Šta je novo?

Modifikovan BIOS za ASUS Maticne Ploce - Ažuriranje gotovo svih uređaja na matičnoj

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,022
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Radite na svoju odgovornost

http://rghost.ru/download/52107902/006f3e7dcb2e6914ee5051f0497fb9d2f827904e/UBU_v1110.rar je odličan alat za BIOS / UEFI OROM ažuriranje. Mnoga ažuriranja BIOS-a ne uključuju najnovije OROMs (Firmwares za određene komponente) koje se mogu popraviti bugovi i poboljšati performanse. Iako neke od tih firmwarea uređaja mogu se flešovati pre ažuriranje BIOS-a, većina nemaju takav updates tj retki su veoma.Vi može ili nastaviti čitati moj post za jednostavne korake, ili idite na http://www.win-raid.com/t154f16-Tip-Easy-BIOS-Modding-with-quot-UEFI-BIOS-Updater-quot-UBU.html za više od službenog vodiča informacije i za druge projzvodjače matičnih ploča.

Quick & Easy Instrukcije:
1. Preuzmite i ekstraktujte Ubu negde (najbolje na disku C)
2. Preuzmite i ekstraktujte najnovije BIOS-e od vase matične ploče BIOS (.bin, .ROM, .CAP datoteke) Ubu te formate podržava
3. Run UBU.bat "Kao administrator"
4. Izaberite vaš BIOS fajl
5. Neka se detektuje vaš hardver, OROMs, trenutnu verziju BIOS-a.
6. Prođite kroz opcije 1, 2, 3 i ažurirati sve svoje BIOS OROMs.(Nije uvek isti redosled brojeva i neki put ima vise od 3 stavke)
7. Pobrinite se da koristite opciju 1 da biste sačuvali BIOS u .CAP formatu i da ne biste imali probleme sa flesovanjem kod Asusovih ploca,
8. modovan .CAP fajl stavite na USB koji je FAT32 format i radite USB BIOS FLASH BACK ( https://youtu.be/gKGCwull7Qc ) Takodje UBU će vam nazvati fajl tako da bi ploča mogla ga naći tokom radnje oko USB FLASHBACK-a (primer - Z77ST.CAP za ASUS Z77 Sabertooth)

Takodje ažurira Intel RST / RAID 0 (napokon mogu učiniti TRIM!), Intel LAN, Intel PXE, Intel GPU, ASMedia SATA, i nekoliko drugih Firmwares / OROMs na moju staru ASUS Z77 Sabertooth. PC radi puno bolje tj reaguje sada - Možda je placebo efekt, ali možda ne ... Sve je tečnije to je sigurno!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Radite na svoju odgovornost

Danas sam uradio kod sebe na Sabertooth Z97 Mark 2 i sve je ok i stabilno. Ovo sam uradio jer je ASUS vec digao ruke od Z97 i vise se fokusira na X99 i Z170 BIOS-e. Takodje ovo je preveo google translate i to je deo teksta :D
Imali neko da je radio ovo i kakvi su vam bili utisci ? Kod mene su odlicni za sad :)

Mogu da podelim sa vama ako zelite moji bios fajl za plocu. Nista posebno nije menjano samo je sve azurirano :)
 
Poslednja izmena:
A sta si ti time dobio, s obzirom na odlicne utiske?
Vise fps u igrama? Brzi load time? Manji latency? Jel si merio pre i posle?
 
Poslednja izmena:
Na mojoj Sabertooth Z97 Mark 2 sa 2702 BIOS-om sve sljaka kako treba :)
Sta si tacno azurirao kod sebe?
 
Na mojoj Sabertooth Z97 Mark 2 sa 2702 BIOS-om sve sljaka kako treba :)
Sta si tacno azurirao kod sebe?

Sve ovo (ovo su starije verzije u biosu 2702) Capture.PNG

A sta si ti time dobio, s obzirom na odlicne utiske?
Vise fps u igrama? Brzi load time? Manji latency? Jel si merio pre i posle?

U GTA V sam dobio vece perfo. za nekih varirajucih 10FPS-a u nekim delovima grada. Nisam merio jer sam uzo da testiram, pa reko cisto da vidim da li ce uopste i da radi to :d
 
Poslednja izmena:
Pusti taj fajl da probam kod sebe :)
 
Poslednja izmena:
Probah pre fajla, ali cu svakako uporediti sad moj fajl i tvoj :)
Imam i update, "da kucnem u drvo", komp radi odlicno :)
 
Vidi u igrama, kako se nosi da ne zeza nesto i sl. ;)
 
Isprobao uzduz i popreko, sve kul, jedino sto sam potpuno izgubio stabilnost na 4.9GHz, tako da na kraju vracam na "originalni" 2702 :(
 
Isprobao uzduz i popreko, sve kul, jedino sto sam potpuno izgubio stabilnost na 4.9GHz, tako da na kraju vracam na "originalni" 2702 :(

Onda samo da nisam dirao cpu microcode imao bi i tih 4.9GHz na raspolaganju ;)
 
Evo napravio i video :)
 
Koliko znam, ovaj postupak je moguće odraditi i na pločama drugih proizvođača, npr ASRock ?

Molim autora ove teme da se ovde javi i objasni kako to funkcioniše na ASRock pločama. Konkretno, ja posedujem ASRock Z97 Extreme 6 matičnu ploču, a stavljen mu je najnoviji BIOS, verzije 2.50.

UBU je u međuvremenu dogurao ohooho, do svoje 1.5x verzije....


Hvala i molim da mi se izađe u susret, jer bih hteo da, ako je ikako moguće, i ja poboljšam performanse svog sistema.
 
Pa nije valjda da niko ne zna odgovor?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Jel' neko update-ovao CPU MicroCode? Update-ovao sam sve stavke osim poslednje, a to je CPU MicroCode.
 
Saradnja na ovoj temi je NULA!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ja ne znam sta ocekujete? Ja znam za Asus ploce, necu da lupam ovde za druge jer nisam imao priliku da radim... Ako ima ko da zna javi ce se. Pozdrav
 
Koliko znam, ovaj postupak je moguće odraditi i na pločama drugih proizvođača, npr ASRock ?

Molim autora ove teme da se ovde javi i objasni kako to funkcioniše na ASRock pločama. Konkretno, ja posedujem ASRock Z97 Extreme 6 matičnu ploču, a stavljen mu je najnoviji BIOS, verzije 2.50.

UBU je u međuvremenu dogurao ohooho, do svoje 1.5x verzije....


Hvala i molim da mi se izađe u susret, jer bih hteo da, ako je ikako moguće, i ja poboljšam performanse svog sistema.
Изашла је нова верзија Bios-а за твоју плочу v2.70 од 20.07.2016
 
Update-ovao BIOS danas na 2.0 zvanicnu verziju (ploca iz potpisa), a potom flash-ovao modifikovanu verziju. Odradio update svega osim CPU mikrokoda. Sve radi bez ikakvih problema.
 
Изашла је нова верзија Bios-а за твоју плочу v2.70 од 20.07.2016
Hvala, nisam ni očekivao da će update više izlaziti...

Inače, šta je ovo u changelog-u? Add NVMe support... Kakva glupost je to, kad to isto piše u Changelog-u za BIOS 2.10?

Može li neko to da mi objasni da razumem ko čovek?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Oni ljudi i dalje rade update za njihove ploce dok je Asus odavno digo ruke od z97 serije :d svaka cast za ASRock
 
Asus je odavno usavrsio svoje BIOS-e, pa ne mora da ih updatuje dalje... if something aint broke, dont fix it.
 
Pa dodali za jos neke novije NVMe uredjaje.
Pa zar ploča mora da ima sve precizne podatke o njemu, da bi noviji modeli NVMe SSD-a radili?

Zašto to mora tako, zar ploča ne može sama da prepozna modele koji su izašli posle poslednjeg update BIOS-a?

Dakle najnoviji Samsung sm961 i dalje ne bi radili ili kako? Posto vidim da ga nema na spisku podržanih, kada sam to gledao na sajtu Asrock-a...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Kako ide datum kod ASUS-a? godina/mesec/dan...ili?
 
Pa zar ploča mora da ima sve precizne podatke o njemu, da bi noviji modeli NVMe SSD-a radili?

Zašto to mora tako, zar ploča ne može sama da prepozna modele koji su izašli posle poslednjeg update BIOS-a?

Dakle najnoviji Samsung sm961 i dalje ne bi radili ili kako? Posto vidim da ga nema na spisku podržanih, kada sam to gledao na sajtu Asrock-a...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Ne znam Kosta, pisi Asusu na mail. ;)





Kako ide datum kod ASUS-a? godina/mesec/dan...ili?

Zakljucak se sam namece:

gUBW0Uo.png





:d
 
Jes :d, za moju plocu nista preko 12 nema...bar za zvucnu.:d
 
Uzeo X99, bice igranja malo sa BIOS-ima cime nabavim CPU za nju :d
 
Uradio sam update za X99 Deluxe II. E sad videcu da flesujem neki dan. Sve je uradjeno osim microcoda za CPU. To ne diram i ne savetujem nikome drugom da dira na X99. Inace nije mi jasno posto je ASUS izbacio bios pre nepunih 2 meseca da nije update-vao sve sekcije na ploci... Jer ima bas puno vise verzija nego sto je kod njih na bios-u
Update verzija biosa:
Capture5.PNG
Standardna verzija biosa:
Capture6.PNG
Jedino stavka pod brojem 9 je up to date ovo ostalo se ubudjalo :D
 
"If it aint broke, dont fix it". :d
 
Nazad
Vrh Dno