»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 29 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 428

Tema: Microsoft Lumia 650

Member Avatar korisnika durlancity
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.123
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo 6600 2.40 GHz @ 3.2GHz
        • MoBo: Gigabyte 965P-DS3
        • RAM: 2 GB Kingston HyperX 800 MHz
        • VGA: Leadtek GF8800 320 MB
        • MON: Samsung SM 1100 MB
        • HDD: 2x WD 250 GB
        • OPT: Nec 4571 DVDRW/ Pioneer 112 D
        • Case: Cooler Master Cavallier 3/ Antec TruePower Trio 650W
        • SND: Logitech X-230
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Acer Aspire 5612 ZNWLMi
      3. Citat Citiram korisnika: Dark Magician Pogledaj poruku
        Ta cena naročito u zemlji gde ima toliko boljih telefona za te pare.
        To, cena skoro pa u rangu Xiaomi Mi5.

Member Avatar korisnika Enemoon
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.144
      5. Moja mašina
      6. Za Microsoft sam cuo i znam sta je a za kojekakve xiaomije i slicne,neka hvala tako da nije sve u ceni ,ima nesto i u imenu.

Member Avatar korisnika telep
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        10.762
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
        • MoBo: Asus
        • RAM: Geil 2x1 GB DDR2
        • VGA: Sapphire 6790
        • MON: Samsung
        • HDD: WD Red 1TB + 640AAKS
        • OPT: Pioneer 110D
        • Case: Chieftec / Chieftec 500w
        • SND: Logitech
        • LAP: Dell Inspiron N5110 15R i7
        • TV: Samsung
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nexus 7 32GB, Nexus 5X 32GB, Logitech G5, G500
      9. Ajde vidim da si trol, ali xiaomi je prosle godine prodao 70 MILIONA telefona

Member Avatar korisnika Enemoon
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.144
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: telep Pogledaj poruku
        Ajde vidim da si trol, ali xiaomi je prosle godine prodao 70 MILIONA telefona
        nisi me razumeo ,nisam trol ali cu pre kupiti audi nego shuanghuan,iako je jeftiniji a slican

Member Avatar korisnika telep
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        10.762
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
        • MoBo: Asus
        • RAM: Geil 2x1 GB DDR2
        • VGA: Sapphire 6790
        • MON: Samsung
        • HDD: WD Red 1TB + 640AAKS
        • OPT: Pioneer 110D
        • Case: Chieftec / Chieftec 500w
        • SND: Logitech
        • LAP: Dell Inspiron N5110 15R i7
        • TV: Samsung
        • Ostalo: Nexus 7 32GB, Nexus 5X 32GB, Logitech G5, G500
      15. Pa xiaomi jeste audi tu se slazemo.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        11.472
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 6300 > LC-CC-120
        • MoBo: Gigabyte 990XA-UD3
        • RAM: Kingston HyperX Fury (2 x 4GB) 1866MHz
        • VGA: MSI Radeon HD 7850
        • MON: Samsung SyncMaster 2233
        • HDD: Transcend 370s 256GB, WD10EZRZ 1TB
        • OPT: Sony Optiarc 5240S
        • Case: MS Black Widow ::: Thermaltake Toughpower XT 675W
        • SND: Creative Audigy 2 (SB0400)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Zune HD <3 + Kindle 4gen + Lumia 950 + Nokia 5
      18. Ups neko mi obrisao post tako brzo, cudim se...

Nego Lumia 650 je super, dizajn je odlican samo da je cena 150e, kod nas to po default-u uvek skuplje nego kod komsija...
        Mozda ce delovati smesno ali lepsa je 650 od 950.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        20.395
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 c3@ 4GHz|2,6GHz NB/Alpenföhn Brocken
        • MoBo: Asus M5A97 Pro
        • RAM: 2x4Gb DDR3 Kingston Hyper X @ 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R5850 Twin Frozr II 1Gb DDR5 @ 850/1250MHz
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: WD Black 750AALS 750 GB 32mb,WD Blue 10EALX 1Tb 32Mb, WD 250Gb AAJS
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 (CS4398)| PreSonus HD7|ATH CKX9|Sony MH750| Pioneer M390|Sony Walkman| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ Z2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      21. Mozda ce delovati smesno ali lepsa je 650 od 950.
        Nije smesno nego je tako. A postoji mogucnost i da je izrada bolja.
        Sony XZ2 feat ATH-CKX9
        Spiral out, keep going!

