Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

jbga, bio na snizenju. Sad se ceka, mora negde da se doplati razlika :(
 
Meni stigao update i radi dttw. Mora da se uključi u extras.
 
Kod mene na l735 nema još nikakavog update o čemu se radi?
 
Nema jos za 550, rotkod se malo zaneo da je izaslo za sve telefone, ili je ovo 'swe' u stvari svedska..
icon_rolleyes2.gif
 
Mislio sam na L650, modeli namenjeni Švedskoj...
 
Tih alarm?
Brat je kupio L650 i generalno je zadovoljan, ali ima veliki problem sa alarmom. Šta god izabrao i koliko god pojačao, alarm je neupotrebljivo tih. Ne znam da li je do telefona ili W10, ali me zanima da li neko zna kako problem može da se reši. Probao je i neki drugi program, umesto fabričkog, i kaže da je isto. Uz to, izgleda da je veoma nepouzdan, kaže da mu nekad zvoni, a nekad ne. Instaliran je svaki update koji je telefon ponudio, ali trenutno ne znam koja je verzija (a ni gde se proverava na W10).
 
Tih je u pocetku, posle se dosta pojaca, ranije je bio glasan od starta, srecom navikao sam pa kad krene glasnije taman se tad i ja probudim i cujem ga..
A to da se uopste ne upali, mislim da ima veze ako je uradio update alarma (zasto koji qrac uopste imaju potrebu da updateuju takve aplikacije).
Znaci posle updatea soft reset ili obicni reset obavezno.
 
@Boris Da ne misliš da sam nepristojan, prosledio sam objašnjenje i još čekam odgovor (možda je brat razbio već telefon o zid :)). No, znam da smo probali razne zvukove (tačnije, ne nudi zvukove, samo Ringtones) i ni na jednom nisam primetio postepeno pojačavanje. Ali, javljam čim dobijem povratnu informaciju.
 
No, znam da smo probali razne zvukove (tačnije, ne nudi zvukove, samo Ringtones) i ni na jednom nisam primetio postepeno pojačavanje. Ali, javljam čim dobijem povratnu informaciju.
Nesto tu nije kako treba, neka uradi update na noviju verziju sistema I nakon toga hard reset. Alternativa je da ga razbije o zid, pa nek bira sta mu se vise isplati.
Upravo pisem sa 650, alarm radi i sa default zvukom i sa bilo kojom pesmom koju izaberem. Zaista pocinje tiho i postepeno se pojacava do zadovoljavajuceg nivoa. Moze da se odabere bilo koja pesma.
CiLQMvX.jpg




Sent from mTalk
 
I kod mene na 550 alarm se postepeno pojačava.

Pa to ti je FEATURE, malo nervira zasto sto se prva svirka jedva cuje pa tako u cetiri pet ponavljanja stigne do grmljavine (uz povremeneo krcanje) bez obzira na koliko je setovana jacina zvuka...
 
Već sam jednom rekao... Izmeri se vreme od starta alarma do grmljavine i za toliko se pomeri vreme početka. I tako lepo zvoni kad treba... :)
 
Ako već svima tako radi biće da mi nismo nijednom čekali dovoljno dugo. Bez podešavanja nije mi ni palo na pamet.
Hvala svima.
 
Da napišem i ja utiske posle par dana korišćenja. Kupio sam je preko KP, sa mts-a, star dve nedelje, model RM-1152. Ekran fenomenalan, pored njega 730 koji još uvek imam izgleda žuto i mračno, oba na fabričkim podešavanjima. Izrada solidna, lepo izgleda, prilično je čvrst.

U radu imam utisak da je sporiji od 730, kliknem i čekam da se nešto dogodi. Ponekad ne znam ni da li sam pritisnuo pravo mesto ili ne. Kod 730 odmah kreće loading, ovde čeka i kad se nakani trenutno otvori. Imao sam i problem sa kamerom, u jednom trenutku se zakucala i nije radilo ni back ni home, rešilo se pritiskom na power dugme i odmah sam ga nakon toga uključio bez problema. Kamera solidna, na svetlu dobra, uveče u sobi tek podnošljiva. Muči se često sa autofokusom, ali kad nacentrira prilično brzo okida, brže od svih lumia koje sam imao. Prednja kamera odlična. Video klipovi prosečni.

Sistem radi bez problema, zvanična verzija. Edge je malo brži nego na 730. Pločica kalendara ni ovde ne menja datum. Store radi sporo. Touch je manje osetljiv u odnosu na 730, gde mi se dešavalo i da ne dodirnem displej a touch registruje pritisak. Double tap savršen, hvata svaki put. Senzor blizine perfektan, pali glance čim pređem rukom (jedi hand is back) za razliku od 830 gde to nikako nije htelo. Pre 730 imao sam 830, a pre nje 925 i glance mi je ovih par meseci korišćenja 730 baš nedostajao. Baterija izgura dan uz konstantno čačkanje, lošija od 730, bolja od 830. Wifi nema problema, izgleda da su zaista ispravili probleme u novom firmware-u. Snimanje razgovora radi bez problema.

