Šta je novo?

Call of Duty: Infinite Warfare (11.04.2016)

@Gdin_M

Izgleda da je bio neki trip. Sve je u redu sada. Zakucano na 64 fps sve na max, 4k i sada je memorija zauzeta negde do 7500 Mb.
Nazalost sa ss ne radi screen shoot sa fraps pa nece da belezi live ocitavanje afterburnera. Zato sam ukljucio frame rate merac u igri.

P.S. Ipak osecam lag, nije maksimalno fluidno. Treba vise frame-ova bar meni.

iw7_ship 2016-12-11 00-27-02-73.jpg
 
Poslednja izmena:
Generalno za ovaj engine je uvek trebalo sto vise frejmova, mada ako koristis vsync to ce definitivno da doda jos input laga. Plus, generalni problem sa mouse acceleration koji se jedino resava iskljucivanjem iz control panela u Win-u ili kroz modifikovani registry...
 
Igraca ima ali se multiplayer svodi na matchmaking koji je ogranicen na 6vs6 (ako ti je to problem uopste).
 
Nije mi frka što je 6v6, najviše me brine koliko ljudi igra. Uzeli smo onaj MP starter pack za Black Ops 3 kad je bio u bandlu i nekoliko hiljada igrača bilo samo, sad verovatno još manje. Volimo Search and Destroy, a tamo jedva nalazi partiju, 1% ljudi igra, znači par desetina igrača.
 
Generalno za ovaj engine je uvek trebalo sto vise frejmova, mada ako koristis vsync to ce definitivno da doda jos input laga. Plus, generalni problem sa mouse acceleration koji se jedino resava iskljucivanjem iz control panela u Win-u ili kroz modifikovani registry...

E drago mi je da si ostavio komentar na tu temu. Vec sam pomislio da sam sam.

To o cemu pricas primecujem vec godinama ali se malo o tome govori. Fluidnost zavisi od samog engine-a i nije svugde 60 fps isto kao sto verujem da mnogi misle jer je za tu vrednost utvrdjeno kao standard za fluidan gaming.

Veliki problem je kod igara koje imaju cup na 60 fps i tu ako ne postoji tweak da otkljucas veci frame rate osudjen si na manje fluidno igranje sto recimo meni izuzetno lose padne jer mi se ocni zivac napreze.
Assassin's Creed recimo, COD takodje, skoro svaki koliko me secanje sluzi itd.
Cryengine je po meni i dalje najbolji engine ikad napravljen i zato Crysis na 60 fps deluje skroz drugacije u odnosu na druge igre a tek preko 60 fps da ne govorim.

Zato mi nije jasno sto se mnogi loze da imaju zakucano 60 fps pa ukljucuju V Sync verovatno zbog neznanja ili ne primecuju razlike.
Uglavnom nikad ne koristim V Sync.

Jedino gde sam dobio najbolje rezultate jeste sa Fast Sync i pored njega ukljucim Triple Buffering i jedino ova kombinacija daje najbolje rezultate.

Evo, sada igra deluje mnogo bolje, dobio sam malo vetar u ledja ali prava fluidnost pocinje tek negde na oko 100 fps.
Pazi jos je ukljucen super sampling :)

P.S. Sad sam se setio. U COD Ghost recimo, tek negde oko 70-75 fps pocinje da biva fluidno.
 

Prilozi

  • iw7_ship 2016-12-11 18-53-52-39.jpg
    iw7_ship 2016-12-11 18-53-52-39.jpg
    238.4 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
i ja isto koristim fast sync u titanfall2 i bf1 tu gde treba preko 60 fps, a u ovim igrama gde igram single dovoljno mi je 60 fps zakucano....
 
Treba napomenuti ukoliko neko isto primecuje vezano za ovu igru i fluidnost a da ne bude limitiran na 60 fps, sve sto treba je da u driveru ili u global settings ili jos bolje program settings podesi fast sync i nece imati zakucan fps.
 
Presao, meh. Eksplozije, pucnjava, borba za svemirsku demokratiju protiv udruzenih rusa i arapa. Likovi ocajni, osim Itana koji je jedan od boljih NPC-ijeva inace. Grafika, onako, kodovski napucana mada nekako mi se cini bogatije u odnosu na AW koji sam poslednji igrao. MP nemam pojma, igrao narodnjaka, COD MP mi je inace vrlo, vrlo siromasan i ne trose mi se pare.

Ocekivao standardnu dozu makar jednog plot twista kad ono ni to.
 
Ni ja nemam neki poseban utisak oko igre. Jasno je da je linearna ali za sada sam u fazonu da se malo zabavljam.

Plasim se da ce mi kasnije postati dosadno, nekako navodi na to. Hiljade metaka, eksplozije..
Temu volim. Svemir i sve sto je vezano sa futuristickim idejama ali su igru zaklali sa nedostatkom kreativnosti.
Da su bar malo promenili pricu i da se baziralo na nekoj invaziji iz svemira sa alien-ima pa i tu jos prosirili i ubacili neke elemente bilo bi zanimljivije.
Grafika nije losa. Sasvim solidna. Sta znam. Nastavicu da igram.
 
Uzas, zavrsio singl mod, nevolje a ponajvise izmisljeno oruzije mada sve nema veze sa COD om ukratko....
 
Meni se multi i okruzenje dopadaju. U pocetku mi je delovao clunky nakon Titanfall-a 2, ali sto ga vise igram, sve mi je zanimljiviji.

E sad pitanje, da li se neko evenutalno, kojim slucajnim slucajem, "zeznuo" pa kupio season pass i da li se ovajdio od njega (tj da li igra DLC mape)? Jedino sam kupio season pass za COD Ghosts, ali su mi tada retko uletale dlc mape. Verovatno je i ovde takav slucaj, al da pitam ipak :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno