Šta je novo?

Dokumentarci

America's War on Drugs

Uhvatih sinoc...preporuka. Mnoge stvari su tu vec poznate od ranije, ali povezanosti likova, sluzbi i sira slika je vec novina...
Ne mogu da verujem da je History u stanju da izbaci ovako nesto posle gliba tipa Ancient aliens i gomile reality-ja zbog kojih obicno preskacem taj kanal. Cak mi je zbog naratora (koji je u s*anjima tipa Lov na Hitlera) delovalo fake, kad ono medjutim...

I jos jedan odlican, o manje-vise opstepoznatoj temi takodje ide na HBO:

O.J.: Made in America
 
Poslednja izmena:
^^to retko da ima neko ko nije gledao.

Sent from mTalk
 
Tako je, sjajno, msm da ima i nastavak

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
America's War on Drugs

Uhvatih sinoc...preporuka. Mnoge stvari su tu vec poznate od ranije, ali povezanosti likova, sluzbi i sira slika je vec novina...
Ne mogu da verujem da je History u stanju da izbaci ovako nesto posle gliba tipa Ancient aliens i gomile reality-ja zbog kojih obicno preskacem taj kanal. Cak mi je zbog naratora (koji je u s*anjima tipa Lov na Hitlera) delovalo fake, kad ono medjutim...

I mene je to zacudilo kada sam video dokumentarac, cekao sam kada ce da iskoce vanzemaljci ili duhovi :)
 
 
Poslednja izmena:
http://www.imdb.com/title/tt3674140/
The salt of the earth


Kolega okacio na jednoj temi, bio je skoro na rts1.
Odlican dokumetarac o jednom od danas najvecih fotografa, Sebastijau Salgadu.Kroz karijeru je pokrivao i dogadjaje u bivsoj SFRJ.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
U ovo sam gledo mesec nazad,al je bila priča o Pinočetu ili Peronu,i indijanskom plemenu,koje vuče korene iz azije,točnije Japana....(možda sam nešta pomešao)
 
finding vivian maier
http://www.imdb.com/title/tt2714900/

Van Gog 21. veka., i sto se tice prizavanja posle smrti a i "u glavu".:D

Mali info o Vivien
Totalni anonimus do same smrti 2009.
Lik slucajno na nekoj garaznoj rasprodaji kupio kutiju sa nekim njenim filmovima i slikama, otvorio blog okacio oko 200 njenih fotografija i bum!Nazalost sve se to desilo bas u vreme kad je umrla tako da za zivota nije dozivela popularnost i priznanje koje je zasluzila.Radila kao dadilja, a do smrti cuvala filmove i slike koje je pravila ceo zivot.Onda je resio da napravi izlozbe u njenu cast i da snimi dokumentarac o njoj i njenom ekscentricnom zivotu.
Epilog preko 150.000 fotografija,prikazanih sirom sveta, odlican dokumentarac i besmrtnost.:D
 
BBC - Industrial Revolution

 
Poslednja izmena:
Koga zanimaju dokumentarci o ratu u Iraku i Avganistanu o čemu se povela diskusija na Filmovima,da tamo ne bi zatrpavao temu evo predloga:

Korengal (nastavak Restrepa)
Armadilo (danski vojnici u Avganistanu)
The Battle for Marjah (dokumentarac o Operation Moshtarak,operacija u zloglasnoj Helmand provinciji koja je trajala 90+ dana mada dokumnetrac pokriva samo prvih nekoliko nedelja)
The Kill Team (dokumentarac koji daje uvid u psihološki profil američkog vojnika i kroz šta prolaze kada su na terenu i kada se vrate kući)
The War Tapes (rat u Iraku viđen kroz helmet kamere vojnika )
Occupation: Dreamland (prati vojnike tokom noćnih patrola u Iraku 2004 godine)
Only the Dead (Irak 2003 godine i posle toga)
Hell and Back Again (dokumentarac o PTSDu i kako se bivši vojnici koji su bili u Iraku i Avganistanu nose sa tim nakon povratka kući)
Iraq in Fragments (svedočenja običnog naroda u Iraku o tome kako žive nakon Sadama Huseina)
Iraq for Sale: The War Profiteers (dokumentarac o tome kako su neki političari veoma dobro profitirali od rata u Iraku tako što su obezbedili ugovore vredne milijared dolara za svoje kompanije)

Serije:
Taking Fire (dokumentarna serija od 5-6 epizoda sa dosta helmet cam video materijala)
No Man Left Behind Dokumentarac koji prikazuje misije koje su pošle naopako i kako su izvlačili ljude posle toga,ima epizoda posvećana i obaranju F117 tokom bombardovanja kao i epizoda posvećena Black Hawk Down događajima)
Live to Tell (svedočanstva vojnika koji su preživeli neke od najgorih bitaka u Avganistanu i Iraku)
The Warfighters (takođe svedočanstva vojnika iz Iraka i Avganistana)
Commando: On the Front Line (prati vojnike od početka same obuke pa do primene onoga što su naučili na obuci u Iraku i Avganistanu)
Black Ops (dokumentarac o Crnim Operacijama,dosta zanimljivo štivo i za gledanje i za kasnije dodatno istraživanje i čitanje)
 
Hvala za listu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
http://m.imdb.com/title/tt1579361/
Chasing ice.


Posledice globalnog zagrevanja iz prve ruke.
Dzejms Balog fotograf nacionalne geografije postavio kamere kako bi kroz time lapse dokazao koliko rapidno nestaju gleceri.Projekat je trajao skoro 4 godine.


Ko zna kakvo je tek sad stanje.
 
Kontra strana:

Čista propaganda Arktik i Antarktik su stabilni sve u okviru prirodne varijabilnosti.
Evo ti kratak istorijski pregled laži o ledu na polovima
https://youtu.be/8hNQZhAXrjE

A evo ti predavanje Džona Kristija, sa Univerziteta iz Alabame koji sa satelita dobija dobija temperature Zemljine troposfere (tami gde se CO2 skuplja i gde bi zagrevanje prvo trebalo da bude zabeleženo). Nikakvog statističkog povećanja temperatura nema.

https://youtu.be/ttNg1F7T0Y0



PS od moderacije: bez rasprave
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko mi se svidela Blue Planet 1,toliko mi je nastavak nista specijalno.A Frozen Planet ih sije obe.
 
Preporuka za dokumentarac AlphaGo (2017)
Koliko mislimo da nesto znamo..a nista ne znamo.
Koga zanima AI, obavezno stivo.
 
Poslednja izmena:
The Battle for Marjah - odlican.

Ja sam ga shvatio kao parodiju reditelja mada ne mislim da je to bila namera.
Svako treba da odgleda. Ameri se pod velom noci spuste na neku livadu, ide naracija da su okruzeni, valjaju se po blatu, a onaj narod tamo se cese po glavi i u fazonu su d ali su ovi normalni. Samo idite kuci.
U prvih sat vremena ih izranjavaju likovi koji ratuju u papucama - mislim komedija.

Vrhunska zabava i jedna od boljih komedija koje sam gledao u poslednje vreme.
 
The Greatest Story Never Told-2. svetski rat i pogled na Hitlera i nacizam iz druge perspektive.Sve sto su nas ucili u skoli i u predhodnim serijama koje se bave ovom tematikom je drugacije.Lepo je videti i drugu stranu medalje...
ako je istinita.
 
Nazad
Vrh Dno