Šta je novo?

Pomoc oko ransomware

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Strah je najbolji motivator. Kad par puta nekog od tih hakera navataju i zdrobe im prste, svaki sledeci ce se 2x zapitati da li ce se time baviti.

Koji bi ti besplatan AV preporucio, Dark? Do sada mi je Defender radio posao, uz zdrav razum, naravno, ali izgleda da to vise nije dovoljno. I da li gasiti defender kad instaliras 3rd party AV?
 
360 Security je dobar, Comodo IS... Defender se gasi sam ili ga gasi AV uglavnom. Ako ne ugasi ga.
Nisam krivio njega kao žrtvu za to što mu se dogodilo, nego za ono što je uradio nakon toga. Velika je razlika.
Koju alternativu je imao, kad je ostao bez svega?
 
Da ih odgrebe. Formatira hard. Jedino ispravno kad već nema pomoći od policije i stručnjaka.

Da mi je život u pitanju mislim da ne bih naseo na ucenu. Nisam nikada bio u toj situaciji pa ne mogu 100% da tvrdim ali mislim da bagri ni tada ne bih dinara dao. Pogotovo ne za slike.
Da su mi važne imao bih ih u albumu ili bar backup-ovane.
 
Poslednja izmena:
Koju alternativu je imao, kad je ostao bez svega?

Šta bi radio da mu je prso komp?
Kome bi platio, svevišnjem da mu povrati hard iz večnih lovišta?

Ovako je vratio svoje sličice ali je finansirao kradju i ucene za ko zna koliko još ljudi.

Sebi je pomogao, svoje uspomenice je sačuvao. Svoju guzu je otkupio.

Samo je sebično postupio, mislio je samo o sebi. Dao podstreka bagri, i možda pomogao da propadne neka mala firma. Neka sekretarica da izgubi posao... Možda još svašta nešto loše da nastupi iz njegove akcije ali ništa dobro svakako ne. To je poenta.
 
Aj onda jos ostrije... Kidnapuju ti dete. Da li bi i onda razmisljao o tome kako finansiras kriminal? Naravno da vaznost deteta i slike ne moze da se poredi ali princip je isti, cuvas svoju guzu.
 
Da, o tome nisam razmišljao. Zeznuto pitanje. Ne znam šta bih uradio u toj situaciji.
 
kako beše ide ono o mlaćenju gloginja tuđim ... :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno