Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Koji tempered glass za L650 uzeti? Ili to nema nikakve veze?
 
Koji tempered glass za L650 uzeti? Ili to nema nikakve veze?
Nillkin glass je jedno od najboljih,ima veze jer su neka jeftina lose uradjena pa ne nalezu lepo na ekran,ispod njih na nekim mestima ostaje vazduh pa ruzno izgleda, sto kod Nillkin nije slucaj.Inace,to zastitno staklo bi trebalo da zastiti ekran od pucanja ako telefon ispadne ili slicno,prvo puca zastitno staklo a ekran bi u tom slucaju trebalo da bude sacuvan.Kada ga nema,onda strada ekran.Meni se to nikad u zivotu nije desilo ,sto ne znaci da nece pa sam ipak za svaki slucaj stavio zastitno staklo.
 
Poslednja izmena:
Nillkin glass je jedno od najboljih,ima veze jer su neka jeftina lose uradjena pa ne nalezu lepo na ekran,ispod njih na nekim mestima ostaje vazduh pa ruzno izgleda, sto kod Nillkin nije slucaj.Inace,to zastitno staklo bi trebalo da zastiti ekran od pucanja ako telefon ispadne ili slicno,prvo puca zastitno staklo a ekran bi u tom slucaju trebalo da bude sacuvan.Kada ga nema,onda strada ekran.Meni se to nikad u zivotu nije desilo ,sto ne znaci da nece pa sam ipak za svaki slucaj stavio zastitno staklo.

Upravo zbog ovoga i razmisljam da stavim staklo. Telefon je isuvise lagan (nekome ko je pre toga imao L920) i imam osecaj da malo jaci vetar dune, da bi mi oduvao telefon iz ruke, a pri tom tekstura poklopca je takva da slabo prianja na dlan. Ili ja ne umem da nadjem, ili Nillkin nema vise u ponudi staklo za L650.
 
Nemoguce da je GG3 losiji od ove obicne zastite na 550? Ja nemam nijednu jedinu ogrebotinu..
 
Recoba, uzmi nillkin, ja sam mojoj ženi prvo kupio običnu i ona je dobra, ali nakon nekog vremena je sloj lepila dobio određene nijanse, koje mibse nisu dopadale. Kupio sam nillkin i stavio, žena nije znala da sm zamenio... Isti dan sam je pitao kako joj se čini telefon... Rekla je da ne zna, ali da sad konačno radi normalno... Misleći da je bolji odziv na prste, a meni se čini puno bolja vidljivost napolju i glađe je staklo, finije na dodir.
 
Čudno. Kod nas L625 duže od dve godine (moj), L630 duže od dve godine (ženin) i L650 oko 3 meseca i nema ni jedne ogrebotine ni na jednom telefonu. Bez dodatne zaštite, u džepu, klinci razvaljuju svaki. L630 je ostao bez zadnjeg poklopca koliko je polomljen, ali ekran ko nov.
 
Čudno. Kod nas L625 duže od dve godine (moj), L630 duže od dve godine (ženin) i L650 oko 3 meseca i nema ni jedne ogrebotine ni na jednom telefonu. Bez dodatne zaštite, u džepu, klinci razvaljuju svaki. L630 je ostao bez zadnjeg poklopca koliko je polomljen, ali ekran ko nov.


+1 samo jedan fon 640 ali obavezno ga trpam u djep sa kljucevima,sitninom,Doduse jeste star 3 meseca imam silikon kao zastitu a ekran je bez ogrebotine,a prilicno se bahato ponasam sa njim,ne namerno nego non stop negde zurim i onda trpaj gde stignes.Prvih mesec dana nisam imao silikonsku zastitu i zadnji poklopac ima dosta ogrebotina,ali ekran ni jednu.Ne znam ja smatram da je GG3 zasvim dovoljna. evo i nekog ludackog videa,sta sve gorilla glass 3 trpi.



Ako je montiran,onda ga je bas dobro montirao.Da i ispadao mi je fon vise puta sto na tepih sto na asfalt,samo je plastika platila,staklo kao day one kad sam ga pazario
 
Čudno. Kod nas L625 duže od dve godine (moj), L630 duže od dve godine (ženin) i L650 oko 3 meseca i nema ni jedne ogrebotine ni na jednom telefonu. Bez dodatne zaštite, u džepu, klinci razvaljuju svaki. L630 je ostao bez zadnjeg poklopca koliko je polomljen, ali ekran ko nov.

Nesto verovatno nesvesno radi SOUTH (drzanje u istom dzepu gde su i kljucevi recimo). I kad sam imao telefon sa GG1 (HTC Wildfire) takodje niti jedne tackice za 2 godine koriscenja, sigurno nisu to unazadili sa GG3.. A ova koja god da je zastita na 550 je fantasticna, bukvalno nikakve potrebe nema za bilo cim preko ekrana.. ako iole vodis racuna.
 
Nesto verovatno nesvesno radi SOUTH (drzanje u istom dzepu gde su i kljucevi recimo). I kad sam imao telefon sa GG1 (HTC Wildfire) takodje niti jedne tackice za 2 godine koriscenja, sigurno nisu to unazadili sa GG3.. A ova koja god da je zastita na 550 je fantasticna, bukvalno nikakve potrebe nema za bilo cim preko ekrana.. ako iole vodis racuna.
L620 i dan danas nema nikakve ogrebotine ,na isti nacin koristim i l640 ,hebem li ga ekran urnisan a nikad ga nisam stavio u dzep gde imam nesto metalno .

Sent from mTalk
 
Nesto verovatno nesvesno radi SOUTH (drzanje u istom dzepu gde su i kljucevi recimo). I kad sam imao telefon sa GG1 (HTC Wildfire) takodje niti jedne tackice za 2 godine koriscenja, sigurno nisu to unazadili sa GG3.. A ova koja god da je zastita na 550 je fantasticna, bukvalno nikakve potrebe nema za bilo cim preko ekrana.. ako iole vodis racuna.

+1

Mada se kao trudim da ga ne stavljam u dzep gde su kljucevi od toga naravno pola puta ne uradim isto i za 3 meseca staklo izgleda glanc novo.Da nemam silikon verovatno bi back cover bio izgreban do bola ovako sam skroz zadovoljan.Ortak ima 640XL oko god. dana nema ni silikon,samo mu je na moje oci ispao 10 puta,jes da je promenio 3x zadnju plastiku ali staklo not a scratch.

Ma ta GG3 je fantasticna,gledao sam brdo videa na youtube-u gde se ljudi izivljavaju i nista ko novo.
 
Poslednja izmena:
Stigao firmware update za 650. Dostupan je preko WDRT-a, i donosi opciju Double Tap To Wake (DTTW)
 
Nesto verovatno nesvesno radi SOUTH (drzanje u istom dzepu gde su i kljucevi recimo). I kad sam imao telefon sa GG1 (HTC Wildfire) takodje niti jedne tackice za 2 godine koriscenja, sigurno nisu to unazadili sa GG3.. A ova koja god da je zastita na 550 je fantasticna, bukvalno nikakve potrebe nema za bilo cim preko ekrana.. ako iole vodis racuna.
Daleko je od fantasticne, L550 kuciste i staklo se lako grebu ako se ne cuva pod staklenim zvonom :) Mada nista vise od direktne konkurencije..

Inace GG1 je najbolje GG staklo, bar sto se grebanja tice, sva novija su tu losija a petica se cak vodi kao fail u odnosu na GG4 :) http://wccftech.com/corning-replies-on-gorilla-glass-5/


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lumia 650 je posle vecerasnjeg azuriranja dobila DTTW (dupli tap za otkljucavanje)
 
Ja i dalje nemam dttw,iako je urađen poslednji update
 
Jesi li isao u postavke-dodaci-dodir ,tu bi trebalo da se ukljuci?
 
Nema, proverio, ni u Lock screen ni u extras-Touch..
Tel kupljen u Swe
 
Onda "swe" nisi još dobio update, moji su svi "šve", L650 nije još dobila, nema ni na WDRT.
 
Nazad
Vrh Dno