Šta je novo?

EPS račun preko neta

Pa nije bas tako...
Odjava je bila besplatna a prijava je 1600din

Brojilo se mora skinuti, nema drugog nacina, i nema tu "nedajte im" da skinu, brojilo je njihovo.

Ako ti prodje vise od 2 godine ponovno prikljucenje je bilo 9000din a ne 15k
U zahtevu za odjavu pise sa skidanjem brojila ili bez skidanja brojila, apsolutno sam siguran jer me je to skupo kostalo.
15 hiljada sam morao da platim novo brojilo, i nemoj da mislis da se nisam zalio na to. U Kneza Milosa imaju i pravni tim a njihov odgovor je isti kao tvoj tj. da su oni vlasnici brojila.Cim udje u njihov magacin prestaje moje pravo koriscenja istog i da moram kupiti novo.
 
Trofazni priključak je oko 80k

Inače ja sam više puta odjavljivao brojilo, dodju, skinu posle vrate ništa posebno se to ne plaća. Jedino ako ti prodje onaj rok (zaboraviš da ga ponovo prijavis) plaća se sada oko 9k to je verovatno to što si ti platio 15k

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ti otkace brojilo samo sa struje a ostane u tvom ormaricu, ili ga bas skinu i odnesu u njihov magacin ? Kako su oni meni objasnili bas je u tome razlika. Meni su ga odneli i nisu hteli da vrate i nije proslo 2 godine. Tih 15 hiljada nisam platio epsu, vec sam morao u prodavnicu jer ih eps ne prodaje.
 
Poslednja izmena:
Odnesu kod njih, brojilo je njihovo vlasništvo.
EPS ugrađuje samo svoja brojila više nije moguće sam da kupis brojilo.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je bilo pre dve godine, možda su sad nešto promenili. Tražili su da kupim novo brojilo i tačno određeno koje se očitava daljski (duplo skuplji od običnih) , proizvođač je enel i bila je plomba na njemu.
 
Tacno je da oni ta pravila stalno menjaju.
Moja iskustva su od pre par meseci, zato i rekoh da je najpametnije da proseta do njih i da postavi konkretna pitanja.
 
Ma neka ga... ali preko 700 dinara !? Zasta ? Za 0 kwh
 
Za mogućnost da koristiš struju kad želiš.
 
Manje me ta mogucnost kosta u UK, gde deru kako stignu :)
Standing charge (kako se zove taj fixni deo kod njih) za gas + struju je nizi.
 
U Srbiji je struja luksuz, pa se plaća akciza, naknada za nepostojeće povlašćene proizvođače el. energije, a tu je i svima omiljena tv pretplata. Tako se dođe do te cene. Kome se ne sviđa može da odjavi brojilo, ili da se preseli u UK.
 
hahaha

mora i ptreplata na tv, celu prošlu godinu sam potrošio 12 kwh, i to niie dovoljan dokaz, da se otkaže ista, jer mora još nekom da se napune računi...

A najača stvar da bi se napumpao takav račun oni obračunaju 6,9 kwh :D obračunske snage :)
 
Poslednja izmena:
kW, ne kWh, to je paušalna vrednost za onu mogućnost da trošiš struju koju sam pomenuo ranije.
 
Da, ali posebno se plaća trošak garantovanog snabdevača, a posebno ovo kw :D
 
Ajde brzo uputstvo kako da napravim nalog za uvid u račun online EDB je u pitanju.

Nigde ne mogu naći način registracije na stranici za uvid

Hvala lepo :D
 
A što ovi "carevi" na portalu ne napišu to uputstvo negde nego da se mlatimo na ovako nezvaničan način?

Uzgred hvala još jednom na pomoći ;)
 
Za EDB je pitao, za druge ED ne znam kako ide :(

Ranije je i postojalo uputstvo negde.
 
Na računu za struju piše da pripada Kraljevu, što je meni jako neobično...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za Kraljevo cak stoji da se registracija radi na salteru.


Da li je neko probao SMS servis za EDB? Meni kaze vec 2 godine da je u nekom "statusu promene" sistem.
 
Različito je registrovanje kod različitih EDB-a, da ih tako nazovem. Kod Jugoistoka je dovoljan EDB broj sa računa, dok u Beogradu (vidim i Kraljevu) mora da se ide lično kod njih.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Za Beograd ne mora da se ide.
 
A infostan zna li neko kako?

Pošto i ove mrzi da objave uputstvo kako da se registruješ

ps: Znam da nije tema o tome ali moram negde da pitam
 
Poslednja izmena:
Isto. Ident je username a JMBG je pass.
 
Objekat koji ne radi sa virmanskim brojilom, koliko moze da ima potrosnju?
 
Pa koliko potroši...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Recimo ostavi se sijalica, dve da gore, pitam iz razloga da se ne tretira kao neko prekoracenje ili neki prekrsaj sobzirom da je objekat van funkcije a brojilo virmansko.
 
Nazad
Vrh Dno