Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Sad ste me zbunili, ubeđen sam da je moja L650 uzeta kod Telenora sim free, ali kad sam ukucao ovaj kod pokazuje mi zaključan katanac ?

....shit has hit the fan...
 
Ja danas pazario još jednu L650 ali za sebe.
Telenorka, u fulu sa CT overenom garancijom u perfektnom sranju.
Ženina Telenorka kada je stigla uneo sam kod i prikazao se zaključan katanac. Odmah potom još jednom sam uneo kod i katanac je bio otključan. Tako je bilo i na mojoj L950.

Sent from mTalk By Lumia 950 DS
 
Tako je i kod mene pa opet radi. Ne znam sta je u pitanju :)
 
Ma *ebeš ga :d
Bitno je da radi :D
 
Ma meni manje-više nije bitno, al sam nešto ubeđen da kad sam je uzeo da sam stavio ortakovu 064 i da je radila. A i ovi iz tn mi sad rekli da radi samo sa njihovim karticama. Ionako mi je u njoj 063 broj...
 
Potrebna mala pomoć!
Naime, ženin telefon ručka bakteriu.
Sinoć oko 22h sam pogledao bakteriju i imala je 77% a jutros oko 7h imala je 58% !!!
Nešto je ručka a ne znam šta. Gde i kako da proverim. Svi procesi mi deluju OK :(
Samo da napomenem da je prilikom prve inicijacije 650ke vraćen ženin bekap sa L540 koju je imala.
 
Poslednja izmena:
HDBUCQg.jpg


Sent from mTalk
 
Već sam podešavao to ali nisam video ništa neuobičajeno.
Gledao sam kako je kod mene na L950 i otprilike je isto, s timšto kod mene baterija izgura 2D...
 
Jesi pogledao potrosnju za zadnjih 6h? Moguci uzroci: neki proces je zabo, sinhronizacija fotografija/videa na onedrive, imas kojekakve mesindzere instalirane koji rade u pozadini i kad ih iskljucis ili se ona dopisivala sa nekim dok si ti hrkao :p Jesi radio soft reset nakon bekapa?
 
Nisam gledao potrošnju za blisko vreme a moguće da je neki đavo zabo.
Upravo sada sam odradio soft reset (nisam nakon bekapa) pa ću obratiti pažnju.
 
Nije nikakav djavo zabo, jednostavno je tako na WP i W10m, ja nisam smeo nikad da legnem sa ispod 50% baterije zbog tih gluposti, ubijao je bateriju tokom noci, minimum 10% a najcesce oko 20..
 
Meni skine 5-7% u toku noći, jedno 7 sati.

Sent from mTalk
 
Moja (ženina) 650-ka nikakvih problema nema sa baterijom.
 
Nikakvi BackGround procesi...
U pitanju je bio NFC koji je ostao na Always On pa drndao do besvesti. Sada baterija izgura ladno 2 dana (kod žene).

Poručio i ja za sebe 1nu L650 Telenorku. Danas stiže. Zarad dugovanja EURića moja predivna L950DS je morala da potraži novog vlasnika (@alfaunits)...
[BIĆE DANA ZA MEGDANA!]
 
Dal se 650 razlikuje samo po amoled ekranu i kućištu od 640?

Sent from mTalk
 
Razlika je u svemu (čipset, prednja kamera...), jedino su možda iste zadnje kamere, tj. senzori.
 
Dal se 650 razlikuje samo po amoled ekranu i kućištu od 640?

Sent from mTalk
640 snima u full hd ,i ima bolju zadnju kameru ,bas sam skoro uporedjivao sa drugarom ,slikao sam flasu pepsija ,i kad se zumira na 640 se i dalje vide slova dok je kod l650 sve mutno.E sad l650 ima amoled,prednju kameru od 5 mpx i mnogo je lepsi .

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Razlike?
1. Čipset/GPU
2. CPU/CPU frekv.
3. Skladištena memorija
4. Prednja kamera (rezolucija i kvalitet modula)
5. Ekran
6. Kućište
7. LTE/3G (samo 640 LTE ima LTE)
8. Veličina SIM kartice :D
9. Kvalitet snimljenog videa FHD za 650/HD za 640
10. Baterija, težina samog telefona...

Malo li je na ovu skupoću :d

Generalno ima dosta kozmetičkih razlika ali i hardverskih (jesu sitne, ali bitne).
 
Poslednja izmena:
640 ima jaču bateriju :), mada obožavam AMOLED ekran, ali za sad nije vredno menjanja.

Sent from mTalk
 
Nikakvi BackGround procesi...
U pitanju je bio NFC koji je ostao na Always On pa drndao do besvesti. Sada baterija izgura ladno 2 dana (kod žene).

Poručio i ja za sebe 1nu L650 Telenorku. Danas stiže. Zarad dugovanja EURića moja predivna L950DS je morala da potraži novog vlasnika (@alfaunits)...
[BIĆE DANA ZA MEGDANA!]

Ja juce dobih info u (cini mi se) Handy-ju da Lumia vise nema u Telenoru. A posle vidim i na sajtu da nema Lumia u ponudi.
Je l' ih stvarno nema ili ih sad samo nude na zahtev?
 
Ne znam zaista. Ova moja je polovna ali je sa Telenora.
 
Nikakvi BackGround procesi...
U pitanju je bio NFC koji je ostao na Always On pa drndao do besvesti. Sada baterija izgura ladno 2 dana (kod žene).

Sta ti je to NFC? Da je i ja iskljucim pa da i meni baterija traje dva dana kao pre ..
 
Poslednja izmena:
NFC, ili Near Field Communication je kratko-dometna tehnologija bežične komunikacije. Razmišljajte o NFC-u na isti način kao i o Bluetooth-u, WiFi-u, 3G ili 4G mreži, osim što NFC koristi neku drugu frekvenciju, drugi nivo električnog napajanja i komunikacioni protokol koji drugačije izvršava slanje i primanje informacija.

Sent from mTalk
 
Sta ti je to NFC? Da je i ja iskljucim pa da i meni baterija traje dva dana kao pre ..
Ja sam uključio na njenom i mom telefonu NFC da prenesem nešto ali sam zaboravio da kod nje iskljućim nego je ostalo non stop aktivno :(
E sada, pošto moja žena malo razgovara izguraće joj, ladno, baterija i tri dana! (žene su ćudo).
Pod Settings u Search kucaj NFC i kada ti otvori proveri opcije i sve ih pogasi...
 
Evo Antutua. Sve u svemu nije loše. Za 24/7 rad, kod nezahtevnog korisnika kao što sam ja, prezadovoljan sam živahnošću telefona.
 

Prilozi

  • wp_ss_20170219_0002.png
    wp_ss_20170219_0002.png
    112.3 KB · Pregleda: 67
  • wp_ss_20170219_0001.png
    wp_ss_20170219_0001.png
    86.9 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Hvala na inf drugari, meni je taj nfc bio uključen sve vreme verovatno je po difoltu bio uključen jer nisam ga ja upalio. Ispratiću potrošnju baterije sad kada sam isključio nfc.
 
Sa nfc ili bez ista je situacija sa baterijom ni tamo ni vamo, sve jedno je ... bar s meni tako pokazalo potrosnja je kao sto je i bila sa zadnjim apdejtom se ona dosta povecala u odnosu na pre
 
Nazad
Vrh Dno