Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Ja mislim da dttw ne radi na lumie koje su izasle sa wm10 .

Sent from mTalk
 
To nisam znao.
Onda su degradirali modele :(

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Meni radi DT u oba smera w10 Lumia 735 ali nemam glance :(
 
Proverio sam,u personalizacija>zakljucani ekran>postoji samo opcija dodirni dva puta da bi iskljucio ekran...a u dodaci>dodir ima samo opcija da vibriraju navigacioni tasteri... Tako da verovatno na onim telefonima koji su dosli sa w10 nema te opcije
 
S tim da na ispisanoj garanciji moras imas tacan serijski broj uredjeja i ostalo, inace ne vidim zasto bi ti popravili uredjaj jer ti imas racun od neke lumije 650. OK, mozda u winwin-u ne napisu to na svoju ruku (mozda i napisu, nisam siguran), ali za njim sam siguran da bi sve sredili sa ovlascenim servisom kao sto mi je vec bio slucaj i ranije za po koji uredjaj. Zasto bi oni bili papci i da ti poprave dve i po godine star telefon na racun nekog tvog druga koji ima garanciju od godinu i po dana. :p Ipak, slazem se da je malo verovatno da bi se ovako nekako neko dovijao, mada ko zna. A opet, mozda bi i uvazili, ali kontam da ako na svoju ruku saljes u ovlasceni servis onda mora da bude sve popunjeno po PS-u.

Nigde ja nisam napisao da ce neko da ti popravi telefon za DZ...
Ja sam napisao da se svaki telefon moze odneti u zvanicni servis...

Dakle kupis telefon divlji da divljije ne moze biti nesto gekne nemas garanciju i odneses ga u zvanicni servis oni ga poprave ti platis popravku i to je to...

Elem sto se tice L650 meni stvarno nije jasno zasto MS izbacuje ovaj telefon kad to vec ima na trzistu u vidu L640... dobro neko ce reci da je ekran bolji, da ima vise interne memorije, da ima metalnu lajsnu itd... ja cu pitati vredi li to dodatnih 50% na cenu uredjaja...
 
Sto se izbacivanja samog telefona tice, dosta njih ima koji ne zele da imaju "ruzan" telefon. Kao sto sam rekao i ranije, meni je moj kockasti u silikonskoj maski odlican, ali eto, ima onih koji hoce da drze lep telefon u ruci, pa nece ni tu masku da koriste. Zbog tih korisnika izbacivanje tog telefona je dobrodoslo, mada je cena ubi boze... Da je bar oko 25.000...
 
A po čemu je 640 "ružan" telefon? Baš me zanima. :d


Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Jel ima ovaj telefon snimanje razgovora ?
Lumia 550 i 950 imaju.
 
I mene ovo interesuje :D
A po čemu je 640 "ružan" telefon? Baš me zanima. :d
Ja sam pod "ruzan" mislio na moj 532, izvinjavam se zbog zabune, nisam se jasno izrazio. Navodio sam moj kao primer, mada slicno bi moglo da se kaze za i mnoge druge Lumije, ali sam namerno stavio navodnike. Meni je i moja 532 lepa, a super mi izgledaju i 535 i 640. :) Hteo sam da kazem da je nekima bitna lepota telefona, a pod "lep" podrazumevaju to kako izgleda Lumija 650, ili razni Samsung telefoni. Prosto, kod ovih se vidi da su se trudili da naprave nesto lepse, a za vecinu Lumija moze neko lako steci utisak da nisu uopste ni brinuli o tome kako ce telefon izgledati, nego da su samo "spakovali displej, bateriju i ostale delove u kutiju". Meni se sa druge strane bas svidja ta minimalnost u dizajnu - i sutra da bitam izmedju telefona s uobicajenim dizajnom Lumije i nekog samsungolikog telefona, opet bih izabrao lumijoliki. :)
 
Nemoj sad da se vadiš! Prvo tu neke uvrede po telefonakoj osnovi, pa onda kao mislio sam ovo, ono... :d
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Ja sam pod "ruzan" mislio na moj 532, izvinjavam se zbog zabune, nisam se jasno izrazio. Navodio sam moj kao primer, mada slicno bi moglo da se kaze za i mnoge druge Lumije, ali sam namerno stavio navodnike. Meni je i moja 532 lepa, a super mi izgledaju i 535 i 640. :) Hteo sam da kazem da je nekima bitna lepota telefona, a pod "lep" podrazumevaju to kako izgleda Lumija 650, ili razni Samsung telefoni. Prosto, kod ovih se vidi da su se trudili da naprave nesto lepse, a za vecinu Lumija moze neko lako steci utisak da nisu uopste ni brinuli o tome kako ce telefon izgledati, nego da su samo "spakovali displej, bateriju i ostale delove u kutiju". Meni se sa druge strane bas svidja ta minimalnost u dizajnu - i sutra da bitam izmedju telefona s uobicajenim dizajnom Lumije i nekog samsungolikog telefona, opet bih izabrao lumijoliki. :)

I meni se sviđa taj minimalizam kod Lumia nadam se da neće odstupiti od te plastične ideje i prihvatiti bogatsvo Samsunga i Iphone sa metalnom lajsnom i staklenim poklopcem budi bog s nama :smash:
 
Samo necural bajo moj !
 
Znaci koliko sam shvatio glavna razlika izmedju 550 i 650 je u stvari kvaliteniji i lepsi dizajn na 650 i to je to, tacka?
 
550ka nema zum, itd...
Da je samo displej razlika, cena bi bila niža (mislim na L650)...
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu ne vredi vise od 150e aj da se ne lazemo ;-)
 
Vredi onoliko koliko je svako od nas spreman da plati. Posto vecina kaze da ne sme da predje 150 e onda ne sme da predje 150 e. Sve preko toga je dranje koze sa ledja.
 
Mada, tako ako gledamo, i Lumia 950 vredi 150 evra. :d Ali dodao bih i to da ipak ima ljudi koji su spremni da daju više novca za telefon, kao što ima dosta ljudi koji voze dobra kola. Odakle ti lova, burazeru!? :D
 
Gari ti si neki bot, 950 za ove nase uslove i stanje samog sistema a nije bajno iako se trudite da to ignorisete, vredi recimo oko 300e - 350e max nova naravno.. XL max 400e sve preko toga je bacanje para, msm ko kako voli, ali ajmo racionalno..i da ne pominjem flagshipove iz 2014 i 2015 koji su dostupni za 300e novi a da se ne pokajes.. MS sebe zakopava ako misli da moze da fura Iphone cene, i da tako sebe kotira, mozda sa Surface phonom ali za to jos uvek nisu softwerski sazreli, verujem da bi HW bio perverzija u to ne sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Aj, hvala sto si me "pocastio", ali iz ovoga sto si napisao mogu zakljuciti da se i ti slazes da vredi l950 vise od 150 evra - sam si rekao "vredi recimo oko 300e - 350e max nova naravno". Nisi mi jasan. Ne znam sta ces sledece reci - da ja ovde pravdam Microsoft sto je l650 32.000 kod nas, a sto l950 kosta oko 70.000 (ako se ne varam)? :) Ja bas cvetam sto je l650 32.000, a slican Samsung bar 5.000 jeftiniji. :D

A w10m ni meni ne radi savrseno, ali radi dovoljno dobro za moje potrebe, i to uz ocekivanje da dovedu sistem do kraja u red. Ja restartujem svoju l532 svaki cetvrti-peti dan jer Edge pocne povremeno da brljavi, mada ako izuzmemo to - sve ostalo savrseno radi.
 
Dacu ti jedan prost primer, ja sam u oglasima na Mobilnom Svetu nasao Z2 (jun 2015) u fullu uzet preko mreze star 1 dan sa garancijom na dve god za 300e (tada je bio po nasim radnjama oko 50 000din+) nije mi padalo na pamet da dajem toliko, sada je nov 280e po nasim radnjama.

Sve sto hocu reci, ne treba bacati pare na nesto sto brzo gubi vrednost, kupi npr tu 650 a ja za te pare uzmem 3 x bolji fon, daj boze da gresim a daj boze da Lumia 650 padne do kraja godine na 150e... Kod nas.

Nase cene su primer kako u slaboj ekonomiji vlada ludilo sa cenama kao da smo u Britaniji a ne na Balkanu.

Gledam lumia 1020 300e nova :-D ja je prosle god jednom tipu prodao za 250 a stara bila godinu dana ali u fullu, neki modeli i dan danas drze cenu, eto ta 1020 3 god malte ne od kad je izasla - legenda od fona :)
 
Poslednja izmena:
Ali opet navodis polovne telefone. Slazem se s takvim razmisljanjem kad su automobili u pitanju - cim ga isteras iz radnje on vredi manje, i zato ne bih nov auto ni kupovao. Telefon ipak ne bih kupovao polovan, a jedino sam razmisljao o tako necemu u poslednje vreme kad je jedan moj drug uzeo telefon preko ugovora pa ga nije koristio, stajao mu u fioci. Mozda mu i jos uvek stoji u fioci. Ako ne poznajem osobu od koje kupujem polovan telefon, onda je to macka u dzaku.

Sto se polovnjaka (bilo da je auto u pitanju ili telefon) tice, po meni je sasvim normalno da on vec prvi dan gubi na vrednosti, i ta cena od 300 evra kad telefon u radnji kosta 400 evra je sasvim normalna, a naravno, ni meni ne bi ni padalo na pamet da dajem 50.000 din. na telefon.

Slazem s tobom i da ne treba bacati pare na nesto sto gubi vrednost - iz istog razloga kao sto smatram da je uvek bolje strpiti se, ako je moguce, i za bilo sta ne dizati kredit, nego kupiti kad se skupi novac. Ne bih ni ja kupio lumiju 650 za 32.000 koliko kosta sada - jedan razlog je taj sto i u ovom trenutku ima jeftinijih telefona koji su slicni po karakteristikama, i to cak nisu ni neki kineski brendovi u pitanju, a drugi sto ce pojeftiniti uskoro, i da mi neko kaze "da li koristio ovaj svoj stari telefon, platicu ti 10.000 din" ne bih dvoumio ni sekunde.

A to za lumiju 1020 sto drzi cenu, to je po meni samo primer kako nasi trgovci drze visoke cene, a sto si sad bas i govorio, pa makar im roba ne videla svetlost dana. Bolje im da prodaju manje uredjaja po uzasnoj ceni, nego da prodaju vise robe po normalnijoj ceni. Mada, ona nije dovoljno dobar primer, jer ima brutalnu kameru, ali evo - jesenas sam video u jednoj radnji neku Nokiju sa Symbianom s60 (po mojoj proceni, ne secam se detalja), i kostao je oko 20.000. Jeste on zanimljiv za nekog ko bi ga mozda kupio iz nostalgije, ali sta covek danas (a i pre 6 meseci) da radi sa tim telefonom - verujem da neke stvari na njemu funkcionisu, ali ko misli bar godinu dana unapred pretpostavice da ce za godinu dana on sa tog telefona moci da koristi i jos manje servisa nego sto je to sada slucaj. Evo, u medjuvremenu je i WhatsApp najavio da ce za s60, ako se ne varam, prekinuti podrsku. I lumija 1020 ne bi trebala da ima cenu 250 evra sad po meni, jer ljudi kupuju telefone za dve godine bar, a za dve godine je pitanje kakvo ce biti stanje na WP8.1... Bice OK ja pretpostavljam, ali kao opreziji kupac bih razmislio.
 
Ova prica sa lajsnom i ekranom je kao kad bi neki proizvodjac automobila zbog lepseg branika i vetrobranskog stakla cenio auto bar 50% vise u odnosu na model sa standardnim branikom i vetrobranskim staklom...
Sve ostalo je isto samo se ta dva detalja razlikuju...

A o nasim postkomunistickim trgovcima i njihovim metodama rada definitivno ne treba trositi reci...
 
Nazad
Vrh Dno