Šta je novo?

Dokumentarci

Why Big Oil Conquered The World https://youtu.be/0wlNey9t7hQ

Za vernike i nevernike u globalno zagrevanje, obavezno štivo!

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam netflix trial pre par dana pa bih mogao to pogledati. Inace preporuka za Netflix serijal Making a Murderer. 10/10
O tome sam gledao kad je bilo na Investigation Discovery ali tamo je bila neka verzija emisije od 2 sata recimo. Ali citav serijal sa svim detaljima i snimcima sa sudjenja, ispitivanja itd je fenomenalno kao o citava prica.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Making a Murderer je fenomenalan, mislim da sam ga i ja pominjao u ovoj temi
 
Dirty Money, Netflix. Brutalno. 10/10

Sabio odmah prve 4 epizode sinoc, u cugu. Svakako za preporuku, mada treba jak stomak pored svih tih megaprevara i lazi.
.. i uvek kao opravdanje za nekaznjavanje je "mnogo radnika bi ostalo bez posla, nja nja nja, nja nja nja".
U prevodu, ako si dovoljno finansijski mocan i placas politicare, nedodirljiv si, ma koliko velik kriminal radio.
Odlican serijal, treba da ih bude sto vise. Istrazivacko novinarstvo (jedini pravi heroji) je marginalizovano do bola, a kod nas da ne pricam..
 
Poslednja izmena:
Dirt Money S01E06 (The Confidence Man)

WOW!
Nikad u zivotu nisam gledao nesto 2x zaredom.. do sinoc.
Jos uvek sredjujem utiske.
 
Idi bre u persun :D sada si i mene nalozio da odgledam (skinuto odavno a nikako da podgledam)

edit: gledam sada, skinuo 24 og februara.... Definitivno "odavno" :d
 
Poslednja izmena:
I ja cu morati da zrtvujem Prison Break (uzeo Netflix trial a nisam nikad zavrsio pa to trenutno gledam) pa da pogledam to :)
 
Ima li prevoda, rekoste samo za prvu epizodu?

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Ima.dva pitanja u vezi prevoda:

-Da li ima jos negde da se skine prevod za dirty money, osim prve epizode?

- Da li neko ima prevod za ovaj dokumentarac?

The Red Pill
https://www.imdb.com/title/tt3686998/

Drug mi ga je preporucio, kaze da je zanimljiv i da vredi pogledati, ali posto nisam bas toliko dobar sa Engleskim, bilo bi mi mnogo lakse uz prevod?

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Ima li se gde skinuti Corkirani u inostranstvu,serijal koji emituje Nat G?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Imax Africa je prilicno sirok pojam, oni imaju i serijal Africa i jos mnogo filmova u Africi :) Slazem se da sve njihovo na temu Afrike, sto sam gledao, je extra, nego predlazem da budes precizniji :)
 
Imax Afrika The serengeti, u pravu si,zaboravih preciznije napisati

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Wild Wild Country

Opet Netflix. I jos jedan odlican dokumentarac.

I umal' da zaboravim i ovaj, nije bas u rangu ostalih, ali vrlo dobar:

Take Your Pills


Filmovi su im uglavnom krshasti, serije im variraju po kvalitetu, ali dokumentarci su im sjajni.
 
Poslednja izmena:
The secret life of Timothy McVeigh
https://youtu.be/Vgfi1QZILxk

Dokumentarac o čuvenom Oklahoma City bombašu koji je ubio 169 ljudi 1995. Slučaj je manje-više jasan što se tiče američke vlade i menjstrim medija, međutim ako se zagleda malo bolje rupa ima na sve strane.

Sent from mTalk
 
Dugma

Film prati svakodnevni život ljudi koji čekaju da dođu na red da se raznesu u vozilu bombi.
 
Poslednja izmena:
The keepers
Au, kakav dokumentarac skockan od sedam epizoda! Iako se čini da je već mnogo toga razrešeno u prve dve epizode, imao sam taj predosećaj da priča tek počinje. Vrhunski odrađen posao od strane režisera Ryan White. Na dosta pitanja koja su mi nadolazila u toku gledanja sam dobio odgovore kroz epizode, ali ostala su mi neka ključna za koja sam ostao uskraćen. U svakom slučaju apsolutna preporuka! 10/10
 
Poslednja izmena:
YT analiza, moze se reci komotno i dokumentarac na neki nacin. Teza da su Nemci izgubili WW2 zbog nafte i objasnjenje za meni neke skroz nelogicne poteze koji su naprasno postali izuzetno logicni.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Izuzetan dokumentarac o jednom od najvecih propagandista klimatskih promena i kontrole broja ljudske populacije. Iako mu je svaka progonoza u poslednjih 50 godina bila pogresna, on ne silazi sa malih ekrana i uvek je tu da nas poseti da nas ima mnogo i da treba da nas ima manje.
Istinski prvak tehnokratskog fasizma.

Meet Paul Ehrlich, Pseudoscience Charlatan

 
The Vietnam War ,ima ga na Netflixu od skoro, fenomenalno. Ovako detaljan dokumentarni film se retko vidja. Ostar kao zilet bez farbanja i gadja tamo gde treba...

I od mene preporuka za The Keepers, odlican
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno