Šta je novo?

EPS račun preko neta

kako se postize da racun EPS-a stize na mail ?
 
  • Like
Reagovanja: mnt
I ja ga sada skidoh. Što reče Batke, kako na mail da stiže, preko site-a ili mora da se ide do poslovnice, neki zahtev...?
 
Ja mislim da sam se online prijavio na EDB portal i za slanje računa na e-mail, ali ima tome skoro 10 godina. :)
 
A da li postoji mogucnost da ne salju papirni racun? Znaci samo da stize na e-mail.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
I ja dobijam račun na mail, ne sećam se kako sam to odradio. A šalju i u papiru.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja bih voleo da se resim svih papira u postanskom sanducetu. Trenutno mi problem prave jos samo EPS i Infostan :)
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Opet ne radi...
U opciji odaberite period nema ništa za izabrati.
 
Poslednja izmena:
Ja gledam preko "uvid u račun" Tu vidim odma potrošnju 2,3,4 zavisi kad ocitaju..dok na kucnu adresu stigne 20tog..A i uplatu vidim taj dan ako je ulacena direktno u eps poslovnicama ovako preko banke,poste dan dva..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Evo sad probah, radi.
 
Ne radi vec 3 dana sigurno pune podatke,to ce sutra ili u ponedeljak da proradi.
 
Ok, ali do sada su mogli da se vide prethodni meseci...
 
Kad zavrse videce se i za prethodne godine
 
Elektroprivreda Srbije saopštila je da će, u toku vanrednog stanja zbog epidemije koronavirusa, uložiti maksimalne napore da očita brojila svih kupaca, poštujući sve predviđene mere zaštite.
Kako se navodi u saopštenju, EPS moli sve kupce da, zaključno sa 1. aprilom, očitaju stanje na svojim brojilima i istaknu stanje i datum očitavanja na vidna mesta na ulazu u svoje objekte.

„Pored toga, mogu u narednim danima da jave stanje sa brojila pozivom na broj telefona koji je odštampan na računu, kao i putem mejla slanjem podataka (ime i prezime, adresa, ED broj, stanje na brojilu i datum očitavanja) na mejl adrese prema lokaciji brojila“, dodali su iz EPS.
Adrese za distributivna područja su – [email protected] za područje Beogada, [email protected] za područje Vojdovine, [email protected] za područje Kraljeva, [email protected] za područje Kragujevca i [email protected] za područje Niša.

Elektroprivreda Srbije pozvala je kupce da iskoriste ove mogućnosti i jave očitano stanje brojila, čime će se, kako navode, osigurati tačnost i ispravnost računa.
 
Evo trčim da očitam, ne moraju ni da čitaju vanredno je stanje. Nek puste 3 meseca svima gratis :D
 
Nemoj ti čitati, samo ostavi tri meseca pročitace oni a ti ćeš da se iznenadis[emoji12]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
I za to lagano mogu da popiju tuzbu. Kao sto su ih pre ljudi tuzili i dobijali kada su pausalno citali struju, pa spucali sve u jedan mesec gde su ljudi usli u crvenu zonu. Tuzba i gotova stvar.
 
Mogu da obračunaju paušalno na osnovu prošlogodišnje potrošnje dok je ovakvo stanje, za većinu će se verovatno uklopiti u 5-15% greške, mogli su i u onom portalu da dodaju deo gde sam očitavaš...
 
Verovatno ce tako i raditi ukoliko ne budu imali ljude da ocitaju.

Infostan je izbacio racun pre 5-7 dana na online portalu a nije se zavrsio mesec nego su verovatno prosek uzimali (jer je sigurno bilo jos 5-7 dana koriscenja tople vode bar kod mene koje su morali da ocitaju tek na kraju meseca).
 
I za to lagano mogu da popiju tuzbu. Kao sto su ih pre ljudi tuzili i dobijali kada su pausalno citali struju, pa spucali sve u jedan mesec gde su ljudi usli u crvenu zonu. Tuzba i gotova stvar.

I da imaju ljude sada nije najbolji trenutak za citanje brojila po terenu.

Poenta je bila da niko tu nece nekoga terati silom da ocita potrosnju, ko hoce moze, ko nece nemora... strujomer kuca.
Oni ce za neki mesec (recimo tri) procitati potrosnju ukupan broj kilovata podeliti na tri i formirati racun uz kamatu i nece ni dinar izgubiti a ti ces imati 4 racuna na gomili za placanje a to je vecini problem.


meni stvarno nije tesko da procitam stanje i posaljem elektronski samo neka ostave tu mogucnost.

BVK to ima odavno, citaci citaju ali na sajtu uvek mozes i sam da procitas i posaljes stanje brojaca.

btw danas su mi ocitali vodomer.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ce ocitati posle X meseci pa deliti. Nego ce naplacivati prosek i na kraju dodati samo razliku kada se zavrsi sve ovo.
Meni isto nije problem, ali recimo primer druga koji zna gde je brojilo, ali predsednik stanara ima kljuc a ne zivi u BGu i niko nece moci da ocita. Drugi kljuc je kod EPS coveka. Ne mislis valjda da ce cela zgrada da ispasta sa kamatom zbog jednog coveka? :)
 
Kod Eps-a na korisnickom portalu, konkretno za podrucje Kraljeva, imamo opciju da posaljemo stanje i bas sam probao sad u januaru.
Ocitao 31.1. popodne i poslao, taman da ne udjem u crvenu zonu:D i naravno nisu prihvatil, presek stanja je bio 2.2 kada su njihovi radnici vrsili ocitavanja, uvek to rade 2. u mesecu.
Moguce da im taj deo "Posalji stanje" jos uvek nije u funkciji...
 
Poslednja izmena:
pa nije bas da mora vlasnik licno procitati brojilo to moze da uradi bilo ko za njega
Sto s ekamate tice ne verujem da ce za ovaj period neko naplacivati kamatu vise bi me brinuli nagomilani racuni a tekuci nailaze.
 
Elektrovojvodina ima i ovu stranicu, neka potvrdi neko da li je u funkciji.
http://www.elektrovojvodina.rs/sc/korisnicki_servis/prijava-ocitanog-stanja

Ja već par godina redovno koristim taj način prijavljivanja stanja na brojilu. Međutim, u poslednjih par meseci mi se dešavalo da uopšte ne uzmu u obzir stanje koje sam prijavio, pa sam počeo da zovem telefonom i prijavljujem stanje. Ovog meseca ću ponovo online prijaviti stanje, da vidim hoće li proći. Inače, u pitanju je ED Zrenjanin.
 
Ja već par godina redovno koristim taj način prijavljivanja stanja na brojilu. Međutim, u poslednjih par meseci mi se dešavalo da uopšte ne uzmu u obzir stanje koje sam prijavio, pa sam počeo da zovem telefonom i prijavljujem stanje. Ovog meseca ću ponovo online prijaviti stanje, da vidim hoće li proći. Inače, u pitanju je ED Zrenjanin.

meni je skroz besmisleno da za BG nema polje na sajtu da posaljem stanje nego se mora slati mail dok svi ostali to imaju.

Znaci danas bi trebalo ocitati stanje ili sutra?
 
Da i bolje sami da ocitate imacete pravo stanje a ne oni napisu proizvoljno ili dodaju neke kw ionako im to rade treca lica.
 
Nazad
Vrh Dno