Šta je novo?

Dokumentarci

The Social Dilemma
52286654f289f59fbe2e95292e8c79ce.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11464826/

O losim uticajima drustvenih mreza, ukratko, tema koje smo svi svesni ali opet ne razmisljamo o njoj jer nam je svakodnevnica. Učestvuju bivsi zaposleni iz Google, Tvitera, FB, Instagrama s pocetka...
Necete naci nikakvo otkrovenje u filmu ali je opet jako lepo sklopljen i mislim da bi ga trebali pustiti mladjoj populaciji, osnovcima(ovi malo stariji ) i srednjoskolcima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam taj doku odgledao u jednom dahu, proleteo vreme i jako zanimljiv.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
+1
"Kako da izadjes iz Matriksa ako ne znas da si u njemu"
Upravo zbog te rečenice.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odlican The Social Dilemma, preporuka za gledanje.

Ono sto je ironicno je da Google ima Android App (jos uvek u Beta fazi) pod nazivom Digital Wellbeing.

Preko nje mozete da namestite npr pravila po kojima se gasi odredjena aplikacija posle odredjenog vremena provodenog u njoj na dnevnom nivou ili recimo da zakazete fokus vreme gde tokom odredjenog perioda gasi selektovane aplikacije.

Takodje meri na dnevnom nivou koliko dobijate notifikacija i od kojih aplikacija, koliko vremena provodite za ekranom, kao i koliko puta ste otvorili (otkljucali) telefon. Ima koristi ako se uradi neka akcija na osnovu tih podataka i npr smanji preterano koriscenje telefona ili skroz ubiju notifikacija za neku od aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Social Dilema je OK, ali su svi primeri iz sfere desnicara, iako su sve te kompanije i njihovi algoritmi izuzetno “levo” orijentisani.
Govoreci o vedrijim temama, mislim da je vec bilo ovde, https://www.imdb.com/title/tt11302324/
ali vredi pogledati, prijatno provedeno vreme.
 
Banksy and the Rise of Outlaw Art (2020)

https://www.imdb.com/title/tt11393026/

Одличан документарац за љубитеље Бенксија, али и графита и уметности генерално. (Има га и на ХБО Го)
 
Poslednja izmena:
Pa riblji mehur ni nije od kita nego od ribe kojom se hrani.
 
Ma kit nema veze s tom ribom, on (i sav ostali zivalj) se samo zapetlja u mreze kojim oni love tu ribu. Ma sizofren dokumentarac, ribari, policija i vojska svi u svom fazonu a sve korumpirano a onda dodju naucnici da sprece izumiranje...
 
Poslednja izmena:
Da, pokušava da izjednači ljude i miševe...zaista vrlo zanimljivo???
 
David Attenborough: A Life on Our Planet (2020)

146_1_2.jpg

Moze se debatovati njegova ideja za resenje problema (u sta ne bih ulazio, mada mislim da je covek u pravu), ali je prva polovina filma svakako vredna gledanja. Mozda je neko ko je odgledao ceo opus upoznat sa vecinom ovoga i bilo bi mu dosadno - ali meni je potpuno drzao paznju. Topla preporuka.
 
Poslednja izmena:
Lik je neverovatan i sa 93 godine se ne predaje.. Gledao puno materijala sa njim. Ovaj me je baš rastuzio pošteno pred kraj. Želim da verujem da ovakva vrsta dokumentarnih emisija utiče na svest glavnih lidera sveta ali...

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dominion

Celo popodne mi nije bilo dobro... Brutalno, tužno, jednom rečju treba da nas nema i tu je kraj priče. Nagledao sam se svega na best goru i gore grishu, ali ovo me je dotuklo od početka do kraja, pa jedno upozorenje za one sa slabim želucem. Nećete ovde videti niti čuti ništa novo što već niste znali, i veći je fokus stavljen na vizuelni doživljaj baš zbog našeg zavaravanje da se tako nešto više ne dašava na ovakav brutalan način kao recimo u doba od pre sedamdeset i više godina, ili tamo nekih francuskih mesara iz tridesetih godina. Bukvalno, pristup sa svim tim životinjama namenjenim ljudksom rodu je ostao isti. Tešim se samo da je Evropa koliko toliko humanija od Azije i one nesrećne Australije...
 
^Mislim da nikad ne bih mogao da pogledam ovaj dokumentarac, uzasno me potresaju takve scene. Ljudi su najvece zveri, bili i ostali.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dominion

Celo popodne mi nije bilo dobro... Brutalno, tužno, jednom rečju treba da nas nema i tu je kraj priče. Nagledao sam se svega na best goru i gore grishu, ali ovo me je dotuklo od početka do kraja, pa jedno upozorenje za one sa slabim želucem. Nećete ovde videti niti čuti ništa novo što već niste znali, i veći je fokus stavljen na vizuelni doživljaj baš zbog našeg zavaravanje da se tako nešto više ne dašava na ovakav brutalan način kao recimo u doba od pre sedamdeset i više godina, ili tamo nekih francuskih mesara iz tridesetih godina. Bukvalno, pristup sa svim tim životinjama namenjenim ljudksom rodu je ostao isti. Tešim se samo da je Evropa koliko toliko humanija od Azije i one nesrećne Australije...

Zeludac mi se okrenuo. Mentalni sklop ovih ljudi nije kako treba. Mislim nismo mi pali sa kruske, da ne znamo kako stvari funkcionisu, posebno ko od nas ima selo. Ali ovi iz Australije za pakao.
 
I onako sve češće imam problema da jedem meso tako da ću preskočiti.
 
Ajde ajde nije, zapravo za svaku pricu o eksploatisanju zivotinja u Dominionu, imate posebne dokumetarce koji samo to obradjuju. Goveda i zivina Food, Inc. Cowspiracy: The Sustainability Secret, Earthlings, masakriranje delfina The Cove (2009), izivljavanje nad Orkama Blackfish (2013)
Preporucio bi i pacovcice (kako film odmice sve je ludje) https://www.imdb.com/title/tt4033926/
 
Video sam da ih ima ali iskreno, posle ovoga nemam snage da prolazim ponovo kroz ovaj pakao... Ovo sa pacovima bih možda pogledao.
 
Poslednja izmena:
Pogledah samo trailer za Dominion i kada sam video onog lika sto skakuce ushiceno dok "upucava", svinje li, sa onim andrakom... Lazem, ni treiler nisam mogao do kraja da odgledam... Jedno je odglumljeno zlo ali pravo... Uhhhh...
 
Poslednja izmena:
Pazi, svi koji jedemo meso smo saučesnici.
Da nije nas, ne bi bilo ni te industrije.

Nemoj se zavaravati da ih kod nas kolju "humanije", ako postoji tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Indirektno da, ali u tu grupu spadaju i vegeterijanci jer i to jaje što pojede mora da snese baš ova koka iz priče koja će proći isti tretman. Vegani su neka druga priča, ali krucijalno pitanje bi bilo kada bi većina populacije bila vegani ili šta god, šta bi bilo sa tolikim domaćim životinjama kada više ne bi bilo čoveka u vrhu lanca ishrane? Mislim, cela ta priča je u domenu naučne fantastike, ali da može da se poradi na humanijem tretmanu - može.
 
Nazad
Vrh Dno