Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Pa gde ima smisla uzeti ovaj telefon za te novce? Lumia 735 je u svakom mogucem smislu bolji telefon, a pritom je i jedno 3 godine star model, tako da smatram da u 2016. za novce za koje je mogla da se uzme Lumia 735 pre godinu dve ovaj telefon se ne isplati uzimati.

Da li ima smisla ili ne odlučiće ona sama ja sam samo napravio paralelu, i reako svoje mišljenje da nemam ovu 735 Lumiu bih uzeo ovu 650 jer mi trenutno finasijska situacija ne dozvoljava 950 tako da ću čekati povoljan trenutak i uzeti 950.
 
Da li ima smisla ili ne odlučiće ona sama ja sam samo napravio paralelu, i reako svoje mišljenje da nemam ovu 735 Lumiu bih uzeo ovu 650 jer mi trenutno finasijska situacija ne dozvoljava 950 tako da ću čekati povoljan trenutak i uzeti 950.

Objektivno nema smisla, u ovoj situaciji to ne moze biti subjektivna stvar. Ja stvarno volim Windows platformu i bas zbog toga mi mnogo smeta ovaj telefon. Nudi manje od mid range Windows Phone telefona iz 2014. godine za mozda i vise novca u odnosu na tad. To je cinjenica. Taj telefon u Telenoru kosta isto kao i Sony Xperia M4 Aqua i Huawei P8 Lite, a koliko god da je Android (ne)kvalitetna platforma, ovi telefoni su mnogostruko bolji od njega i tu svaka prica o isplativosti ovog telefona pada u vodu.
 
Ne isplati se da zivimo,jer samo trosak pravimo ,pa zivimo ;)
 
Objektivno nema smisla, u ovoj situaciji to ne moze biti subjektivna stvar. Ja stvarno volim Windows platformu i bas zbog toga mi mnogo smeta ovaj telefon. Nudi manje od mid range Windows Phone telefona iz 2014. godine za mozda i vise novca u odnosu na tad. To je cinjenica. Taj telefon u Telenoru kosta isto kao i Sony Xperia M4 Aqua i Huawei P8 Lite, a koliko god da je Android (ne)kvalitetna platforma, ovi telefoni su mnogostruko bolji od njega i tu svaka prica o isplativosti ovog telefona pada u vodu.

Obzirom da pričamo i poredimo telefone Lumiu 650 i 735 na ovom linku su njihove specifikacije pa možeš proveriti da se radi o sličnim platformama
http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=5302&b=4427&c=

A obzirom da u priču ubacuješ i Android uređaje bojim se da se naše priče tu razilaze jer ja prednost dajem uređaju sa windows OS. Uz jednu napomenu sa početka priče da citiram "veljaNBG - navikla je već i koliko sam razumeo ne bi se vraćala na android..."
 
Poslednja izmena:
Obzirom da pričamo i poredimo telefone Lumiu 650 i 735 na ovom linku su njihove specifikacije pa možeš proveriti da se radi o sličnim platformama
http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=5302&b=4427&c=

A obzirom da u priču ubacuješ i Android uređaje bojim se da se naše priče tu razilaze jer ja prednost dajem uređaju sa windows OS. Uz jednu napomenu sa početka priče da citiram "veljaNBG - navikla je već i koliko sam razumeo ne bi se vraćala na android..."

Lepo sam rekao, Lumia 735 je superiroran proizvod. Moram priznati da sam pogresio jer nisam znao da Lumia 650 ima 16GB interne, ali sve ostalo je na strani starijeg brata. Jaca baterija(doduse zanemarljivo), slabiji GPU, daleko bolja kamera(iako je niza rezolucija fotki, senzor je vece povrsine za jedno 20%, a tu je i Carl Zeiss optika) i sve to sa zakljucno vecom rezolucijom snimanja video snimaka(720p u 2016 je zaista neprihvatljivo). Sve u svemu ovaj telefon nema osnove da bude imalo skuplji od Lumia 640 telefona.
 
Ako cemo realno L735 ima samo bolju kameru. Ostalo je isto ili na strani L650. Baterije doduse ne znam kakve su u realnom radu koja je bolja
 
Na pomen M4 xperia telefona... Dobar telefon, jedino što nakon update, ne radi prednja kamera, dakle ćorak... I što po istaliranom viberu, skype, whats..,messenger, facebook i tvitter-a, kaže da treba čistiti prostor za dalji zapis... I da, ima 32GB sd, navedene su na sd instalirane... I da sad ne čačkam... Malo glupo...
Uzeo sam mojoj ženi L650, više se ne žali, a to je ono sto volim... Nije napredan korisnik, hoće samo da koristi telefon, bez da mora ovo i ono...
Softwareski update, kameru isključio, prednju... Svašta...
 
Gospođa ima l650 i prezadovoljna je. Tako da, super je telefon za žene koje su navikle na wp.
 
Razmisljam izmedju Single i Dual sim varijante... Sta mislite da li je Dual sim u svakom slucaju prednost? U smislu, sto da ga ne bude.... Ili mozda single sim ima svoje prednosti u smislu jacine signala itd itd ?
 
Razmisljam izmedju Single i Dual sim varijante... Sta mislite da li je Dual sim u svakom slucaju prednost? U smislu, sto da ga ne bude.... Ili mozda single sim ima svoje prednosti u smislu jacine signala itd itd ?
Ne znam da li single sim ima svoje prednosti, ali i ja sam mislio - dual sim je svakako bolji, možda može dobro da dođe ako bi išao negde u inostranstvo, pa da možeš da koristiš i tu odande za net, i da dobiješ odavde poruku od nekog il štagod.
 
Poslednja izmena:
Uzela žena L650. Poredim ekrane i... 625 ima veći ekran, ako se izuzme donja lajsna sa tasterima. Na stranu rezolucija, ne mislim na nju.
650 (5") stvarno ima manji ekran od 625, a 625 se deklariše kso 4.7".
A sam telefon je osetno veći, ali i dosta lakši.
 
Tj. spustili cenu da bude u skladu sa karakteristikama. :p
 
Sad je cena vrh. Ispod 150€ koliko je realno. Rekoh u CH je vec od 127€. Odlicna cena ali mi tel ne treba posto imam L950XL i necu uzimati. Tek je L550 dzabe. Malo preko 70€. Lumie se najvise isplate posle 6 meseci od objabljivanja jer ili cena dosta padne pa za male pare uzmes dobar telefon :)
 
Ne vidim nigde novi firmware za L650, onaj što daje DT opciju, a ne nudi ga preko WDRT...!?
 
Jel ove koje se uzimaju u Telenoru dolaze sa W 8.1 ili W10? Jel treba neku update odmah pokrenuti ili ?
 
Danas prvi zableuš, naime... Žena odgovori na poziv, pričamo... Nakon 5 sekundi prekine razgovor, ne vezu... Niti ja nju čujem, niti ona mene... Tako 5-6 poziva za redom... Ekran, normalan prikaz razgovora... 4G uključen, sa parametrima operatera... Nakon gašenja i po paljenju, sve radi najnormalnije... :D
Ne znam dali da ga prekinem na flashovanju i zamenim za novi...?!
 
Danas prvi zableuš, naime... Žena odgovori na poziv, pričamo... Nakon 5 sekundi prekine razgovor, ne vezu... Niti ja nju čujem, niti ona mene... Tako 5-6 poziva za redom... Ekran, normalan prikaz razgovora... 4G uključen, sa parametrima operatera... Nakon gašenja i po paljenju, sve radi najnormalnije... :D

Ne znam dali da ga prekinem na flashovanju i zamenim za novi...?!


Tako nešto slično se desilo mom prijatelju na 730 nakon toga nikad više. Možda je u pitanju neka trenutna brlja ko će ga znati.
 
Moguće... Može biti i do 4G, ovde vam je to brlja žešća...
Nema veze što je EU, pokrivenost je očajna...
 
Moguće... Može biti i do 4G, ovde vam je to brlja žešća...


Nema veze što je EU, pokrivenost je očajna...



Meni je tel zaključan na 3g na žalost još nismo dovoljno teh. opremljeni da svuda u gradu bude stabilna pokrivenost 4g mrežom te se dešavaju problemi tipa ne dostupan i propušten poziv.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno