Šta je novo?

Dokumentarci

Evo i ja da dodam:

INSIDE JOB
http://www.imdb.com/title/tt1645089/awards?ref_=tt_awd

Fantastican dokumentarac iz 2010.-e o stvarnim uzrocima svetske ekonomske krize 2008.-e. Licno, nakon gledanja ostao sam sokiran saznanjem kako funkcionisu velike korporacije i multinacionalne banke, koliko je beskrajna njihova gramzivost i kakve sve to posledice ostavlja po zivote obicnih ljudi.

Koga interesuje takva tema film je apsolutno "must watch".

Pookusacu da se setim naziva jos jednog filma kojeg sam svojevremeno gledao a obradjuje intervenciju u Avganistanu. Politicka je tema, naravno.
 
@DekiG
Odgledaj Four Horsemen i Princes of the Yen na YT. Dok ne shvatiš da privatne banke stvaraju novac ni iz čega kad daju zajmove, ništa nisi razumeo. Tako se stvaraju boom&bust cycles aka globalne finansijske krize.

Elem, ovo su dokumentarci od Adama Kertisa koji moraju da se odgledaju da bi se shvatili zašto je svet tu gde jeste:
Bitter Lake i HyperNormalisation
http://m.imdb.com/title/tt6156350/

Sent from mTalk
 
Neverovatno....nisam video ovu temu :)

Sjajni predlozi...evo i mog doprinosa,HBO produkcija
http://www.imdb.com/title/tt5518022/

Vrhunski odrađen dokumentarac o ''našem'' svemirskom programu,našem mentalitetu,Jugiču :D,korišćenju pokreta nesvrstanih u krijumčarenju tehnologije i td.O tome odakle nam silne pare 60-ih i 70-ih.I odakle nam od jednom brdo dugova stare Juge...

Inače film je rađen na osnovu tek otvorenih dokumenata u USA i delova iz Jugoslavije.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_oQFplWs_g
 
Ipak nije dokumentarac, u pitanju je film, radjen kao parodija na dokumentarce, sve je fiktivno, pa i ta dokumenta.[emoji1] ali sjajan film.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
[YOUTUBE]oylmFdZswCM[/YOUTUBE]

http://www.imdb.com/title/tt4938484/

Silicon Cowboys (2016) - Dokumentarac o nastanku Compaq, sigurno će biti interesantan svima koje zanima računarski svet, i dešavanja 80-ih i 90-ih godina. Meni posebno zanimljiv jer nisam imao praktično nikakav uvid u svet PC-ja pre nego što su ovde postali mejnstrim sredinom devedesetih. Voleo bih da gledam nešto o Majkrosoftovom usponu 90-ih godina, pa ako neko ima zanimljiv dokumentarac, ili intervju nek' okači link.
 
Ljudi,

hajde postavljajte nazive dokumentaraca u temi kad već kačite linkove, lakše je za pretragu po forumu. Isto i da odmah znam jesam gledao nešto i da li da klikam.
Ovako je 'malo' bezveze, moraš otvoriti svaki IMDB / YouTube link da vidiš koji je naslov dokumentarca.

Hvala. :wave:
 
Unacknowledged od Steven M. Greer

Vredi pogledati,glavna tema je UFO koja zadire u vise sfera...
Najvise mi se svidela uvodna spica sa kasicnom pesmicom...
 
hm taj lik mi je bio kao cool pre, a sad je poceo sa previse tripova u glavi ... i meditacijama pri kojima ima kontakt sa vanzemaljcima .... a on sve bogatiji i bogatiji :) i ako ga slusas non stop pominje to sam napisao u ovoj knjizi ... to ima o onom mojoj knjizi itd itd ... prevarant tezak ja bih rekao.
 
Unacknowledged od Steven M. Greer

Vredi pogledati,glavna tema je UFO koja zadire u vise sfera...
Najvise mi se svidela uvodna spica sa kasicnom pesmicom...

Gledao ga. Ko ovo prati ništa novo neće da čuje. Problem sa Grirom što forsira priču da otmice ljudi i sakaćenja životinja vrši američka vlada i da su vanzemaljci "dobri" a kad pogledaš slučajeve koji su se dešavali to gotovo da nema veze sa ljudima. Grir je bio sponzorisan od strane Rokfelerovih od '90-tih pa verovatno do sad i ne liči mi tu na čista posla.

Elem cek ja da se istovarim oko dokumentaraca post samo to gledam u poslednje vreme:

Mirage Men
Dokumentarac o vojnom obavestajcu koji je unosio dezinformacije u UFO zajednicu ne bi li ih kasnije iskompromitovali.


Get me Roger Stone

Film o politickom operativcu koji je maltene stvorio Donalda Trampa ili koji je imao veliki udeo u njegovom dolasku na vlast.

Svi dokumentarci Alana Kertisa
The Century of the Self
The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom
All Watched Over by Machines of Loving Grace
Bitter Lake
HyperNormalisation

Adam ima svojevrsni Anglo-Saksonski pogled na stvari sto ne znaci da u vecini slucajeva nije u pravu.
Glavna tema njegovih filmova su ideje koje su nastale autohtono ali koje su svetske elite iskoristile ne bi li manipulisale svetom.

Oliver Stone:
The untold history of the United States
The Putin Interviews

Missing 411
Ovaj dokumentarac je nastao nakon serije istrazivackih knjiga Dejvida Paulidesa o ljudima i deci koji misteriozno nestaju iz cista mira u nacionalnim parkovima i kojima se ili gubi svaki trag
ili ako ih nadju nalaze ih mnogo kasnije na mestima koja su vec pretrazena. Veliki deo nestalih lica obuhvata decu.
Domuntarac je ocajan i lose reziran ali preproucujem da preslusate Dejvidove intervjue na YT. Lik nije prevarant, da se razumemo.
https://www.youtube.com/watch?v=GB1qSjjkGqo

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Jedan zanimljiv dokumentarac o necemu sto je izgleda neizbjezno:


 
Until The Light Take Us

Dokumentarac o black metalu i njegovim počecima kao i o paljenju crkava što je obeležilo žanr na neki način.
Varg iz Burzuma je jedan od aktera u filmu koji je ležao u zatvoru zbog ubistva gitariste Mayhama.

Iako nisam veliki fan BM-a ipak mi se dosta svideo ovaj dokumentarac

Beyond Genius Lies Insanity
 
UFO CONSPIRACY: HUNT FOR THE TRUTH

Nije loš, kreće od početka i objašnjava kako je krenula zavera ćutanja o vanzemaljcima, dobri sagovornici, odlična prezentacija, za neke od slučajeva nisam nikad ni čuo (recimo onaj u Vijetnamu) a mislio sam da znam za sve bitnije, ne gura nijednu stranu mada skeptika i nema u programu. Mogu da verujem da ima zavera u USA ali mi nikako ne ide u glavu da je isto tako i u svim ostalim zemljama, ako je tako onda mora da je nešto vrlo ozbiljno u pitanju pa ljudi na celoj planeti ni po koju cenu ne smeju da saznaju istinu šta se zapravo dešava.

http://www.history.com/specials/ufo-conspiracy-hunt-for-the-truth
 
^ Pogledao sam malo ovaj dokumentarac o stetnosti alkohola i deluje mi kao propaganda protiv koriscenja istog. Taktika je preplasiti gledaoce da vise nikad ne cugnu ni kap.
Mislim da su bas preterali sa nekim tvrdnjama.

Npr tvrde da su rusi pre 1960tih bili najtreznija nacija (kazu 3L alkohola po glavi godisnje sto je nekoliko puta manje od engleza, amera i francuza u to vreme) a onda je dosao Breznjev na celo partije i zbog potrebe povecanja prihoda u drzavnu kasu odlucio da stimulise proizvodnju i prodaju alkohola i uz to i propagandu tog stila zivota. Rezultat je da su za 20-30 godina dogurali do 10,8L alkohola po glavi po godini. Malo mi je sve to delovalo kao sci-fi scenario pa sam trazio i nasao poneke clanke gde kazu da su rusi oduvek bili skloni picu i da su komunisti cak i pokusavali da iskorene to a ne da dodatno stimulisu (npr. ima dosta zanimljivih propagandnih postera protiv alkohola koje su lepili u to vreme, moze da se nadje na netu).

Onda dalje u dokumentarcu kazu da alkohol menja DNK u jajnim celijama i spermatozoidima i tako se radjaju defektna deca.
Onda tvrde da se alkohol zadrzava i do 25 dana u nekim organima (naveli su mozak, pankreas i polne organe), nigde na netu nema slicne informacije.
Dalje tvrde da pivo sadrzi 36 miligrama fitoestrogena po litru koji potice od hmelja i koji navodno narusava hormonalnu ravnotezu. Sve sto sam nasao je da hmelj sadrzi fitoestrogene ali u pivu ih ima u tragovima.

Dalje me mrzelo da gledam. Sve u svemu po onome sto su oni napisali alkohol bi trebao da ubija 100x vise nego sto to radi danas.
Inace ne pricam ovo jer sam ljubitelj alkohola, vec naprotiv... ali sam ljubitelj istine :)
Mada mozda i nije losa taktika, preplasiti prosecnog alkosa ovako ce verovatno imati bolji efekat nego pricati mu prave cinjenice.
Ovaj drugi dokumentarac o duvanu nisam gledao.

Poenta mog posta: kriticki usvajati informacije cak i kad su prezentovane i kroz dokumentarce.
 
Optrilike se slazem sa tobom. Generalno mnogo manje gledam kriticno na nesto, dok ne nadjem "Cui bono?" :) Za sada nigde nisam nasao da iko ima finansijske koristi od smanjenja alkohola, osim samih drzava za zdravstvo, sto nije negativno.
Jedino ako industrija marihuane to ne propagira, ali vidim da ce alkosi otici na kanabis:)

Da li neko zna kako se zvase BBCev (valjda BBCev..) dokumentarac o smrtnosti droga? (konkretne cifre, ukljucuje alkohol i duvan)
 
Odgledao Putin interviews. Oliver Stone se trudi svim silama da promeni američku sliku o Rusima, nisam siguran da prosečnog Amerikanca to dotiče. Drugo smo mi koji imamo informaciju van CNN-a ali Ameri.....
 
Nazad
Vrh Dno