Šta je novo?

Dokumentarci

Deep Watter - jedna od najboljih stvari koje sam ikad gledao, a gledao sam dosta. Fenomenalna priča, ispričana na sjajan način. Toliko govori o prirodi čoveka, psihi, životu. 100 od 10.

Human planet - bbc-jevo čedo o životu i opstanku čoveka na raznim podnebljima i u raznim uslovima. Mnogo bolji od npr planet earth (koji je, naravno, sjajan).

Frozen planet - najbolji dokumentarac o prirodi koji sam ikad gledao, vizuelno je SPEKTAKULARAN te se preporučuje neki HD rip. Meni je inače antarktik sfera interesovanja pa sam možda pristrasan, ali sumnjam da se bilo kome neće svideti.

2 escobars - iz 30for30 ESPN serijala, priča koja prati rast Eskobara paralelno sa fudbalom u Kolumbiji. Detaljna, kvalitetna, duboka i fenomenalna priča.

Nemojte propustiti 2 novija komercijalna ostvarenja na temu ubistava, pravi trileri sa neverovatnim momentima koji više podsećaju na loše napisan scenario za film nego istinite priče iako to jesu: Jinx - life and deaths of Robert Dhurst, i Making a Murderer. Mrtva trka koji je bolji. Ovaj drugi je netflixov serijal u 10 epizoda. Ovo se mora odgledati, jednostavno su fenomenalne priče.

Maidentrip - kako to izgleda kada devojčica od 14 godina sama jedri oko sveta.

The imposter - priča o momku koji se predstavio kao dečko koji je nestao pre tri godine u Americi i prošao... Luda priča.

Man on Wire - upravo je aktuelan film na tu temu, dokumentarac kao i uvek - bolji...

Tyson - dobar presek lude karijere gvozdenog Majka.

Ima ih još, možda dopunim kad odem kući i zavirim u folder.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam postovao bankarske osnove ;) ali je ok i to :)
 
Cropsey (2009) ... jeziva priča o misterioznim nestancima i ubistvima dece na Staten Ajlandu, jednom od predgrađa Njujorkа gde je nekad bila smeštena i zloglasna Willowbrook State School, jedna od najvećih ustanova za mentalno poremećenu decu u Americi.

Trailer:
 
Poslednja izmena:
Deep Watter - jedna od najboljih stvari koje sam ikad gledao, a gledao sam dosta. Fenomenalna priča, ispričana na sjajan način. Toliko govori o prirodi čoveka, psihi, životu. 100 od 10.

Human planet - bbc-jevo čedo o životu i opstanku čoveka na raznim podnebljima i u raznim uslovima. Mnogo bolji od npr planet earth (koji je, naravno, sjajan).

Frozen planet - najbolji dokumentarac o prirodi koji sam ikad gledao, vizuelno je SPEKTAKULARAN te se preporučuje neki HD rip. Meni je inače antarktik sfera interesovanja pa sam možda pristrasan, ali sumnjam da se bilo kome neće svideti.

2 escobars - iz 30for30 ESPN ....

Jel nije frka da stavis linkove ? Za sve, da ne citiram kompletan post...
 
Magistrala

Verovatno ne postoji osoba u Srbiji koja bar jednom nije prošla magistralnim putem M22 koji počinje na izlazu iz Beograda, a završava se barikadama na mostu u Kosovskoj Mitrovici.

Pošto jednim delom prolazi uz reku Ibar, put se popularno zove Ibarska magistrala, a njom dnevno prođe više od 18.000 vozila. Zbog izgradnje novog auto puta ka zapadnoj Srbiji, mnogi predviđaju kraj Ibarskoj.

Naš autor Marko Popović prošao je put dug 317 kilometara kako bi pronašao legende i mitove Ibarske magistrale, od motela ERA do Kosovske Mitrovice.


http://www.vice.com/rs/video/magistrala-upoznajte-ibarsku

Citiracu sebe s jednog drugog foruma, pa;
Steta pa ne traje malo duze, verovatno da duz magistrale ima jos zanimljivih prica.
Ja bih izdvojio "CVECARA" jer me nasmejao samo tako...
Mogu se izdvojiti i "VANZEMALJCI" fini bre neki ljudi, zanimljivi pre svega, dobro bi bilo nac se u takvom drustvu, sigurno !
 
Magistrala je odlican dokumentarac.
 
Under the sun
http://www.imdb.com/title/tt5129818/

Ruski dokumentarac o Severnoj Koreji...zapravo ceo "scenario" je dostavljen ruskom reziseru unapred, sa ciljem da to bude propagandni dokumentarac, plus je kontrolisan od strane severokorejaca, medjutim ono sto nosu znali je to da Ruja snima sve vreme, cak i "instrukcije".

8/10


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Gledao sam ga. Podsetilo me na Jugoslaviju u najjačim Titoističkim godinama ali sa eksponentom na 10, ybg ipak sam i ja bio Titov pionir pa se svega ovoga sećam. Žalim ih iskreno, kad padnu pad će biti mnooogo bolan. Vidim iskrenost u njihovoj veri, nisu svesni u kom univerzumu žive.
 
Lo And Behold: Reveries of the Connected World



od Werner Herzog.



Nisam ga jos pogledao ali me cudi da ga niko nije spomenuo na benchu...



Isto Herzog, ako neko nije gledao:



Encounters at the End of the World

http://m.imdb.com/title/tt1093824/?ref_=m_tt_rec_tti



Grizzly Man



http://m.imdb.com/title/tt0427312/?ref_=m_tt_rec_tti





Osnove bankarske ekonomije kako treba da se uče














Mislim da sam gledao sve klipove i nisu bas tacni. Fractional reserve banking je mit. Štednja (depoziti, tj. obavezne rezerve) ni na koji način ne utiču na sposobnost banke da daje novac na zajam kao i to koliku će vrednost kredita da izbaci na tržište, jer ga ionako stvara iz ničega. Rezerve bankama služe kao sredstvo poravnanja ukoliko se desi da jedna drugoj duguje. Za više informacija vidi ovaj članak Bank of England http://www.monetary.org/wp-content/uploads/2016/03/money-creation-in-the-modern-economy.pdf



Elem, za one koje zanima kako banke pod okriljem neoliberalizma mogu da unište sasvim solidne ekonomije i ljudske živote neka pogleda



Princes of Yen



https://www.youtube.com/watch?v=p5Ac7ap_MAY
 
Poslednja izmena:
Grizzly Man 5.5/10

Neko kome je sprzen mozak od alkohola i narkotika naprasno odlucuje da prestane sa konzumiranjem istih i odlazi na Aljasku da se malo druzi sa medvedima?
Coveku je trebalo pruziti adekvatnu pomoc, a ne dopustiti da radi to sto radi
 
Poslednja izmena:
Dokumentarac koji je imao preko 100 miliona pregleda i Youtube ga obrise zbog politicke nekorektnosti.
 
Grizzly Man 5.5/10

Neko kome je sprzen mozak od alkohola i narkotika naprasno odlucuje da prestane sa konzumiranjem istih i odlazi na Aljasku da se malo druzi sa medvedima?
Coveku je trebalo pruziti adekvatnu pomoc, a ne dopustiti da radi to sto radi

Mislim da nisi razumeo film, ili ti ocenjuješ film zato što ti se protagonista ne sviđa?


Elem jel ovo neki bag to tapatlka ili foruma, ali meni je prethodni post iskasapljen skroz? Jel to ima neke restrikcije koliko linkova može da bude u postu i sl. ?

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Mislim da nisi razumeo film, ili ti ocenjuješ film zato što ti se protagonista ne sviđa?

Sent from mTalk Lumia 950xl

Mozes mi u spoileru reci neko tvoje vidjenje ovog dokumentarca, a ja cu svoje

Na prvi pogled doticni mi je izgledao kao neko ko nema pojma o cemu prica, izgleda mi totalno izvestaceno i napadno kao tipicni americki voditelj, a pritom ima ozbiljne izlive histerije...
Kada je jedan od njegovih najboljih prijatelja rekao da je imao problem sa alkoholom i da se umalo predozirao, odmah mi je palo na pamet da je mozda ostao duzan ozbiljnu lovu krimosima i zapalio na Aljasku, sebe napravio ludim i neuracunljivim da sacuva sebi glavu.
Kroz ceo dokumentarac osim te njegove prazne price i ljubavi prema medvedima nije nista konkretno rekao o istim, kakvo on znanje ima o njima?
Kako je film odmicao shvatao sam da je to neko sa ozbiljnom dijagnozom. Da se razumemo ono je strasno sto se desilo, zaista jezivo, ali da li je moguce da niko od njegovih bliznjih nije mogao da tu ludost spreci? Bar ove njegove devojke koliko ih je imao 3-4-5?

Pratim skoro 2 godine ovaj kanal:
https://www.youtube.com/user/LionWhispererTV/videos
Bilo koji video da otvorite i kada vidite Kevina, svako na prvu moze da shvati da je u potpunosti dao sebe u toj prici sa lavovima, siguran, jednostavan, svoj ... kao da je jedan od njih, pripada tamo sa njima.

Dok je ovaj Timothy kroz ceo dokumentarac imao 3 bliska susreta sa medvedima, dva puta kada je prstom nesto bockao medveda po njusci i jedan u vodi ako se dobro secam? A za dokumentarac je korsiten video materijal snimljen u poslednjih 12 godina?
Ne znam, meni ovo deluje kao kad bi ja otisao na madagaskar da se druzim sa lemurima, a pritom blage veze nemam o njima.
 
Brate Hercog je snimao dokumentarac o njemu, ne o njegovom snimanju dokumentaraca o grizlijima.Lik je 13 godina proveo u stanistu grizlija, sa njima.Kud ces vise da das sebe necemu ili da se necemu toliko posvetis? Druga stvar sto je lik caknut.Al da nije nista o njima znao, ne bi opstao toliko u divljini okruzen njima.Ja ne bih mogao dan da ostanem...bez da sam naoruzan do zuba u nekom utvrdjenju, pa ni tad ne bih bio siguran da zaspim a ne da blejim u satoru.

Hercog mi je inace jedan od omiljenih dokumentarista...zna swaba da snimi da bude upecatljivo.


Sharkwater
http://www.imdb.com/title/tt0856008/
Revolution
http://www.imdb.com/title/tt2350608/

Ne znam da li sam vec kacio, ali dokumentarci o ajkulama, sjajni.Nazalost, pre cetiri nedelje , reziser Rob Stjuart, je stradao prilikom ronjenja...tj nestao, potraga je trajala danima, na kraju nadjose telo.Lik je uradio sjajnu stvar, lov na ajkule je drasticno smanjen nakon njegovih dokumentaraca.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Dobar youtube kanal i retko profesionalno odrađene reportaže, konkretno o Vojvodi Stepi Stepanoviću i ubistvu Franca Ferdinanda:





 
Poslednja izmena:
Grizzly Man 5.5/10

Neko kome je sprzen mozak od alkohola i narkotika naprasno odlucuje da prestane sa konzumiranjem istih i odlazi na Aljasku da se malo druzi sa medvedima?
Coveku je trebalo pruziti adekvatnu pomoc, a ne dopustiti da radi to sto radi

A što??da se razmnožava i napravi još kakog *****a?
 
Nazad
Vrh Dno