Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Ova prica sa lajsnom i ekranom je kao kad bi neki proizvodjac automobila zbog lepseg branika i vetrobranskog stakla cenio auto bar 50% vise u odnosu na model sa standardnim branikom i vetrobranskim staklom...
Sve ostalo je isto samo se ta dva detalja razlikuju...

Izvini ali to baš i postoji prilikom kupovine novog vozila i biranje opreme (samim tim i cene) npr. biraš da li je branik u boji šasije ili je samo onako crna plastika kao i razne lajsne, rukohvati itd.

ZNAČI NISI U PRAVU :-devil-:
 
Izvini ali to baš i postoji prilikom kupovine novog vozila i biranje opreme (samim tim i cene) npr. biraš da li je branik u boji šasije ili je samo onako crna plastika kao i razne lajsne, rukohvati itd.

ZNAČI NISI U PRAVU :-devil-:

O da jesam u pravu...
Sve to sto sam naveo je bas tako kako sam naveo...
Inace razlika u ceni automobila u zavisnosti od trim-a do trim-a je ~7.5%...
Sto ce reci da je raspon maksimum 15% (osnovni +2 trim-a) a ne 50% kao u slucaju o kome pricamo a to je L650 koji se u odnosu na slican model razlikuje samo u lajsni i ekranu...
 
Druga bi prica bila da taj 650 ima npr 2gb rama, Snapdragon 400, 12 ili 13mpx kameru, i da zadrzi taj izgled... I onda da kazes e to je to vredi 250e... Ovako ce jasno ako izadje 750 i 850 razlika izmedju ta dva biti 200e sto je sumanuto, tipa 750 oko 400 e a 850 600e..
MS nije lud, sigurno stanca male serije posto i sam vidi da prodaja ne ide... A moguce da su zaustavili stancanje 950/950xl imaju tacno na stanju sta ce isporuciti u toku 2016 i 2017 i to je to...boli ih uvce, Windows telefoni su tu radi slike o MSu ne radi nekog profita, zna se gde MS mlati pare..
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio na pauzi za rucak i reko daj da svratim u Vip da vidim iamju li L650...

Telefon je po meni (poredeci ga sa mojom L640 XL) sicusan i bar meni deluje smehotresan...
Uzmem ga ja u ruku kad ono ledja (koja su uzgred budi receno ocajnog kvaliteta i ocajnog sistema kacenja) ostadose zakacena za onaj panel gde su inace zakaceni i izlozeni telefoni...
Sad ce neko pomisliti kako ga neko ne uzme, zujalicu su nakacili na dva mesta ledja i ekran...

Tanusan je sto jes, na lajsni ima metalne dugmice za pali/gasi i jacinu zvuka...
2X tap mu nije radio...
Ekran e buduci da je manji ekran nego na mom telefonu trebalo bi da ima finiji prikaz ALI nije bas tako...
Konkretno slova su ocajna sto se tice ostrine... a i boje mi deluju nekako isprane pri cemu ja moj telefon drzim na minimum ili medium osvetljenja...
Nisam nista podesavao ono klik da ga pokrenem, slide da otvorim luncher skrol levo da vidim kako kliza...

Sto se brzine tice tu i tamo deluje mi sasvim OK...

Da li vredi tih para, verovatno ja bih i dalje pre isao na L640 XL... koji je jefiniji a veci (godine pocinju da pristiskaju a oci izdaju) i robusniji dok je po HW tu negde...
 
Konkretno slova su ocajna sto se tice ostrine.

To je zbog jbnog pentile rasporeda piksela na amoledu.. a taj L650 amoled nema preko 300ppi pa onda ostrina nije dobra kao kod IPS-a sa slicnom gustinom piksela.

Uzmem ga ja u ruku kad ono ledja (koja su uzgred budi receno ocajnog kvaliteta i ocajnog sistema kacenja) ostadose zakacena za onaj panel gde su inace zakaceni i izlozeni telefoni...

Slicno je i sa L550, naravno ko kupi takvu Lumiu nece imati probleme sa tim spadanjem poklopca baterije pri normalnom koriscenju ali isti vrlo lako moze da ostane u silikonu ili nekoj drugoj zastiti. I na L550 je ta plastika loseg kvaliteta mada moze da se kaze da je u skladu sa cenom/klasom.
 
Poslednja izmena:
Juce sam imao prilike da podesavam jednu 650,prvi put sam je drzao u rukama,odlican telefon.Dobijen za 1 dinar u Telenoru.
 
...kao pero :)
Inace,pitao sam devojku koja ga je kupila,kako se snalazi (s obzirom da joj je ovo prvi windows telefon),na sta mi je odgovorila: Pa sve je prosto,lakse nego na onom (imala je neki huawei)...Prezadovoljna je.Naravno u Telenoru su opet pokusali da joj uvale huawei i slicne...
Pitao sam prodavca,kupuju li ljudi win telefone a on mi kaze,pa samo oni koji se razumeju i znaju sta hoce...
 
Poslednja izmena:
Mada sticajem okolnosti sam bio kod propdavca koji je i sam bio vlasnik WP koji mi je tom prilikom samo potvrdio da se radi o odličnoj kupovini ;). Da ne idemo previše u off sa temom ali ste u pravu što kažete da generalno prodavci iz nekog razloga više preporučuju neki iz porodice androida nego li neki wp, mislim da je politika Telenor firme da se pre nude Samsunzi pa onda redom ostali androidi za WP ništa i ne spominju jedino ako ih se baš nešto pita, u principu neće te odgovoriti to je sigurno ali neće te nešto ni ubeđivati da uzmeš baš WP + na sve to u prodavnici Telenora uvek je prisutna i promoterka Samsunga tako da generalno ljudi koji nemaju pojma i ne raspituju za WP.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo sa l650 (gospođa kupila jer ne može da drži u ruci l640xl). Odličan je telefon. Sve ide glatko, ekran je pristojan (nije dobar kao na mom S4, al je po meni bolji od onog na s3). Kamera je skroz ok, one žive sličice su mi kul. Skype radi bolje nego na zeninom kompu, WiFi isto tako. Baterija fino drži, jedno punjenje dnevno.
 
Moje iskustvo sa l650 (gospođa kupila jer ne može da drži u ruci l640xl). Odličan je telefon. Sve ide glatko, ekran je pristojan (nije dobar kao na mom S4, al je po meni bolji od onog na s3). Kamera je skroz ok, one žive sličice su mi kul. Skype radi bolje nego na zeninom kompu, WiFi isto tako. Baterija fino drži, jedno punjenje dnevno.


Samo jedno pitanje, jel misliš na skajp sa wp8.1, ili na ono integrisano u poruke?
 
Moje iskustvo sa l650 (gospođa kupila jer ne može da drži u ruci l640xl). Odličan je telefon. Sve ide glatko, ekran je pristojan (nije dobar kao na mom S4, al je po meni bolji od onog na s3). Kamera je skroz ok, one žive sličice su mi kul. Skype radi bolje nego na zeninom kompu, WiFi isto tako. Baterija fino drži, jedno punjenje dnevno.

Odlican telefon za cenu do 160-170€. Osim izrade i nema sta drugo da ponudi da bi opravdao cenu nesto nizu od 200€.
 
Aha, to je onda ono Skype Video? Pitam posto sam se ranije odjavio sa tog skajpa, i koristio ovaj sa 8.1, ali sam mislio da probam opet taj Skype Video i to integrisano u porukama, pa da vidim kako izgleda.

Hmm, osim ako je Skype za w10 (skype univerzalna aplikacija) vec izasao... To su nesto pisali kako prave skajp univerzalnu aplikaciju, mada nisam video da je to izaslo, to je valjda jos uvek samo u najavi.
 
@recoba ja sam ga uzeo za 190€ u fnac i dvoumili se između 640xl i 650. Potonji je mnogo lepši.

@gari ima Skype video i redovan Skype, ali ovaj drugi koristimo.
 
Aha, to je onda ono Skype Video? Pitam posto sam se ranije odjavio sa tog skajpa, i koristio ovaj sa 8.1, ali sam mislio da probam opet taj Skype Video i to integrisano u porukama, pa da vidim kako izgleda.

Hmm, osim ako je Skype za w10 (skype univerzalna aplikacija) vec izasao... To su nesto pisali kako prave skajp univerzalnu aplikaciju, mada nisam video da je to izaslo, to je valjda jos uvek samo u najavi.

Ima i novi UWP Skype da se skine sa neta.

Sent from mTalk
 
@recoba ja sam ga uzeo za 190€ u fnac i dvoumili se između 640xl i 650. Potonji je mnogo lepši.

Slazem se, bas je lep. Odsustvo kompasa i bezicnog punjenja (da je bar jedno od ta 2 prisutno) me sprecava da ga uzmem za 190€. Ovako cekam da padne cena, ali me strpljenje polako izdaje, narocito kada za 50ak € vise se moze uzeti Nexus 5X koji bi po snazi mogao da se uporedi i sa Lumia 950. Obzirom da vecina MS aplikacija postoji i za android, 5x mi je jos primamljiviji.
 
Mojoj sestri iz telenora nude uz obnovu ugovora L650 za 7000 rsd.
Šta mislite po iskustvima jel se isplati?



...shit has hit the fan...
 
Ako voli Wp isplati se svakako.
 
Verovatno ovaj paket od 1995 prenesi i surfuj extra , vidim da je 6999 u tom paketu . Moje lično mišljenje je da je mnogo para uz ovaj paket...

Neka bace komentar ovi koji poseduju telefon, da ne opišemo bezveze ovako.
 
Ja sam uz taj paket sam kupio Lumiu 735, a sad da uzimam telefon obzirom na fin situaciju uzeo bih tu 650. jer mi je 950 jako skupa ... to je moje mišljenje
 
Poslednja izmena:
Odlican telefon,novi su od 170-200 evra.Dvoje prijatelja su ga skoro u Telenoru uzeli,zadovoljni su,samo sto su oni na nekom paketu za firme,3200 din pretplata i dobili telefone za 1 dinar.Pogledaj ima li neki malo skuplji paket pa da telefon recimo kosta oko 1000 din,pominjali su mi neki paket(za firmu) od 2400 uz koji je telefon 1000 din.
 
U al je pojeftinila L650 ovde u CH. Ima je za 140chf (127€). Bas dobra cena. Ako nekom treba eto info pa da mu neko ponese ko dolazi za SR. A L550 je vec 70€ sto je isto super cena
 
Ja sam uz taj paket sam kupio Lumiu 735, a sad da uzimam telefon obzirom na fin situaciju uzeo bih tu 650. jer mi je 950 jako skupa ... to je moje mišljenje

Pa gde ima smisla uzeti ovaj telefon za te novce? Lumia 735 je u svakom mogucem smislu bolji telefon, a pritom je i jedno 3 godine star model, tako da smatram da u 2016. za novce za koje je mogla da se uzme Lumia 735 pre godinu dve ovaj telefon se ne isplati uzimati.
 
Nazad
Vrh Dno