Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Izgleda super, ocigledna kopija Iphone dizajna... to je in pa da probaju da iskopiraju , mozda i uspe.
Telefon je skup, podseticu za 200e se moze sada uzeti flagship model iz 2014 koji sije tu 650 na svim poljima :)
Sacekacu telenor, necu zuriti, ako bude za 1din uz play plus duo onda moze :)

Ne bih se slozio za kopiju iPhonea... iPhone zapravo i nema na sebi nesto posebno sto se tice dizajna kao i skoro svi danasnji telefoni. Prosto svi su skoro isti nekako, razlikuju se u sitnim detaljima. Svi ti elegantni telefoni - ne zna se ko koga vise kopira, pa ukljucujuci i Apple. :)

Sto se cene tice, nema poente porediti sa polovnim telefonom. :) Ako neki polovan telefon kosta kao neki drugi ganc nov, onda on i mora biti po mogucnostima bolji od tog ganc novog - ko bi ga inace polovnog i kupio. Uz nov dobijas garanciju, znas da ga neko nije hajcio, ne mislis da li ima prikrivenih mana, a i da ima neki problem onda ganjas te kod kojih si ga kupio. :) Sta da radis coveku od koga si kupio polovan telefon, moze samo da kaze "to kod mene nije bilo, meni se to nije ni jednom desilo, sigurno si ga uspistio, ili tako nesto". I sta da mu onda radis... :)
 
200€ je pocetna preporucena cena i ona ce samo ici na dole i posle 3 meseca ce se stabilizovati na realnih 150e. Ta cena je sasvim ok i konkurencija ne nudi nist spec bolje za 150€
 
150€ je OK, mada opet procesor...i da računaš da plaćaš maržu za softversku podršku. S obzirom na većinu Android telefona, koji dok zakrpe neki sigurnosni propust, prođu meseci ako se i desi. Dok će Microsoft svima isporučiti u isto vreme.
 
Meh, sem izgleda ništa spec.

Da li ovo znači da će izbaciti i seriju 7 i 8?
 
Meh, sem izgleda ništa spec.

Da li ovo znači da će izbaciti i seriju 7 i 8?

Sledeće nedelje je mobilni kongres u Barseloni pa verovatno vidimo neki novi model drugih proizvođača. Ms se polako povlači iz proizvodnje.









Ne znam koji build koristi 650 ali deluje dosta brže od 550 po ovim klipovima, doduše ima i malo bolji procesor .
 
Poslednja izmena:
Meni se baš dopada ovaj MS model. Pre bih kupio ovaj model nego bilo koji drugi Android.
 
Ako se pokaze kao dobar, batalicu z2 :) kako je krenuo hype ko da je top model :p
 
Je l' stvarno pentile na njemu? Nisam nigde video da se navelo pa pitam jer to bih im onda baš zamerio... Jeste da nisam ppi junky, ali sa pentile je to slabo.
Meni je RAZR imao pentile pa i pored sasvim ok ppi od nekih 250 je prikaz izgledao očajno...
 
Poslednja izmena:
@telep, nisam mnogo gledao review-e, a i ovo što sam pogledao sam preko telefona pa nisam primetio. krastavac onda... Sve ostalo i da im oprostim ako bude ok radio, ali još i ta stavka... neka hvala. :(
 
U jednom od ovih klipova su prikazali, mrzi me sada da gledam u kom je tacno
 
Ja ne znqm sto je cudno sto je pentile, na 1020 je bio sasvim ok taj tip ekrana... Dobro ovde je ista rezolucija razvucena na 5inca ali i pored toga, ovo je low end model, nista cudno.
 
Šta je tačno problem sa pentile?
 
Na manjim ekranima i nije toliko strasno za neki low end, na 5 inca sa 720p ekranom ce se bas primetiti pentile raspored.
 
Šta je tačno problem sa pentile?
71bc1fd6b8d2ea19ff269ae4147a99dd.jpg


90dd55e14fd379620f1413f06713cc82.jpg


Ovaj prikaz koji je gori opisuje pentile...

Opet kazem da to nije toliko strasno na low end telefonu...aj ajde, low end po nekima treba da ima karakteristike sa mid range telefona a pritom da kosta jeftino...
 
Poslednja izmena:
Na snimcima ništa nisam video, morao bih uživo.
Daju isti jadni punjač od 0.55A kao sa 550, mislim stvarno.
Pristojan punjač i bolji procesor telefon bi bio taman. Ne znam ko im je odgovoran za ove gluposti.
 
To je vise nego jadno... Zar nije neki standard 1A :-D
 
Ja stvarno ne znam koji ***** rade. Lumia 520 stiže s jačim punjačem.
A 550 se super puni na mom Sony od 1.5A jer ina QC koji opet moj Sony ima namerno isključen.
 
Ovaj beli izgleda sasvim ok, jedino ga resuming i loading svega ubija

[YOUTUBE]40GK5t61Tc4[/YOUTUBE]
 
To ti je 10ka... Ja sam već duže vreme bio na 10ki (od .29 bilda) i sad kad sam se vratio na 8.1 prosto ne znam kako sam mogao ono da koristim... Sve je tromo i usporeno, resuming pršti na sve strane...
 
Ovaj beli izgleda sasvim ok, jedino ga resuming i loading svega ubija

Mada, ipak, on je cackao telefon dok su se radila sva ona azuriranja jos u pozadini. Sto se mene tice, ovako sa videa mi bas deluje kao super telefon. Ko kaze da je procesor slab, verujem da meni jaci od toga ni ne treba.
 
Hehe... Lep je... Skoro mi dođe da ga kupim za ženu... Mada mislim da je bolje da koristi L1020.
 


Da je CPU jaci, jaci je. Da je grafika slabija, slabija je.

Steta, mislio sam da predjem na ovaj model ukoliko bude bio u ponudi u Vip-u ukoliko bi mi se uklapao u cenovni rang za moju tarifu, ovako izgleda da cu u maju da predjem na Lumiu 640 koju ima brat trenutno.
 
^ Nije valjda da igras te asfalte i temple run-ove..

 
Ne verujem da bih igrao nesto na telefonu, proslo me je relativno to. Sada mi je samo bitno da rade pozivi, poruke, aplikacije za komunikaciju kao na mojoj Lumii 520. A da, i da me posluzi nekada navigacija. :)
 
Nazad
Vrh Dno