Šta je novo?

Dokumentarci

Доступан на га Скај Шоутајм.
 
10.maja poćinje BelDocs, svakako od filmova koji prate desavanja u društvu, preporučujem film Gru tu je koji zatvara festival 17.maja u Domu Omladine, vise o filmovima na sajtu https://www.beldocs.rs/ takodje možete i online kupiti ulaznice.
 
The Imposter 2012
dokumentarni biografski
Dokumentarni film koji prati priču o Fredericu Bourdinu,francuskom muškarcu koji se pretvarao da je izgubljeni 16-godišnji sin porodice iz Teksasa Nicholas Barclay.
Film istražuje različite perspektive i pristupe koji su uključeni u ovu nevjerovatnu priču uključujući intervjue sa Bourdinom,Nicholasovom porodicom i drugim ključnim akterima.
Fenomenalan film koji će vas definitivno šokirati,uzdrmati i zabrinuti.
IMDb: : Varalica
https://www.imdb.com/title/tt1966604/
 

Prilozi

  • MV5BN2RkOGI3NjAtMzllOC00MGQ3LWI4NDEtNTI4NGM0Nzg2ZGFkXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
    MV5BN2RkOGI3NjAtMzllOC00MGQ3LWI4NDEtNTI4NGM0Nzg2ZGFkXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
    130 KB · Pregleda: 2
Jiro sanja susi
Super dokumentarac o najboljem susi majstoru
 
Nije los da se vidi sled dogadjaja.
 
Escape from Kabul (2022)

Dešavanja u poslednje dve nedelje avgusta meseca 2021 koja, manje-više svi znaju, uglavnom sa vesti, međutim ovde je detaljno ispričana priča američkih vojnika, civila i talibana.
Koliko god neki imali loše mišljenje o Jenkijima, moram reći da su jedina ozbiljna armija na svetu. Kad kažem ozbiljna mislim i u tehnološkom smislu kao i na samom pristupu problemu i ratu uopšte, kad naprave mess znaju i da priznaju, ili procede kroz zube ili otvoreno, ali ne videh nešto druge da isto rade.
Druga je stvar da li su uopšte tamo trebali biti (u neku ruku mislim da jesu), činjenica je da bez kontrole velikih igrača u svetu (bez Rusije, Kine, naravno), koliko god to nama malima izgledalo nepravedno, nema ni nekog bezbednog i normalnog života. Kukali su na njih, kako ebaše majku Avganistancima, ali Al Kaide više nema, narod je tamo ipak imao sigurnost sa američkom vojskom, evo došla lajt verzija talibana sada na vlast (mada isti klinac), neće se avganistanski narod leba najesti ni sa ovima.
Ko god voli dokumentarce sa ratnom tematikom i ko god nema problem sa tim da li ga je pravio Amer, Rus ili ne znam ti ko, treba pogledati.
Preporučujem
 
Love Crimes of Kabul (2011)

Dokumentarac prati priču tri žene koje čekaju izricanje presude za "moralne" zločine, tipa seks pre braka, preljuba. E sad možete zamisliti koji je ovo ringišpil ako se uzme u obzir Avganistan i Kabul, tako da sam krenuo sa pretpostavkom da ću se zgroziti i na njihov sistem (koji crni njihov sistem), na ljude i ... I jesam, ali ostao sam i zatečen, zbunjen. Ove žene nisu uopšte naivne i ovako mlade su jako prefrigane bez obzira što su u tom nipodaštavajućem položaju, tako da sam ih u nekim momentima žalio dok u nekim situacijama, nevezano za učinjeno (ne)delo, osećao sam apatiju, što mi je jako ružno priznati, možda je ipak za takvo moje mišljenje kriva posledica načina življenja ženskog sveta tamo. Jednostavno, sa muškim ološima žive i da bi opstale moraju se boriti makar i na ove načine. I ono kada kažu, svi smo kao ljudi isti. Nismo!
Mislim da je bog tamo odavno ugasio svetlo, samo mi nisu jasni razlozi svih ovih koji i dalje čvrakaju po prekidaču...
 
The Imposter 2012
dokumentarni biografski
Dokumentarni film koji prati priču o Fredericu Bourdinu,francuskom muškarcu koji se pretvarao da je izgubljeni 16-godišnji sin porodice iz Teksasa Nicholas Barclay.
Film istražuje različite perspektive i pristupe koji su uključeni u ovu nevjerovatnu priču uključujući intervjue sa Bourdinom,Nicholasovom porodicom i drugim ključnim akterima.
Fenomenalan film koji će vas definitivno šokirati,uzdrmati i zabrinuti.
IMDb: : Varalica
https://www.imdb.com/title/tt1966604/
Odgldao i ja.
Nisam baš oduševljen, niti sam šokiran, uzdrman, zabrinut...
Od ovakve priče se mogao napraviti puno bolji dokumentarni film.
Nedostaje iole ozbiljnija analiza Bourdinovog "istorijata", kako je postao to što jeste prevarant i patološki lažov. Ko mu je slomio ruku, ispekao ga po telu - deda?
Ni to što je film nedorečen i bez definitivnog zaključka ne pomaže.
 
Hah, bas volim kad odgledam nesto sto mi porusi sva dosadasnja "znanja" o nekoj temi:p

 
The Jinx:The Life and Deaths of Robert Durst 2015
dokumentarna;biografska;krimi;misterija
Tv Mini Serija 6 epizoda
Dokumentarna mini serija HBO produkcije režisera Andrew Jareckog.Jarecki je predhodno inspirisan biografijom Roberta Dursta snimio film All Good Things 2010 godine.Posle toga Durst ga je kontaktirao želeći da mu da intervju.Intervju čini osnovu ove dokumentarne serije.
Serija prati priču o Robertu Durstu,bogatom naslijedniku nekretnina i osumnjičenom za nekoliko ubistava.Istinita priča obuhvata nevjerovatne okolnosti,zaplete i tajne obavijene misterijom i sumnjama.
Serija istražuje njegovo učešće u nestanku njegove supruge Kathie Durst,koja nikada nije pronađena,kao i o drugim neobjašnjivim ubistvima koja su se desila u njegovoj blizini.Kroz intervjue sa ključnim svjedocima,forezničkim stručnjacima i novinarima vrši se izuzetno detaljna i sveobuhvatna analiza slučaja,iznoseći razne teorije i tragove koji bi mogli rasvijetliti istinu o Durstovoj umiješanosti u zločine.
 
Ne bih bas pravio neke top liste, ali imas tri dela tog "From Bedrooms to Billions".
Takodje imas solidan dokumentarac "Indie Game: The Movie"
The King Of Kong je isto bio zabavan, ali se nakon izlaska filma ispostavilo da je glavni akter dokumentarca prevarant.
Ima jos zanimljivih, ali ne mogu sad da se setim svega.
 
Sad gledam High Score pa cu posle verovatno to... Ovo nikada ne moze da mi dosadi a moze da se gleda 5 minuta a moze i da se izbindzuje par epizoda. Sjajna stvar...
 
^ ide još uvek.. gledao sam delom prve 2 epizode. U petak vidim išla 3. a za ponedeljak 10.jul stoji ide 4. epizoda.
Nije loša. Pokušavam da je gledam iz neutralnog ugla.

/edit
Reklo bi se puštaju nešto friško. Kad ono 10 godina star serijal.
Off topic
Zašto se Trezor već neko vreme zove Arhiv.doc ?
 
Da, da, nije novo, kad sam pre par godina hteo da gledam preko torrenta nije bilo prevoda, a nisam hteo da se mučim bez.
Nije za ovu temu, ali opet je povezano - ima na netu sjajna, sjajna knjiga Hauarda Zina "Narodna istorija SAD".
Zašto se Trezor već neko vreme zove Arhiv.doc ?
Na šta misliš?
 
Nazad
Vrh Dno