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.386
      23. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      24. Zadržite ružne reči i flejm za sebe. Poruke sam obrisao jer koristite izraze tipa *****, shit, drndroid, itd. što ne doprinosi raspravi, već stvara flejm.
        Niko na forumu ne koristi ružne reči i besmislene kovanice da opiše uređaje koji Enemoon i dejan87dex koriste i obožavaju.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member Avatar korisnika durlancity
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.123
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo 6600 2.40 GHz @ 3.2GHz
        • MoBo: Gigabyte 965P-DS3
        • RAM: 2 GB Kingston HyperX 800 MHz
        • VGA: Leadtek GF8800 320 MB
        • MON: Samsung SM 1100 MB
        • HDD: 2x WD 250 GB
        • OPT: Nec 4571 DVDRW/ Pioneer 112 D
        • Case: Cooler Master Cavallier 3/ Antec TruePower Trio 650W
        • SND: Logitech X-230
        • Ostalo: Acer Aspire 5612 ZNWLMi
      27. Nemam nista protiv Lumije 650, neka je i cena ok, ali na prezasicenom trzistu i milijardama proizvodjaca gde se svi utrkuju da ponude sto bolji, sto jeftiniji i kvalitetniji uredjaj ti lupnes cenu od 262 dolara. Mogli su bar na tom tlu da daju upola od te cene, da bi koliko toliko bili konkurentni.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        5
      29. Moja mašina
      30. Posle ovoliko pogrnih komentara na racun ovog telefona, i ne bih vise ulazio u kojekakvu diskusiju vec cu napisati samo svoje utiske nakon nedelju dana koriscenja ovog uredjaja.

Elem, nakon 3 godine koriscenja Android-a odlucio sam da pruzim sansu nekoj drugoj platformi, posto sam ozbiljno poceo da se nerviram kada mi telefon doslovno "zabode" u sred kucanja poruke, pregleda Facebook-a, oglasa na browseru, da ne pricam o random reebot bezbroj puta itd. ( ko je koristio Samsungov TouchWiz zna o cemu pricam). Jedino sto sam uspeo je da nakon Root-a i desetine ROM-ova isprobanih, uspem da nadjem nacin kako da osposobim svoj Samsung Galaxy S3 od dalje propasti, sa nekim stablinijim ( AOSP stock Android) sistemom. Tako da mi je poznato sta Android na podlozi Linux-a moze i koliko je otvoren za modifikovanje, i ko iole malo zna oko telefona i racunara moze sve naci na forumima i hiljade klipova postoji na YouTube-u.

Naime, posto vidim da ste svi upoznati sa terminima low-end, mid-range and flagship, hocu da skrenem paznju na to da mnogi koriste te termine kako bi samo kategorizovali odredjeni uredjaj, bez adekvatnog osvrta na odnos cena-kvalitet. Ako cemo realno, ko danas placa 500 evra a i vise za 2 parceta stakla ili lima (aluminijuma), placa se brend, tehnologija i trud koji je ulozen da se sve te komponente usavrse i dovedu do savrsenstva (izmedju ta dva parceta stakla ili aluminijuma). Ali da ne duzim dalje, prva stvar koja me je kupila sa ovim telefonom jeste kako je kvalitetno napravljen. Nista ne krcka, ne pucka, plastika koja prekriva zadnji deo je fino matirana i moze se reci gumirana da bude prijatnija na dodir i da telefon ne sklizne.

Druga stvar je ekran, sto se tice boja i ostrine tu su nasli idealnu meru. U poredjenju sa mojim Samsungom S3 koji je prezasicen bojama i contrastom, u nekim uglovima gledanja zavisno da li je na ekranu slika ili web stranica, Lumia mi deluje ostrije i citljivije bez obzira na manjak piksela po incu. Mozda se nisam detaljnije pozabavio time ali odradicu bolje poredjenje sa full ukljucenim osvetljenjem na oba telefona, tek onda cu primetiti razlike.

Sto se tice kamere, obe su 8mpx sa slicnim rezolucijama, s tim sto bih zamerio kod 650 slab blic i kvalitet video snimka nije na nekom zadovoljavajucem nivou u odnosu na S3, dok su slike preko dana i u idealnim uslovima identicne po kvalitetu.
        Sto se tice quad-core procesora, po Benchmarku su identicni takodje, s tim da Samsung sa fabrickim sistemom 4.3 Jelly Bean dosta zaostaje za SD 212 quad-core procesorom (testirao sam rutovan telefon sa CM12 ROM-om). Ali fluidnost pri radu, brzina prilkom otvaranja stranica, ucitavanja snimaka sa YouTube-a, obrada slike i listanje kroz galeriju sve pohvale idu za Lumiu 650. Takodje nema pregrevanja i neprijatnog osecanja da ce telefon da vam sprzi ruku kao sto mi se to desavalo sa Samsungom.

