Šta je novo?

Dokumentarci

Pogledaj sve njegove dokumentarce. Skini najbolji kvalitet.
Treba mu dići spomenik za života.
 
Sir David je legenda, pitam se na šta ce dokumentarci o prirodi da liče bez njegove naracije i režije jer je prilično odmakao sa godinama.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Well... Ako bas moras da znas... :)

 
Gledao sam dosta dokumentaraca kao pretplatnik lovenature programa i mogu reci da nije to to.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Nema naracije bez "Tekst citao Dejan Djurovic."[emoji3]

Inace cika Dejvid ima samo 92 godine.

Sad u martu je bio emitovan Blue Planet live...nekoliko njih je vodilo, medjutim koliko god se svi trude, jednostavno nemaju tu harizmu. 4 epizode ima, jes da su ovi slabi sa vodjenjem, ali kamera je zato fantasticna.

Blue planet live
https://www.imdb.com/title/tt10137860/?ref_=tt_pg

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Možda sam subjektivan pošto mi je antarktik fascinacija i prva stvar na bucket list, ali meni je BBC Frozen Planet najbolje što su ikad napravili, a gledao sam manje više sve (odmah posle: human planet).
 
Ako volis Antarktik, pogledaj Encounters at the End of the World od Vernera Hercoga, tj ako vec nisi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Auh koliko je to dobro, Hercog pokidao
 
Kakvi su HBO-ovi dokumentarci? Sredio sam neki hbo go i vidim da imaju dosta istih pa planiram da se bacim na gledanje ako valjaju ista..
 
Darwin's Nightmare (2004)

Au kakav brutalan dokumentarac! Osim letimičnog pogleda na plot nisam želeo da se upuštam u dalju priču od infoa na imdb-u, mada i to možete preskočiti, zato i ovde savetujem bez preteranog informisanja o dokumetarcu. Pustite da vas sam uvede u ovu potresnu priču. Preporuka! 10/10

Hmmm.
Odledah ovo sinoc. Deluje mi kao teska papazjanija. Sto bi rekli, ko bosanski lonac :) Sta je poenta cele price?

1. Da li Rusi dolaskom donose i oruzje ?
2. Tezak zivot, pogotovo dece?
3. Prostitucija / sida
4. Riba koja je mozda ubacena i unistila sve ostale ribe u reci ?
U nekim trenucima je zaista tesko gledati, pogotovo delove sa decom, ali mi nije jasna misao i cilj ovog dokumentarca.
 
Što bi novinar NY Times-a rekao, "mučno ljudsko lice gloablizacije". Nije možda rečeno ništa novo što već nismo znali, u odnosu na vizuelni efekat. Dovoljno je slušati ispovesti i posmatrati te ljude i shvatiti koji je to pakao na zemlji. Druga stvar je što se prirodni resursi dešavaju u svakoj afričkoj zemlji bogatoj nekom rudom. Dok se ko zna koliko hiljada tona nilskog grgeča izvozi u bogate zemlje, stanovništvo preživljava na ovaj potresan način kako je prikazano u dokumentarcu. Jedan eksperiment u bliskoj prošlosti uzrokovao je svu ovu patnju ljudi tamo. Poenta je baš sve ovo što si naveo u spojleru. Nema tu neke filozofije...
 
YOUvsWild netflix.... mnogo naivno i realno jako dosadno za sve preko 5+ godina. Bear Grylls promašio pravac totalno sa ovom igrom/dokumentarcem.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Neko je preporučio BBC-ijev How To See a Black Hole i mogu reći da je ok. Možda pre da uopšte zainteresuje ljude za crne rupe, fiziku, svemir uopšte, bez obzira ko veruje ili ne veruje u teoriju relativiteta i metode koje su koriscene za dobijanje slike.
Uradio sam i prevod za njega za potrebne starijih ukucana, eto ga u prilogu ukoliko se neko odluci da gleda.
 

Prilozi

  • BBC.How.to.See.a.Black.Hole.1080p.-srp.zip
    74 KB · Pregleda: 27
Ej ako imaš vremena da odradiš i seriju Dinastije? Isto je Bbc dokumentarac.
 
E sad si me zaintrigirao... stavio da se krčka [emoji3]

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Our Planet, Netflix produkcija, ovakve emisije nikad ne dosade, narator David Attenborough. Zbog ovakvih snimaka poželim novi 4K tv.
Ja pozelim da sam tamo da snimam.[emoji3]


Sad poceo da gledam...uhh.Nestvarno, pogotovo u epizodi Frozen worlds, imaju kadrovi na Antarktiku pod vodom, prelazi iz plave u zeleno..kakvi wallpaperi, tamo bi zaronio i udavio se s osmehom.

Ko nije jos gledao, pod obavezno(kao i sve sa deda Atemborouom.[emoji16])
https://www.imdb.com/title/tt9253866/

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Our planet je trenutno nešto najbolje sto sam video u poslednje vreme od dede Davida.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Jel gledao neko dokumentarac o Tomiju Morisonu?
Glumio je u Roki 5.
Bio sinoc na Areni 1 i najezio sam se.
 
Ne mogu da zamislim kako Our Planet izgleda na nekom opasnom 4K televizoru, ako ovako izgleda na obicnom FHD :)
 
Ocena? Utisak?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Pa s obzirom da je kompletna misija odavno dostupna na netu, meni deluje samo kao lepo upakovano ono sto je vec vidjeno.Ali je digitalno sredjeno i upeglano bolje. Ko nije gledao nikad misiju apolo 11, ovo je prilika da odgleda autentican materijal na jednom mestu, od pripreme za poletanje, poletanje i samu misiju.
Ravnozemljasi i teoreticari zavera stop.[emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja odgledao i ok mi je, ali ništa više od toga. Realno mi one animacije nešto nisu legle i kao da možda su se drugačije mogli istaći neki momenti u misiji.
 
Nazad
Vrh Dno