Šta je novo?

Microsoft Lumia 650

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,247
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Danas je Microsoft službeno predstavio Lumia telefon, koji nosi oznaku 650, o XL modelu za sada nema ničega, tako da će možda umesto njega doći 850.

Lumia650_Marketing_Image-SSIM-02-1024x731[1].jpg

Specifikacije:

-5-inch 720p AMOLED display (backed by Gorilla Glass 3) with ClearBlack technology and Glance screen
-quad-core 1.3GHz Snapdragon 212 SoC
-1GB of RAM
-16GB internal memory
-microSD slot (up to 200GB)
-8MP camera at the back
-5MP front camera
- LTE connectivity, Single SIM or Dual SIM
-2000mAh battery

CENA:200$

Izgleda da ovaj procesor ne podržava Continnum.



Iz video snimka izgleda da telefon ima Wireless Charging, mada za vlasnike 640, nema nikakvih razloga za prelazak na ovaj model.
 
Po meni veliki promašaj , procesor je u ravni sa sd 400 koji je već fosil od procesora , što i nije neki uspeh biti sa njim u rangu.

Dakle ovo ne može biti zamena za korisnike koji imaju lumia 640,735,830 . Ovo jedino ko hoće da zameni lumia 520,535 i slične modele. Da je cena oko 150 e pa da se govori ozbiljno , ovako u konkurenciji sa sve boljim Meizu,Huawei i Xiaomi i drugim nema šta da traži.

Koristim windows i nikad ne bih platio za ovo 200 e. Lumiu 640 sam uzeo za 100 e i to je neka dobra cena za taj rang proizvoda, ovo je pljačka.

Čemu uopšte onaj 550 ?





Bar solidno izgleda ovako na snimku.
 
Poslednja izmena:
na francuskom, ali lepo se vidi kako izgleda telefon



Veoma cudno sklopljen uredjan, koliko vidim, dizajn odlican, tanak, lagan. Ostalo je sve za low end...
Mozda su u fazonu da privuku nove korisnike koji bi zbog dizajna odabrali ovaj model...Realno, vecina i ne gleda specifikacije, vec samo izgled i cenu (koja nije mala)
 
Koliko dobro izgleda.
 
Dizajn klasican spec uzasne. Ako bude uz osrednji ugovor za 1din moze da prodje.
 
Tel je pandan npr A Samsung serije. Dizajn dobar, izrada metalna kvalitetna, performanse osrednje a cena iznadprosecna. 200$ nije puno s obzirom da je to pocetna cena. Ako se kod pojavi kod operatera cena ce se negde naci na oko 150e. Sto i nije tako lose ko hoce meralni telefon. L640 je i dalje bolji izbor zbog manje cene i nolje baterije. Bice ovo jako dobra kupovina kad padne na 120e i kad se w10 dobro ispegla i utegne:)
 
Dizajn klasican spec uzasne. Ako bude uz osrednji ugovor za 1din moze da prodje.

Cena je baš pristupačna :) http://www.microsoftstore.com/store...72900?icid=DE_Homepage_Hero_2_lumia650_021516 Cena je oko 200e pre taksi .

Nema šanse da bude 1 din u paketu do 1600 din. Kod nas ovo minimum 220e kad se pojavi .

Malopre gledam klipove na yt , Lenovo Lemon 3 , Xiaomi Redmi 3 su jeftiniji za po 50 e a realno su zveri u odnosu na 650 za 200e tek ima fenomenalan izbor(Huawei 5X i slični) . Kad kao korisnik windowsa preporučujem ove pomenute modele u odnosu na lumia 650 vidiš koliko je sati :D
 
Poslednja izmena:
Onaj lik sa windows novosti napisao da je sd212 bolji od sd 400 ,radi brze i trosi manje baterije ,ne znam kolko je upravu :)

Sent from mTalk
 
Ista je valjda arhitektura, tu su negde ,samo je problem što je sd 400 star više od 2 godine , sd 400 ima bolji gpu ja mislim.

Ovaj 212 ugrađuju u one android modele od 100e . Jeste da većina korisnika ne gleda koji je procesor u pitanju ali je ovo ipak dosta lošije od konkurencije. Windows 10 mobile je dosta zahtevniji od wp 8.1 . Bar da su stavili sd 412 ili sličan , da ne govorim o sd 616 i sličnim .
 
Sta znam, meni je ok.. Mada nije bas naslednik l640. Sta očekivati za 200€..

Sent from mTalk
 
Tolero odlicno objasnio u drugom postu, ovo jeste pljacka. A, ja mislio samo Apple i Samsung ovaca za sisanje imaju...
 
Tolero odlicno objasnio u drugom postu, ovo jeste pljacka. A, ja mislio samo Apple i Samsung ovaca za sisanje imaju...

To je problem , nemaju izgrađenu marku. Po čemu je MS bolja marka u izradi telefona od Huawei ? Samsung može da naplati marku , Ms ni u snu . Kasnije se čude zašto je loša prodaja. Ljudi mogu da progutaju da nemaju po koju aplikaciju ali da pretplate ovakav telefon sa sistemom koji nije skroz ni završen, to bi bila ludost.

Da je ovakav telefon u pitanju pa da kažeš da vredi tu cenu .


Huawei-Honor-5X-2.jpg

Za 200 $ ti imaš telefon sa skenerom otiska , sd 616 , full hd ekranom , dobrom kamerom a nije u pitanju neki šnj proizvođač.


Kad pogledaš ovako jedino su 520 i 640 bili dobri modeli za tu cenu . Ostali su svi bili preskupi za ono što nude .
 
Poslednja izmena:
Zar nije 640 isto ovoliko kostao kad je tek izasao. Naplacuju dizajn, ne mogu bas telefoni da kostaju sad 35 evra samo zato sto nema najnoviji Asfalt i Snapchat. A gledajuci klipove, w10 radi skoro isto nezavisno od hardvera..

Sent from mTalk
 
Gledam ovaj telefon i nije baš naslednik L640. Pre će da dođe poslovna varijacija istog.

U stvar, ovaj model reklamiraju kao jeftiniji (u odnosu na L950) poslovni model. Procesor je manje-više isti kao na L640, možda i par procenata brži zbog većeg radnog takta. GPU već nije brži. Ali kao poslovni model predviđen za pokretanje aplikacija a ne igrica mislim da će da vrši posao. Ima premium dizajn sa metalnim okvirom, AMOLED ekran HD rezolucije za GG3 i 16GB interne memorije, što je bitnije kod modela namenjenih poslovnim ljudima. Jedino što nedostaje je Continuum jer je ova funkcia ipak više okrenuta poslovnim korisnicima. Možda bi mogli da izbace L850 sa SD 615 ili 625 i 2GB RAM kao pravi poslovni model.

Kod pojedinih proizvođača, mahom iz Kine se mogu naći bolji telefoni za ovu cenu ali kod Samsung-a, LG, Sony malo teže.

Heh, ne žalim se na moju L640 ni zbog dizajna a ni zbog kvaliteta izrade ali ovaj fon stvarno izgleda dobro.
 
Lepo izgleda ova L650. Ali mi nije jasno zasto su poceli da izbacuju ovoliko modela slicnih karakteristika i cena, u Samsung stilu.
Valjda idu na to ''bombardovanje'' siromasnijih trzista sa vecim brojem jeftinijih telefona, u sustini je to i Nokia radila skoro uvek.

Sto je najjace vrlo lako moze da se desi da ova L650 ima slicnu izradu ali kvalitetnije materijale od L950/XL :) :d
Mislim da ce u prvoj polovini godine izbaciti nove verzije L950, sa S820 i premium kucistima.
 
Poslednja izmena:
Zar nije 640 isto ovoliko kostao kad je tek izasao. Naplacuju dizajn, ne mogu bas telefoni da kostaju sad 35 evra samo zato sto nema najnoviji Asfalt i Snapchat. A gledajuci klipove, w10 radi skoro isto nezavisno od hardvera..

Sent from mTalk

Stim sto je 640 hardverski bolji. Ima jacu bateriju i ima 720p ips, dok ovaj 650 ima 720 pentile amoled i poprilicno slabiju bateriju. Nije 650 toliko bolje izradjen koliko je 640 bolji izbor. Samo mi nije logicno da ms izbacuje losije modele od starih, ne razumem tu taktiku.
 
Poslednja izmena:
Lepo izgleda ova L650. Ali mi nije jasno zasto su poceli da izbacuju ovoliko modela slicnih karakteristika i cena, u Samsung stilu.

Mislim da nije ni to toliko glupo. Kao što su mnogi već i rekli ovde, ne gledaju svi telefon kroz specifikacije ili samo kroz specifikacije. Evo, moja devojka ima l630, baš je gledala šta joj je bolje - po kameri i čemu još što joj je bitno. Ipak, malo joj i smeta dizajn tog telefona, a nekad baš prokomentariše kako je bezveze - da ga nisu napravili bar malo lepšeg, a ne kao ploču sa ekranom. :) Oni bi i trebali imati sve za svakog, a ne da gube kupce jer nemaju telefon sa lajsnom. :)
 
Poslednja izmena:
Da ali ovaj ima tu ''lajsnu'' i ozbiljniji, poslovni izgled od glossy tinejdz L640 ali zato ima i pentile amoled (ppi je ispod 300 pa pentile raspored ume da smeta) i manju bateriju.
Razumem da im je potrebna i nekakva sarena tinejdz kolekcija jeftinih Lumia ali po mom misljenju ovu L650 nisu smeli da izbace sa ovim hardverom bez 2500 mAh.. dzaba telefon u tom poslovnom stilu ako je baterija jedva prosecna (a ni ova 2100 mAh na 4.7'' IPS-u i W10m se nije bas proslavila, na L650 ce trajati jos krace).
 
Poslednja izmena:
Jeste da ovaj izgleda ozbiljnije, kao npr. huawei p8 lite, podseca na iP4. Ali ja bi pre da gledam u ips 720p nego u pentile 290ppi. I na klipovima se primeti koliko je lose.
 
Da ali ovaj ima tu ''lajsnu'' i ozbiljniji, poslovni izgled od glossy tinejdz L640 ali zato ima i pentile amoled (ppi je ispod 300 pa pentile raspored ume da smeta) i manju bateriju.
Razumem da im je potrebna i nekakva sarena tinejdz kolekcija jeftinih Lumia ali po mom misljenju ovu L650 nisu smeli da izbace sa ovim hardverom bez 2500 mAh.. dzaba telefon u tom poslovnom stilu ako je baterija jedva prosecna (a ni ova 2100 mAh na 4.7'' IPS-u i W10m se nije bas proslavila, na L650 ce trajati jos krace).

To kakva je razlika između ekrana, to ne znam, nisam upućen toliko u to. :) I za bateriju, tek ćemo videti kako će se držati. Možda će ga vaditi taj procesor, a i amoled ekran - zar on ne troši manje od IPS? Kako to beše, da IPS manje troši od (običnog) LCD (ako sam dobro ukapirao IPS je LCD?), a AMOLED troši još manje, pri čemu SAMOLED ima lepši prikaz od AMOLEDa?
 
Hardver po strani, voleo bih da mi neko objasni kako Microsoft namenjuje ovaj telefon poslovnim korisnicima sa Windows 10 Mobile koji je nedovrsen sistem? Sem ako ne misli na bizbismene koji vole da kasne na sastanke, prespavaju jutarnji posao, ne citaju emailove, nesvesni da im pun inbox ili im ne rade obavestenja za sms poruke...
 
I dalje mislim da cu da pazarim 640xl, previse sam ocekivao od 650. Osim ako ne izbace 650xl koji ce biti bolji od 640xl.
 
640xl je hardverski bolji Po meni od L650. Kamera, baterija, veci ekran. Na strani L650 je dizajn i kvalitet materijala. Nije on los uredjaj ali se ne isplati sad uzeti za preko 200e kad XL imas za 170e nov
 
Hardver po strani, voleo bih da mi neko objasni kako Microsoft namenjuje ovaj telefon poslovnim korisnicima sa Windows 10 Mobile koji je nedovrsen sistem? Sem ako ne misli na bizbismene koji vole da kasne na sastanke, prespavaju jutarnji posao, ne citaju emailove, nesvesni da im pun inbox ili im ne rade obavestenja za sms poruke...

Ja mislim da ovakve probleme korisnici nemaju sad kao sto su ih imali ranije. Ovo je pre svega imalo veze sa samim aplikacijama: poruke, outlook, kalendar, alarm... ali od onda je bilo vise azuriranja, i meni radi sve savrseno sad. Meni je mejl bitan za posao, a na outlook na w10m mogu da se oslonim.
 
Izgleda super, ocigledna kopija Iphone dizajna... to je in pa da probaju da iskopiraju , mozda i uspe.
Telefon je skup, podseticu za 200e se moze sada uzeti flagship model iz 2014 koji sije tu 650 na svim poljima :)
Sacekacu telenor, necu zuriti, ako bude za 1din uz play plus duo onda moze :)
 
Telefon je stvarno što se tiče dizajna perfektan,ali su ga nažalost ubili Hardverom. MS nije izvukao pouku iz slučaja Nokia-e.
Evo jedna slika sa Mozo sajta:
1[1].jpg
:Klanjanje:Klanjanje
 
Cek nismo jos videli 750, 850 a mozda i 1050 ... prerano je jos da prskamo :smoke:
 
Cek nismo jos videli 750, 850 a mozda i 1050 ... prerano je jos da prskamo :smoke:

Nećeš ih ni videti :D Rekli su već pre pola godine da će napraviti 2-3 modela maximum i povlačiti se hardver biznisa polako. Ostaviće prostor drugim proizvođačima a oni ako izbace još nešto biće to neki surface tip uređaja krajem godine.
 
Poslednja izmena:
Potpuno glup potez za procesor, ostalo je OK. I cena naravno.
 
Nazad
Vrh Dno