Sve u svemu, vredi jedino zbog displeja, spor je i oseća se nedostatak procesorske snage. Za 120 evra koliko sam ga platio trenutno je bolji izbor 830, ko može da podnese ips ekran na windowsu i mogućnost da u nekom trenutku MS ukine podršku za prethodnu generaciju.
 
@CrowN
Kako radi muzika? Imas li problema sa slusalicama?

Juce prvi put uzmem slusalice od prethodne lumije (L920) i utaknem ih i Groove nece da radi, kao da ne moze da pusti pesme. Samo ih vrti i posle izbaci gresku. Posle restarta telefona sa utaknutim slusalicama proradio. Kasnije opet ista prica. Uz malo zongliranja (bez restarta) proradi. Razocaravajuce... :(
 
Pa nisam se nešto posebno bavio zvukom. Radi mi sa nekim philips sbc hp250, a sa slušalicama od alcatel telefona ni da bekne, nije ih ni prepoznao pa sam odustao. Nakon isprobavanja se izgubila skala za media+apps zvuk, pritisnem za pojačavanje a ono prikazuje samo ringer, on/off je rešio problem.

Evo sad isprobavam ponovo alcatel slušalice i hmm sad radi. Prilično je glasno, čak i nije loše jer su sluške od nekog telefona za dinar. Pustio sam nešto preko myTube. Kada otkačim slušalice ne prebacuje odmah na zvučnike, za razliku od 730. Oba telefona daju sličnu jačinu, na 730 je topliji i prijatniji zvuk.

Još da dodam da Smart player radi ok (pušta preko dlna sa kompa). Brzo očitava, wifi brže radi od 730.
 
Samo da potvrdim da alarm radi kako je opisano - pojačava postepeno. Burazer kaže da je potrebno oko pola minuta da se pojača skroz, a mi smo puštali možda po 10-ak sekundi, pa nismo primećivali razliku. Valjda su i korišćene melodije bile neprimerene.
 
Kod mene na 950 XL se prilicno brzo pojaca alarm. Koristim neku kratku melodiju, od nekih 5-6sec pa mozda zbog toga. Nisam obracao paznju ali mozda se zvuk pojacava sa svakim narednim ciklusom sviranja melodije, pa samim tim ako imate melodiju od 15sec onda postane glasno tek posle npr. 45sec.
 
To sam ga odmah pitao i kaže da se pojačava tokom sviranja melodije/pesme. Možda je do melodije ili do osetljivosti sluha.
 
Snajka danas dobila na poklon (cik pogadjajte od koga :D ) Lumiu 650. Samo sto njena kartica trenutno nije nanoSIM pa telefon bleji, tj. koristi ga onako "na prazno" :D
 
@CrowN
Kako radi muzika? Imas li problema sa slusalicama?

Juce prvi put uzmem slusalice od prethodne lumije (L920) i utaknem ih i Groove nece da radi, kao da ne moze da pusti pesme. Samo ih vrti i posle izbaci gresku. Posle restarta telefona sa utaknutim slusalicama proradio. Kasnije opet ista prica. Uz malo zongliranja (bez restarta) proradi. Razocaravajuce... :(

Izgleda da je sa poslednjim sistemskim azuriranjem resen problem sa slusalicama. :banana:
 
Nemoj previse da se uzdas u to, meni se svako malo (jednom u 10 dana recimo) totalno bagovao zvuk, i nije to do slusalica vec neki softverski bag, ne reaguje nista sto treba da pusti zvuk, YT, groove, Instagram, nich.. Samo stoji na 00:00.
A Nokia/Microsoft su izgleda totalno nesposobni da naprave pouzdan audio jack, i na 520 i na 550, nakon nekog vremena se gubi konekcija u jednoj od slusalica, nekad je potrebno 7, 8 pokusaja dok konacno ne bude zvuka na obe slusalice.. Frustrirajuce je blaga rec.
 
Poslednja izmena:
Moja ćera ne skida slušalice i ne žali se. Ali wifi što se gubi!
 
Moja ćera ne skida slušalice i ne žali se. Ali wifi što se gubi!

Posle nekog vremena, par meseci, ne odma.. Mozda je to na vecini telefona ne znam, da posle nekog vremena prsne audio jack, nisam na prethodnim telefonima toliko slusao muziku kao na 520 i 550.. Ali sam na par mesta procitao da je Nokia oduvek imala problema sa tim.
 
Nazad
Vrh Dno