Šta je novo?

Dokumentarci

Global Metal je super! Gledao sam ga baš davno ali dosta toga mi ostalo u sećanju...
Dok mi ovo "Who invented thrash metal" ne pije vodu nikako :D
 

Death Row Chronicles​


https://www.imdb.com/title/tt7895644/
Ko voli hip hop, rep, prica je o nastanku i propasti jedne od najuspesnijih izdavackih kuca. Ima 6 epizoda. Preporuka.
 
houston we have a problem vrhunski. Bili smo kao Ameri sad
 
Ubi me ako nisam mislio da je ovo stvarno tako bolo 😂😂😂😂😂 cak sam u jednom trenutku pomislio da su nasi organizovali ubistvo Kenedija zbog Tita 😂😂😂😂
Hvala ti,otvorio si mi oci.
 
Convergence: Courage in a Crisis (2021)

Obavezno pogledati! Koliko god mislio da mi je dosta covid-a i da sve znam (a ništa ne znam), ovaj potresni dokumentarac steže u grudima svom snagom. Kreiran od sedam ljudskih priča iz sedam zemalja ako se ne varam, u kojem je prikazana njihova borba i doprinos protiv covid-a u jeku pandemije (2020).
I da tragedija bude veća, kako emisija odmiče, otvara se čitav spektar društvenih problema koji se nadovezuju uz priču o pandemiji i prosto sam uvideo da je ceo svet zagasio na najbitnijm poljima. Koliko god nerealno zvučalo, ili je to unutarnje uveravanje samoga sebe da je kod nas koliko-toliko stanje zadovoljavajuće, ili ja prosto ne vidim dalje iz svoje avlije... Ali držimo se nekako, mada posle ovih globalnih slika nije mi bilo svejdno na kraju.
Nemojte da vas zavara jako niska ocena na imdb-u, ima razloga zašto, imate nekoliko user kritika od kojih je samo jedna negativna iz nekog drugog razloga (naravno da je SZO jedna golema institucija nizašta), pa je verovatno i antivakser hajp zaslužan (iako vakcina za vreme snimanja dokumentarca nije ni postojala, niti se nešto preterano pričalo o njoj), za jako niski rejting, jer procentulano najniža ocena zauzima najveći postotak od (26,4%) u odnosu na najveću ocenu (22,8%).



Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy (2021)

A kako sam rešio da se spucam do kraja, pogledah i ovaj dokumentarac o drugoj vrsti epidemije u bukvalnom smislu reči. O drogi osamdesetih, iliti drogi za siromašne.
Neki poznavaoci prilika u Americi će znati koji je to bio povod za "epidemiju" i zašto. Uživao sam u celih sat i kusur i nisam mogao ne odati se utisku da je ipak ovde ispričana jedna strana, odnosno crnačka strana priče.
Da li mi je smetalo zbog toga? Nije. Da li se trebala čuti i druga stana? Da, ali kao što znamo od države nikada nećemo dobiti pravu istinu, a pogotovu ne od velikih igrača. Nisam stigao da se malo više pozabavim ovom dekadom, jer prosto mami za više informacija, ali dokumentarac je svakako vredan gledanja.
 
 
^ "Free solo" je nabiVen adrenalinom. :D
 
Free Solo mi je bukvalno pripala muka pre kraja filma. Deca gledala sa mnom, pokrivali se preko glave u tim trenucima.
Sad kad razmislim, Free Solo i Uncut Gems, mrtva trka koji me je vise unistio.
 
^Odličan je!

@milkobgd
Pominjao sam ga ovde. Vizuelno je vrhunski ali mi u celokupnom utisku tanak. Očekivao sam više o samom sportu.
 
Poslednja izmena:
@banexbanex
Ovo sto rade u spomenuta 2 filma su extremi i niko to ne radi sem nekolicine ludaka. Big wall imaju smerove koji se mogu popeti za dan, uglavnom ljudi dodju za vikend prespavaju gore i paljba, nece niko da kenja u kesu 10 dana.
Sam climbing je zanimljiv i ima dosta tipova pa ko sta voli, i prakticno mogu svi da penju (vestacke stene i sportace) osim bas gojaznih. Sibni mi pm ako te zanima vise.
 
@banexbanex
Ovo sto rade u spomenuta 2 filma su extremi i niko to ne radi sem nekolicine ludaka. Big wall imaju smerove koji se mogu popeti za dan, uglavnom ljudi dodju za vikend prespavaju gore i paljba, nece niko da kenja u kesu 10 dana.
Sam climbing je zanimljiv i ima dosta tipova pa ko sta voli, i prakticno mogu svi da penju (vestacke stene i sportace) osim bas gojaznih. Sibni mi pm ako te zanima vise.
Jako mi zanimljiva cela ta priča, čak sam kao mlađi pre dvadest godina možda išao tako po stenovitim brdima i peo se, doduše ni nalik climbingu, ali lep trip kada se držiš na prstima uvučenog stomaka :D Slobodno pusti na pm šta god imaš interesantno.
 
Freddie Mercury: The Final Act

Solidan dokumentarac ali više o AIDS-u i oproštaju Queena od Fredija nego o samom Frediju.
 
Bitlsi, get back...
Znaci Piter Dzekson, znaci trilogija, znaci 3385 sati kreativnog ludila i procesa snimanja Get back albuma kao i legendarni koncert na krovu.

Zavrsih treci deo i mogu rečem samo...Looooooodilooooo.

I naravno da cekamo extended verziju lol.
 
Nazad
Vrh Dno