Šta je novo?

Neradi mobilni internet

poske1

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2014
Poruke
162
Poena
70
Juce potpisan ugovor sa MTS za koriscenje mobilnog interneta paket mobilni NET S. Telefon Samsung Galaksy Grand Neo plus ima dva slota za sim kartice u prvi slot ubacen mobilni internet a u drugi redovna mts kartica.Pokusano sve ali neradi internet zvat korisnicki servis oni tvrde da je kartica aktivirana da treba da se usteluje sam aparat.Paket kupljen u Handy radnji gde je covek ubacio karticu u telefon i sve ustelovao i rekao da ce internet biti ukljucen za koji sat.Danas odlazim u Handy da vidim u cemu je rec ali nije bio prisutan isti covek koji mi je prodao paket i sad ovaj prodavac kaze nemamti ja pojma u cemu je problem vidi sa covekom koji ti je to prodao a on radi tek u ponedeljak.Ja odlazim u samo prestavnistvo MTS da pitam u cemu je problem prodavac sto tu radi kaze da ta sim kartica nemoze da radi u mobilnom telefonu nego samo u Modemu ili Tabletu.Posle toga posto tu blizu postoji jos jedna prodavnica HANDY odlazim kod njih da se raspitam a oni naravno tvrde da internet mora da radi da nisu imali nikad takvih problema.A niko nezna da ga usteluje.Prodavac u MTS prestavnistu pominje neku data karticu da ona nemoze da radi u mobilnom telefonu.Dali je neko imao ovakvih iskustava sta mi je raditi dali mogu da raskinem ugovor sa MTS i na koji nacin.
 
Moze da radi u fonu. Jesi li siguran da si pravu karticu podesio za net i da je dobar APN?
 
Stelovao ja , onaj u predstavnistvu MTS, prodavac u radnji HANDY i opet nista neradi.
 
Proveri na portalu Moj mts i pozivanjem koda *797# da li su kartica i paket aktivni.
 
Ako jesu proveri da li si na telefonu aktivirao mobile data saobracaj (bez ovoga nece da radi internet iako he sve ostalo OK).

Podesavanja telefona:

1. u spisku svih aplikacija izabrati ikonu SETTINGS,
2. kada se uđe u opciju SETTINGS u meniju treba izabrati stavku WIRELESS & NETWORKSi potom MOBILE NETWORKS,
3. otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES,
4. Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
5. u polje NAME treba ukucati mts internet
6. u polje APN treba ukucati gprsinternet
7. polja PROXY, PORT ostavite prazna,
8. u polje USERNAME treba ukucati mts
9. u polje PASSWORD treba ukucati 064
10. u polja SERVER, MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete nista
11. u polju MCC treba da stoji 220
12. u polju MNC treba da stoji 03
13. polje AUTHENTICATION TYPE ostaje prazno,
14. u zavisnosti od uređaja polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet
 
Ako jesu proveri da li si na telefonu aktivirao mobile data saobracaj (bez ovoga nece da radi internet iako he sve ostalo OK).

Podesavanja telefona:

1. u spisku svih aplikacija izabrati ikonu SETTINGS,
2. kada se uđe u opciju SETTINGS u meniju treba izabrati stavku WIRELESS & NETWORKSi potom MOBILE NETWORKS,
3. otvoriće se dodatni meni, odaberite stavku ACCESS POINT NAMES,
4. Pritisnite meni dugme na uređaju i odaberite opciju NEW APN
5. u polje NAME treba ukucati mts internet
6. u polje APN treba ukucati gprsinternet
7. polja PROXY, PORT ostavite prazna,
8. u polje USERNAME treba ukucati mts
9. u polje PASSWORD treba ukucati 064
10. u polja SERVER, MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete nista
11. u polju MCC treba da stoji 220
12. u polju MNC treba da stoji 03
13. polje AUTHENTICATION TYPE ostaje prazno,
14. u zavisnosti od uređaja polje APN TYPE ostavite prazno ili izaberite/upišite internet

sve to odradeno pa opet nece
 
stavi apn 3gnet username mts password 064 trebalo bi tako da ti radi
 
https://www.mts.rs/privatni/informacije-i-podrska/korisnicki/podrska/pt
 
Sve sam to vec radio mene interesuje jel moguce da ta kartica nemoze da radi u mobilmnom telefonu kao sto je rekao tip iz MTS-a,ili je kartica neispravna.
 
Zasto ne ubacis karticu u neki drugi telefon da proveris da li radi net, ako i tamo ne radi...znas da je problem u kartici...Ako radi, onda je problem negde u telefonu.. Ovako moze biti problem i jedno i drugo, makar ces znati u kom smeru da trazis problem...Da li ta data kartica pokazuje signal?

edit:

ja koliko znam te data kartice su iste kao i obicne, samo su im onemoguceni pozivi i poruke....vec moze samo da se koristi na njima net...Mada mislim da na zahtev moze i to da im se aktivira,ali za ovo nisam siguran 100%...
 
Poslednja izmena:
Sve sam to vec radio mene interesuje jel moguce da ta kartica nemoze da radi u mobilmnom telefonu kao sto je rekao tip iz MTS-a,ili je kartica neispravna.

Bez problema je radila Telenorova postpejd Internet kartica na mom telefonu, probao sam komsijinu jer nameravam za mesec dana da uzmem Surf+ paket. U pitanju je Nexus 4.

Jel mozes da probas karticu na drugom telefonu? Ako ne radi ni na drugom telefonu, onda je neispravna.

EDIT: Na Telenoru rade najnormalnije govorni pozivi i SMS na Internet karticama, po default-u je aktivirano.
 
Poslednja izmena:
@Rock86
Moguce da radi, odavno sam ja to koristio...ali da li sam ja zvao da mi blokiraju ili je vec bilo ugaseno ne secam se...bitno da je net lepo radio :D
 
Sigurno mogu te kartice u telefonu raditi! Samo ne radi VOICE na njima mozda, kako gde. Ali data RADI.
 
Nema logike da ne radi u telefonu... mada sećam se da sam 2012. godine imao sličan problem u Švedskoj (koliko se sećam, mreža TELE2 ili 3). Ja i kolega kupili kartice u pakovanju zajedno sa usb modemom; otvorili kutije, ubacili kartice u telefone i nije htelo da radi ni kod njega ni kod mene. Pokušavali smo u radnji možda i sat vremena da namestimo, momci iz prodavnice zvali dalje za uputstva, ali nije pomoglo. Na kraju ponudili da nam vrate novac. Nikad nismo provalili zašto se to desilo.
 
Poslednja izmena:
Ne/radi...
 
Наравно да све ради, зашто би се одрекли додатне зараде ако у пакету има само интернет и сваки позив им је ћар? Имам такву картицу, пробао и у телефону и у таблету, пробао и позиве и поруке и наравно све ради.
 
Ako neko i dalje ima ovaj problem sa koriscenjem mt:s "mobilni net" kartice u telefonu, resenje je promena APN-a. Znaci obrisite default gprswap ili gprsinternet i upisite 3gnet, koji je default APN za modeme i rutere.
 
Znam da je topic star i da ga vadim iz naftalina,al ajde.Posle reseta telefona,nikako nisam mogao da podesim internet.Probao sve 100 puta sto je ovde napisano i nista.Onda sam lepo otisao u data usage,mts i ukljucio mobile data.Bolje radi kad se ukljuci:D .Telefon ,po defaultu,posle reseta iskljuci mobile data.Eto,mozda nekom pomogne,ostali ne zamerite.
 
Nazad
Vrh Dno