Šta je novo?

EPS račun preko neta

Nama je upravnik javio da je dobio dopis da ovo važi samo za kuće, kako čitači ne bi ulazili i dolazili u kontakt sa ljudima. Zgrade će normalno očitavati.
 
Tako sam i ja shvatio.ali inače EPS šalje ljude po zgradama ali nikad prvog u mesecu nego kako im dodje.. kao da jedan čovek pokriva ceo grad ,konkretno za Pancevo.
Još im redovno plaćam struju još i da im ocitavam i šaljem koliko sam potrošio..kakva banana od države.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, očitavanje strujomera jeste zahtevna fizička aktivnost koju samo izuzetno inteligentne osobe mogu da izvedu. Shvatam sve koji nisu dorasli takvom izazovu, a i u ovom momentu imaju mnogo važnije poslove i nemaju vremena za očitavanje strujomera.
Dajte ljudi, odrastite malo, ponašate kao da su tražili da im pošaljete po oko i bubreg, a ne tri brojke...
Pa pola domaćina po Srbiji neće pustiti tog nesrećnika iz EPS-a da im udje u dvorište i donese Koronu...
Pozdrav
 
Postoje maske i rukavice...ili EPS nema para za to [emoji38]
Izgovori oko očitavnja su presmesni.
Jedan EPS nije u stanju da organizuje očitavanje u normalnim okolnostima, a sada im teško kada nema guzve.
Ja ću da im ocitam i pošaljem nije frka a onda će priucena *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*cina da svrati za par dana i očita opet i šta će završiti u sistemu ?
Ono što sam im ja poslao kroz njihovu online formu ili ovaj što radi kao kondukter u autobusu i honorarno šljaka za EPS očitava brojila do desetog u mesecu... Pa mi često obračunski period bude po 35 dana...

Solidarnost kada su oni u pitanju. Jel su oni servis gradjana ili smo mi njihov servis [emoji38]
 
Poslednja izmena:
A daljinsko očitavanje ne šljaka...furamo brojila iz doba Tita [emoji38]
Nema para EPS jel...
Takav je sistem da kada bi krao struju tek onda bi se setili da zamene brojilo..ovako jok...ne zanima ih dok "radi"
 
Poslednja izmena:
U Subotici su danas dobijali maske, rukavice i formulare za očitavanje brojila. Imaju rok od 5 dana da završe očitavanje. Koliko čujem nisu plaćeni za prošli mesec.
 
U Subotici su danas dobijali maske, rukavice i formulare za očitavanje brojila. Imaju rok od 5 dana da završe očitavanje. Koliko čujem nisu plaćeni za prošli mesec.
Ne znam ko je to poremetio, nekada su zaposleni eps-a to radili...a sada prave milionske ugovore sa nekim fantomskih firmama radi očitavanja brojila.
Ima ih sigurno dovoljno da izadju na teren malo i urade svoj posao.
 
Odradio, ne znam da li za svaki slučaj da im pošaljem i e-mail [emoji38]
E sada me živo zanima da li ovo funkcioniše i do kog će datuma obracun biti...
Pošto je zgrada u pitanju svakako će za par dana poslati nekoga da očita...

Deluje da je prošlo [emoji33]

5866dc35e1d232fe1cb04af53c11414e.jpg
 
Ja juče prijavio, a jutros bili da pročitaju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne znam ko je to poremetio, nekada su zaposleni eps-a to radili...a sada prave milionske ugovore sa nekim fantomskih firmama radi očitavanja brojila.
Ima ih sigurno dovoljno da izadju na teren malo i urade svoj posao.
Polovinom '80-tih u Vojvodini su očitavanje, a i naplatu od zanatlija i sličnih radili angažovani preko studentskih zadruga.
Pozdrav
 
Pojavio se racun za mart u sistemu,koliko sam upisao i poslao na mejl,toliko su i obracunali.
 
Zasto ne omoguce onlajn registraciju? U 21. veku moras da ides u elektrodistribuciju da saopstis podatke sluzbeniku!


https://racun.elektrosrbija.rs/ks/portal-registr-procedure/

Да би сте отворили налог потребно је да посетите најближу пословницу ваше електродистрибуције и након што саопштите жељено корисничко име, вашу и-мeјл адресу и дате вашу личну карту на увид оператеру налог ће бити креиран за вас. Од момента креирања налога имате рок од 24 часа да га активирате кликом на активациони линк који се налази у мејлу који вам се шаље у моменту креирања налога. Уколико то не учините у предвиђеном року морате поновити процедуру испочетка. У поменутом мејлу вам се налази и генерисана лозинка коју можете променити након првог успешног логин-а.
У овом тренутку описани поступак је једини могући начин отварања налога (није могуће online отварање налога).
 
Zato što račun za struju tretiraju kao privatne podatke a ne da komšija može da ti gleda koliko si trošio.
Ovako odeš na šalter identifikujes se i omoguće ti uvid.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa komšija u svakom slučaju može da gleda koliko trošiš, i u MRO u zgradi, a i po selima sad kad su brojila po banderama na ulici. Pre 10 godina si mogao da otvoriš nalog online bez bilo kakvog cimanja, EDB broj + JMBG i to je to.
 
Ја када сам отварао (Југоисток, Ниш), није било потребно ићи у дистрибуцију.
Само је било потребно уписати ЕД број, број бројила и e-mail адресу.

Једино ако су нешто мењали након тога?

.. Сад видим да су мало променили. Сад је потребно уписати име и презиме и број телефона.
http://www.jugoistok.com/prikazracuna/index.php/registracija_korisnika
 
Poslednja izmena:
^^tako sam ja i otvorio nalog. Ne secam se bas, ali 2018 ili 2019god.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Jel ce u Beograd stizati računi?
Mislim na nas koji nemamo nalog i nismo slali podatke?
 
Obzirom da je infostan stigao ne vidim razlog zasto ne. Verovatno su sada penzije prioritet pa ce onda nastaviti sve redovno.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
To vazi za Kraljevo,ostali mogu online da se registruju.
 
Pa šta je problem da se gazda registruje, i samo prosledi račun na mail?
 
To nije opcija kod većine podstanara.

Па подстанар нема потребе да пита станодавца да би обавио регистрацију путем интернета.
Све што треба да упише приликом регистрације (ЕД број и број бројила...) му пише на рачуну за струју, који стиже код њега.
 
Па подстанар нема потребе да пита станодавца да би обавио регистрацију путем интернета.
Све што треба да упише приликом регистрације (ЕД број и број бројила...) му пише на рачуну за струју, који стиже код њега.
Jel može link da testiram?
 
За који део ЕПС-а?
Код мене је Југоисток, ево линка за регистрацију:

http://www.jugoistok.com/prikazracuna/index.php/registracija_korisnika


Након отварања корисничког налога регистровањем путем email-а (нисам потврдио маил...),
све што је потребно унети од података је ово:

QT7dUOj.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno