavljuje da su podaci netacni..(broj brojila i jmbg)
 
Kod mene radi.
 
Evo proradilo i kod mene.

Inace, info od podrske je sve sto mogu je da resetuju nalog i to tako sto mora da se ode na salter npr. u Masarikovu :), Srecom, proradilo je bez odlaska.
 
Dali neko platio sa очитавањем QR кода sa telefona , mislim na papirni racun da izbegnem cekanje u red
 
Ocitavanje QR koda sluzi da ti se svi podaci na uplatnici popune automatski, ti samo kliknes plati na kraju i to je to. Ako hoces mozes da proveris da li su podaci ispravni pre nego sto platis na kraju.
Ja placam tako otkad su uveli QR kod.
 
Nisam najbolje razumeo za red pitanje. Online placanje godinama a QRom od kako su uveli.

Kada bi jos u esanduce uveli EPS racune kao za infostan, to bi bila pobeda.
 
Ocitavanje QR koda sluzi da ti se svi podaci na uplatnici popune automatski, ti samo kliknes plati na kraju i to je to. Ako hoces mozes da proveris da li su podaci ispravni pre nego sto platis na kraju.
Ja placam tako otkad su uveli QR kod.
Nisam do sada koristio , da sve se slaze samo da kliknem plati
probacu jedan od 1000 din vikendica
 
Jel postoji opcija da mi ne stize fizicki racun kada sam se registrovao na sajtu i prijavio brojilo?
 
Cak sam poceo u zadnje vreme i da ocitavam digitalne racune (posto su ubacili QR kod i na racune na sajtu) pre nego sto stignu papirni na kucnu adresu.
 
Nije EPS ali pominjalo se pa da pitam, placao sam do sam preko e.sanduceta infostan, lakse mi je jer sam u inostranstvu pa da ne cekam da dodjem u Srbiju opet jednom u x mjeseci ili saljem novac (tako su mi nakon 3 4 mjeseca jedan racun poslali kod izvrsitelja i platio 18 hiljada umjesto 4 godinama redovno placao nego eto zbog korone nisam bio u Srbiji pola godine) ali sada mi ne dozvoljava, sve izbaca gresku kako je neuspjesno i isto tako u wspay mailu pise sto primim, do sad radilo kako treba. Poslacu im mail al mozda je neko imao slican problem?
 
Da sam sebi odgovorim, dobio sam mail bez kontaktiranja, mora da ga salju kad vide u cemu je stvar automatski. Vise ne moze da se plati sa karticom iz inostranstva bez naknade, mora neko dugme da se pritisne i onda se doda 500 dinara naknada.... Lol, oce da se ogrebu o gastrabajtere ( i na mene koji trenutno nisam kuci haha), nista, kad god dodjem platicu po 1 2 racuna a ako je vise poslacu po nekom novac pa placati kad mi uplati na moj racun u Srbiji.. sranje bas.
 
500rsd :O

Možda ti je "najjeftinija" varijanta da otvoriš neki račun u mts ili mobi banci, čisto da imaš za to.
 
Posaljes nekom dati dopuni karticu, ili kad budes tu dopuni malo vise koliko treba i placas telefonom
ovako nesto bez odrzavanja
 

Prilozi

  • viber_image_2021-03-30_12-24-01.jpg
    viber_image_2021-03-30_12-24-01.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 71
Imam ja racun u Mobi banci al cimanje je slati pare kad nisam tu jer sve ima neki trosak, mimo po nekom pa da uplati. No dobro, snalazicemo se :)
 
Mora li da se pravi nalog na osobu na cije je ime racun? Ne moze da se odradi uvid u potrosnju bez naloga, a nalog mora da se napravi sa sve JMBG-om i krs drugih privatnih podataka, a malo je reci da ne verujem drzavnoj firmi da ce bezbedno cuvati te podatke.
 
Pa eps ionako već ima sve te podatke.
 
Ima od osobe na čije je ime račun, ali je ta osoba preminula i svakako ne znam njen jmbg.

Nalog bi se pravio na potpuno drugu osobu.
 
Nazad
Vrh Dno