Šta je novo?

Spustanje brzine obrtaja ventilatora

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Imam msi 760 gm p23 fx i athlon x3 450 3.2 sa Spire Kepler hladjenjem. Koristim komp uglavnom za internet i hocu da maximalno da ga utisam, iscupao sam graficku i mnogo je tisi i sad pokusavam da malo utisam ventilator procesora koji se obicno vrti na 2400, ciscenjem fenom za kosu i cetkicom ga spustim za oko 100 obrtaja, ali on je kao nov vrteo na 2100. Glavno pitanje jel ova maticna uopste podrzava smanjenje brzine ventilatora posto sam pokusavao preko nekih tutorijala i nema promene.
 
u hw monitor tabu unutar BIOS-a bi trebalo da bude to podesavanje,takodje upali i cool'n'quiet.obavezno flesuj zadnji bios,verovao ili ne ima BIOS update i iz 2015te.
 
Gledao sam tu vec ali mogu samo da smanjim napon koji dolazi do ventilatora, sad je na 100% moze da se smanji na 75%, pretpostavljam da to nema veze sa obrtajima?
 
Pogreska, to je bilo podesavanje napona nekog drugog sys ventilatora koji je i sa 100% bio na 0.
U medjuvremenu sam saznao da imam 3 pinski ventilator, za koji se menja napon da bi sporije radio. Jel moguce da se to nekako softverski regulise?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno