Šta je novo?

Dokumentarci

Priča o Vladi Divljanu-Nebeska tema, velika preporuka za sve ljubitelje jugoslovenskog rokenrola.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Sad odgledah na HBO GO:

Druga strana zlatne medalje: Skandal u američkoj gimnasitici

AT THE HEART OF GOLD: INSIDE THE USA GYMNASTICS SCANDAL

https://hbogo.rs/filmovi/druga-strana-zlatne-medalje-skandal-u-americkoj-gimnasitici

Birokratija je svuda ista, ništa oni nisu bolji od SSSR-a, DDR-a (za ove mlađe, nije reč o memoriji već o Deutsche Demokratische Republik) :), i dugih bivših komunističkih zemalja.

Sistemski se prikriva do tačke pucanja, a onda se kao svi isčuđavaju: roditelji, javnost, treneri, ...
 
Poslednja izmena:
Pogledao dokumentarac o fokušimi, ispada da je onaj reaktor u černobilju bio sigurniji od ovih...
 
Druga strana zlatne medalje: Skandal u američkoj gimnasitici
AT THE HEART OF GOLD: INSIDE THE USA GYMNASTICS SCANDAL
Birokratija je svuda ista, ništa oni nisu bolji od SSSR-a, DDR-a (za ove mlađe, nije reč o memoriji već o Deutsche Demokratische Republik) :), i dugih bivših komunističkih zemalja.
Naravno da su bolji. U prikrivanju i podmicivanju da se to ne dira :D

Pogledao dokumentarac o fokušimi, ispada da je onaj reaktor u černobilju bio sigurniji od ovih...
Cernobilj je pravila drzava, i to komunisticka u doba kada je drzava davala novca za sve sto misli da im treba.
Fukusimu je gradila i odrzavala privatna firma.

Ako je u dokumentarcu bio intervju sa covekom iz te firme, bice vam ocigledno koliko je sati. Covek se BRANIO. U Japanu sefovi preuzimaju odgovornost za SVE (javne) ispade. Tako da je ocigledno.
 
Apollo 11, potpuno sam zaboravio na ovaj dokumentarac (gledao trejler ranije). Više nego ok. Nema naracije, samo originalna komunikacija. Ono što me je oduševilo je slika. Ovi treba gledati na što većem ekranu, ne znam da li postoji 4k verzija. Tako obavezno.
 
Poslednja izmena:
Ovde dolazi u bioskopu tek za mesec dana, vidim da ima 4K verzija na yt...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Meni The Jinx na čekanju odavno. Moram ga pogledati što pre.

Vi koji ste gledali, da li ste primjetili da se i Golum/Golem pojavljuje u dokumentarcu ?!!!

By the way dokumentarac je cistokrvni horor-triler !

Sudjenje pocinje 13.01.2020
 
Poslednja izmena:
Free Solo (2018)
Za ludu ideju, podvig i vizuelni efekat ovo vredi za deset. Obrada ekstremnog sporta u dokumentarcu kao i sama zamisao režisera su ispod očekivanja. Ovo je trebao da odradi neko mnogo bolji! Pros.......a Aleksove devojke ne bih ni komentarisao...
 
Free Solo (2018)
Za ludu ideju, podvig i vizuelni efekat ovo vredi za deset. Obrada ekstremnog sporta u dokumentarcu kao i sama zamisao režisera su ispod očekivanja. Ovo je trebao da odradi neko mnogo bolji! Pros.......a Aleksove devojke ne bih ni komentarisao...

Ja bih ipak preporucio da pogledate ovaj :

Valley Uprising (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3784160/?ref_=tt_sims_tt

Pa tek Free solo sto banex preporucuje ako niste.
Jer se bavi pocetkom alpinizma u usa kao i njihovim zivotnim avantrama kao i zivotnom motou.
Na kraju naravno dolazi i Han Solo.
 
Od tih alpinističnih zapamtio sam odlični i surovi Touching the void
a Dawn the wall je priča o Alexovom idolu Holandu ,trebalo bi da je dobar ,zaboravio sam na njega
 
@Che Daboli Guz, @alex035, e da te sam iskopao naknadno...
@milkobgd, vrhunska :d
 
Making a Murderer Season 2 (2018)
Uh, nemam reči stvarno! Jedan, pa mogu slobodno reći najkompleksniji, najbizarniji i najtragičniji slučaj u istoriji Amerike u rangu Memfist trojke... Prikazana forenzika se retko gde u ovakvom obimu i detaljnošću može videti u bilo kom dokumentarnom filmu, da sam se ja bukvalno srodio sa svim ovim ljudima na slučaju (posebno sa familijom) i posle odgledanog ostao u šoku! Apsolutna preporuka za obe sezone!
 
Nisam ni znao za drugu sezonu. Hard core priča, odličan dokumentarac

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Muzej Garavih Senki.

Dokumentarac o rudarskoj nesreći u Aleksincu u kojoj je poginulo 90 rudara 1989 godine.

Na momente jako težak i sumoran dokumentarac dok sa druge strane pokazuje javašluk koji je vladao i tada kao i danas,kao i propadanje ovog društva i države

 
Odgledah, tužna priča, ali sam kvalitet dokumentarca je mogao biti i bolji. Šta znam ja nekako uvek očekujem i malo dublje istraživanje kada su u pitanju ovakve stvari i ne bi mi smetalo da se provlači jedan stav tipa krivi su ovi ili oni ili slučajno ili šta god. Ovako mi je malo nedefinisan.

Realno, ovo je i dan danas najveća tragedija tog tipa koja se dogodila kod nas. Da je obnovljena proizvodnja ne bi se iznenadio da se ponovo desi.
 
Dobar je dokumentarac, preporuka.
Utisak, van cele tragedije je, kada pričaju kako su srećno živeli u to vreme... i rudari i porodice.
 
Poslednja izmena:
@NightCrawler
U jednu ruku odličan i jeziv dokumentarac o aleksinačkim rudarima... Velika tragedija, koje nisam bio svestan tada kao klinac, tako da je na mene ovo ostavilo jak utisak. Kao što jorgovan reče, moglo je malo detaljnije sa više grafike u vezi mape rudnika i svega drugoga, u principu kako u stvari funkcioniše jedan rudnik i kakva pravila ponašanja vladaju... Mene lično, taj silazak u neku jamu izuzetno fascinira i privlači ali mislim da nemam m... za tako nešto.

@Alister
U prvi mah sam pomislio da je brepio Alex Honnold, ali sad videh da je njegov drugar. Lista se na žalost produžava...
 
Nazad
Vrh Dno