Lumia sa 1 GB RAM-a 10 x bolje je optimizovana od Androida sa 1 GB RAM-a tu nema rasprave. Takodje moram da pohvalim i bateriju koja uz normalno neko koriscenje izgura ceo dan, dok ko planira da gleda mnogo klipova, da bude non stop na drustvenim mrezama i dopisuje se non stop preko Messenger-a ne moze da ocekuje da izgura dan a da ga ne dopuni poslepodne. Od trenutka kada ga skinem sa punjaca ( 07:00h ), non stop Wifi ukljucen uz listanje Vecernjih novosti, Facebook-a, odgledam jedno sat-dva nove video klipove Pocketnow i sve u vezi tehnologija, bez igranja igrica jer nikada nisam ni bio u tom fazonu, izguram do 15:00h sa 55% baterije. Uglavnom do 19h sam potpuno osiguran da ne moram da zavisim od punjaca ako pripazim.

E sad sledi ono sto me frustrira svakoga dana, jesu aplikacije i sve ono sto je radilo dobro na Androidu, ovde je mnogo zaostalo. Cackajuci po forumima naisao sam na alternativu za Instagram i YouTube, ali zato Messenger, Viber i Whatsapp je ocajno odradjen, maltene su neupotrebljivi. Kasne notifikacije i poruke, nekada uopste i ne proslede poruku niti sliku, stalno se ocitava a nista se ne desava. Medjutim i sa tim mogu da zivim, ali nadam se da ce neke buduce verzije sistema moci da isprave makar te nedostatke ili da nadju makar neku alternativu nekog developera kao sto je uradjen 6tag da zameni Instagram. Jedino mogu da pohvalim email, edge browser i kako je organizovan kalendar, inbox, call dialer i sve funkcionise besprekorno sto Microsoft odradi.

Dolazim do zakljucka, mislim da je 31.000,00 din koliko sam platio ovaj telefon previse s obzirom o kakvom se nedovrsenom sistemu radi, i koliko je Android otisao predaleko sa svojim play store-om Microsoft treba da se zapita sta mu je ciniti. Jer svuda citam da su veoma aljkavi i neodgovorni po tom pitanju, a imaju zaista izvanredan sistem i podlogu da se usavrsavaju. Sto se tice mojih potreba, za sada sam zadovoljan u koliko za par dana ili nedelja budem dobio update za novi build 01078.00037.16082.410xx sa tim poboljsanjima stabilnosti i ispravkama gresaka. Inace telefon je toliko solidno napravljen da nemam zamerki, takav je po meni trebao da bude flagship 950 i 950 XL izradjen bio bi pun pogodak. Videcu sa vremenom da li ce napredovati, ali ako ne budu doradili Windows 10 i poboljsaju podrsku za barem osnovne aplikacije, potpuno ce biti izgubljeni u buducnosti. Prelazak mi je jos tezak sa Androida, ali nadam se da cu se navici sa vremenom, ili mi ne preostaje nista drugo osim Nexus-a.

Member Avatar korisnika Boris Lozac
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        20.136
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition + Cooler Master Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte GA-970A-DS3
        • RAM: Mushkin 4GB DDR3 1600mhz Blackline
        • VGA: MSI GEFORCE® GTX 960 2GD5T OC
        • MON: ASUS MS236H
        • HDD: Transcend SSD370S 128GB / WD Red 2TB
        • OPT: LG DVD RW
        • Case: Xigmatek Asgard - Thermaltake Smart SE SPS-530M
        • Ostalo: Logitech Driving Force GT
      33. Facebook i Messenger jesu ocaj ali ne znam kako ti Whatsapp lose radi, jedina aplikacija koja radi besprekorno non stop. Niti sam cuo da se neko zali..
        LFS - You have to do the driving

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        5
      35. Moja mašina
      36. Citat Citiram korisnika: Boris Lozac Pogledaj poruku
        Facebook i Messenger jesu ocaj ali ne znam kako ti Whatsapp lose radi, jedina aplikacija koja radi besprekorno non stop. Niti sam cuo da se neko zali..
        Problem je u softveru telefona, stalno mi se gubi wifi konekcija. Proverio sam i rutere, i šifre sam resetovao, čak sam menjao i kanale ali nije do toga jer mi se dešava da po čim promenim "home wifi" i pokusam da se prikačim na drugi wifi isto se dešava. Valjda će taj novi update da to ispravi. Dosta prigovora ima na njihovom sajtu za podršku. Zazo i ne može da mi radi WhatsApp kada stalno gubim konekciju. Stalno mi kasne poruke i lada šaljem i kada hoću da pročitam. Valjda trebam da budem strpljiv i da se pomirim sa zim kao što rekoše mnogi, od njih zavisi ažuriranje pa makar bilo i na kašičicu.

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.238
      38. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      39. Planiram da kupim ženi L650, zato... Piši mane, kad naiđeš na njih... Za 15tak dana je kupujem...

Member
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        1.341
        Kolko kosta u SW? U CH je oko 170-175€. Nije losa cena ali treba da bude realno ispod 150€

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.238
      42. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      43. 1995kr... Čekam taštu, pa da skine 20% pri kupovini...

Strana 5 od 29 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •